Athletic BilbaoAthletic Bilbao
1 : 2
Sevilla FCSevilla FC
22:57

To jest pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Sevilli w tym sezonie w rozgrywkach innych niż Puchar Króla, ale jakże ważne. Drużyna Grzegorza Krychowiaka zrobiła kolejny krok w kierunku trzeciego z rzędu triumfu w Lidze Europy. Rewanż na Ramon Sanchez Pizjuan już za tydzień.

93'

W czasie doliczonym nic się już nie wydarzyło. Koniec spotkania! Sevilla wygrywa na San Mames i jest blisko awansu do kolejnej rundy!

90'

Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

89'

Uderzenie z dystansu jednego z gospodarzy trafia w będącego na spalonym Susaetę. Ten w dobrej sytuacji niecelnie uderza, ale to już nie miało większego znaczenia.

88'

Żółta kartka dla Vitolo.

84'

Fenomenalna kontra Sevilli i po kapitalnym podaniu Gameiro Iborra intuicyjnym strzałem pokonuje Herrerina! 2:1 dla gości!

83'

GOOOOOOOOL!!! Vicente Iborra!

82'

Wychodzący sam na sam Gameiro złapany na spalonym, choć powtórki nie wyjaśniają tej sytuacji na 100%. Po rzucie rożnym dla Athletiku dwa uderzenia z dystansu Susaety zablokowane i piłka pada łupem Sorii.

80'

Uderzenie z dystansu Gameiro poszybowało obok bramki Herrerina.

78'

W ostatnich minutach żadna z drużyn nie jest w stanie zagrozić bramce rywala. 1:1 to jednak dobry wynik jedynie dla Sevilli, która ma rewanż na własnym stadionie.

75'

Iborra zmienia w Sevilli Banegę.

71'

Teraz z kolei ukarany żółtą kartką De Marcos.

70'

Żółta kartka dla Banegi, który przez to nie zagra w rewanżu.

69'

Zmiana w Athletiku. Viguera za Eraso.

68'

Zmiana w Sevilli. Schodzi Krohn-Dehli, wchodzi Konoplianka.

67'

Żółta kartka dla Ramiego.

65'

Akcja gospodarzy kończy się wyraźnie niecelnym strzałem z dystansu De Marcosa.

63'

Z kolei Lekue zmienia Williamsa.

62'

Dwie zmiany w Athletiku. Susaeta za Muniaina.

60'

Balenziaga wywalczył korner dla Basków, ale z niego nie było zagrożenia dla bramki Sevilli.

57'

Fatalne nieporozumienie pomiędzy Muniainem a Herrerinem! Piłkę w polu karnym przejmuje Banega i wykłada ją na pustą bramkę Kolodziejczakowi, który dopełnia formalności!

56'

GOOOOOOOOL!!! Kolodziejczak!

53'

Okazja dla gospodarzy! Piękny strzał głową z 14 metrów Etxeity świetnie broni Soria!

52'

Po rzucie rożnym dla Sevilli niecelnie główkuje Kolodziejczak!

51'

Żółta kartka dla Balenziagi za faul na Vitolo.

50'

Coke próbował w pojedynku z Balenziagą wywalczyć rzut rożny, ale bez powodzenia.

48'

Po znakomitym dośrodkowaniu Muniaina piłki w polu karnym nie sięgnął Coke, a niezawodny Aduriz głową wpakował ją do siatki! Co za wejście w drugą połowę Athletiku!

47'

GOOOOOOOOOOL!!! Aritz Aduriz!

46'

Zaczynamy drugą część spotkania!

45'

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy remis na San Mames, choć od 20. minuty oglądamy świetne widowisko!

45'

Kolejna okazja dla Athletiku! Mocny strzał z kilkunastu metrów De Marcosa nieznacznie mija bramkę Sevilli!

43'

Krychowiak faulował na prawym skrzydle Aduriza. Ma szczęście Polak, że nie obejrzał żółtej kartki.

41'

Słupek!!! Po dośrodkowaniu Benata z rzutu wolnego Aritz Aduriz był o krok od zdobycia pierwszego gola w tym meczu!!!

38'

Gameiro teraz domagał się odgwizdania rzutu karnego, ale zdaniem sędziego De Marcos nie faulował Francuza.

37'

Na spalonym Inaki Williams.

35'

Centra w kierunku De Marcosa, ale strzał głową Hiszpana zablokowany. Dobry fragment meczu w Bilbao.

33'

Akcja już pod drugim polem karnym. Fazio przecina podanie w pole karne do Aduriza. Powtórki pokazują za to, że Kevin Gameiro chwilę wcześniej chyba był faulowany tuż przed polem karnym.

32'

Vitolo!!! Po kapitalnym podaniu Krohn-Dehliego skrzydłowy Sevilli w sytuacji sam na sam uderza w Herrerina!

30'

Świetne podanie w pole karne do Williamsa, ale ten przegrywa pojedynek z Sorią! Po chwili ponad poprzeczką uderza z kilkunastu metrów Muniain!

27'

Sporo chaosu na murawie San Mames.

24'

Po rzucie rożnym dla gości dobrą interwencją popisał się Herrerin. W odpowiedzi atak Basków i centra w pole karne, znowu nie najlepsza, ale szczęśliwa interwencja Sorii.

23'

Słupek!!! Potężny strzał zza pola karnego Banegi trafia w słupek bramki gospodarzy!

22'

Dobra centra Kolodziejczaka z lewego skrzydła, ale w polu karnym gospodarzy dobrze interweniuje Etxeita.

20'

20 minut gry za nami. Na razie to spotkanie zdecydowanie nie powala. Brakuje sytuacji pod obiema bramkami.

17'

Na spalonym złapany Inaki Williams.

16'

Niepewna interwencja we własnym polu karnym Sorii. Na szczęście dla niego, piłka spadła pod nogi jednego z jego kolegów.

15'

Nieśmiałe próby Athletiku na razie są dobrze zatrzymywane przez defensywę Sevilli.

12'

Fazio zmienia kontuzjowanego Tremoulinasa.

11'

Problemy mięśniowe ma Tremoulinas. Obrońca gości opatrywany poza boiskiem.

10'

Zamieszanie po kornerze w polu karnym Athletiku! Z ostrego kąta ponad poprzeczką uderza Gameiro!

9'

Nieudana próba kombinacji gospodarzy przed szesnastką rywala. Zagranie Aduriza w pole karne zostało przecięte. W odpowiedzi Sevilla zdobyła rzut rożny.

6'

Coke zatańczył na prawym skrzydle z obrońcami, ale nie był w stanie dokładnie dograć przed bramkę gospodarzy.

5'

Na razie brakuje składnych akcji z obu drużyn. Trochę za dużo niedokładności z obu stron.

2'

Wrzutka w pole karne Sevilli pewnie wyłapana przez Sorię.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

21:01

Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę. Czas na hymn Ligi Europy.

21:00

Fantastyczna kartoniada na San Mames. Nad stadionem leje jednak rzęsisty deszcz, więc warunki do gry nie będą łatwe.

20:58

Sędzią tego meczu będzie Anglik Mark Clattenburg.

20:55

Rezerwowi Sevilli: Sergio Rico, Federico Fazio, Jose Antonio Reyes, Vicente Iborra, Jewhen Konoplianka, Sebastian Cristoforo, Fernando Llorente.

20:55

Rezerwowi Athletiku: Gorka Iraizoz, Gorka Elustondo, Carlos Gurpegi, Ander Iturraspe, Markel Susaeta, Borja Viguera, Inigo Lekue.

20:53

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn. Jak widać, w składzie Sevilli jest oczywiście Grzegorz Krychowiak.

20:51

Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu ćwierćfinałowego Ligi Europy, w którym Athletic Bilbao zmierzy się z Sevillą.