Benfica Lizbonabenfica
2 : 2
Bayern MonachiumBayern Monachium
94'

Koniec! Benfica remisuje z Bayernem 2:2 i to Bawarczycy wygrywając w dwumeczu 3:2 awansują do kolejnej rundy!

92'

Ostatnia zmiana Pepa Guardioli. Schodzi Franck Ribery. Na boisku melduje się Mario Goetze.

91'

Zółta kartka dla dla Andre Almeidy.

90'

Kolejna zmiana w Bayernie Monachium. Xabi Alonso opuszcza boisko. W jego miejsce Juan Bernat.

89'

Robert Lewandowski strzela z granicy pola karnego. Dobrze interweniuje Ederson.

88'

Jorge Jesus decyduje się na ostatnia zmianę. Schodzi Eliseu. Wchodzi Jović.

87'

Pierwsza groźna akcja Roberta Lewandowskiego! Polak próbował przedrzeć się przed dwóch obrońców Benfiki, jednak przeciwnicy z najwyższym trudem odbierają piłkę napastnikowi Bayernu.

85'

Po raz kolejny po faulu Martineza do piłki podszedł Anderson Talisca, i ponownie oddał bardzo groźny strzał, jednak piłka minimalnie przelatuje obok słupka.

84'

Javi Martinez po raz kolejny fauluje przed własnym polem karnym. Sędzia Bjoern Kuipers jest jednak łaskawy i nie pokazuje mu drugiej żółtej kartki.

84'

Pierwsza zmiana w Bayernie Monachium. Robert Lewandowski w miejsce Thomasa Muellera.

83'

Franck Ribery faulowany. Rzut wolny dla Bayernu na wysokości pola karnego.

79'

Thiago Alcantara na spalonym.

77'

Po wspomnianym faulu piłkę z rzutu wolnego z 24 metrów uderzył Anderson Talisca . Manuel Neuer bez szans!

77'

GOOOLL dla Benfiki!!

74'

Wielka kontrowersja!! Po otrzymaniu piłki w stronę pola karnego mknął piłkarz Benfiki, a Martinez ratował się podcięciem. Kibice gospodarzy domagają się czerwonej kartki, jednak sędzia Bjoern Kuipers pokazuje jedynie żółty kartonik.

72'

Arturo Vidal strzela mocno na bramkę Edersona. Bramkarz Benfiki spisuje się bardzo dobrze i paruje piłkę na rzut rożny.

70'

Mamy pierwszą żółtą kartkę w dzisiejszym meczu. Otrzymuje ją zawodnik Benfiki Lizbona Mehdi Carcela-Gonzalez

68'

Kolejna zmiana w zespole gospodarzy. Talisca wchodzi na boisko, a schodzi z niego Eduardo Salvio.

68'

Alaba podaje wzdłuż pola karnego Edersona, a tam dopada do niej Thomas Mueller. Asystent sędziego podnosi jednak chorągiewkę

66'

Goncalo Guedes wykonuje faul w ataku na Joshua Kimmichu. Grę wznawia Manuel Neuer.

65'

Franck Ribery popisał się rajdem lewym skrzydłem, jednak jego dośrodkowanie zablokowane przez obrońcę Benfiki. Rzut rożny dla Bayernu.

63'

Wprowadzony niedawno na boisko Goncalo Guedes uderzał z rzutu wolnego na bramkę, jednak posłał piłkę wysoko nad bramką przeciwnika.

62'

Andre Almeida strzela groźnie w dystansu, jednak na posterunku jest Manuel Neuer, który wybija piłkę na rzut rożny.

60'

Douglas Costa strzela groźnie na bramkę przeciwnika, ale trafia w słupek!

60'

Franck Ribery świetnie uwalnia na wole pole Davida Alabę, jednak ten poślizgnął się i piłka wychodzi poza boisko.

58'

Zmiana w zespole Benfiki. Schodzi Pizzi. w jego miejsce Goncalo Guedes.

56'

Robert Lewandowski w rozgrzewce.

55'

Douglas Costa podaje w pole karne, jednak Ederson jest czujny i wyłapuje piłkę.

52'

Dośrodkowanie w pole karne trafia do Javiego Martineza, który głową zgrywa do Thomasa Mullera, a ten z najbliższej odległości trafia do bramki!

52'

GOOOLL dla Bayernu Monachium!!!

51'

Błąd w przyjęciu piłki obrońcy Bayernu. Rzut z autu gospodarzy wysokości pola karnego.

49'

Kontra Bayernu. Douglas Costa strzela z dystansu nad bramką.

48'

Raul Jimenez odbiera prostopadłą piłkę, ale Manuel Neuer popisuje się dobrą interwencją.

46'

Piłkarze Benfiki Lizbona rozpoczynają drugą połowę!

21:41

30% Posiadanie piłki po I połowie 70%

21:33

Bayern wyraźnie przeważa, jednak do przerwy mamy remis. Goście grają często dośrodkowaniami w pole karne. W takich sytuacjach brakuje grającego dobrze głową Roberta Lewandowskiego.

45'

Sędzia Bjoern Kuipers kończy pierwszą połowę i oba zespoły kierują się do swoich szatni.

45'

Po raz kolejny piłkę za plecy obrońców drużyny przeciwnej posłali piłkarze Bayernu. Tym razem trafiła do Arturo Vidala, który strzela minimalnie niecelnie.

43'

Jednak szybko powraca na boisko.

42'

Joshua Kimmich zmaga się z bólem po faulu na nim.

38'

Akcja Bayernu toczyła się prawą stroną. Dośrodkowanie obrońcy Benfiki wybili przed pole karne. Tam dopadł jej Arturo Vidal, który huknął na bramkę przeciwnika i zdobywa bramkę!

38'

GOOOOLLLL dla Bayernu!!!

35'

Eduardo Salvio dobrze przyjął podanie od partnera, jednak popisuje się niecelnym strzałem.

34'

Dobre podanie z głębi pola do Philippa Lahma, jednak po raz kolejny na posterunku Ederson.

32'

Thiago Alcantara oddaje strzał, jednak piłka przelatuje nad poprzeczką Edersona.

30'

Kolejna świetna sytuacja dla gospodarzy!! Raul Jimenez po świetnym podaniu partnera oddał groźny strzał, jednak Manuel Neuer nie dał się pokonać!

30'

Podanie z głębi pola na prawo do Douglasa Costy, jednak ten na spalonym.

28'

GOOOOLLL dla Benfiki!!! Dośrodkowanie z głębi pola Eliseu wykorzystuje Raul Jimenez, mimo asysty trzech piłkarzy Bayernu!

26'

Douglas Costa popędził prawym skrzydłem i jego dośrodkowanie z najwyższym trudem wybija Jardel.

24'

Xabi Alonso próbował prostopadłego podania, jednak kopnął piłkę zbyt mocno.

23'

Dośrodkowanie Pizziego wybijają obrońcy Bayernu.

22'

Mocny strzał Davida Alaby ląduje obok słupka.

21'

23% Posiadanie piłki 77%

19'

Philipp Lahm wykazał się świetnym podaniem, do Thomasa Mullera. Ten nie trafił do bramki. Jego strzał ląduje obok prawego słupka!

17'

Dobra akcja Bayernu. Douglas Costa uruchomił Philippa Lahma, jednak jego podanie przyjmuje zawodnik przeciwnej drużyny.

14'

Oczywiście to Bayern dłużej utrzymuje się przy piłce, jednak piłkarze Benfiki nie dają się zepchnąć do głębokiej defensywy.

13'

Piłkarze Bayernu od dłuższego czasu próbują akcji poprzez dośrodkowania, jednak dobrze spisuje się defensywa Benfiki.

8'

Franck Ribery próbował dwukrotnie znaleźć w polu karnym Arturo Vidala, jednak sytuację wyjaśniają obrońcy gospodarzy.

7'

Rzut rożny dla Bayernu. Piłka w rękach Endersona.

3'

Piłka odbita od muru trafia na rzut rożny.

2'

Faul Joshua Kimmicha. Rzut wolny dla Benfiki.

1'

Sędzia Bjorn Kuipers rozpoczął grę.

20:44

Kapitanowie: Jargdel (Benfica) oraz Philipp Lahm (Bayern)

20:41

Rozbrzmiał hymn Ligi Mistrzów.

20:37

Jeśli Robert Lewandowski zostanie ukarany w dzisiejszym spotkaniu żółtą kartką, będzie musiał pauzować w pierwszym spotkaniu półfinałowym. Oczywiście, jeśli to Bayern Monachium awansuje.

20:29

Robert Lewandowski ma dziś szansę wystąpić w meczu Ligi Mistrzów po raz pięćdziesiąty.

20:27

Lista rezerwowych Bayernu: Juan Bernat, Kingsley Coman, Rafinha, Mario Gotze, Robert Lewandowski, Sebastian Rode, Sven Ulreich

20:25

Lista rezerwowych Benfiki: Luisao, Goncalo Guedes, Luka Jovic, Paulo Lopes, Andreas Samaris, Nelson Semedo, Anderson Talisca

20:16

Piłkarze już na rozgrzewce.

20:14

Znamy już wyjściowe "11". Trener gości podjął decyzję, że na ławce rezerwowych mecz rozpocznie Robert Lewandowski!. Jest to spore zaskoczenie, jednak Polak czeka na gola od 332 minuty i Guardiola postanowił zagrać bez klasycznego napastnika.

19:54

Swój dorobek bramkowy może w tym meczu poprawić napastnik Bayernu Monachium, Robert Lewandowski, który w klasyfikacji najlepszych snajperów zajmuje drugie miejsce, mając na koncie 8 goli. Będącego liderem tej klasyfikacji Cristiano Ronaldo raczej nie wyprzedzi, ponieważ Portugalczyk ma ich na koncie 16, więc dwa razy więcej niż kapitan reprezentacji Polski.

19:49

Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych Pepa Guardioli, którzy zwyciężyli 1:0. Decydującego gola w 2. minucie meczu strzelił Arturo Vidal.

19:47

Witam bardzo serdecznie! Już za ok. godzinę rozpocznie się rewanżowe spotkanie ćwierćfinału Ligi Mistrzów pomiędzy Benficą Lizbona, a Bayernu Monachium. Na relację z wydarzeń z Estadio da Luz zaprasza Mateusz Wojciechowski.