Lech PoznańLech Poznań
3 : 0
Ruch ChorzówRuch Chorzów
20:05

To już koniec sezonu 2015/2016! Lech będzie chciał jak najszybciej zapomnieć o tegorocznych rozgrywkach, gdyż zajął 7. miejsce, najgorsze od wielu lat. Z kolei piłkarze już wcześniej wykonali cel jaki sobie założyli przed tym sezonem, czyli awans do grupy mistrzowskiej i ostatecznie kończą zmagania na ósmej pozycji. Serdecznie dziękujemy Państwo za śledzenie naszej relacji i już teraz zapraszamy na sezon 2016/2017.

19:58

Lech Poznań zasłużenie pokonuje Ruch Chorzów 3:0. Bardzo dobre spotkanie rozegrali młodzi wychowankowie Kolejorza, czyli Kamil Jóźwiak i Robert Gumny.

93'

Koniec spotkania!

90'

Sędzie doliczył 3 minuty.

82'

Siedlik wchodzi za Stępińskiego.

87'

Kolejna zmiana Lecha. Kownacki schodzi, a w jego miejsce wchodzi Kurbiel.

87'

Zmiana w zespole gospodarzy. Wilusz wchodzi za Arajuuriego.

85'

Fantastycznie podał Kadar i Maciej Gajos musiał trafić do bramki w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

85'

Goool!!! 3:0 !!

82'

Jóźwiak świetnie podał do Linettego na 16. metr i reprezentant Polski bez zastanowienia uderzył płasko tuż przy słupku.

82'

Goool!!! Karol Linetty.

80'

Źle teraz przyjął Pawłowski w polu karnym Ruchu i obrońcy gości zażegnali niebezpieczeństwo.

78'

Oczekiwana zmiana w zespole gospodarzy. Krzysztof Kotorowski wchodzi w miejsce Jasmina Buricia.

76'

Spotkanie ogląda 11.319 widzów.

74'

Kolejna okazja Kamińskiego. Tym razem nie trafił czysto główką po dobrym podaniu Linettego.

72'

Zieńczuk mocno, ale bardzo niecelnie uderzył z woleja.

68'

Teraz dobrze interweniował Burić, który złapał piłkę tuż przed wbiegającym Stępińskim.

67'

Bardzo dobre dośrodkowanie Jóźwiaka, jednak nikt nie zdołał oddać groźnego strzału.

64'

Co za pudło Kamińskiego!!! Stoper Lecha nie trafił praktycznie do pustej bramki.

63'

Jóźwiak stracił piłkę i musiał ratować się faulem.

60'

Świetna indywidualna akcja Gumnego, ale trochę za mocno dośrodkował w pole karne.

57'

Pierwsza zmiana w meczu. Patryk Lipski schodzi, wchodzi Przemysław Bargiel.

57'

Okazja dla Ruchu, ale Surma niecelnie uderzył z 12. metra.

54'

Złe wykonanie rzutu wolnego prze Gajosa i bramkarz gości pewnie łapie piłkę.

52'

Niedokładne podanie Kamińskiego i Skaba rozpocznie od własnej bramki.

50'

Piłkarze Lecha utrzymują się przy piłce próbując zbudować jakąś dobrą akcję.

45'

Trenerzy obu drużyn nie zdecydowali się na żadne zmiany.

45'

Początek II połowy!

18:59

Piłkarze są już na boisku i za chwilę zaczniemy drugą połowę spotkania.

45'

Sędzia nie doliczył ani jednej minuty i mamy koniec pierwszej połowy.

45'

Ależ szansa Zieńczuka! Dostał świetne podanie od Monety i oddał strzał prawą nogą, jednak strzelił prosto w bramkarza.

42'

Arajuuri bardzo dobrze zachował się defensywie przerywając rajd Monety.

41'

Kolejna groźna kontra Lecha, ale Pawłowski zepsuł ostatnie podanie i będzie tylko rzut rożny.

36'

Dobra centra Jóźwiaka, ale zabrakło kolegów z zespołu w polu karnym.

32'

Kownacki! Napastnik Lecha po raz kolejny strzelał i bramkarz Ruchu wybił piłkę na rzut rożny.

29'

Świetnie teraz w obronie popracował strzelec gola zatrzymując Zieńczuka.

26'

Gajos świetnie dośrodkował po ziemi do wbiegającego w pole karny Kamila Jóźwiaka, a ten dołożył tylko nogę i zdobył swojego pierwszego gola w Ekstraklasie.

26'

Goool!!! Kamil Jóźwiak!

24'

Goście próbują konstruować akcje lewą stroną boiska, ale Gumny jak na razie spisuje się bardzo dobrze.

20'

Dobre uderzenie Stępińskiego, jednak Burić pewnie łapie piłkę.

17'

Gajos znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale sędzia słusznie odgwizdał spalonego.

16'

Dobre dośrodkowanie Gumnego, jednak żaden piłkarz Lech nie sięgnął piłki.

13'

Nic ciekawego nie dzieje się na razie na boisku. Akcje rozgrywają się głównie na środku boiska.

8'

Szansa dla Lecha! Kownacki strzelał zza pola karnego, ale piłka minęła o kilka centrymetrów lewy słupek bramki.

5'

Goście świetnie zagrali teraz szybkim podaniami i wywalczyli rzut rożny.

3'

Lechici groźnie wyszli z kontrą, ale Skaba w odpowiednim momencie wyszedł z bramki i zapobiegł niebezpieczeństwu.

1'

Już na samym początku Arajuuri ostro fauluje Stępińskiego.

1'

Zaczynamy! Gospodarze grają na niebiesko, a goście na żółto.

17:58

Piłkarze wyszli już na murawę i za chwilę będziemy mieli pierwszy gwizdek sędziego.

17:57

Ostatnie wyniki Kolejorza zniechęciły kibiców do przychodzenia na stadion, co widać po dzisiejszej frekwencji.

17:50

Prawdopodobnie po raz ostatni w barwach Ruchu zagra również Mariusz Stępiński. Znajdujący się w szerokiej kadrze reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy napastnik niemal na pewno latem zostanie sprzedany.

17:43

Dzisiaj swoją przygodę z futbolem kończy Krzysztof Kotorowski, który jest związany z Lechem od 13 lat. Trener Jan Urban nie wystawił go w podstawowym składzie, ale możliwe, że wpuści go w drugiej połowie i będzie mógł godnie pożegnać się z kibicami.

17:39

17:37

Ławka rezerwowych Ruchu: Lech, Szyndrowski, Iwański, Bargiel, Podgórski, Efir, Siedlik.

17:37

Ławka rezerwowych Lecha: Kotorowski, Dudka, Ceesay, Wilusz, Kurbiel, Trałka, Volkov.

17:33

Do rozpoczęcia spotkania zostało niespełna pół godziny, więc warto przeczytać zapowiedź dzisiejszego meczu.

17:28

Obie drużyny nie mają już o co walczyć. Niezależnie od wyniku Kolejorz skończy rozgrywki na siódmym miejscu, a Niebiescy na ósmym. W grupie mistrzowskiej oba klubu spisują się fatalnie - mają po dwa remisy i cztery porażki.

17:21

Serdecznie witamy Państwa i zapraszamy na relację z ostatniego meczu sezonu 2015/2016. Lech Poznań podejmie u siebie Ruch Chorzów.