benficaBenfica Lizbona
22:44

I to już wszystko z naszej strony, za uwagę dziękuje Wojciech Adamczak, dobranoc!

22:41

Benfica pokazała się dziś z dobrej strony, jednak przez nieuwagę na początku meczu przegrała. Bayern nie zagrał wielkiego meczu, ale 1:0 to dobra zaliczka przed rewanżem. Kwestia awansu pozostaje jednak otwarta.

90'

Szymon Marciniak gwiżdże po raz ostatni!

90'

Kolejna szarża Ribery'ego, ale tym razem żaden z kolegów za nim nie popędził i Francuz dośrodkował zupełnie do nikogo.

90'

Ostatnia zmiana w dzisiejszym meczu. Samaris za Pizziego

89'

Ależ błąd Lewandowskiego! Polak dostał świetną prostopadłą piłkę od Vidala i stanął oko w oko z bramkarzem. Chciał jeszcze podać do Lahma, ale zrobił to za mocno i zmarnował idealną okazję!

87'

Coman ładnie nawinął Eliseu, ale dośrodkował zdecydowanie za mocno.

85'

Ostatnia zmiana u gospodarzy. Thomasa Mullera zastępuje Mario Gotze.

85'

Lewandowski główkuje ponad bramką po wrzutce Vidala.

83'

Murawę opuszcza nieskuteczny dziś Jonas, a zmienia go Salvio.

82'

Ribery przedarł się w polu karnym i uderzył płasko z 10 metrów! Ederson świetnie broni nogami!

81'

Alaba wykonał klasyczny "wyjazd". Benfica przejęła inicjatywę w końcówce.

79'

Ribery po raz kolejny na spalonym, bardzo niemądre zachowanie Francuza w tej sytuacji.

76'

Lindelof wszedł w pole na stały fragment i o mały włos nie sięgnął piłki. mogło być groźnie!

74'

Ribery do Lewandowskiego, a ten próbował pokonać Edersona piętą! Za lekkie uderzenie nie mogło trafić do siatki.

71'

Jest też pierwsza zmiana u gości. Jimenes wchodzi za Mitroglou.

70'

Guardiola wymienia skrzydłowych - Coman za Costę.

67'

Po raz kolejny defensorzy Benfiki zastawiają udaną pułapkę ofsajdową. Tym razem dał się w nią złapać Vidal.

64'

Almeida wykłada piłkę Jonasowi na 5. metr a ten uderza w Martineza! Kapitalna szansa Benfiki, Brazylijczyk jeszcze próbował dobijać, ale nie trafił czysto w piłkę.

64'

Lindelof pociągnął Lewandowskiego za koszulkę i powalił go na ziemię, za co obejrzał żółty kartonik.

59'

Pep Guardiola dokonuje pierwszej zmiany w dzisiejszym meczu. Martinez zastępuje Kimmicha.

58'

Jonas nadepnął na achillesa Vidalowi za co ujrzał zasłużoną żółtą kartkę.

57'

W odpowiedzi Costa uderza lewą nogą obok bramki!

58'

Jonas pięknie urwał się obrońcom i świetnej sytuacji uderzył prosto w Neuera!

55'

Costa huknął z dystansu prosto w twarz Jardela. To musiało boleć.

53'

Trwa oblężenie bramki Edersona przez Bawarczyków. Niemcy w swoim stylu wymieniają masę podań, ale nic z tego nie wynika.

50'

Lewandowski uderza z pola karnego! Ederson broni, a polak i tak był na spalonym.

48'

Bernat do Lewandowskiego, ale Lindelof jest skoncentrowany i wybił piłkę!

46'

Szymon Marciniak wznawia drugą połowę!

45'

Vidal ofiarnie blokuje strzał Gaitana. To już koniec pierwszej połowy!

45'

Portugalczyk wrócił już na murawę. Goście mieli szansę po wrzucie z autu, ale niezawodny Alaba oddalił zagrożenie.

45'

Reanto Sanches zwija się z bólu. Po starciu z Costą Brazylijczyk spadł na mu na plecy, Sanches dodatkowo miał pod brzuchem piłkę, cała sytuacja wyglądała naprawdę boleśnie.

42'

Juan Bernat ukarany żółtą kartką za zapaśniczy strzał na Pizzim

41'

Pizzi za płasko dośrodkowuje z rzutu rożnego, nie udało mu się nawet przerzucić stojącego na bliższym słupku Philippa Lahma.

40'

Ribery chciał powtórzyć swój wyczyn z weekendu i strzelić gola nożycami! Tym razem Francuz uderzył jednak nieczysto i niecelnie.

37'

Vidał tym razem główkuje nad bramką! Niewiele brakowało, a wykorzystałby celną centrę Mullera. Piłka po koźle przeszła tuż nad poprzeczką!

33'

Bardzo kreatywne rozwiązanie rzutu wolnego. Thiago delikatnie podciął piłkę nad murem, ruszył do niej Muller, ale w ostatniej chwili ubiegł go Ederson.

32'

Fejsa fauluje Ribery'ego przed polem karnym. To chyba ostatnie ostrzeżenie dla niego.

29'

Podanie Gaitana zostaje zatrzymane przez rękę Lahma, który robił wślizg! Wszystko działo się w polu karnym, nie było celowości Niemca, Marciniak nie reaguje!

26'

Benfica po dość dyskretnym początku nieco się przebudziła i dłużej utrzymać się przy piłce. Póki co nic konkretnego z tego nie wynika.

23'

Ciekawe rozwiązanie rzutu wolnego przez Benficę. Centra Gaitana została jednak wybitna na rzut rożny. Dośrodkowanie z kornera pewnie wypiąstkował Neuer.

22'

Szymon Marciniak pokazuje pierwszą żółtą kartkę w tym meczu. Ukaranym Franck Ribery, który nadepnął na stopę rywala. Bezdyskusyjna kartka.

21'

Tym razem Thiago pięknie przerzucił do Mullera, a ten uderzał z woleja! Ederson świetnie broni, na jego szczęście strzał był w środek bramki!

19'

Mitroglou oddaje strzał głową z 11 metrów. Piłka minęła bramkę o jakieś 5 metrów.

18'

Thiago właśnie postanowił przerzucić piłkę przez pół boiska do... Neuera. Ciekawy pomysł, ale Bayern dalej przy piłce.

16'

Lahm wstrzela na drugi metr do Lewandowskiego! Polaka uprzedził bramkarz i napastnik Bayernu przypadkowo nadepnął na rękę Edersona. Golkiper Benfiki potrzebuje pomocy medycznej.

15'

Ribery przyjął i bez namysłu uderzył z powietrza. Namysł był tu jednak wskazany bo piłka poszybowała kilka metrów od bramki.

12'

Thiago zagrał długą piłkę do Mullera, delikatnie musnął ją klatkę i w dość głupi sposób sprokurował rzut rożny. Na jego szczęście Ederson pewnie wyłapał dośrodkowanie.

10'

Costa uderza zza pola karnego! Ederson pewnie łapie ten mocny, płaski strzał.

9'

Gaitan chciał zagrać za plecy obrońców do Mitroglou, ale Alaba świetnym wślizgiem przeciął tę centrę.

8'

Pizzi bardzo niecelnie zagrywa przez środek boiska i Bayern rozpocznie od autu. Benfica póki co nie bardzo wie co się dzieje.

7'

Costa ładnie przerzucił na drugą stronę do Ribery'ego, a ten szukał Lewandowskiego w polu karnym. Wrzutka była nieco zbyt za wysoka i Polak tylko musnął piłkę.

5'

Fatalne rozegranie rzutu rożnego przez Bayern. Ribery chciał krótką rozegrać z Costą, ale ten niedokładnie oddał i stracił piłkę.

5'

Jonas szukał Mitroglou prostopadłym podaniem, Grek był jednak na wyraźnym spalonym.

2'

Lewandowski oddał na lewo do Bernata, który dośrodkował prosto na głowę Arturo Vidala. Chilijczyk z 5 metrów głową otwiera wynik! Co za początek Bawarczyków!

2'

GOOOOOOOOOOOOOOL! Vidal!

1'

Zaczynamy!

20:42

Zapowiada nam się dzisiaj kapitalny pojedynek snajperów: po jednej stronie Jonas, który zdobył w tym sezonie już 30 bramek, a z drugiej oczywiście Robert Lewandowski. Polak strzelił 5 goli mniej.

20:25

20:25

Przed rozpoczęciem meczu zachęcamy do zapoznania się z jego zapowiedzią: Bayern - Benfica LIVE! Ćwierćfinał LM z dwoma polskimi akcentami

20:23

Rezerwowi Benfiki: Paulo Lopes, Lisandro, Semedo, Samaris, Salvio, Talisca, Raúl.

20:22

Rezerwowi Bayernu: Ulreich, Martínez, Rafinha, Alonso, Götze, Rode, Coman.

20:16

Serdecznie witamy i zapraszamy na tekstową relację NA ŻYWO z meczu Bayern Monachium - Benfica Lizbona!