LiverpoolLiverpool
1 : 3
Sevilla FCSevilla FC
95'

Jonas Eriksson patrzy na zegarek i kończy mecz! Sevilla wygrywa drugi raz z rzędu, a trzeci w historii, Ligę Europy po fantastycznej grze z Liverpoolem w drugiej połowie!!!

94'

Spóźniony wślizg Nathaniela Clyne'a w nogi VItolo. Żółta kartka na koncie Anglika.

93'

Sebastian Cristoforo wchodzi na ostatnie sekundy w miejsce Evera Benagi.

92'

Kontra Sevilli - Vitolo strzela zza pola karnego na wiwat.

91'

Jedna z ostatnich akcji Liverpoolu przynosi rzut rożny. Nieudane dośrodkowanie Jamesa Milnera i akcja spaliła na panewce.

90'

Jeszcze co najmniej cztery minuty potrwa druga połowa finału Ligi Europy

89'

Vicente Iborra zastępuje zmęczonego Kevina Gameiro. Francuz otrzymuje gromkie brawa za swój występ.

87'

Daniel Sturridge wyszedłby sam na sam z bramkarzem, gdyby nie zbagatelizował pojedynku biegowego z Sergio Escudero. Coraz smutniejsze twarze kibiców drużyny z miasta Beatlesów...

86'

Coke Andujar mógł pogrążyć "The Reds" Mariano zagrał ciut za mocno w pole karne do Kevina Gameiro, który zagrał na 18. metr do kapitana Sevilli. Ten uderzył obok bramki w bezpiecznej odległości.

84'

Grzegorz Krychowiak faulowany przez Divocka Origiego w środku pola. Jeszcze co najmniej sześć minut dzieli polskiego pomocnika do zdobycia drugiego Pucharu Ligi Europy!

83'

Żółta kartka dla Mariano za grę na czas. Zbyt długo wyrzucał piłkę z autu.

82'

Jürgen Klopp wystawia kolejną armatę. Wprowadza Christiana Benteke za Kolo Toure.

80'

Mariano po profesorsku odebrał piłkę Divockowi Origiemu przed własną "szesnastką". Za tę interwencję został nagrodzony gromkimi brawami

79'

David Soria niepewnie piąstkuje po dośrodkowaniu Nathaniela Clyne'a. Na jego szczęście "zdjął" jednak piłkę sprzed nosa Daniela Sturridge'a. Po chwili "The Reds" zyskał rzut rożny. Bez zagrożenia.

77'

Jeszcze Adil Rami został upomniany "żółtkiem".

77'

Timothee Kolodziejczak wchodzi za Adila Ramiego.

75'

Emre Can wrzuca piłkę w pole karne Sevilli. Tam Divock Origi przegrywa pojedynek z Adilem Ramim, który doznał urazu mięśniowego i "kołowrotkiem" zasygnalizował konieczność zmiany. .

22:18

Drugi gol Coke Andujara

73'

Joe Allen zastępuje Adama Lallanę.

72'

Żółta kartka dla Divocka Origiego za faul na Adilu Ramim w walce o górną piłkę.

70'

Pogubiła się defensywa Liverpoolu w drugiej połowie! Po bilardzie w polu karnym piłka trafiła do stojącego przy prawym narożniku pola bramkowego Coke, który strzałem po dalszym słupku podwyższa prowadzenia i zdobywa swojego drugiego gola w tym meczu!

70'

GOL, COKE ANDUJAR!!!

69'

Zmiana w ekipie Liverpoolu. Za bezbarwnego Roberto Firmino wchodzi Divock Origi. Kolo Toure jest na murawie.

66'

Kolo Toure nie podnosi się z murawy. Iworyjczyk nie podnosi się z murawy i zanosi się na wymuszoną zmianę.

22:10

Akcja meczu Vitolo i finalizacja Coke na najwyższym poziomie

64'

Ależ fenomenalna akcja Sevilli! Vitolo przebiegł z piłką kilkanaście metrów i zagrał na linię 16. metra do Coke, który natychmiastowym uderzeniem po dalszym słupku pokonuje Simona Mignoleta!

64'

SEVILLA NA PROWADZENIU! COKE ANDUJAR!!!

62'

Nie słabnie atak Sevilli! Mariano wrzuca piłkę na 5. metr do Stevena N'Zonziego. Ten został umiejętnie przyblokowany przez Dejana Lovrena, więc Simon Mignolet chwyta futbolówkę.

61'

Steven N'Zonzi zgrywa piłkę za siebie idealnie na woleja Kevina Gameiro! Jego strzał z kilkunastu metrów broni instynktownie Simon Mignolet! "Tylko" rzut rożny!

59'

Sergio Escudero zablokowany przez kulejącego Nathaniela Clyne'a. Aut dla Sevilli na wysokości "szesnastki" Liverpoolu.

57'

Sędzia puścił grę, ale kary nie odpuścił - faul taktyczny Evera Banegi została utrzymana do momentu przerwania akcji Liverpoolu.

56'

Solowa akcja Vitolo przez prawie połowę boiska. Zagrał na lewa stronę do Sergio Escudero, ale to zagranie odczytał wracający Adam Lallana, Ten chciał ruszyć z kontrą, ale został powalony przez hiszpańskiego pomocnika. Żółta kartka.

54'

Ostre starcie Kevina Gameiro z Emre Canem w środku pola. Sędzia mógł pokusić się o pokazanie Francuzowi żółtej kartki. Wstrzymał się.

53'

Kolo Toure wyszedł z piłką w okolice koła środkowego i "szukał" prostopadłym podaniem Adama Lallanę. Iworyjczyk zagrał zbyt niedokładnie.

51'

Nieudana akcja Adama Lallany prawą stroną - ostatecznie grę od bramki wznawia David Soria.

21:54

Gol Kevina Gameiro w polskiej wersji językowej

48'

Kolo Toure ratuje Liverpool przed utratą bramki! Sam na sam z Simonem Mignoletem wyszedł Kevin Gameiro, ale strzał Francuza w ostatniej chwili zablokował wślizgiem właśnie Kolo Toure!

46'

Od razu dośrodkowanie w pole karne przecina Dejan Lovren, ale "goście" zaatakowali prawą stroną. Indywidualną akcję popisał się Mariano, który po ograniu z "siatką" Alberto Moreno wpadł z piłką w pole karne, po czym zagrał na wprost bramki do Kevina Gameiro. Ten dostawił odpowiednio stopę!

46'

ALEŻ START SEVILLI! KEVIN GAMEIRO!!!

46'

Sevilla zaczyna ze śodka!

21:45

Przy aplauzie kibiców na murawie pojawiają się piłkarze Liverpoolu. Po chwili dołącza do nich Sevilla. Obaj trenerzy nie zdecydowali się na zmiany.

21:42

Powracamy na St. Jakob-Park w Bazylei na drugie trzy kwadranse (a może dłużej?) finałowego meczu Ligi Europy między Liverpoolem a Sevillą. Do przerwy prowadzi ekipa Jürgena Kloppa po golu Daniela Sturridge'a.

46'

Jonas Eriksson kończy pierwszą połowę finału Ligi Europy! Liverpool prowadzi na St. Jakob-Park w Bazylei z Sevillą po pięknej bramce Daniela Sturridge'a!

43'

Główkowy bilard w "szesnastce" Liverpoolu wyjaśniona przez Emre Cana posłaniem piłki na rzut rożny. Po wrzutce z narożnika defensywa Liverpoolu góruje.

42'

Coke przejmuje piłkę na prawym skrzydle. Ta mu odskoczyła za bardzo do boku. Opanował ją dopiero za linią boczną, co nie uszło uwadze liniowego.

41'

Druga/trzecia dyskusyjna sytuacja w polu karnym Sevilli. Piłka trafia w rękę Adila Ramiego, ale sędzia nie widział znamion do podyktowania rzutu karnego.

21:26

Tak strzela Daniel Sturridge!

39'

Jonas Erikson nie uznaje gola Dejana Lovrena! Chorwat uderzył głową z ok. 10 metrów tuż przy lewym słupku, ale musnął ją Daniel Sturridge. Ten był na spalonym!

38'

Kolejny rajd Nathianel Clyne'a prawą flanką. Dośrodkował przed pole karne w stylu Łukasza Piszczka do Roberto Firmino, którego strzał został zablokowany.

37'

Liverpool idzie za ciosem, lecz atak nie przyniósł powodzenia.

35'

Grzegorz Krychowiak nie zdążył do Roberto Firmino, który zagrał przed pole karne do Philippe'a Coutinho. Ten zobaczył w ok. lewego narożnika pola karnego Daniela Sturridge'a, który uderzeniem fałszem po dalszym słupku pokonuje Davida Sorię!

35'

GOL DLA LIVERPOOLU! DANIEL STURRIDGE!!!

33'

Dzieje się w Bazylei! Dośrodkowanie Nathaniela Cly'ne'a zablokowane przez Sergio Escudero. Korner dla "The Reds". Bez zagrożenia.

31'

Po zgraniu Kevin Gameiro strzela z przewrotki obok lewego słupka bramki Simona Mignoleta! Brakowało ok. pół metra, by padł piękny gol dla Sevilli!

31'

Kolo Toure blokuje strzał Kevina Gameiro z pola karnego. Rzut rożny dla zespołu Unaia Emery'ego.

30'

Żółta kartka dla Dejana Lovrena za faul Vitolo.

29'

Pierwszy raz od kilku minut ciężar gry przeniósł się w okolice drugiej "szesnastki". Sevilla zyskała tylko rzut rożny. Liverpool wyprowadził kontrę, którą przerwał Adil Rami.

27'

Philippe Coutinho dostaje piłkę w polu karnym. Uderzeniem z woleja... ściął powietrze.

25'

Sergio Escudero poza boiskiem. W jednym ze starć doznał urazu i konieczna jest pomoc medyczna. Uraz nie wygląda na poważny, więc szybko powinien wrócić do gry.

21:13

Najlepsza okazja bramkowa należała do Daniela Sturridge'a

24'

Adam Lallana popędził nieatakowany przez 20 metrów, po czym zagrał prostopadle do Daniela Sturridge'a. Anglik chciał uderzyć z prawego narożnika pola bramkowego obok Davida Sorii, ale ten zablokował strzał ciałem.

23'

Grzegorz Krychowiak przechwycił piłkę na 25. metrze od własnej bramki. Doskoczyło do niego dwóch rywali, ale przytomnie dał się sfaulować Jamesowi Milnerowi.

20'

Alberto Moreno przedarł się lewa stroną, ogrywając trzech rywali na małej przestrzeni. Jego dośrodkowanie w pole karne okazało się zbyt anemiczne.

17'

Steven N'Zonzi zagrał za plecy do Vitolo. Atak "gości" spalił na panewce. Liverpool chciał wyjść z szybką kontrą, ale zagranie na prawe skrzydło do Nathaniela było bardzo niedokładne.

16'

Przy drugim wyrzucie Dejan Lovren nie patyczkując posła piłkę w stronę linii środkowej. Ta jak bumerang wraca w okolice pola karnego Liverpoolu. Póki co obrona radzi sobie z atakami Sevilli.

14'

Liverpool coraz bardziej dochodzi do głosu. Strzał Emre Cana pozostawił wiele do życzenia. David Soria wznawia grę od bramki.

15'

Sergio Escudero powstrzymany na lewej stronie przez Nathaniela Clyne'a. Aut dla Sevilli na wysokości pola karnego "The Reds".

12'

Jürgen Klopp i Roberto Firmino protestują - ich zdaniem Daniel Carrico zagrał piłkę ręką po akcji Brazylijczyka. Gwizdek sędziego milczy.

11'

Nathaniel Clyne popędził prawą stroną i niemal z linii końcowej dośrodkował na dalszy słupek! Daniel Sturridge skontrował strzał głową, ale piłkę sprzed linii bramkowej wybił przewrotką Daniel Carrico!

10'

Za głębokie dośrodkowanie Sergio Escuredo z rzutu wolnego. Hiszpan zagrał na dalszy słupek, gdzie Simon Mingolet chwyta piłkę.

8'

Vitolo urwał się Adamowi Lallanie i popędził środkiem pola. Z asekuracją skutecznie popędził Nathaniel Clyne. Po chwili Sergiio Escudero został uderzony w udo przez Emre Cana.

6'

Nieudany atak Sevilli prawą stroną. Piłka znalazła się w posiadaniu Simona Mignoleta, który posyła ją na 30. metr od jego vis a vis. Zdaniem sędziego przesadził w walce jeden z zawodników Liverpoolu i rzut wolny dla andaluzyjskiego zespołu.

4'

Nathaniel Clyne przecina crossowe podanie adresowane do Sergio Escudero. Szybko wznowiona gra z autu i Kevin Gameiro został powstrzymany w "szesnastce" przez Dejana Lovrena.

3'

Steven N'Zonzi zagrywa płasko na 20 metrów. Piłka nawet nie doturlała się do linii 16. metra, gdzie została wybita przez defensywę "The Reds".

2'

Dejan Lovren wyjaśnia sytuację przed własnym polem karnym wybiciem na uwolnienie. Andaluzyjczycy rzucili się na rywala i Emre Can zahaczył rozpędzonego Evera Banegę.

0'

Gwizdek Jonas Eriksen daje sygnał do rozpoczęcia spotkania przez Liverpool!

20:44

Losowanie stron. Przy arbitrze głównym są już James Milner i Coke. Górą...

20:41

Najpierw oczywiście hymn Ligi Europy. Obie "jedenastki" są już na murawie!

20:38

Niespełna dziesięć minut do rozpoczęcia spotkania. Czeka nas prawdziwa bitwa nie tylko na boisku, lecz także na... trybunach. Mowa tu oczywiście o hymnach obu stron - You'll never walk alone i Sevilli.

20:35

Tych, którzy zapoznali się tymi newsami, zachęcam do pisania komentarzy. Jakim wynikiem zakończy się to spotkanie (czy w regulaminowym czasie gry) i kto wpisze się na listę strzelców. Można też również zadawać pytania i "rozmawiać" z innymi użytkownikami. Apeluję jedynie o kulturalne wpisy.

20:29

W kadrze "gospodarzy" nie ma m.in. Joe Gomeza (obrońca, 5 meczów/0 goli) i Mamadou Sakho (obrońca, 22/1 - zawieszenie). Pod znakiem zapytania stał występ Divocka Origiego (napastnik, 16/5) i bramkarza Danny'ego Warda (2/0) z powodu urazów. Obaj jednak znaleźli się na ławce rezerwowych.

Z kolei w Sevilli na pewno nie zagrają dzisiaj obrońcy: Benoit Tremulinas (24/0) i Marco Andreolli (7/0). Dodatkowo brakuje pomocników: Michaela Krohn-Dehliego (27/1) oraz Jose Antonio Reyesa (24/1).

20:26

Skandynawska obsada sędziowska:

• sędzia główny: Jonas Eriksson (SWE)
  • asystenci: Mathias Klasenius (SWE) i Daniel Wärnmark (SWE)
  • sędzia techniczny: Svein Oddvar Moen (NOR)

42-letni Eriksson prowadził już w tym sezonie mecz Sevilli. Miało to miejsce 30 września 2015 r. Wówczas piłkarze Unaia Emery'ego musieli uznać wyższość Juventusowi (0:2).

20:23

Z kolei Grzegorz Krychowiak i spółka mierzyli się z Szachtarem Donieck. Na Ukrainie było 2:2 (gole: Marlos, Stepanenko - Vitolo, Gameiro z k.). Tydzień później było 3:1 dla ekipy z Andaluzji (gole: Gameiro x2, Mariano - Eduardo).

20:20

W poprzedniej rundzie "The Reds" wyeliminowali inny hiszpański zespół, Villareal. W pierwszym meczu na El Madrigal piłkarze Jürgena Kloppa przegrali 0:1 po golu Adriana w doliczonym czasie gry, ale w rewanżu wygrali aż 3:0. Wynik samobójczym trafieniem otworzył Bruno, a po przerwie do siatki Żółtej Łodzi Podwodnej trafiali Daniel Sturridge i Adam Lallana.

20:17

Rezerwowi Liverpoolu: D. Ward - J. Allen, C. Benteke, J. Henderson, D. Origi, Lucas Leiva, M. Skrtel.

20:15

Obiekt pożądania przez obie drużyny

20:12

Rezerwowi Sevilli: S. Rico - S. Cristoforo, V. Iborra, T. Kolodziejczak, Y. Konoplyanka, F. Llorente, N. Pareja

20:10

To arcyciekawie zapowiadające się spotkanie doczekało się wielu filmowych zapowiedzi. Oto jedna z nich:

20:07

Na relację NA ŻYWO z tego spotkania zaprasza bardzo serdecznie Tomasz Górski! Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

20:05

Tym spotkaniem żyje nie tylko stolica Szwajcarii, lecz także miasto Beatlesów i Andaluzji. Za 40 minut finał Ligi Europy, w którym FC Liverpool podejmie Sevillę z Grzegorzem Krychowiakiem w wyjściowym składzie!