CracoviaCracovia
0 : 1
Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
93'

Koniec meczu! Jagiellonia w niecodziennych okolicznościach eliminuje Cracovię z Pucharu Polski po golu Karola Świderskiego z początku drugiej połowy.

O przypadku Karaczanakowa będzie się jeszcze długo mówić.

93'

Piłka po strzale Karaczanakowa z woleja przelatuje nad poprzeczką.

92'

Mackiewicz! Najpierw dobrze dośrodkował z rzutu rożnego, a potem uderza z ok. lewej strony "szesnastki" w stronę bliższego słupka! Stępniowski z trudem paruje piłkę na korner!

90'

Steblecki strzela z dystansu wysoko nad bramką Węglrarza.

Tomasz Wajda dolicza trzy minuty.

89'

Straus wybija piłkę głową z własnego pola karnego po centrze z lewej strony. A za jego plecami czyhali na błąd Karaczanakow oraz Steblecki. Nie doczekali się.

88'

Jagiellonia zyskuje rzut rożny po akcji Szymańskiego. Dobra centra, po której Wasiluk strzela głową z pięciu metrów obok lewego słupka!

87'

Przepychanka między zawodnikami obu drużyn. Żółtą kartką upomniany Miroslav Covilo za niebezpieczny atak. Wcześniej było starcie Góralskiego z Deleu.

85'

Wiele wskazuje na to, że Jagiellonia zagra w kolejnej rundzie Pucharu Polski ze zwycięzcą meczu KKS Kalisz - Pogoń Szczecin.

84'

Karaczanakow przegrywa pojedynek ze Strausem w polu karnym gości. Węglarz z piątki.

82'

Jendrisek nie sięga piłki po centrach z rzutu rożnego i poprawce.

Ostatnia zmiana w Jagiellonii. Za Dmytro Chomczenowśkyja wchodzi Fedor Cernych

80'

I w pierwszej swojej akcji Steblecki dał się złapać w pułapkę ofsajdową. Po chwili jego strzał został zablokowany, a Wasiluk wybija piłkę na rzut rożny.

79'

Jacek Zieliński wzmacnia siłę ognia. Wpuszcza Sebastiana Stebleckiego za Milana Dimuna.

78'

Karaczanakow wbiega w "szesnastkę" Jagiellonii, po czym strzela płasko w stronę dalszego słupka! Węglarz paruje piłkę do boku!

77'

Diego podłączył się do akcji ofensywnej, co poskutkowało dalekim podaniem w jego stronę. Zorientował się w sytuacji Sołowiej, który przyblokował Brazylijczyka, pozwalając piłce opuścić plac gry.

76'

Węglarz broni strzał Karaczanakowa zmierzający w stronę bliższego, lewego słupka. Cracovia ma jednak rzut rożny, z którym radzi sobie Jagiellonia.

74'

Dimun nie pozwolił Szymańskiemu wyjść z kontrą. Sfaulował rywala w pobliżu koła środkowego, bez konsekwencji kartkowej.

72'

Goście mądrze oddalają grę od własnego pola karnego. Próbują rozgrywać przed bramką Cracovii, ale niedokładne podanie do Mackiewicza przerywa ten plan.

70'

Nieudana akcja Cracovii, po której piłka wychodzi poza linię końcową. Węglarz wybija piłkę z "piątki".

69'

Taras Romanczuk zastępuje Karola Świderskiego.

69'

Po chwili Górski strzela z dystansu na wiwat.

68'

Świetne uderzenie Świderskiego nad murem! Stępniowski pofrunął jak ptak i broni!

67'

Robert Litauszki ogląda żółty kartonik za uderzenie Górskiego 20 metrów od własnej bramki.

66'

Górski cofnął się do drugiej linii, by pomóc w rozegraniu. Dał się sfaulować na lewej stronie.

64'

Stępniowski chwyta piłkę po dalekim wykopie... Węglarza.

63'

Obrona Jagiellonii dwoi się i troi się, by blokować strzały i podania piłkarzy Cracovii. Robią to skutecznie oraz szczęśliwie. Uderzenie Deleu zablokowane przez Strausa.

61'

Piłka po dośrodkowaniu Karaczanakowa z rzutu wolnego przechodzi przez pole karne rywala. Węglarz z "piątki".

60'

Od razu akcja Szczepaniaka - strzela z ok. 20 metrów w sam środek bramki. Węglarz łapie piłkę do "koszyczka'.

59'

Mateusz Szczepaniak zmienia imiennika, Cetnarskiego.

58'

Budziński huknął z ok. 30 metrów i poprzeczka ratuje białostoczan przed stratą bramki!

57'

Węglarz chwyta piłkę. Kolejny atak "Pasów" zupełnie nieudany.

55'

Budziński gubi piłkę przed polem karnym Jagiellonii po podaniu Karaczanakowa.

52'

Stępniowski z najwyższym trudem paruje strzał Szymańskiego zza pola karnego! Korner dla gości nie przynosi zagrożenia.

51'

Żółta kartka dla Jacka Góralskiego za faul taktyczny.

50'

Strzał obecnego na murawie Karaczanakowa (który wszedł po bramce) został zablokowany, a po chwili Stępniowski przerywa kontrę Jagiellonii.

48'

Żółta kartka dla Dmytro Chomczenowśkyja

21:39

46'

W szatni został Karaczanakow i Jagiellonia zaczęła drugie trzy kwadranse. Świderski dostał piłkę w polu karnym, po czym strzelił nie do obrony tuż przy lewym słupku. A Cracovia była w "dziesiątkę" na murawie!

46'

GOL DLA JAGIELLONII, KAROL ŚWIDERSKI ALE KURIOZALNA SYTUACJA MIAŁA MIEJSCE PRZED BRAMKĄ

46'

Jagiellonia zaczyna drugą połowę!

46'

W ekipie Cracovii zmiana - Anton Karaczanakow za Mateusza Wdowiaka.

21:29

Powracamy do Krakowa na drugie trzy kwadranse meczu Cracovia - Jagiellonia w 1/16 Pucharu Polski. Czy któraś ze stron zdecyduje się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść? A może czeka nas dogrywka (i/lub rzuty karne?)

21:22

Gra "Pasów" z przodu praktycznie nie istnieje. Budziński nie może się odnaleźć się na "dziewiątce" i znikoma ilość okazji Cracovii. Z kolei Jagiellonia stworzyła więcej okazji, ale aż trzy zmarnowała tuż przed przerwą. Gdyby nie Stępniowski, to do szatni schodziłaby z prowadzeniem. Jak będzie przebiegać druga połowa? Przekonamy się niebawem.

45'

Po zbyt głębokim zagraniu Chomczenowśkyja w pole karne i złapaniu piłki przez Stępniowskiego, sędzia kończy pierwszą połowę. Jagiellonia, mimo większej ilości zmian, przeważa w meczu z Cracovią w 1/16 finału Pucharu Polski, ale bezbramkowo remisuje

45'

Góralski "z bara wjechał" w Covilo. Sędzia nie zdecydował się sięgnąć po kartkę.

45'

Jagiellonia marnuje trzy "setki" w jednej akcji! Strzały Mackiewicza Świderskiego i Mackiewicza broni Stęniowski, a dobitka Górkiego - po rykoszecie - o centymetry mija prawy słupek bramki Cracovii!

44'

Górski fauluje próbującego łapać piłkę Stępnioweskiego.

43'

Marek Wasiluk wchodzi za Gutiego.

42'

Guti wrócił na boisko, ale znowu leży. Kolejna przerwa w grze. Koledzy wywalczyli kolejny rzut rożny. Brazylijczyk opuści murawę na noszach, trzymając się za obręcz barkową. Strata dwóch środkowych obrońców nie jest dobrą wiadomością dla Michała Probierza.

40'

Przerwa w grze. Na murawie leży Guti, który niefortunnie upadł po walce o górną piłkę. Prawdopodobnie będzie konieczna zmiana!

39'

Kolejny (nieudany) daleki wyrzut Strausa z autu. Cracovia wychodzi spokojnie z opresji.

38'

Niezłe dośrodkowanie przechodzi przez całe pole karne i okazję do poprawki miał Mackiewicz. Po jego wrzutce strzał głową przechodzi obok bramki Stępniowskiego.

36'

Piłka odbita od pleców Deleu wychodzi na rzut rożny dla Jagiellonii. Świderski ustawia piłkę w narożniku...

34'

Deleu dostaje piłkę na prawej stronie i od razu zagrywa w "szesnastkę"... do nikogo. Ta wychodzi poza linię końcową.

33'

Stępniowski spokojnie chwyta piłkę zagraną przez Świderskiego z rzutu wolnego. Szybko rozpoczęta kontra i Budziński traci piłkę na rzecz Góralskiego przed linią 16. metra bramki gości.

31'

Szymonowicz odcina Cetnarskiego od prostopadłego podania. Węglarz zaczyna z "piątki".

30'

Szymonowicz czystym wślizgiem wygarnia piłkę spod nóg Jendriska. Gdyby nie ta interwencja, to skrzydłowy Cracovii znalazłby się na sam z bramkarzem Jagiellonii.

27'

Covilo wyskakuje najwyżej i strzela głową wysoko nad bramką Węglarza.

27'

Jendrisek urwał się lewą stroną. Czekał dość długo na kolegów i postanowił zakończyć akcję strzałem z pola karnego. Zablokował go Guti. Rzut rożny.

25'

Strzał Mackiewicz w mur poprzedziła przepychanka Deleu z jednym z piłkarzy Jagiellonii. Z dużej chmury w postaci rzutu wolnego nawet nie pokropiło.

24'

Diego Ferraresso skosił niemal równo z trawą rozpędzonego Góralskiego ok. 23 metrów od własnej bramki. Żółta kartka.

23'

Szymański strzela z dystansu w bezpiecznej odległości od bramki Stępniowskiego.

22'

Mackiewicz został uderzony w kolano przez Ltauszkiewgo. Lekko ucierpiał w tej sytuacji. Po chwili może jednak kontynuować grę.

20'

Deleu powstrzymuje na lewej stronie Mackiewicza. Aut dla Jagiellonii na wysokości pola karnego. Daleki wyrzut Strausa nie sprawił problemów defensywie "Pasów".

18'

Górski ruszył sprintem do prostopadłego podania. Jego akcję szybką przerwał sędzia, odgwizdując spalonego.

16'

Pierwszy kwadrans za nami. Przeważa gra w środku pola, nie ma zbyt wielu sytuacji w pobliżu obu "szesnastek".

14'

Cetnarski blokowany przez Strausa na prawej linii pola karnego Jagiellonii. Groźny atak Cracovii został skutecznie i zgodnie z przepisami powstrzymany.

10'

Goście ruszyli środkiem z kontrą i piłkę dostał Górski. Ten podholował piłkę kilkanaście metrów i uderzył nad bramką.

9'

Atak Cracovii prawą stroną przynosi rzut rożny. Bez zagrożenia.

9'

Od początku meczu przeważają piłkarze Michała Probierza. Świderski pada w "szesnastce" rywala, sędzia nie widział przewinienia Litauszkiego.

8'

Mackiewicz strzela z woleja po zgraniu Świderskiego - piłka mija lewy słupek bramki Stępniowskiego!

7'

"Pasy" wybijają piłkę.

6'

Chomczenowśkyj faulowany na prawej stronie. Sędzia na moment puścił grę, ale wrócił do tej sytuacji. Rzut wolny dla Jagiellonii kilkanaście metrów od prawego narożnika pola karnego Cracovii.

4'

Mackiewiczowi sporo brakowało by skutecznie uderzyć na bramkę gospodarzy. Stępniowski z "piątki".

2'

Odpowiedź Jagiellonii. Crossowy przerzut do Chomczenowśkyja okazało się za mocne. Udało się jednak szybko odzyskać pikę, ale strzał z dystansu minął bramkę Stępniowskiego w bezpiecznej odległości.

1'

Od razu dalekie zagranie na prawe skrzydło do Wdowiaka, ale uprzedził go Straus wybiciem piłki na aut.

1'

Gwizdek sędziego i ze środka zaczyna Budziński!

20:28

Obie drużyny wychodzą na murawę! I kibice gospodarzy śpiewają z Maciejem Maleńczukiem hymn "Pasów".

20:26

Kapitanami są dzisiaj Marcin Budziński oraz Karol Mackiewicz.

20:20

Przed meczem zanosiło się na burzę. Deszczu nie ma, ale to nie znaczy, że nie będzie padać w trakcie spotkania...

20:17

Arbitrem głównym dzisiejszego meczu jest Tomasz Wajda z Żywca. W tym sezonie prowadził jedno spotkanie na zapleczu Ekstraklasy, w którym Stal Mielec bezbramkowo zremisowała z Sandecją Nowy Sącz. W tym meczu pokazał trzy żółte i jedną czerwoną kartkę. Oby dzisiaj nie musiał "reżyserować" spotkania.

20:14

W drużynie z Podlasia debiutuje trzech zawodników - Damian Węglarz, Łukasz Sołowiej oraz Damian Szymański. Z jakim skutkiem?

20:09

I rezerwowi Cracovii: Rafał Dobroliński - Florian Dejan, Sebastian Steblecki, Mateusz Szczepaniak, Piotr Polczak, Jakub Cunta, Anton Karaczanakow.

20:07

20:05

Obaj trenerzy trochę namieszali w wyjściowych składach, ale liczmy na to, że nie "odbije się" to na dyspozycji.

Zanim się o tym dowiemy, zobaczmy kogo Jacek Zieliński i Michał Probierz mają w obwodzie. Zacznijmy od gości, czyli rezerwowi Jagiellonii: Krzysztof Karpieszuk - Taras Romanczuk, Łukasz Burliga, Fedor Cernych, Marek Wasiluk oraz Przemysław Frankowski.

20:04

Marcin Chycki przygotował obszerną zapowiedź do dzisiejszego meczu"

20:02

Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego bardzo ciekawie zapowiadającego się spotkania!

20:00

Chociaż Ekstraklasa niedawno wróciła do gry i wczoraj zakończyła się 4. kolejk, to emocji można się też spodziewać w Pucharze Polski. Za pół godziny zmierzy się najciekawsza para w tej fazie rozgrywek - Cracovia zmierzy się z Jagiellonią Białystok!