SC BragaSC Braga
1 : 2
Szachtar DonieckSzachtar Donieck
93'

KONIEC! Szachtar wygrywa z Bragą 2:1 - gol dla Bragi w końcówce daje jeszcze nadzieje na nawiązanie walki w rewanżu. Zapraszamy na relacje z meczów rewanżowych Ligi Europy.

92'

Braga próbuje przycisnąć rywali w końcówce - emocje na Estadio Municipal w ostatniej minucie!

90'

3 minuty doliczone do czasu gry!

90'

Eduardo dostaje kapitalną piłkę na główkę i strzela z 10. metra nie pozostawiając Piatowowi złudzeń.

89'

GOL! Wilson Eduardo!

88'

Bernard na ostatnie minuty za Kovalyenkę.

86'

Filipe Augusto wchodzi w miejsce Vukcevicia

85'

Srna wrzucił w pole karne, ale piłka została wybita na kolejny korner dla gości.

84'

Rafa fauluje w okolicy własnego pola karnego. Rzut wolny dla Szachtara.

83'

Marlosa zastępuje Eduardo

81'

Chyba, że Szachtar powtórzy wyczyn Fenerbace...

80'

10 minut do końca, ale wydaje się, że kwestia awansu jest już rozwiązana...

78'

Dentinho wchodzi za Taisona.

76'

Marlos kapitalnie podał wzdłuż linii pola karnego, piłkę przejął Ferreira i zapakował bramkę z najbliższej odległości!

75'

GOL! FACUNDO FERREIRA!

74'

Wilson Eduardo zastąpi aktywnego dziś Stojilijkovicia.

73'

Srna spróbował swoich sił strzałem z dystansu, ale zostaje zablokowany. Szansa na gola z rzutu rożnego.

71'

Santos wrzucił w pole karne z rzutu wolnego, ale Piatow wyłapuje słabe dośrodkowanie.

71'

Rakicki kartkuje, co eliminuje go z rewanżu na Ukrainie.

70'

20 minut do końca, tempo spotkania znów opadło.

67'

Boly dostał niezłe podanie w pole karne, uderzył mocno, ale trafił w Ordetsa. W odpowiedzi Ismaily uderza, ale także zostaje zablokowany - korner dla gości.

64'

Hassan ładnie urwał się lewym skrzydłem, wrzucił mocną centrę na środek pola karnego, ale tam Piatow spokojnie wyłapuje dośrodkowanie.

61'

Godzina za nami - Braga z szansami na wyrównanie, ale wciąż bezskutecznie.

59'

Santos znów strzela z okolic pola karnego, ale fatalnie przestrzelił.

59'

Uderzenie Silvy - strzał celny, ale wprost w bramkarza.

57'

Srna przerzucił całe pole karne i Braga z kontrą. Co prawda bez skutku w postaci strzału, ale z rzutem rożnym.

56'

Srna uderza z rzutu wolnego, ale znów w mur. Kolejny korner dla gości.

54'

Taison dostaje niezłą piłkę za plecy obrońców, ale Erikson odgwizduje spalonego.

52'

Powinno być... 1:1. Najpierw strzał Boly'ego został zablokowany, a potem Silva dobija w poprzeczkę!

50'

Taison fauluje i rzut wolny dla Bragi. Strzał Silvy zostaje zablokowany - rzut rożny.

49'

Powinno być 2:0! Malyshev wyszedł sam na sam z Matheusem, uderzył, ale bramkarz gospodarzy łapie instynktownie!

49'

Rożny krótko rozegrany, Szachtar w ataku pozycyjnym.

48'

Taison strzela z dystansu, ale obrońcy blokują. Korner.

46'

Zawodnicy już na boisku, zaczynamy 2. połowę!

21:53

Braga próbowała, aż się gola doigrała - niestety dla gospodarzy był to gol Szachtara. Rokicki pewnym strzałem daje prowadzenie. Póki co widowisko pełne marazmu, ale być może bramka nieco rozkręci spotkanie przed 2. połową.

47'

Koniec 1. połowy!

46'

Sędzia doliczył minutę!

46'

Defensor Szachtara dostaje świetną piłkę na główkę i pewnie pokonuje golkipera Bragi!

45'

GOL! Rakicki!

43'

Kovalenko ruszył do przodu, ale jego centrostrzał został zablokowany. Korner dla gości.

42'

Luiz Carlos oddał nieprzyjemny strzał z 20 metrów, ale Piatow broni doskonale. Póki co tylko strzelając z dystansu piłkarze z Bragi są w stanie uderzyć celnie.

40'

Santos dobrze wrzuca piłkę, Ferreira wychodzi wysoko w powietrze i strzela, ale nad poprzeczką. Szachtar zaczyna od bramki.

39'

Stojiljković znów namieszał na prawym skrzydle, wrzucił, ale piłka wybita na korner. Trzeci dla gospodarzy.

38'

Ferreira fauluje na skraju pola karnego przeciwnika i szansa dla Szachtaru. Do piłki podchodzi Srna, uderza mocno, ale w mur!

35'

Tymczasem w Dortmundzie gola dla Liverpoolu strzela Divock Origi. Prowadzi także Villarreal w meczu ze Spartą Praga.

33'

Goiano wreszcie wpada w pole karne i groźnie zagrywa wzdłuż bramki - tam Rokicki przerywa jednak składną akcję gospodarzy.

33'

Jego próbę powtórzył Taison, na szczęście nie znokautował strzałem rywala jak jego amerykański odpowiednik Mike.

32'

Pedro Santos próbuje nas wybudzić z marazmu strzałem z dystansu - udało mu się zbudzić tylko jednego z obrońców, w którego trafił.

30'

Pół godziny za nami - bez wyraźnej przewagi żadnej z ekip, z lekkim wskazaniem na Bragę. Niestety bez emocji.

28'

Rafa Silva kapitalnie ruszył ze skrzydła na skraj pola karnego i uderzył, ale Piatow pewnie łapie. Po chwili znów Stojiljković ładnie zabrał się z piłką. ale jego strzał był zbyt nieprzygotowany, by zaskoczyć ukraińskiego golkipera.

24'

Kolejna akcja gości, znów Stojiljković dostał piłkę przed pole karne, ale zaraz po chwili traci ją na rzecz Rakickiego.

22'

Stojiljkovic wrzucił piłkę z prawego skrzydła do Santosa przed pole karne, ale strzał Pedro ponad bramką gości.

19'

Stepanenko faulował rywala około 26 metrów od bramki. Pedro Santos postanowił uderzyć na bramkę, ale trafia w mur.

17'

Ricardo Ferreira zatrzymuje atak gości faulem. Rzut wolny dla Szachtara.

15'

Po chwili Dario Sra wraca jednak na boisko.

14'

Srna chwilowo schodzi z boiska - potężny cios piłką w ucho wyprowadził go z równowagi.

12'

Willy Boly, środkowy obrońca ruszył między szyki obronne Szachtara, ale w środku pola skutecznie został powstrzymany przez Malysheva.

10'

Braga ruszyła z kopyta i ambitnie, ale Szachtar nieco uspokoił grę.

8'

Teraz korner dla Szachtara - wrzutka Srny ląduje jednak na głowie jednego z defensorów gospodarzy.

7'

Stojilijković próbował wrzucić piłkę ze skrzydła, ale został zablokowany, Krótko wykonany korner Bragi nie przynosi korzyści w postaci groźnej akcji.

5'

Hassan zdecydował się na strzał z dystansu, ale niecelnie. Braga póki co w natarciu.

5'

Bolly ostro fauluje przeciwnika, tylko upomnienie od arbitra.

3'

Rafa Silva strzela jako pierwszy - potężne uderzenie pod poprzeczkę, ale Piatow na posterunku czujnie wybija na rzut rożny.

1'

Rozpoczynamy!

21:04

Jonas Eriksson będzie arbitrem tego spotkania!

20:57

Braga ma jednak negatywne doświadczenia - w 2011 roku uległa Szachtarowi w dwumeczu 5:0. W tym sezonie Ligi Europy meczu u siebie jednak nie przegrała.

20:51

Faworytem tego spotkania, jak i dwumeczu, będzie z pewnością Szachtar, mający dużo większe doświadczenie w grach na poziomie europejskim. Liczymy jednak, że SC Braga pójdzie śladem choćby wczorajszego Wolfsburga i pokaże, że ambicją i zaangażowaniem można wiele wskórać.

20:45

W poprzedniej rundzie portugalski zespół dość sensacyjnie pokonał tureckie Fenerbace. Piłkarze Fonseci mieli jednak szczęście, gdyż zespół ze Stambułu kończył to spotkanie w... ośmiu. Braga wygrała 4:1 i w ćwierćfinale zagra z Szachtarem, który dwa razy pokonał Anderlecht Bruksela (3:1, 1:0).

20:19

Rezerwowi SC Braga:Marafona, André Pinto, Wilson, Djavan, Filipe Augusto, Mauro e Joca

20:18

"11" Bragi na ćwierćfinał:

20:17

Tak prezentuje się dziś Stadion Municipal w Bradze:

20:12

Rezerwowi Szachtara: Kanibolotskyi, Kryvtsov, Wellington Nem, Dentinho, Bernard, Gladkyy, Eduardo

20:11

Tak wygląda skład Szachtara na mecz ćwierćfinałowy:

20:03

Witamy serdecznie! Już za godzinę rozpocznie się niezwykle ciekawe spotkanie w Bradze, gdzie miejscowy SC Braga zmierzy się z ukraińskim Szachtarem. Zapraszamy serdecznie do śledzenie naszej relacji LIVE z portugalsko - ukraińskiego starcia o półfinał Ligi Europy!