1. połowa1 : 2
15:26

To tyle z Manchesteru, za uwagę dziękuje Piotr Bernaciak.

15:25

Manchester City świetnie rozegrał ten mecz. Najpierw zdobył okazałą przewagę, by potem grać mądrze i doprowadzić zwycięstwo do końca. Widać w tym było taktyczny zmysł trenera Guardioli.

96'

John Stones wybija piłkę z pustej bramki po jeszcze jednym pustym przelocie, po chwili mecz dobiega końca!

95'

Fernandinho z żółtą kartką za faul w środku pola.

94'

Faulowany interweniujący Claudio Bravo. Zostało jeszcze 90 sekund!

93'

Teraz lepszy strzał Szweda, wywalczył on rzut rożny! Co za emocje w końcówce derbów Manchesteru!

92'

Beznadziejne uderzenie Zlatana Ibrahimovicia z linii szesnastu metrów. Grę od bramki wznowi Claudio Bravo.

90'

Kevin De Bruyne zmieniony w ostatnich minutach przez Pablo Zabaletę. Sędzia tymczasem dolicza aż pięć minut!

89'

Za dużo błędów w rozegraniu popełniają piłkarze Jose Mourinho. Zaliczyli oni niesamowicie mnóstwo strat w tym spotkaniu, nie inaczej jest w końcowych minutach.

87'

Z szybką kontrą wyszli goście, w roki kończącego akcję niespodziewanie znalazł się Fernando, ale zdecydowanie za wolno poruszał się z piłką, przez co przejął ją David De Gea.

85'

Wydaje się, że szczególnie teraz Czerwone Diabły powinny wziąć się do ataku, ale to się po prostu nie dzieje. Chaos w środku pola gospodarzy wciąż niezażegnany,.

83'

Wayne Rooney z kartką za faul na... Claudio Bravo.

81'

Luke Shaw zmieniony na ostatnie minuty, w jego miejsce na murawie pojawia się Anthony Martial.

79'

Kevin De Bruyne uderza bardzo mocno, ale nad bramką.

78'

Wayne Rooney fauluje tuż przed polem karnym, świetna okazja do bezpośredniego strzału na bramkę.

77'

Za moment na murawie zamelduje się Anthony Martial, a więc pełen arsenał Jose Mourinho zamelduje się na murawie!

76'

Co za napór gości! David Silva z dwudziestu metrów podkręca piłkę, ta w niewielkiej odległości omija poprzeczkę!

75'

Stuprocentowa sytuacja piłkarzy z Etihad Stadium! Kevin De Bruyne uderza z ostrego kąta w słupek, piłka toczy się przy samej linii bramkowej i opuszcza plac gry!

73'

Jeszcze jeden rzut rożny i jeszcze jeden celny strzał na bramkę, ponownie na posterunku De Gea.

72'

Ależ blisko Obywatele! Dośrodkowanie z rzutu wolnego kończy się strzałem, który z najwyższym trudem broni David De Gea!

70'

Piłka w siatce City, ale gol nie zostaje uznany! Uderzał Marcus Rashford, strzał przeciął Ibrahimović, piłka wpadła do siatki, ale spalony Szweda był ewidentny.

68'

Dośrodkowanie Leroya Sane z prawej strony pola karnego pada łupem Davida De Gei. Wciąż atakują goście, wydaje się, że bramka wisi w powietrzu. Zawodnicy The Citizens atakują trochę ociężale. Może gdyby wynik był inny, ich gra wyglądałaby inaczej.

66'

Efektowna próba strzału w wykonaniu Zlatana Ibrahimovicia, napastnik uderza ponad bramką. Ataki Czerwonych Diabłów ponownie zgasły.

64'

Odważna próba Wayne'a Rooneya z dystansu, ale uderzenie po ziemi z czterdziestu metrów nie zmusiło Claudio Bravo do interwencji.

62'

Przebojem w pole karne wdarł się Kevin De Bruyne, strzał Belga z czuba nie bez problemów łapie David De Gea.

60'

Leroy Sane w 60. minucie zmienia Raheema Sterlinga.

59'

Na boisku za moment w barwach City zadebiutuje Leroy Sane!

59'

58'

Kibice na trybunach domagają się rzutu karnego dla United, sygnalizując zagranie ręką Nicolasa Otamendiego. Gwizdek arbitra milczy.

56'

Co dzisiaj robi Claudio Bravo?! Chilijski bramkarz decyduje się na niezwykle ryzykowny drybling pod własną bramką, co omal nie skończyło się stratą gola, golkiper uratował się czystym wślizgiem!

55'

Brazylijski pomocnik od razu po wejściu na murawę włącza się w uporządkowanie gry w środku pola. Od dłuższego czasu przy piłce utrzymują się goście.

53'

Fernando zmienia Kelechiego Iheanacho, Guardiola wzmacnia środek pola.

52'

Na boisku za chwilę pojawi się Fernando. Tymczasem żółtą kartką ukarany także Marouane Fellaini, poszkodowany Aleksandar Kolarov.

51'

Głupi faul Zlatana Ibrahimovicia przy linii końcowej, faulowany Nicolas Otamendi. Zasłużona kartka.

49'

Wygląda na to, że rozmowa w szatni gospodarzy przyniosła duże zmiany w ich grze. Teraz to oni grają dużo bardziej ofensywnie. City się skutecznie broni.

47'

Pierwsza akcja United. Marcus Rashford dośrodkowuja w pole karne na piąty metr na głowę Zlatana Ibrahimovicia, Szwed uderza ponad poprzeczką.

46'

Drugą zmianą jest wejście Marcusa Rashforda w miejsce wydawałoby się nieobecnego wcześniej na murawie Jessego Lingarda.

46'

Druga połowa rozpoczęta przez piłkarzy Manchesteru United.

46'

W przerwie dwie zmiany. Henrik Mkhitaryan zmieniony przez Andera Herrerę. To nie był najlepszy debiut Ormianina w wyjściowym składzie.

14:31

Za moment ruszamy z drugą połową!

14:25

Zlatan Ibrahimović staje się czwartym graczem w historii Premier League z czterema golami w pierwszych czterech kolejkach!

14:19

Po absolutnej dominacji gości przez 40 minut w końcówce pierwszej połowy obudzili się gospodarze. Wynik 1:2 sprawia, że sprawa zwycięstwa jest otwarta, pewne jest jedno - po przerwie czekają nas ogromne emocje!

45'

Po dwóch doliczonych minutach Mark Clattenburg kończy pierwszą połowę derbów Manchesteru - co za mecz!

45'

Bliźniacza sytuacja, znowu do pustej bramki mógł trafić Ibrahimović, ale uderzył znacznie słabiej i dobiegł do niej Kevin De Bruyne! Mógł być remis!

45'

Wayne Rooney cudownie dośrodkowuje na głowę Zlatana Ibrahimovicia, napastnik uderza prosto w Claudio Bravo!

45'

Jeszcze przed przerwą żółtą kartką ukarany Eric Bailly.

45'

Pierwsza połowa dobiega końca, a szkoda, bo mecz wyrównał się, chciałoby się oglądać to dalej bez piętnastominutowej przerwy!

43'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego, wychodzi do niego chilijski bramkarz, ale mija się z piłką. Dopada do niej reprezentant Szwecji i precyzyjnym strzałem do pustej bramki zdobywa bramkę kontaktową!

42'

BŁĄD BRAVO I JEST JUŻ TYLKO 1:2! ZLATAN IBRAHIMOVIĆ!

42'

David Silva z pierwszą żółtą kartką w tym meczu, ostry faul przy linii bocznej i całkowicie zasłużona kara.

41'

Wayne Rooney oddaje strzał rozpaczy z ostrego kąta mimo asysty Aleksandara Kolarova.

40'

Jose Mourinho dyskutuje z asystentem, czy doczekamy się zmiany jeszcze przed przerwą?

39'

37'

Absolutnie nie ma mowy o spalonym, wykluczyły to powtórki! Kevin De Bruyne strzałem z ostrego kąta po ziemi trafia w słupek, ale jego strzał dobija z najbliższej odległości Kelechi Iheanacho. Nigeryjczyka nie upilnował Daley Blind.

36'

GOOOOOL, JEST 2:0, TRAFIA KELECHI IHEANACHO, ALE CZY TAM NIE BYŁO SPALONEGO?

34'

Szybkie podanie napędzające akcję w kierunku Davida Silvy, Hiszpan dobiega do linii końcowej i próbuje dośrodkowania, wrzutkę bez najmniejszego problemu łapie David De Gea.

32'

Ładna dwójkowa akcja na linii De Bruyne - Sterling, ale Anglik wykonał niepotrzebne podanie do Belga, choć mógł próbować strzału, przez co City traci posiadanie.

30'

Niespodziewana próba uderzenia z pierwszej piłki z trzydziestu metrów w wykonaniu Bacarego Sagni, piłka przelatuje tuż nad poprzeczką!

28'

Ogromna kontrowersja w polu karnym gości! Henrikh Mkhitaryan mija Claudio Bravo w polu karnym, ten ratuje się faulem, sędzia używa gwizdka, aby odgwizdać... spalonego, na którym wcześniej był reprezentant Armenii.

27'

Nolito rozpędził się z piłką, próbując szarży w szesnastkę, ale traci piłkę, faulując jeszcze dodatkowo Antonio Valencię.

25'

Świetna piłka do Henrikha Mkhitaryana na prawe skrzydło, Ormianin rozpędza się, próbuje dośrodkowania, ale trafia w Bacarego Sagnę. Tylko aut dla United.

23'

Czerwone Diabły wybijają piłkę poza linię boczną, łapie ją... Pep Guardiola, nie chcąc oddać jej Wayne'owi Rooneyowi. Dziwne zachowanie trenera.

21'

Piłkarze z Old Trafford mieli moment lepszej gry, ale ponownie zostali zepchnięci do głębokiej defensywy. Gra United naprawdę nie wygląda dobrze. The Citizens wywalczyli kolejny rzut rolny.

19'

Wayne Rooney dośrodkowuje z rzutu rożnego, ale z interwencją we własnym polu karnym problemów nie miał Nolito.

18'

Wciąż atakują zawodnicy Manchesteru City. Wygląda na to, że goście mają swój plan taktyczny na ten mecz, póki co realizując go bezbłędnie.

16'

Długie wybicie od bramki Claudio Bravo, głową przedłuża je Kelechi Iheanacho, z piłką mija się holenderski obrońca, co wykorzystuje De Bruyne, goście zasłużenie prowadzą.

15'

GOOOOOOL!!! KEVIN DE BRUYNE WYKORZYSTUJE BŁĄD DALEYA BLINDA, 1:0 PROWADZĄ GOŚCIE!!!

13'

Zlatan Ibrahimović zdecydowanie zbyt długo przetrzymywał piłkę pod polem karnym przeciwnika, co zakończyło się jeszcze jedną stratą gospodarzy.

12'

Na spalonym Raheem Sterling, grę wznowił już David De Gea.

10'

Do piłki podbiegł jednak Aleksandar Kolarov, posyłając piłkę wysoko ponad poprzeczką

9'

Eric Bailly fauluje Kevina De Bruyne w okolicach narożnika pola karnego, dobra decyzja sędziego o odgwizdaniu przewinienia. Groźny rzut wolny dla City, przy piłce David Silva.

8'

Efektowny strzał Paula Pogby z dystansu mija okienko bramki Claudio Bravo o około metr. Próba uderzenia godna pochwały.

7'

Póki co atakują jedynie Obywatele, zawodnicy United wciąż nie potrafią opuścić własnej połowy.

5'

Ze stałego fragmentu gry nic nie wyszło, Czerwone Diabły mogły jeszcze wyprowadzić kontrę, ale Paul Pogba nie zdążył do podania od Henrikha Mkhitaryana.

4'

Pierwszy rzut rożny dla gości po jeszcze jednej akcji reprezentanta Belgii.

3'

Świetne podanie do Kevina De Bruyne na lewe skrzydło, ten bardzo groźnie dośrodkowuje w szesnastkę, z futbolówką mija się Raheem Sterling, pierwsza groźna akcja w tym meczu.

2'

City starało się spokojnie rozpocząć mecz i powymieniać kilka podań, ale piłkę przejęli już zawodnicy United.

1'

Losowanie wygrali goście i to oni rozpoczęli derby Manchesteru!

13:29

Za linią boczną bardzo serdecznie przywitali się Jose Mourinho i Pep Guardiola.

13:28

Przywitanie obu drużyn zakończone, za chwilę losowanie stron.

13:26

Piłkarze obu drużyn wychodzą już z tunelu na Old Trafford, za dosłownie chwilę zaczynamy!

13:18

Od pierwszego gwizdka dzielą nas już tylko minuty - kto zwycięży w derbach Manchesteru?

13:14

Arbitrem dzisiejszego meczu będzie pan Mark Clattenburg.

13:10

13:08

Gospodarze ustawieni będą w formacji 4-4-2, City zaś zagra w formacji wyglądającej na 4-1-4-1, a najbardziej wysuniętym zawodnikiem The Citizens będzie Kelechi Iheanacho.

13:04

Rezerwowi Manchesteru City: Wilfredo Cabellero, Fernando, Leroy Sane, Pablo Zabaleta, Gael Clichy, Jesus Navas i Manuel Garcia.

13:03

Rezerwowi Manchesteru United: Sergio Romero, Chris Smalling, Ander Herrera, Juan Mata, Morgan Schneiderlin, Anthony Martial i Marcus Rashford.

13:01

Spotkanie coraz bliżej, podajmy więc rezerwowych obu drużyn. Tradycyjnie rozpoczniemy od gospodarzy.

12:57

Ten mecz zawiera wiele podtekstów, jednym z nich jest starcie Jose Mourinho z Pepem Guardiolą. Bukmacherzy w roli faworyta stawiają Portugalczyka.

12:55

Obyło się bez większych niespodzianek. Zawieszonego Sergio Aguero zastąpił Kelechi Iheanacho. Pierwszy raz mecz w podstawowym składzie w barwach Czerwonych Diabłów rozpocznie Henrikh Mkhitaryan.

12:48

Znamy już składy, znajdziecie je po prawej stronie serwisu.

12:43

Witam, już za około trzy kwadranse rozpoczynamy wielkie derby Manchesteru - na Old Trafford United zmierzy się z City. Na ten mecz zaprasza Państwa Piotr Bernaciak!