LiverpoolLiverpool
23:02

To tyle na dziś, Piotr Bernaciak, dziękuję za wspólnie spędzony wieczór!

22:58

Dobry mecz oglądaliśmy na Old Trafford. Szczególnie zachwyciła pierwsza połowa, w drugiej było dużo spokojniej, goście bez problemu przypieczętowali awans. To oni jutro stawią się na losowaniu ćwierćfinału Ligi Europy w siedzibie UEFA.

93'

Koniec meczu, United poza pucharami, Liverpool gra dalej!

92'

W polu karnym pada Jesse Lingard, młody zawodnik był czysto powstrzymywany przez Dejana Lovrena.

91'

Sędzia dolicza dwie minuty do drugiej połowy.

89'

Znajdujemy się pod polem karnym Liverpoolu, ale gospodarze nie są już chętni do zmasowanych ataków.

87'

Kibice Liverpoolu świętują już awans do ćwierćfinału Ligi Europy, na boisku nie dzieje się zbyt wiele.

85'

Kilka minut od swojego trenera dostaje Christian Benteke, który zmienia Roberto Firmino.

83'

Żółtą kartkę obejrzał jeszcze Roberto Firmino za powstrzymanie kontry United w nieprzepisowy sposób.

82'

Coutinho zmarnował dogodną pozycję do strzału z rzutu wolnego, posyłając piłkę ponad poprzeczkę.

80'

Tylko żółta kartka dla Bastiana Schweinsteigera, który wręcz wyciął Adama Lallanę przed polem karnym, bardzo ostry faul zmiennika.

79'

Petarda Roberto Firmino sprzed pola karnego w świetnym stylu wybroniona przez De Geę!

77'

Na stadionie coraz głośniej słychać kibiców The Reds, którzy skandują nazwiska swoich ulubieńców.

75'

W odpowiedzi w stuprocentowej okazji Liverpool, ale Philippe Coutinho mając przed sobą jedynie Davida De Geę uderzył prosto w niego.

73'

To powinien być gol. Marouane Fellaini znalazł się z piłką tuż przed bramkarzem po płaskim podaniu Rashforda, ale z bliższej odległości uderzył ponad poprzeczką.

72'

...a Joe Allen zmienia Jordana Hendersona.

71'

Michael Carrick zmieniony przez Bastiana Schweinsteigera...

70'

Divock Origi mógł wyjść na czystą pozycję, jednak zdecydował się zatrzymać w polu karnym i zastawić z piłką, następnie podać ją do Adama Lallany, który stracił posiadanie.

69'

Na boisku pojawi się również za moment Bastian Schweinsteiger.

67'

Roszada w drużynie Liverpoolu. Divock Origi melduje się na boisku zmieniając Daniela Sturridge'a.

66'

Cały czas w ofensywie United, ale gospodarze atakują bez przekonania, nie ma w tym takiej wściekłości jak w pierwszej połowie. Goście skutecznie się bronią i szukają swoich szans w grze z kontry.

64'

Bardzo mocny strzał Martiala z około 13 metrów, młody napastnik strzela wysoko ponad poprzeczką bramki Mignoleta.

62'

Matteo Darmian pojawia się na boisku w miejsce Marcusa Rojo.

60'

Cudowne dośrodkowanie spod linii bocznej dokładnie na głowę Marouane Fellainiego, świetna centra po której Belg oddaje strzał, ale wprost w Mignoleta! Za to dośrodkowanie trzeba pochwalić Michaela Carricka.

59'

Na boisku za chwilę zamelduje się Matteo Darmian.

58'

Zanosi się na zmianę w Manchesterze United.

57'

Imponującym wślizgiem popisał się Mamadou Sakho, który czysto wybił piłkę spod nóg zbierającego się do strzału Anthonyego Martiala.

55'

Daniel Sturridge miał przed sobą jedynie Chrisa Smallinga, chciał posłać piłkę między nogami defensora, ten jednak nie dał się nabrać!

53'

Stały fragment gry nieudany, dobrze dziś broni Liverpool.

52'

Michael Carrick zdecydował się na bezpośredni strzał z ostrego kąta, ale wywalczył jedynie rzut rożny.

51'

Coraz więcej przewinień. Nathaniel Clyne ukarany za faul na Martialu na linii pola karnego.

50'

Marouane Fellaini z żółtą kartką za potraktowanie łokciem Dejana Lovrena, bardzo niesportowa interwencja Belga.

48'

Rzut rożny dla United po interwencji Mamadou Sakho, Francuz dobrze upilnował Fellainiego. Wykonanie stałego fragmentu gry nie przyniosło zagrożenia pod bramką.

46'

Antonio Valencia w pierwszym kontakcie z piłką chciał wystawić patelnię w pole karne Liverpoolu pod nogi niekrytego Marcusa Rashforda, ale do futbolówki jako pierwszy dobiegł Simon Mignolet.

22:09

Gramy, przy piłce Manchester United!

46'

W przerwie zmiana w drużynie gospodarzy, Antonio Valencia zmienia Guillermo Varelę.

22:07

Już za chwilkę wznawiamy spotkanie.

21:56

W Manchesterze oglądamy świetne spotkanie. Taka gra zdecydowanie może się podobać, mecz jest rozgrywany w niesamowicie szybkim tempie już od pierwszych minut. Jeszcze większe tempo zawodnicy narzucili po bramce Martiala z karnego, na którą tuż przed przerwą odpowiedział Coutinho. Ze nieukrywaną niecierpliwością czekamy na drugą część meczu!

45'

Koniec pierwszej połowy, do przerwy bramkowy remis.

45'

Brazylijczyk przejął piłkę przy linii bocznej, ośmieszył kryjącego go Guillermo Varelę, po czym z ostrego kąta podcinką pokonał De Geę! Aby awansować, United musi strzelić teraz trzy gol!

45'

GOOOOOOL!!! PHILIPPE COUTINHO, PIĘKNY RAJD I MAMY BRAMKĘ DO SZATNI!!! 1:1 NA OLD TRAFFORD!!!

43'

Marcos Rojo ze swoja drugą okazją na wpisanie się na listę strzelców po przytomnym dośrodkowaniu Fellainiego z pierwszej piłki, Argentyńczyk uderza w bandy reklamowe! Ależ nam się zrobiło spotkanie na Old Trafford!

42'

Żółtą kartkę ogląda Philippe Coutinho za faul na Jessem Lingardzie. Stały fragment gry dla Czerwonych Diabłów w okolicach boku pola karnego/

41'

Jordan Henderson dostał świetne podanie w pole karne, Jurgen Klopp nie może uwierzyć własnym oczom, ponieważ kapitan jego drużyny przestrzelił! To mogła być zabójcza kontra gości.

39'

Po strzeleniu gola przez gospodarzy mecz zrobił się bardzo ciekawy, jedni i drudzy nie tracą czasu i atakują niemal bez przerwy, tempo spotkania jest bardzo szybkie.

38'

Było blisko! Marcus Rashford zagrywa równolegle z linią końcową dwa metry od bramki, wydawało się, że łatwego gola zdobędzie Fellaini, ale jak spod ziemi wyrósł Mamadou Sakho i wybił piłkę daleko poza pole karne!

36'

Zaostrzył nam się ten mecz. Kolejny rzut wolny, tym razem dla gospodarzy po faulu Nathaniela Clyne'a.

35'

Z rzutu wolnego huknął Daniel Sturridge, mocne uderzenie trafia w poprzeczkę! Po chwili piłka wychodzi poza linię końcową, od bramki wznowi David De Gea.

33'

Liverpool ruszył z kontrą, na prawym skrzydle Daley Blind fauluje Sturridge'a, żółta kartka dla Holendra.

33'

Francuz uderzył mocno w lewą stronę bramki, zmylił Mignoleta, który rzucił się w drugą stronę. Dwumecz robi się coraz ciekawszy!

32'

GOOOOL!!! ANTHONY MARTIAL PEWNIE WYKORZYSTUJE JEDENASTKĘ!!! 1:0 DLA UNITED!!!

31'

Jedenastka dla United, Clyne fauluje Anthonyego Martiala!!!

30'

Z około 25 metrów uderza Roberto Firmino, były zawodnik Hoffenheim trafia wprost w De Geę.

28'

Na interwencję Mignoleta odpowiada David De Gea! Świetna parada Hiszpana po strzale Sturridge'a z linii pola karnego, bramkarz wyciągnął się jak struna i czubkami palców wybił piłkę na rzut rożny!

26'

James Milner złapany na spalonym po wejściu w pole karne po zagraniu Daniela Sturridge'a. Słuszna decyzja arbitra.

24'

Fellaini zagapił się i posłał piłkę w kierunku własnego bramkarza, a przy linii środkowej przejął ją Daniel Sturridge. W ostatniej chwili napastnika The Reds ofiarnym wślizgiem powstrzymał Guillermo Varela!

22'

James Milner rozpędził się na lewym skrzydle niczym Gareth Bale, w pole karne dośrodkował jednak zdecydowanie za plecy kolegów z zespołu.

20'

Wielkie zamieszanie w polu karnym The Reds i Juan Mata strzela z ostrego kąta tuż obok dalszego słupka!

19'

Ależ interwencja Simona Mignoleta! Idealne dośrodkowanie w sam raz na wysokość głowy dostał Marcos Rojo, obrońca uderzył dobrze, ale jeszcze lepiej broni belgijski golkiper!

17'

Daley Blind miał wielkie problemy z przyjęciem piłki, wobec czego na własnej połowie nieprzepisowo zatrzymał Daniela Sturridge'a. Goście mieli rzut wolny, ale piłkę już przejęli zawodnicy Czerwonych Diabłów.

15'

Bardzo ważne wybicie Nathaniela Clyne'a, który w ostatniej chwili wykopuje piłkę spod nóg wychodzącego sam na sam Marcusa Rashforda!

13'

Wydawało się, że Juan Mata wywalczył wrzut z autu na prawej stronie boiska, sędzia jednak uznał, że w kontakcie z Milnerem to Hiszpan ostatni zagrywał piłkę.

11'

Kontra United rozpędzała się przez lewą flankę, ale Jordan Henderson świetnym, spokojnym odbiorem zatrzymał akcję gospodarzy. Widowiskowa interwencja kapitana Liverpoolu.

9'

Zablokowane dośrodkowanie Marcosa Rojo, Argentyńczyk nie traci czasu i od razu posyła piłkę z autu do Marouane Fellainiego, Belg traci posiadanie.

7'

Juan Mata zepsuł dobrze zapowiadającą się akcję Manchesteru za mocno przerzucając piłkę na lewe skrzydło w kierunku Anthonego Martiala.

5'

Twarda interwencja Jamesa Milnera, który odebrał futbolówkę Guillermo Vareli przy narożniku boiska. Sędzia uznał, że ten odbiór był przepisowy.

3'

Gospodarze imponują w pierwszych minutach. Nie tracą czasu na powolne rozgrywanie akcji i od razu ruszają pod bramkę strzeżoną przez Simona Mignoleta.

1'

United zaczyna od ofensywy. Marcus Rashford był bliski przejęcia piłki przy linii końcowej, ale Mamadou Sakho nie dał się oszukać.

21:07

Zaczynamy mecz, przy piłce Liverpool!

21:06

Na żółte kartki uważać dzisiaj muszą Chris Smalling i Marouane Fellaini, a po stronie gości Dejan Lovren.

21:03

Zawodnicy obu zespołów w asyście ekipy sędziowskiej pojawiają się na murawie Old Trafford!

20:59

Piłkarze ustawiają się już powoli w tunelu, za moment zaczynamy.

20:45

Do meczu już tylko kwadrans! Czy gospodarze odwrócą losy tego starcia?

20:35

Mimo że w pierwszym meczu Marcus Rashford zawiódł, dziś ponownie znalazł się w pierwszym składzie. W jedenastce także Michael Carrick, który zawinił przy drugiej bramce dla Liverpoolu.

20:28

Aby lepiej przypomnieć sobie przebieg poprzedniego spotkania, zachęcam do zapoznania się z relacją pomeczową, znaleźć ją można tutaj.

20:20

Pierwszy mecz na Anfield Road zakończył się wynikiem 2:0 dla gospodarzy, bramki zdobywali Daniel Sturridge i Roberto Firmino. Obaj rozpoczną dzisiejszy mecz w pierwszym składzie.

20:15

Rezerwowi Liverpoolu: Danny Ward, Christian Benteke, Brad Smith, Kolo Toure, Joe Allen, Jordon Ibe i Divock Origi.

20:14

Rezerwowi Manchesteru United: Sergio Romero, Matteo Darmian, Antonio Valencia, RoShaun Williams, Morgan Schneidelin, Bastian Schweinsteiger i Memphis Depay.

20:11

Mamy już obie wyjściowe jedenastki. Podajmy więc także piłkarzy rezerwowych.

19:53

Dobry wieczór, za niecałe 70 minut rozpoczynamy rewanż pomiędzy Manchesterem United a Liverpoolem. Na relację na żywo zaprasza Państwa Piotr Bernaciak, za chwilę składy!