Valencia CFValencia
2 : 1
Athletic BilbaoAthletic Bilbao
95'

Daniele Orsato gwiżdże po raz ostatni! Valencia wygrywa na Mestalla z Athletic, ale w dwumeczu okazuje się gorsza i odpada z Ligi Europy. Goście awansowali do ćwierćfinału!

94'

Parejo pomylił się o metr.

94'

Santi Mina faulowany ok. 25 metrów od bramki Herrerina. Piłka meczowa gospodarzy!

93'

Kontra Athletic. Lekuke zagrywa do Aduriza, ten odgrywa, a pierwszy z wymienionych strzela obok bramki.

92'

Rzut wolny dla Valencii. Mustafi w momencie dośrodkowania był na spalonym.

90'

Pięć minut dolicza sędzia.

Akcja Feghouli'ego prawa stroną kolejny raz przerwana przez Laporte'a.

89'

Paco Alcacer na spalonym.

88'

Za mocne podanie Parejo w pole karnego do wychodzącego Paco Alcacera.

86'

Goście mądrze oddalają grę od własnego pola karnego. Dśrodkowanie do Aduriza było odrobinę za mocne.

85'

Herrerin w sobie znany sposób blokuje strzał głową Paco Alcacera z kilku metrów!

83'

Przebojowa akcja Faghouliego prawą stroną zastopowana przez Laporte'a.

82'

Paco Alcacer wchodzi za Andre Gomesa

81'

Aderlan Santos upomniany żółtą kartką

79'

Gary Neville mocno protestował - wszyscy poza arbitrem widzieli zagranie ręką Susaety, który zagrał do Raula Garcii. Został odesłany na trybuny.

20:39

Gol Aritza Aduriza

75'

Raul Garcia dostał piłkę przed polem karnym i efektownie zagrał do Aduriza, który z bliska pokonuje Ryana! Przy takim wyniku to Baskowie są w ćwierćfinale Ligi Europy!

75'

GOOL, ARITZ ADURIZ!!!

74'

Lekuke zmienia Mikela Balenziagę

74'

Ander Iturraspe za Sabina

74'

Zmiany. Najpierw Feghouli wchodzi za Rodrigo...

73'

Andre Gomes zablokował ręką podanie Laporte'a. Został upomniany żółtą kartką. Też nie zagra w kolejnym pucharowym meczu "Nietoperzy".

72'

Aderlan Santos przerwał przebojową akcję Aduriza przez prawie połowę boiska.

Z murawy nie podnosi się Gaya.

71'

Raul Garcia zagrywa prostopadle do Aduriza. Za mocno. Ryan wznawia grę od bramki.

70'

Dośrodkowanie Sabina z prawej strony zostało zablokowane przez Gayę. Rzut rożny, po którym obrona Valencii radzi sobie bez problemu.

69'

Dani Parejo wchodzi za Javi Fuego.

68'

Negredo w roli lewoskrzydłowego. Ograł dwóch rywali, ale Exteita wybił piłkę spod nóg rozpędzonego zawodnika gospodarzy.

66'

Gra szybko wznowiona, ale będzie konieczna zmiana. Raul Garcia strzela wysoko nad poprzeczką.

65'

Herrerin pewnie chwyta piłkę. Daleki wykop i Javi Fuego trzyma się za kolano. Skurcze łapią pomocnika Valencii.

64'

Rodrigo uderzył z ok. prawego narożnika pola karnego w stronę dalszego słupka. Piłka po rykoszecie opuściła linię końcową boiska.

62'

Doskonała okazja Valencii! Po rajdzie Rodrigo prawą stroną piłka przypadkowo trafiła pod nogi Gayi, który uderzył z czuba nad poprzeczką.

61'

Santi Mina nie opanował piłki po zagraniu Gayi. Po chwili przerzut do Rodrigo, który był na spalonym.

59'

Zagranie Balenziagi w stronę Aduriza było dalekie od ideału. Ryan z "piątki".

59'

Kopanina w pobliżu koła środkowego rodem z niższych lig. Andre Gomes fauluje Benata.

57'

De Marcos uderzył zza pola karnego ponad poprzeczką bramki Ryana.

56'

Aderlan Santo wybija piłkę w stylu karate jak najdalej od własnego pola karnego. Atak Susaety lewą stroną przerwany przez gwizdek sędziego - Bask faulował Vezo.

55'

Benat zdecydował się na strzał z dystansu. Podpita piłka wpada do rękawic Ryana.

54'

Atak Valencii przynosi rzut rożny. Po chwili jeszcze jeden po interwencji Laporte'a.

53'

Gaya świetnie ograł na lewej stronie dwóch rywali i wpadł z piłką w pole karne Athletic. Zagrał do wbiegającego na bliższy słupek Negredo, któremu zabrakło jednak kilku centymetrów by sięgnąć piłkę.

52'

Piłka po zagraniu Benata minęła wszystkich zawodników w polu karnym. Ryan od bramki.

51'

Zdaniem sędziego Gaya sfaulował Susaetę ok. 25 metrów od własnej bramki. Ten był zdziwiony decyzją sędziego.

50'

Benat zagrywa na wolne pole do Aduriza. Ten walczył jeden na jeden z Mustafim, ale poślizgnął się i stracił piłkę przed polem karnym Valencii.

49'

Vezo w roli prawoskrzydłowego centruje za głęboko w pole karne. Herrerin przechwytuje piłkę.

48'

Jeszcze jeden atak Rodrigo. Etxeita przytomnie wycofał piłkę do bramkarza. Atak Valencii spalił na panewce.

47'

Rodrigo chciał prostopadłym podaniem "uruchomić" Negredo, ale piłkę przechwycił Benat. Ten zapoczątkował kontrę przerwaną tuż za linią środkową.

46'

Druga połowa rewanżowego spotkania 1/8 finału Ligi Europy rozpoczęta przez gospodarzy!

47'

Sędzia kończy pierwszą połowę. Valencia z nawiązką odrobiła stratę z pierwszego meczu i prowadzi z Athletic Bilbao po golach Santi Miny i Aderlana Santosa

47'

Żółta kartka dla Raula Garcii. Nie zagra w kolejnym meczu jeżeli Athletic awansuje do 1/4 finału LE.

46'

Rodrigo był o włos od przejęcia piłki 18 metrów od bramki Herrerina. Jeszcze okazję miał Negredo, który wywalczył rzut rożny. Bez zagrożenia - Negredo uderzył wysoko nad bramką.

45'

Dwie minuty doliczone.

45'

Laporte huknął zza "szesnastki" i dobrze ustawiony Ryan piąstkuje.

44'

Ryan broni strzał Susaety z ostrego kąta! Rzut rożny!

19:43

Gol Aderlana Santosa

43'

Benat strzela bezpośrednio z rzutu wolnego metr obok lewego słupka bramki Ryana.

42'

Javi Fuego podzielił los Santi Miny. Żółta kartka i ewentualna pauza w kolejnym meczu.

40'

Herrerin niepewnie wypiąstkował piłkę. Ta spadła pod nogi Andre Gomesa, który od razu uderzył z woleja minimalnie obok prawego słupka!

39'

Santi Mina upomniany żółtą kartką za faul na Laporte. Skrzydłowy Valencii, w razie awansu, nie zagra w kolejnym meczu.

37'

Piłka po przeciągniętym dośrodkowaniu z prawego narożnika spada pod nogi Gayi, który centruje w pole karne z lewej strony idealnie na głowę Santosa. Ten strzela głową nie do obrony

37'

GOOL, ADERLAN SANTOS!!!

36'

Sani Mina w ostatniej chwili powstrzymany przez Laporte. Jeszcze próbował Vezo - jego dośrodkowanie zablokowane. Rzut rożny.

34'

Sabin zamienił się pozycjami z Susaetą. Chciał zaatakować lewą stroną. Sfaulował jednak Vezo.

33'

Szansa Valencii. Andre Gomes strzela głową. Piłka zmierzała do bramki, ale trafiła w... Negredo.

32'

Aduriz strzela z ponad 20 metrów. Na linii strzału był jednak Mustafi. Jeszcze szansa Balenziagi zastopowana przez Rodrigo. Aut dla gości na wysokości pola karnego.

30'

Indywidualna akcja Rodrigo na prawej stronie zakończona zablokowanym dośrodkowaniem przez Balenziagę. Mustafi nieczysto trafił w piłkę nożycami, a Aderlan uderzył głową obok lewego słupka.

29'

Sabin przedarł się w pole karne, ale nie miał miejsca by dobrze dośrodkować. Od bramki Ryan.

28'

San Jose zderzył się głową z Merina w środku pola. Bardziej ucierpiał drugi z wymienionych, który w asyście medyków na moment opuszcza murawę.

26'

I pierwsza akcja Susaetę. Ten uderzył z 25 metrów daleko od bramki Ryana.

25'

Wymuszona zmiana w ekipie Athletic. Kontuzjowanego Ikera Muniaina zmienia Markel Susaeta

19:24

Gol Santi Miny

22'

Atak pozycyjny Athletic na połowie gospodarzy. Zagranie przed pole karne do Aduriza nie znajduje jednak tego adresata.

19'

Chaotyczna gra obu drużyn w środkowej strefie. Valencia uspokoiła grę od momentu strzelenia bramki, ale próbuje podwyższyć prowadzenie. Póki co bezskutecznie.

17'

Słabe dośrodkowanie Balenziagi zapoczątkowało kontrę Valencii, która została przerwana za linią środkową.

15'

Jeszcze jedna akcja Gayi lewą stroną. Zagrał w pole karne za głęboko i piłkę przejęła obrona gości.

13'

niepilnowany na lewym skrzydle Gaya dostaje dobre podanie i zagrywa na dalszy słupek do Rodrigo. Ten wystawił piłkę lepiej ustawionemu Negredo. Jego strzał obronił Herrerin, ale wobec dobitki Sani Miny był bez szans!

13'

GOOL, SANTI MINA!!

10'

San Jose przerwał atak Valencii w środku pola. Piłka trafia pod nogi Balenziady - jego ostre dośrodkowanie przechodzi przez pole karne.

8'

Aduriz świetnie uwolnił się spod krycia i uderzył anemicznie z pola karnego. Ryan pewnie chwyta piłke.

7'

Aduriz przejmuje piłkę w polu karnym tyłem do bramki. Skutecznie naciskał go Mustafi i akcja Athletic spalił na panewce. Po chwili prawym skrzydłem zaatakował Sabin, ale za mocno wypuścił sobie piłkę. Ryan od bramki.

5'

Negredo liczył na podanie do nogi na 20. metr. Andre Gomes zagrał w "szesnastkę". Goście mają problem by przekroczyć linię środkową boiska.

3'

Raul Garcia pobiegł co sił prawą flanką, ale w walce o piłkę przegrał i sfaulował Gayę.

2'

Negredo strzela po ziemi obok muru i bramki Herrerina.

2'

Andre Gomes próbował przedrzeć się środkiem, ale został sfaulowany tuż przed linią 16. metra.

1'

Oskrzydlająca akcja Gayi, który znalazł się na wysokości narożnika pola karnego. Etxeita wybija piłkę poza linię boczną.

0'

Gwizdek sędziego i goście zaczynają ze środka

18:58

Mustafi, Furego, Gomes, Mina / Raul Garcia powinni uważać dzisiaj na żółte karki. Jeżeli zostaną ukarani, a ich zespół awansuje, to będą pauzować w kolejnym spotkaniu.

18:57

Wychodzą na murawę! Hymn Ligi Europy!

18:54

Obie drużyny za moment wyjdą na murawę. Kibice czekają na pierwszy gwizdek sędziego

18:50

Dziesięć minut do rozpoczęcia spotkania. Kto dzisiaj wygra i zapewni sobie awans do kolejnej rundy Ligi Europy?

18:45

Ostatnie trzy bezpośrednie mecze, biorąc też pod lupę La Liga, kończyły się na korzyść ekipy Ernesto Valverde. 28 lutego Athletic wygrał na Mestalla aż 3:0, strzelając wszystkie bramki w... 7 minut. Na listę strzelców wpisali się Sabin, Munian i Aduriz.

18:40

Rezerwowi Valencii: J. Domenech - A. Abdennour, S. Feghouli, Paco Alcacer, D. Parejo, P. Piatti. C. Soler.

18:38

Rozgrzewka przed meczem

18:36

Rezerwowi Athletic Bilbao: G. Iraizoz - E. Boveda, J. Eraso, A. Iturraspe, Lekuke, M. Rico, M. Susaeta.

18:33

Tomasz Górski, kłaniam się nisko i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania. Dobry wieczór!

18:30

Jedno jest pewne - do kolejnej rundy Ligi Europy z tej pary awansuje... hiszpański zespół. Pytanie brzmi: który? Po pierwszym meczu bliżej są piłkarze Athletic Bilbao, którzy wygrali po golu Raula Garcii. Czy "Nietoperze" zdołają odwrócić losy dwumeczu?