4 : 3
Borussia DortmundBorussia Dortmund
1. połowa0 : 2
23:05

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne piłkarskie emocje w gol24.pl! Dobranoc!

23:03

Takich spotkań, takich emocji chcemy jak najwięcej. Tylko warto sprawdzić czy nasze serce wytrzyma taki poziom spotkania. Nawet śledząc je przed telewizorem/czytając nasze relacje. Bo, parafrazując innego klasyka, "prawdziwych mężczyzn poznaje się nie po tym, jak zaczynają, a jak kończą". Liverpool po 9 minutach przegrywał dwiema bramkami. Potem przegrywał nawet 1:3, ale zdołał odwrócić losy meczu na swoją korzyść!

94'

Cuneyt Cakir gwiżdże po raz ostatni! Liverpool rzutem na taśmę ogrywa Borussię Dortmund i awansuje do półfinału Ligi Europy!!!

94'

Ilkay Gündogan pomylił się dosłownie o centymetry - piłka minęła lewy słupek!!!

22:58

"Złoty" gol Dejana Lovrena

93'

Lucas Leiva fauluje Marcela Schmelzera ok. 25 metrów od własnej bramki. Piłka meczowa BVB!

91'

Szybko rozegrany rzut wolny i dośrodkowanie z pola karnego Jamesa Milnera na dalszy słupek. Tam najwyżej wyskoczył Dejan Lovren, który celną główką z kilku metrów pokonuje Romana Weidenfellera!

91'

GOOOL, DEJAN LOVREN!!! LIVERPOOL O KROK OD AWANSU!!!

90'

Cztery minuty doliczone. Jeszcze żółta kartka dla Macela Schmelzera

88'

James Milner chciał dobrym przerzutem na lewą stronę uruchomić Philippe Coutinho. Zagrał niedokładnie i bramkarz BVB zaczyna z "piątki".

22:50

Mamadou Sakho

85'

Sokratis pewnym wybiciem przecina podanie adresowane do będącego w polu karnym Daniela Sturridge'a. Moment oddechu dla defensywy BVB.

82'

... i Adrian Ramos zastępuje Marco Reusa.

82'

Podwójna zmiana w BVB. Ilkay Gündogan za Gonzalo Castro...

80'

Kontuzjowany Emre Can kończy występ w dzisiejszym meczu. Na murawie melduje się Lucas Leiva.

78'

Piłka zagrana z lewego narożnika przechodzi przez pole karne. Tam znajduje się Mamadou Sakho, który uderzeniem głową z pięciu metrów wpisuje się na listę strzelców!!!

78'

GOL, MAMADOU SAKHO!!!

76'

Matthias Ginter wchodzi za Shinji Kagawę.

75'

Lekko spóźniony Łukasz Piszczek fauluje Philippe Coutinho. Sędzia bez wahania sięga po żółtą kartkę.

73'

James Milner z uporem wrzuca z rzutu rożnego na bliższy słupek. Obrona Borussii radzi sobie w opresji.

22:37

Kapitalna akcja i bramka Philippe Coutinho

69'

Ostre wejście Emra Cana powinno się zakończyć żółtą kartką. Sędzia oszczędził swego rodaka (chociaż ten gra dla Niemiec).

68'

Gospodarze próbują szybko wyrównać! Divock Origi huknął z ok. 20 metrów tuż nad poprzeczką!

66'

Kapita akcja Brazylijczyka, który "złamał" akcję z lewej flanki do środka. Po klepce przed polem karnym z Jamesem Milnerem uderzył po dalszym słupku! Roman Weidenfeller wyciągnął się jak struna, ale nie sięgnął futbolówki!!!

66'

PHILIPPE COUTINHO TRAFIA DO SIATKI!!!

22:28

Gol kontaktowy Divocka Origiego

Marco Reus

61'

... a za Roberto Firmino pojawia się Daniel Sturridge

61'

Podwójna zmiana w ekipie gospodarzy. Joe Allen zastępuje Adama Lallanę...

59'

"The Reds" próbują szybko wrócić do jednobramkowej straty. Muszą jednak zadowolić się dwoma rzutami rożnymi. James Milner powinien poćwiczyć ten fragment na treningach.

57'

Ofensywne trio BVB nie pierwszy raz w tym sezonie wpisuje się w tym sezonie! Marco Reus dostał kapitalne podanie od Matsa Hummelsa i uderzył tuż przy prawym słupku nie do obrony!

57'

GOL, MARCO REUS!!!

54'

Divock Origi strzela zza pola karnego wysoko nad poprzeczką bramki Romana Weidenfellera.

53'

Mats Hummels ogląda żółtą kartkę za faul taktyczny w środku pola na Philippe Coutinho. Gdyby nie ta interwencja, to Brazylijczyk wyszedłby sam na sam z bramkarzem BVB.

52'

Przebojowa akcja Henrika Mkhitaryana . Ormianin przebiegł wzdłuż linii 16. metra w stronę lewego narożnika, ale w połowie drogi powstrzymał go Dejan Lovren.

50'

Divock Origi na dwumetrowym spalonym.

49'

Gospodarze idą za ciosem. Strzał Nathaniela Clyne'a zablokowany. Rzut rożny nie przynosi zagrożenia.

48'

EMre Can podholował piłkę kilkanaście metrów i zagrał w pole karne do Divocka Origiego. Ten sprytnie "dzióbnął" ją obok Romana Weidenfellera. Lliverpool łapie kontakt, ale jeszcze potrzebuje dwóch goli do awansu!

48'

GOL, DIVOCK ORIGI!!!

48'

Nathianel Clyne mierzył się z Henrikiem Mkhitarynanem we własnej "szesnastce". Po chwili Roman Weidenfeller łapie piłkę po anemicznym strzale Philippe Coutinho.

46'

Philippe Coutinho faulowany przez Juliana Weigla na własnej połowie. Sędzia nie zdecydował się na sięgnięcie po żółtą kartkę.

46'

BVB zaczyna drugie trzy kwadranse!

22:05

Powracamy na Anfield na drugą połowę Kloppico, w którym Liverpool przegrywa z Borussią Dortmund. Obie strony już są na murawie.

21:56

Takie spotkania bardzo miło się relacjonuje. Szybkie tempo, ogrom sytuacji i dwie bramki - to jest to, fani piłki nożnej lubią najbardziej! Chcemy więcej! Jak będzie przebiegać druga odsłona? Liczmy, że będzie równie ciekawa.

46'

Po doliczeniu minuty "Pan Turek" kończy pierwszą połowę. Borussia Dortmund po Blitzkriegu prowadzi z Liverpoolem po trafieniach Henrika Mkhitaryana i Pierre'a-Emericka Aubameyanga!

43'

Simon Mignolet łapie piłkę po zagraniu Shnji Kagawy.

42'

Shinji Kagawa na prawym skrzydle. Jego dośrodkowanie przecina Mamadou Sakho, który wybija piłkę poza linię końcową.

39'

Strzał Henrika Mkhitarynana z ok. 25 metrów mija bramkę gospodarzy w bezpiecznej odległości.

38'

Philippe Coutinho strzela z pola karnego tuż obok bramki BVB! Piłka po drodze otarła się o nogę Matsa Hummelsa. Rzut rożny.

35'

Roberto Firmino wygrał dwie przebitki z rywalami w ok. prawego narożnika pola karnego BVB. "Skończyło się rumakowanie" na trzecim - Sokratisie. Aut na wysokości "szesnastki".

33'

Atak pozycyjny Borussii na połowie Liverpoolu. Marcel Schmelzer zdołał utrzymać piłkę na placu gry po niedokładnym podaniu Juliana Weigla.

31'

Piłkarzom BVB udało się przechwycić piłkę i pierwszy raz od kilku minut znaleźć się na połowie rywala. Przebojowa akcja Łukasza Piszczka prawą flanką. Znalazł się w polu karnym i zagrał przed bramkę do Pierre'e-Emericka Aubameyanga. Ten minimalnie za szybko wbiegł na bramkę, przez co dostał podanie za plecy.

29'

Uderzenie Adama Lallany z pola karnego zablokowane przez Sokratisa. Borussia zepchnięta do głębokiej defensywy. To bardzo rzadki widok!

27'

Akcja za akcję, cios za cios! Kibice nie mogą narzekać na tempo i poziom meczu. Roberto Firmino główkuje po rzucie rożnym minimalnie obok lewego słupka!

26'

W odpowiedzi Mamadou Sakho w ostatniej chwili blokuje strzał Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Dogonienie Gabończyka graniczyło z cudem. Jak widać, zdarzają się.

24'

Rośnie przewaga gospodarzy! Divock Origi otrzymuje świetne podanie w "szesnastce" od Jamesa Milnera, ale naciskany przez Matsa Hummelsa strzela obok lewego słupka bramki Romana Weidenfellera. Jęk zawodu na trybunach...

23'

Emre Can zagrywa na 30 metrów do wbiegającego na czystą pozycję Alberto Moreno. Szybszy od niego był jednak Sokratis.

22'

Szybko wznowiona gra przez "The Reds" z rzutu wolnego. Zagranie na prawe skrzydło do Nathaniela Clyne'a. którego dośrodkowanie na rzut rożny wybija głową Łukasz Piszczek.

20'

Ojojoj! Niepotrzebna stara gości na własnej połowie i kontra Liverpoolu! Piłka zagrana na środek pola karnego do Adama Lallany, ale ten strzelając z półobrotu nie trafił w piłkę.

18'

Po chwili Belg wypatrzył na lewej stronie pola karnego gości Alberto Moreno. Ten uderzył równie mocno, co niecelnie.

17'

Strzał Divoricka Oirigoego zablokowany w ostatniej chwili przez Sokratisa. Gdyby nie on, to gospodarze strzeliliby kontaktowego gola. A tak tylko rzut rożny!

21:24

Gol Henrika Mkhitaryana...

... i Pierre'a-Emericka Aubameyanga

13'

Philippe Coutinho powinien bardziej uważać - dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

12'

Atak pozycyjny BVB na 30-35. metrze od bramki Liverpoolu. Przeraźliwe gwizdy fanów gospodarzy.

21:19

Czy aby na pewno? Choć do odrobienia pozostały trzy bramki.

11'

Mocno przybici są gospodarze. Podanie Adama Lallany na lewą stronę do Alberto Moreno było bardzo niedokładne. Roman Weidenfeller z "piątki".

9'

Marco Reus posyła świetne podanie z drugiej linii na wolne pole do Gabończyka, który uderzył z pola karnego pod poprzeczkę!

9'

... I GOL, PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG!!!

8'

Dwójkowa akcja Jamesa Milnera z Adamem Lallaną zastopowana w środku pola...

6'

Liverpool próbuje szybko odpowiedzieć. Atak "The Reds" powstrzymany przed polem karnym.

4'

Po złym podaniu Philippe Coutinho poszła kontra BVB. Przez połowę boiska popędził Shinji Kagawa, szybkie rozegranie przed polem karnym i strzał Pierre'a-Emericka Aubameyanga obronił Simon Mignolet, ale wobec dobitki Ormianina był bez szans!

4'

GOOOL, HENRIK MKHITARYAN!!!

3'

Gabończyk strzela zza pola karnego metr obok lewego słupka bramki strzeżonej przez Simona Mignoleta.

2'

Shinji Kagawa znalazł się na lewej stronie pola karnego BVB. Zagrał na 13. metr - na wprost bramki - do Pierre'a-Emericka Aubameygana, ale obrona Liverpoolu poradziła sobie w sytuacji.

0'

Parafrazując klasyka, "Pan Turek zaczął ten mecz". Ze środka gospodarze!

21:05

Rzut monetą. Przy arbitrze głównym kapitanowie - James Milner i Mats Hummels.

Rozpoczęcie spotkania poprzedza minuta ciszy poświęcona kibicom, którzy zginęli na Hillsborough. Miała ona miejsce 15 kwietnia 1989 r.

21:04

Hymn Ligi Europy z głośników nie ma szans z kibicami śpiewającymi You'll never walk alone. Oby nie było kar ;)

21:03

Aż ciarki przechodzą! A co mają powiedzieć (jeżeli nie stracili głosu) obecni na stadionie na Anfield? Obie "jedenastki" wychodzą na murawę!

21:00

I przenosimy się na Anfield. Z głośników i tysięcy gardeł rozbrzmiewa You'll never walk alone! Za pięć minut zacznie się Kloppico!

20:55

Dziesięć minut do rozpoczęcia spotkania! Kto dzisiaj wygra? Komentarze czekają na Wasze typy

20:50

Pozostałe pary ćwierćfinałowe Ligi Europy (w nawiasie wynik z pierwszego meczu)

20:46

Kto nie zdążył, ma jeszcze kilkanaście minut na zapoznanie się z zapowiedzią Bartłomieja Stachnika

20:43

Obie drużyny prowadzą właśnie rozgrzewkę. Coraz głośniejszy doping kibiców. Zapowiada się więc fantastyczna oprawa spotkania. Oby jego poziom był tego godzien.

20:39

Kaiser - książę

20:35

Środkowy obrońca BVB i reprezentacji Niemiec, Mats Hummels, rozegra dzisiaj 50. spotkanie w pucharach. Poprzedni okrasił bramkę na wagę remisu. Czy dzisiaj będzie świętował awans do kolejnej fazy rozgrywek?

20:32

Turecka obsada sędziowska:

• sędzia główny: Cuneyt Çakir
  • asystenci: Cem Mehmet Satman i Tarik Ongun
  • sędzia techniczny: Serkan Ok
20:29

W "osiemnastce" gospodarzy brakuje Jona Flanagana (obrońca, 3 mecze/0 goli), Jordana Hendersona (pomocnik, 16/2), Christiana Benteke (napastnik, 25/7 - drugi strzelec zespołu), Joe Gomeza (obrońca, 5/0) i Danny'ego Ingsa (napastnik, 5/2).
Z kolei Thomas Tuchel
nie będzie mógł skorzystać jedynie z Nevena Suboticia (obrońca, 6/0).

20:26

Okolicznościowe szaliki z podobizną Jürgena Kloppa. Absolutny must have / will haben na trybunach Anfield.

20:24

"Zmiennicy" w Liverpoolu: Danny Ward - Joe Allen, Sheyi Ojo, Lucas Leiva, Martin Skrtel, Brad Smith, Daniel Sturridge.

20:19

Znamy wyjściowe składy obu ekip, więc pora przedstawić rezerwowych. Zacznijmy od gości: Roman Bürki - Sven Bender, Matthias Ginter, Ilkay Gündogan, Christian Pulisić, Adrian Ramos, Nuri Sahin.

20:16

Pierwsze spotkanie, rozegrane tydzień temu na Signal Iduna Park, zakończyło się remisem 1:1. Wynik spotkania otworzył Divorick Origi w 36. minucie, a tuż po zmianie stron wyrównał Mats Hummels.

Obszerny skrót z tego meczu

20:13

Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam bardzo gorąco na rewanżowe spotkanie ćwierćfinału Ligi Europy, w którym Liverpool podejmie Borussię Dortmund!

20:10

Po przed- i wczorajszych emocjach związanych z Ligą Mistrzów czas na Ligę Europy. Nasuwa się pytanie - czy na Anfield Rd. awans do półfinału LE świętować będzie nowa ekipa Jürgena Kloppa, czy poprzednia? Faktem jest, że to będzie mecz... przyjaźni kibiców. A to za sprawą jednego utworu: