Piast GliwicePiast Gliwice
0 : 1
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
19:58

Koniec sezonu i koniec emocji w 37. kolejce Ekstraklasy. Legia mistrzem, Piast wicemistrzem, a Zagłębie na trzecim miejscu. Brawo dla Piasta, który przez cały sezon pokazał faworytom, że pomysłem i ambicją można rywalizować z najlepszymi. Brawo także dla Zagłębia, które jeszcze rok temu tkwiło w 1. lidze, a dziś przypieczętowało swój fantastyczny sezon. Pora się żegnać z Państwem, ale nie na długo. Już w lipcu zacznie się kolejny sezon, kolejne emocje, kolejne piękne bramki i liczymy że rywalizacja będzie równie ciekawa jak w zakończonych rozgrywkach. Do usłyszenia w kolejnym sezonie Ekstraklasy.

93'

KONIEC!

92'

Piast jeszcze próbuje,jeszcze atakuje, ale Zagłębie skutecznie się broni i czeka do ostatniego gwizdka.

90'

Sędzia doliczył 3 minuty.

90'

Rozpoczęła się ostatnia minuta sezonu...

88'

Vacek dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Heberta, ten tym razem nad bramką Polacka.

87'

Strzał Szeligi z dystansu, ale piłka odbija się od obrońcy. Bukata chciał dobić, ale skiksował niefortunnie.

85'

Tymczasem Legia przypieczętowała mistrzostwo - 3:0 po bramkach Pazdana i Hamalainena w dwie minuty...

83'

Piast naciera. Najpierw Szeliga oddał groźny strzał, który instynktownie obronił Polacek. Po chwili seria rzutów rożnych powoduje zamieszanie w polu karnym Zagłębia. Piast atakuje...

81'

Zbozień wejdzie w miejsce Janoszki na ostatnich 10 minut.

79'

Rakowski wchodzi w miejsce Starzyńskiego.

79'

Piętek dostaje drugi kartonik za symulowanie faulu i wylatuje z boiska!

76'

Najpierw Krzysztof Piątek zablokował strzał Szeligi, po chwili Mateusz Mak oddał groźny strzał, ale Polacek broni bez problemów. Piast naciera na ostatni kwadrans sezonu.

76'

Centra Kamila Vacka z prawej strony trafiła do Patrika Mraza, ten zagrał głową do Bukaty, ale jego uderzenie zablokowane przez jednego z zawodników Miedziowych.

75'

Cracovia prowadzi z Lechią 2:0, w Warszawie bez zmian. Jeśli wyniki się utrzymają, Piast i Zagłębie będą na kolejnych miejscach na podium tuż za Legią.

74'

Krzysztof Piątek otrzymuje kartonik za faul na Murawskim.

72'

Po kilku ciekawych akcjach Piasta chwila oddechu jednych i drugich. Zagłębie okopało się na pozycjach i czeka na ruch gospodarzy.

70'

Zmiana także u gości - boisko opuszcza strzelec bramki Papadopulos, w jego miejsce pojawia się Krzysztof Piątek.

69'

Ostatnia zmiana Piasta - w meczu i w sezonie. Za Nespora wejdzie Szeliga.

68'

Hebert trafia w poprzeczkę! Mraz dośrodkował z lewego skrzydła wprost na głowę stopera Piasta. Ten huknął prosto w poprzeczkę bramki Polacka!

67'

Chwila przerwy, Murawski leży na boisku.

66'

Powinno być 2:0! Starzyński kapitalnie wypuścił Janoszkę lewą flanką, ten uderzył po długim słupku, ale chybił minimalnie!

65'

Mraz wrzuca na głowę Nespora, ale pilka zostaje wybita przez Dąbrowskiego.

64'

Mak wdarł się z prawej strony w pole karne, ale Jach przerwał jego akcję i wybił na rzut rożny.

62'

Strzał Starzyńskiego zza pola karnego po akcji Zagłębia pewnie łapie Szmatuła.

60'

Godzina gry za nami. Niby Piast ruszył do przodu, niby tworzy zagrożenie, ale wciąż nie potrafi dopaść Zagłębia. Na pozostałych stadionach wyniki bez zmian.

59'

Kolejny korner, kolejne dośrodkowanie Vacka i... tym razem to Polacek przerywa wrzutkę łapiąc futbolówkę.

58'

Vacek zagrywa w pole karne, ale żaden z jego kolegów nie dosięgnął piłki.

57'

Piast cały czas w ofensywie. Zawodnicy gospodarzy mają rzut rożny.

55'

Murawski dopadł do źle wybitej piłki na skraju pola karnego, huknął,,, ale nad bramką.

55'

Piast zaatakował większą ilością zawodników - do piłki dopadł Vacek, ale jego strzał przeleciał nad bramką Polacka.

54'

...a za Barisicia wejdzie Badia.

54'

Podwójna zmiana - Zivca zastąpi Mak...

51'

Nespor ukarany za niesportowe zachowanie. Faulowal Jacha.

50'

Arkadiusz Woźniak zdecydował się na strzał, ale piłka poleciała daleko za bramkę Szmatuły. Piast wznawia grę.

49'

9523 - tylu widzów zgromadziło się na stadionie w Gliwicach.

48'

Zagłebie wtóruje jednak gospodarzom odpowiadając atak za atak. Zawodnicy Piasta uciekają się do fauli.

47'

Gospodarze od razu ruszyli z pressingiem. Podopieczni Latala rzucają już chyba wszystko na jedną kartę licząc na cud w Warszawie.

46'

Zaczynamy ostatnie 45. minut sezonu 2015/2016. Piast od środka.

18:57

Zagłębie wygląda po pierwszej połowie na faworyta tego starcia, wykazując dużo więcej piłkarskiej dojrzałości i jakości. Piast będzie miał trudna drogę do przezwyciężenia nawały podopiecznych Stokowca. Największy problem gospodarze mają w środku pola.

18:55

Wyniki pozostałych spotkań:
  • Legia 1:0 Pogoń
  • Cracovia 1:0 Lechia
  • Lech 1:0 Ruch
47'

Koniec pierwszej połowy spotkania.

45'

Minuta doliczona do czasu gry.

44'

Vacek ekspediuje piłkę w aut.

43'

Zagłębie oblega bramkę gości. Piast znów w zamku hokejowym zamknięty w okolicach własnego pola karnego. Rywale wywalczyli kolejny rzut rożny.

42'

Kolejny rzut rożny dla Zagłębia po wybiciu Koruna. Starzyński wrzuca w pole karne, ale Pietrowski uprzedza zawodników gości i wybija futbolówkę. Piast przy piłce.

40'

Ostatnie 5. minut spotkania. Legia wciąż prowadzi i to ona póki co jest wirtualnym mistrzem Polski.

39'

Vacek bardzo ładnie minął Jacha i oddał strzał zza pola karnego. Wysoko nad bramka.

39'

Papadopulos wybija z pola karnego, Piast dalej jednak przy piłce.

38'

Mraz wrzucił z rogu, ale piłka wybita z powrotem. Więc Mraz wrzucił drugi raz, a tan Vacek w dogodnej sytuacji uderzył, lecz piłka odbiła się od jednego z zawodników i mamy kolejny korner.

37'

Bukata przejął piłkę w środku pola i ruszył do przodu. Zivec popędził na skrzydło, gdzie dostał piłkę, ale Dąbrowski uprzedził zawodnika Piasta. Korner.

34'

Starzyński kapitalnie wypatrzył Janoszkę na skrzydle, ten zdecydował się wbić piłkę wprost w pole karne, ale na szczęścia dla gości Pietrowski zbiera dziś wszystkie piłki.

32'

Zagłebie całkowicie zdominowało środek pola. Piast jest w opałach. Chwila przerwy, gdyż Todorowski leży na murawie po pojedynku z jednym z zawodników gospodarzy.

30'

Vacek ostro skosił Piątka w środku pola. Należał się kartonik, ale sędzia Musiał użuł jedynie reprymendy.

29'

Zagłębie w ataku! Starzyński oddał mocny strzał, jednak piłka przeleciała obok słupka.

27'

Dośrodkowanie Todorowskiego. Piłką przedłuża Dąbrowski, który w zamieszaniu zgrywa ją do Papadopulosa, a ten ładuje ją do bramki Szmatuły!

26'

GOL! PAPADOPULOS!

25'

Bukata ukarany za faul na Starzyńskim.

24'

Barisić faulowany przez Piątka. Strzał Zivca z rzutu wolnego za lekki, by Polacek nie dał sobie rady.

22'

Zivec dostał piłkę w pole karne na prawym skrzydle i zdecydował się na niesygnalizowany strzał. Polacek broni jednak kapitalnie!

21'

Piatek fauluje Nespora w środku pola. Póki co jedni i drudzy skutecznie zatrzymują ofensywne zapędy oponenta.

20'

Trójkowa akcja gospodarzy. Zivec dostał piłkę przed linią 16. metra i zdecydował się na strzał z pierwszej piłki. Ta przeleciała nad bramką Polacka.

18'

Zagłębie ruszyło teraz z nieco większym animuszem, ale obrona Piasta skutecznie radzi sobie z naporem gości.

17'

Janoszka zagrał przed pole karne do Tosika, Pietrowski interweniuje w porę i blokuje strzał zawodnika "Miedziowych".

15'

Barisic w pojedynku z Cotrą przy linii końcowej, ale obrońca Zagłębia nabił piłkarza Piasta i zamiast klarownej sytuacji mamy rzut od bramki Polacka.

14'

Tymczasem na Łazienkowskiej 1:0 po golu Jodłowca.

13'

Centra z narożnika wybita, po chwili powtórka, ale tego typu dośrodkowania to woda na młyn dla Piasta który rusza z kontrą. Janoszka przejął piłkę i zdecydował się na strzał, ale piłka minęła bramkę Szmatuły.

12'

Bardzo ładny strzał Filipa Starzyńskiego z rzutu wolnego, Szmatuła jednak na posterunku, będzie jeszcze rzut rożny dla Zagłębia po piąstkowaniu bramkarza z Gliwic.

10'

Mraz wrzuca piłkę z narożnika boiska, ale obrońcy Zagłębia poradzili sobie z jego dośrodkowaniem. Polacek wznawia od bramki.

8'

Strzał Nespora z około 30 metrów od bramki Polacka, ale piłka przeleciała daleko od bramki przyjezdnych z Lubina.

6'

Kamil Vacek za mocno wypuścił piłkę przed siebie piłka wyszła poza boisko, piłkę wznawia do gry Zagłębie Lubin.

5'

Piłka z rzutu wolnego za plecy obrońców, Nespor uciekł Dąbrowskiemu, ale ten dogonił go i wypchnął w pojedynku. Polacek od bramki.

3'

Póki co dwie akcje Mraza skrzydłem, który wrzucał w pole karne, ale piłka trafiła w ręce bramkarza gości. Po chwili strzał z dystansu Heberta, ale nad bramką.

1'

Atak gości. Cotra zagrał w pole karne groźną piłkę po ziemi, ale Korun wyekspediował ją z szesnastki.

1'

Zaczynamy! Goście w białych strojach zaczynają spotkanie!

17:57

Zawodnicy wychodzą już na murawę!

17:53

Spotkanie w Gliwicach sędziować będzie Tomasz Musiał z Krakowa.

17:49

Piotr Stokowiec w przedmeczowych wypowiedziach:

Szkoda dla nas, że ten sezon już się kończy, bo widać u chłopaków wielką ochotę i radość w zespole. Do Piasta Gliwice jedziemy dalej grać swoje, bo to ostatnio takie nasze hasło. Patrzymy w przyszłość. Wracając po meczu ze Szczecina zawodnicy śpiewali głośno hymn Liverpoolu. Gdzieś słyszałem głosy, że trzeba się przyzwyczajać do europejskich boisk. Oczywiście cieszę się, że podchodzą do tego też z dystansem. Myślę, że widać tę dobrą atmosferę i to przekłada się na grę. To fajny okres. Będziemy chcieli, żeby to trwało jak najdłużej.
17:47

Radoslav Latal przed spotkaniem z Zagłębiem:

Wszyscy w drużynie czekają na ten ostatni mecz. Każdy chce zagrać i o żadnych problemach kondycyjnych nie ma mowy. Dodatkowo w niedzielę będzie obecny 12 zawodnik w postaci pełnych trybun. Jak już mówiłem - musimy podejść z chłodnymi głowami. Musimy się skupić na sobie. Zagłębie jest w formie i to będzie bardzo trudny mecz. To co będzie się działo w Warszawie będzie nas interesowało dopiero po zakończonym i wygranym spotkaniu - a do tego jeszcze daleka droga.
17:43

Poza meczami w Gliwicach i Warszawie, które zadecydują o mistrzostwie Polski, Cracovia zagra u siebie z Lechią, która musi wygrać, jeśli chce awansować kosztem "Pasów" do europejskich pucharów, z kolei Lech podejmie u siebie w Poznaniu Ruch Chorzów, który nie wygrał od 10 spotkań.

17:34

Piast i Zagłębie spotkały się w rundzie zasadniczej dwa razy - w Gliwicach górą był Piast, który wygrał 2:0. Wiosna należała jednak do podopiecznych Piotra Stokowca - Miedziowi rozbili na początku kwietnia wicelidera 4:1. Trudno więc wytypować faworyta tego spotkania.

17:31

17:29

Goście z Lubina mają na koncie mistrzostwo Polski z sezonu 2006/2007, a także z sezonu 1990/1991. Poza tym Zagłębie ma na koncie jeden srebrny i jeden brązowy medal.

17:26

Obie ekipy pojawiły się na przedmeczowej rozgrzewce.

17:23

Kibice gospodarzy już zajmują swoje miejsca na trybunach stadionu przy ulicy Okrzei.

17:21

Dla Piasta jest to szósty sezon w Ekstraklasie, ale pierwszy, kiedy ekipa z Gliwic zajmie miejsce w czołowej trójce. Już w sezonie 2012/2013 Piast zaznaczył swoje miejsce zajmując 4. pozycję w Ekstraklasie.