FC BarcelonaFC Barcelona
2 : 1
Atletico MadrytAtletico Madryt
103'

Ja dziękuję za uwagę i zapraszam na relację z jutrzejszych spotkań Ligi Mistrzów!

Wolfsburg - Real Madryt

PSG - Manchester City

101'

Atletico osłabione czerwoną kartką dla Torresa nie utrzymało korzystnego wyniku. Dwie bramki Suareza dają Dumie Katalonii nie zbyt dużą zaliczkę przed rewanżowym spotkaniem na Vicente Calderon.
Barcelona
w drugiej połowie mogła zdobyć więcej goli, ale przed utratą goli drużynę z Madrytu ratował Oblak i poprzeczka. O tych 45 minutach piłkarze Atleti będą jak chcieli jak najszybciej zapomnieć by w rewanżu na własnym stadionie zagrać w sposób podobny to tego z pierwszej odsłony, kiedy znakomicie rozbijali ataki Blaugrany przy okazji zabójczo kontrując.

W ten weekend obie drużyny czekają bardzo ważne spotkania w kontekście walki o mistrzostwo Hiszpanii. Barcelona pojedzie do San Sebastian by zmierzyć się z Realem Sociedad, a Atletico wraca do Barcelony na pojedynek z Espanyolem.

Za tydzień przekonamy się, która z drużyn się lepiej zregeneruje i postawi twardsze warunki gry.

95'

Koniec meczu! Barcelona pokonuje Atletico 2-1!

94'

Do końca spotkania jeszcze 2 minuty. Może się jeszcze coś w tym meczu wydarzyć

93'

Kotłuje się w polu karnym Atletico. Obrońcy Rojiblancos starają się wybić piłkę jak najdalej by zyskać kilka sekund

90'

Ostatniej zmiany dokonuje właśnie Simeone. Saula zmieni Correa

88'

Leży na boisku Lucas, który starł się w powietrzu z Alvesem, dzięki czemu urywa cenne sekndy

86'

Fernandez również zaistniał w notesie sędziego

84'

Rozciągnęły się znacznie szyki Rojiblancos, co daje pole do popisu gospodarzom

83'

Przed chwilą ostatniej zmiany dokonał Enrique. Iniestę zmieni Arda Turan

83'

Sypią się żółte kartki. Tym razem ukarany zawodnik Barcy, a konkretnie Mascherano

80'

Zmiany dokonuje również Enrique. Z boiska zejdzie Busquets. W jego miejsce zobaczymy Sergiego Roberto

79'

Kartka również dla Oblaka. Za opóźnianie gry

78'

Boisko właśnie opuścił Giezmann, a w jego miejsce na murawie zameldował się Teye

78'

Kolejne żółtko dla piłkarza Atleti. Tym razem ukarany został Lucas Hernandez, który powalił Neymara

76'

Messi próbował dograć w pole karne, ale piłka odbiła się od jednego z obrońców Atletico, po czym trafiła wprost pod nogi Alvesa. Brazylijczyk od razu posłał piłkę w pole karne gdzie jak spod ziemi wyrósł Suarez i mocnym strzałem głową nie daj szans Oblakowi

74'

GOOOLLL SUAREZ X2!!!

73'

Zółtko również dla Griezmanna, który wyciął Jordiego Albę równo z murawą

71'

Z każdą chwilą piłkarze Balugrany rozpędzają się co raz bardziej, jednak nie potrafią tego wykorzystać

70'

Żółtą kartką ukarany również Suarez. Napastnik Barcy odpepchnął Filipe Luisa

65'

Opuszcze boisko Rakitić, w jego miejsce Rafinha

63'

GOOOLLL WYRÓWNANIE SUAREZ!!!

62'

Neymar znów uderza z dystansu! Piłka minimalnie mija słupek bramki strzeżonej przez Oblaka!

62'

62'

Filipe Luis przerywa kontrę Barcy za co otrzymuje żółty kartonik

60'

Dużo się dzieje w pierwszym kwadransie drugiej połowy.

60'

Ruszyli z nieśmiałą kontrą piłkarze Atletico. Saul zagrał do wybiegającego na wolne pole Griezmanna. Francuza uprzedził jednak Pique

58'

Gopodarze zamknęli gości we własnym polu karnym nie dając im nawet wyjść z piłką na wysokość środka boiska. Wyrównanie stanu meczu zbliża się wielkimi krokami

57'

Messi uderza z dystansu! Oblak odbija piłkę przed siebie, gdzie w ostatnich chwili czyści ją Godni uprzedzając Jordiego Albę

55'

Rakitić wrzuca w pole karne. Tam znakomicie odnajduje się Neymar, ale uderza wprost w ręce Oblaka

54'

Simeone reaguje na boiskowe wydarzenia i wzmacnie bloki defensywne swojej ekipy wprowadzając Fernandeza w miejsce Carrasco

53'

Rozkręciło Nam się to spotkanie. Szkoda tylko, że Atletico gra w osłabieniu i wkrótce będie to mecz do jednej bramki

53'

Widać, że piłkarze Barcelony łapią rytm i są bardzo blisko zdobycia gola dającego wyrównanie

52'

Poprzeczka ratuje Atletico! Neymar uderza technicznie po długim słupku i piłka spada na poprzeczkę!

51'

Kilka sekund wcześniej swoją szansę miało Atletico. Piłki zagranej wzdłuż bramki nie sięgnął jednak Griezmann i nie mieliśmy drugiej bramki dla gości

51'

49'

Messi przewrotką! Obok słupka! Ale by była bramka!

49'

Mamy kartę dla Busquetsa za uderzenie łokciem

48'

Miało szansę Atletico. Saul dogrywał w pole karne do Luisa, ten uderza głową, ale piłka trafia w obrońcę Barcelony

46'

Jesteśmy na Nou Camp i zaczynamy drugą połowę!

50'

Postawili się Bracelonie piłkarze Atletico. Goście w 25 minucie po pięknej asyście Koke i za sprawą Torresa wyszli na prowadzenie. Dziesięć miut później strzelec bramki został wyrzucony z boiska w dość kontrowersyjnych okolicznościach. Od tego momentu zaczęła dominować Barca. Barca, której jednak wyraźnie brakuje płynności w grze, przez co nie stworzyła sobie klarowej sytuacji do zdobycia bramki.

47'

Koniec pierwszej połowy!

47'

Neymar próbował uderzenia z narożnika pola karnego. Piłka poszybowała wysoko nad branką

46'

Spieszą się Katalończycy z wyrpowadzeniem akcji, przez co często się gubią

45'

Utrzymali futblówkę dłuższą chwilę piłkarze Atletico. Dla nich liczy się w tym momencie każda seknuda.

42'

Zamknięci na własnej połowie goście z Madrytu. Jeszcze przed przewą możemy mieć wyrówanie

41'

Piłkarze Barcy wyczuli krew i ruszają do ataku! Poza tym gotują się głowy zawodników obu ekip i mnożą się błędy sędziego.

38'

Bardzo kontrowersyjna kartka dla Torresa, będzie z pewnością szeroko omawiana w hiszpańskich mediach. Być może w tym momencie mecz został zepsuty

35'

Co się dzieje! Torres wylatuje z boiska!

33'

Zółtą kartkę zarobił właśnie Koke. Za przerwanie akcji Barcy

32'

Fenomenalnie broni Ter Stegen. Piękną piłkę do Griezmanna posyła Torres, a napastnik Atletico uderza w kierunku dlaszego słupka. Piłkę po jego strzale końcówką dłoni odbija bramkarz Barcy. Gdyby francuz mocniej uderzył, mielibyśmy 0-2.

29'

Bezmyśly faul Torresa i mamy pierwszą w tym spotkaniu żółtą kartkę

28'

Iniesta znakomicie przedarł się mięczy zawodnikami Atletico, po czym odegrał do Messiego. Argentyńczyk od razu oderzył na bramkę, ale piłka ugrzęzła gdzieś w obrońcach.

25'

Koke podobnie jak w meczu z Betisem popisuje się znakomitym prostopadłym podaniem do Torresa. Hiszpan dopada do piłki już w szesnastce i mocnym strzałem pokonuje ter Stegena! Mamy otwarcie spotkania!

24'

GOOOOLLLL TORRES!!!!

23'

Nasilają się ataki gospodarzy, ale obrońcy Atleti ratują sytuację

20'

Nie ma gola dla Barcelony! Iniesta znakomicie dośrodkował w pole karne gdzie odnalazł się Neymar. Braazylijczyk uderza głową i posyła piłkę minimalnie nad poprzeczką!

18'

Gabi sprytnie próbował rozegrać rzut wolny. Jednak szybszy od Griezmanna był Ter Stegen

15'

Zarówno Barcelonie jak i Atletico brakuje płynności w rozgrywaniu. Powoduje to, że do tej pory nie mieliśmy poważnego zagrożenia pod żadną z bramek

12'

Podopieczi Siemone mają spore problemy z wyprowadzeniem akcji. Szybkie podwojenie i potrojenie w wykonananiu Dumy Katalonii skutecznie rozbija akcje Atletico

10'

Goście z Madrytu próbują zagrozić Barcy kontratakami, ale nic z nich nie wychodzi. Brakuje dokładności i zdecydowania wśród graczy Atleti

6'

Swoich okazji szukają również piłkarze Atletico. Niestety dla kibiców Rojiblancos dośrodkowania w pole karne okazują się za słabe

6'

5'

Messi uderza z dystansu, ale piłka mija lewy słupek bramki Oblaka

4'

Gospodarze próbują zawiązać akcję prawą stroną. Dośrodkowanie do Neymara okazało się za mocne.

2'

Od samego rozpoczęcia widać, że trenerzy nie żartowali. Atletico do razu wyszło wysokim pressingiem by utrudnić rozgrywanie piłkarzom Barcy

20:48

Właśnie usłyszeliśmy pierwszy gwizdek! Gramy!

20:46

Piłkarze są już gotowi, za chwię zaczynamy!

20:45

Nieco podand dwa lata temu obie ekipy spotykały się na tym samym etapie rozgrywek Ligi Mistrzów. Wtedy na Camp Nou padł remis 1-1. W rewanżu górą było Atletico wygrywając 1-0 po bramce Koke. Rojiblancos dotarli wówczas do finału, w którym przegrali z Realem Madryt 1-4.

20:43

Kibiców Atletico, może cieszyć powrót do gry Diego Godina oraz Carrasco, którzy są jednymi z podstawowych trybików machiny Siemone.

Enrique w porównaniu do Gran Derbi nie wprowadził tylko jedną, przewidywalną zmianę. W bramce Blaugrany zagra ter Stegen, a nie Claudio Bravo

20:34

Na konferecji prasowej przed tym spotkaniem zarówno szkoleńowcy jak i piłkarz obu ekip zapowiadali, że interesuje ich tylko zwycięstwo.

Zwiastuje to niezwykłą walkę do ostatnij minuty, by przed rewanżem na Vicente Calderon osiągnąć jak najlepszy rezultat.

20:27

Już za niespełna 20 minut rozpocznie się pierwsze starcie ćwierćfinałowe między Barceloną i Atletico Madryt

Obie drużyny do tego spotkania podchodzą w zgoła odmiennych nastrojach.

Barcelona w sobotę na Camp Nou w Gran Derbi uległa Realowi Madryt 2-1. Katalończycy w tym meczu, stworzyli więcej dogodnych sytuacji, jednakże nie potrafili ich wykorzystać. Zemściło się to w końcówce spotkania. Grający w osłabieniu Real zdołał strzelić zwycięskiego gola w 85 minucie, na dodatek grając w osłabieniu.
Atletico
natomiast sprawiło Betisowi manitę gormiąc Andaluzyjczyków 5-1! Pierwsza połowa w wykonaniu Rojiblancos nie zwiastowała pogromu. Dwie bramki strzlone przez podopieczych Simeone były dziełem fatlnych błędów graczy Los Beticos. Pierwszy po błędzie w wpyrowadzeniu piłki, a druki po tragiczym kiksie Adana. Druga połowa nie pozostawiła złudzień, kto był w tym spotkaniu lepszy. Honorowe trafinie Rubena Castro, również było dziełem błędu tym razem Oblaka. Kibice Atleti z pewnością liczą na to, że ich porteto dziś wieczorem nie popełni takiego błędu!