Borussia DortmundBorussia Dortmund
3 : 0
WCTottenham Hotspur
20:54

Drugi garnitur Tottenhamu był dziś tylko tłem dla świetnie dysponowanej Borussii, która zupełnie zdominowała rywala. Rewanż wydaje się być formalnością. To wszystko z naszej strony, zapraszamy na kolejne mecze 1/8 finału Ligi Europy!

90'

KONIEC! Zasłużone zwycięstwo Borussii!

90'

Fatalne dośrodkowanie Trippiera dobrze podsumowuje dzisiejszą grę Tottenhamu.

90'

3 minuty doliczone.

90'

Lamela chciał wyprzedzić Weidenfellera, miał na to jednak małe szanse i w efekcie uderzył bramkarza rywali barkiem. Sędzia był jednak pobłażliwy i nie pokazał mu drugiej żółtej kartki.

87'

Mkhitaryan był święcie przekonany, że Ramos pobiegnie na bramkę i wyprzedzi obrońców. Kolumbijczyk jednak tego nie zrobił i zagranie Ormianina było niecelne.

85'

Ryzykowne wejście Hummelsa tuż przed polem karnym, sędzia jednak nie dopatrzył się faulu na Onomahu.

82'

...i Ramos za Reusa.

82'

Podwójna zmiana w BVB. Kagawa za Aubameyanga...

81'

80'

Durm za nisko dośrodkowuje i Lloris łapie piłkę. Szkoda, bo Reus i Aubameyang byli niepilnowani w polu karnym.

76'

Na boisku nareszcie pojawia się Harry Kane, pytanie tylko czy jest w stanie jeszcze coś zmienić? Anglik zmienił Sona

74'

Po wielu podaniach i przerzutach Schmelzer zagrał w pole karne do Mkhitaryana, Ormianin uderzył jednak nieczysto i niecelnie.

71'

Piękna zespołowa akcja zostaje perfekcyjnie wykończona przez Marco Reusa, który strzałem z półwoleja w okienko nie daje szans Llorisowi!

70'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Reus po raz drugi!

67'

Argentyńczyk szybko zameldował się w protokole sędziowskim, ale nie tak jakby sobie życzyli kibice "Kogutów". Lamela nadepnął Wiegla, za co otrzymał żółtą kartkę.

66'

Pochettino dokonuje drugiej zmiany. Lamela zastępuje Eriksena

64'

Trippier w pole karne, tam jednak był Subotić, który wybił na róg.

62'

Subotić zgrał piłkę głową do Reusa po rzucie rożnym, a Niemiec huknął z powietrza z dwóch metrów! Czy Tottenham jeszcze zdoła się podnieść?

61'

GOOOOOOOOOOOOOL! REUS!

58'

Mamy także roszadę u gości. Dembele za Chadliego

58'

Na murawę wchodzi Neven Subotić, który zmienia lekko kuśtykającego Svena Bendera

57'

Weigl świetnie przerzucił do Reusa, ten próbował minąć Trippiera, jednak za daleko wypuścił sobie piłkę i stracił nad nią panowanie.

53'

Był jeszcze Castro i to on dośrodkował w kierunku Piszczka. Niespecjalnie to wyszło.

53'

Erikssen sfaulował Mkhitaryana, gospodarze mają rzut wolny z 35 metrów. Przy piłce Reus i Schmelzer.

51'

Jak to nie wpadło? Aubameyang niecelnie strzelił w sytuacji sam na sam z Llorisem, do piłki dopadł jeszcze Castro i z ostrego kąta uderzył w słupek!

48'

Obraz gry nie zmienił się ani trochę. BVB rozgrywa piłkę na połowie rywala, raz po raz wpadając w pole karne. Tottenham czujnie w obronie.

46'

I gramy dalej!

19:58

Tottenham wyszedł rezerwowym składem i to dziś widać. Anglicy nie stwarzają żadnego zagrożenia. Borussia gra w swoim stylu i dominuje w każdym aspekcie gry. Miejmy nadzieję, że zobaczymy w drugiej części gry Kane'a i Lamelę i oni rozruszają nieco grę "Kogutów".

19:56

45'

Z Trippierem już wszystko w porządku, on i wszyscy pozostali gracze udają się na przerwę, koniec pierwszej połowy!

45'

Trippier niefortunnie upadł i potrzebuje pomocy medycznej.

43'

Piszczek wpadł w pole karne i wycofał piłkę do Durma. Strzał Niemca blokuje Mason! Z rzutu rożnego nie wyszło nic groźnego.

42'

Obrońcy gości wybili piłkę i próbowali wyjść z kontrą. Bardzo szybki powrót Mkhitaryana jednak to udaremnił.

41'

Mkhitaryan uderza z dystansu, piłka po rykoszecie wychodzi za linię końcową.

41'

Tottenham nie jest w stanie wymienić kilku podań pod rząd, natomiast Borussia spokojnie rozgrywa piłkę i wydaje się mieć pełną kontrolę nad meczem.

38'

Reus uderzył nad murem, jednak pomylił się o metr.

35'

Brzydkie zachowanie Toma Carrolla, który za wysoko uniósł nogę i kopnął Schmelzera w twarz. Anglik otrzymuje żółtą kartkę, a Borussia będzie miała świetną okazję z rzutu wolnego.

34'

I znowu Schmelzer szukał kolegów w polu karnym, tym razem jego centra została jednak zablokowana.

31'

Po rożnym obrońcy gości nie zdołali wybić piłki daleko od bramki. Po dłuższym oblężeniu Schmelzer wrzucił piłkę "na nos" do Aubameyanga, a ten strzelił głową tuż przy słupku. Lloris bez szans!

30'

GOOOOOOOOOOOOL! AUBAMEYANG!

30'

Piszczek dosyć nieoczekiwanie oddał strzał lewą nogą z dystansu. Trafił rywala w głowę i zarobił rzut rożny.

28'

Weigl chciał zaskoczyć Llorisa strzałem zza pola karnego. Francuz na raty, ale łapie piłkę.

26'

Son przedarł się przez obrońców, zagrał do Trippiera, a ten wywalczył rzut rożny. Dośrodkowanie Carrola pewnie chwyta Weidenfeller.

24'

Hummels w swoim stylu prostopadłym podaniem szukał Reusa. Lloris jest jednak czujny, dobrze wyszedł i uprzedził rywala.

21'

Mkhitaryna uruchomił Durma na prawym skrzydle, ten zacentrował niedokładnie. Wimmer wybił na korner. Hummels nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu Reusa, ta jednak ponownie w posiadaniu gospodarzy.

19'

Tottenham dłużej utrzymał się przy piłce na połowie rywala. Onomah do końca walczył z Castro, aby wywalczyć chociaż rożny, jednak przesadził i faulował.

16'

Mkhitaryan huknął sponad 20 metrów! Lloris broni z największym trudem, wybił jednak piłkę przed siebie. Aubameyang trafił do siatki dobijając, jednak słusznie odgwizdano mu spalonego.

14'

Tottenham póki co mocno zagubiony, w niczym nie przypomina drużyny z derbowego meczu z Arsenalem. Czy Pochettino nie wymienił zbyt wielu piłkarzy?

12'

Aubameyang do Schmelzera, Schmelzer do Aubameyanga i Gabończyk uderza wolejem z kilku metrów tuż nad poprzeczką!

10'

7'

Aubameyang wykłada piłkę Durmowi, a ten strzela wślizgiem obok bramki! Lloris może mówić o dużym szczęściu.

6'

Durm dośrodkował z prawej strony do Reusa, który zgrał piłkę głową do Castro. Niemiec miał dobrą szansę, jednak jego strzał z woleja przeszedł nad poprzeczką!

4'

Onomah ruszył prawym skrzydłem, nie zdołał uciec Schmelzerowi, ale wywalczył rzut rożny. Po wrzutce Carrolla piłkę głową wybija Piszczek.

1'

I od razu Christian Erikssen postanowił sprawdzić, jak rozgrzał się Roman Weidenfeller. Doświadczony bramkarz pewnie wyłapał płaski strzał Duńczyka zza pola karnego.

0'

Sędzia Cuneyt Cakir gwiżdże po raz pierwszy i zaczynamy hitowy mecz 1/8 finału!

18:58

Piłkarze obu drużyn już na murawie, wybrzmiewa właśnie hymn Ligi Europy. Kto będzie lepszy, 2. zespół w tabeli Bundesligi, czy 2. w tabeli Premier League? Zachęcamy do typowania w komentarzach!

18:53

Los nie oszczędza obu ekip w tym sezonie Ligi Europy. Przypomnijmy, że w poprzedniej rundzie również mieli bardzo trudnych rywali: Borussia wyeliminowała FC Porto, natomiast Tottenham był lepszy od Fiorentiny.

18:50

Na ławce Borussii siedzą dziś Burki, Ginter, Subotić, Leitner, Kagawa, Sahin i Ramos.

18:46

Znacznie więcej w składzie namieszał Mauricio Pochettino, który posadził na ławce Harry'ego Kane'a, Moussę Dembele, czy Erica Lamelę. Ponadto wśród rezerwowych "Kogutów" znaleźli się dzisiaj Vorm, Walker, Bentaleb i Carter-Vickens.

18:37

Trener BVB Thomas Tuchel zdecydował się na podobny manewr, co w meczu z Bayernem i wystawił do gry 5 obrońców. Łukasz Piszczek ponownie będzie występował bardziej na środku defensywy. Za starcie z Bawarczykami był chwalony, miejmy nadzieję, że i dziś reprezentant Polski pokaże się z dobrej strony.

18:35

Dobry wieczór! Po emocjach związanych Ligą Mistrzów czas na Ligę Europy. Zapraszamy na relację live ze starcia, które spokojnie mogłoby mieć miejsce w Champions League. Na Signal Iduna Park Borussia Dortmund podejmie Tottenham Hotspur. Kto będzie górą? Początek już za niespełna 30 minut!