karne1 : 3
20:22

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

138'

Jürgen Klopp mógł po 143 pracy w Liverpoolu zdobyć swój pierwszy tytuł.. Nie udało się. Caballero zemścił się na trenerze za mecz w Lidze Mistrzów sprzed kilku lat - wówczas Borussia Dortmund pokonała Malagę.

135'

Caballero podrzucany przez swoich kolegów! Argentyńczyk powstrzymał trzech liverpoolczyków

136'

133'

Mignolet wyczuł intencję strzelca, ale nie sięgnął piłki uderzonej przy lewym słupku! Manchester City z Pucharem Ligi Angielskiej!

133'

Yaya Toure ledwie doszedł do pola karnego. A jeszcze trzeba wziąć piłkę i ustawić.

132'

Caballero broni trzeci karny! Powstrzymał Lallanę!

131'

Aguero precyzyjnie nie do obrony! Mignolet bliski. MC 2:1 Liverpool!

131'

Coutinho na dwa tempa. Anemicznie i Caballero broni!

130'

Jesus Navas szczęśliwie trafia do siatki po rękawicy Mignoleta. 1:1 po dwóch seriach!

129'

Caballero broni strzał Lucasa Leivy! Kapitalna obrona!

128'

Fernandinho trafia w lewy słupek! Mignolet nie sięgnął piłkę

127'

"Podcinka" Emre Cana i gol!

121'

Jako pierwszy między słupkami Caballero

20:08

Losowanie bramki, na którą będą strzelać obie drużyny. Milner i Kompany przy arbitrze głównym...

Obydwaj bramkarze wędrują w stronę bramki, za którą siedzą kibice MC.

20:06

Kolo Toure wreszcie wygra ze swoim bratem? Do tej pory trzy bezpośrednie pojedynki z Yayą kończyły się na jego niekorzyść

121'

Nawet wcześniej Michael Oliver zakończył dogrywkę. To nie koniec emocji na Wembley - po króciutkiej przerwie będzie seria rzutów karnych

120'

Dwie minuty doliczone!

120'

Jeszcze kartka dla Fernandinho

120'

Clyne "czyści" wybiciem na rzut rożny.

19'

Rzut rożny po interwencji Lucasa Leivy.

118'

Niepotrzebny faul Coutinho na prawej stronie blisko pola karnego Liverpoolu. Może być. groźnie. Ale najpierw Sturridge nie podnosi się (celowo) z murawy). .

117'

... i James Milner

117'

Upomniany Wilfried Bony...

117'

Faul Lallany w środku pola. Po 5-6 zawodników obu drużyn doskoczyło do siebie i sędzia musi gwizdkiem "rozdzielać" zawodników. Posypią się kartki?

116'

Kolo Toure bez patyczkowania się wybija piłkę na aut, powstrzymując Bony'ego.

114'

Yaya Toure wyraźnie kuleje na lewą nogę. Nie może być mowy o zmianie, bowiem Pellegrini wykorzystał już wszystkie. MC grać będzie przez kilka minut w 10,5

113'

Ależ asystę przy golu Aguero miałby... Milner! Za słabo zagrał głową do własnego bramkarza i Argentyńczyk w styku karate uderza nad bramką Mignoleta!

111'

Caballero broni strzał Milnera z rzutu wolnego! Po chwili Origi nie sięgnął piłki po centrze z lewej strony

110'

86 206 widzów na trybunach Wembley ogląda świetny mecz finału Pucharu Anglii! Zapewne żaden nie żałuje.

110'

Wilfried Bony wchodzi za Davida Silvę.

109'

Otamendi upomniany żółtą kartką

109'

Ależ zakotłowało się w polu karnym Manchesteru! Seria strzałów była blokowana. Caballero intuicyjnie broni strzał głową Origiego!

108'

Origi i Sturridge przeszkadzali sobie w polu karnym MC. Kontrę Yai Toure przerwał tuż za linią środkową... jego brat.

107'

Zabaleta poradził sobie bez żadnego problemu ze zmęczonym Sturridge'em. Argentyńczyk od razu posyła "lagę" do Aguero, ale szybszy od niego był Can, który wycofał piłkę do własnego bramkarza.

106'

Przy You will never walk alone zaczął się ostatni kwadrans meczu!

105'

Sędzia tuż po tej akcji kończy pierwszą połowę dogrywki. Czy czeka nas seria rzutów karnych?

104'

Aguero miał piłkę meczową! Chciał "dziubnąć" piłkę obok Mignoleta, ale ten zostawił lewą rękę i nie dał się pokonać!

103'

Origi i Kolo Toure na spalonym po zagraniu Milnera.

101'

Origi uderzył w stylu rugby z ponad 25 metrów. Nasuwa się tekst p. Dariusza Szpakowskego

Tak strzelając kolego pomyśl o zmianie zawodu
101'

Zdaniem liniowego Can w walce z Silvą jako ostatni dotknął piłkę przed jej wyjściem poza linię końcową. Ostatecznie Mignolet łapie futbolówkę po centrze z prawej strony.

99'

Aguero nie podnosi się z murawy po walce z Leivą. Niepocieszony Argentyńczyk domagał się kartki od sędziego dla rywala, ale nie doczekał się.

98'

Navas nie miał z czego dośrodkować. Naciskany przez Cana anemicznie trącił piłkę w pole karne, gdzie złapał ją Mignolet.

19:38

Obrazki po wyrównującym golu Philippe Coutinho...

... i przy wskazówkach Manuela Pellegriniego

96'

Fernandinho wytrącił z rytmu biegowego Lallanę, który ruszał z kontrą. Sędzia nie zdecydował się by sięgnąć po żółtą kartkę.

95'

Sterling rozproszony przez gwizdy kibiców "The Reds" nie zdołał utrzymać grę - wyszedł z piłką poza linię boczną.

93'

Dobre dośrodkowanie, ale Kolo Toure nie sięgnął piłkę. Po chwili Origi pada w polu karnym. Sędzia nakazał Belgowi jak najszybciej wstawać.

93'

Strzał Sturridge'a zablokowany. Piłkę w narożniku ustawia Milner...

91'

Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta!

91'

... a za Fernando pojawia się Jesus Navas.

91'

Pablo Zabaleta na dogrywkę za Bacary'ego Sagnę.

19:30

Powracamy na Wembley na finałowe starcie Pucharu Ligi Angielskiej Liverpoolu z Manchesterem City. "Goście" wysłuchiwali uważnie trenera.

94'

Sturridge uprzedzony w polu karnym "Obywateli", ale był jeszcze na spalonym. Gwizdek sędziego oznajmia koniec drugiej połowy, ale nie meczu - czeka nas dogrywka!!!

92'

Liverpool spokojnie rozgrywa piłkę. Czeka na gwizdek sędziego.

90'

Cztery minuty doliczone.

89'

Strzał Yai Toure w ostatniej chwili zablokowany. Tylko rzut rożny dla MC!

19:20

Gol Philipe Coutinho

87'

Sędzia wyliczył na palcach faule Kompany'ego, po czym sięgnął po żółtą kartkę

86'

Mignolet!!! Intuicyjnie broni strzał Aguero z kilku metrów!!!

85'

Ostro na Wembley!. Mnożą się żółte kartki dla... The Reds. Emre Can.

85'

"Żółtko" dla Brazylijczyka za zdjęcie koszulki

83'

Ależ zakotłował się w polu karnym "gości"! Sagna złamał linię spalonego co wykorzystał Milner i zagrał w pole karne. Tam w słupek trafił jeden z zawodników Liverpoolu, ale piłka trafiła pod nogi Coutinho, który nie zwykł marnować takich okazji!

83'

GOOOL, PHILIPPE COUTINHO!!!

81'

Milner faulowany przez Kompany'ego ok. 25 metrów od bramki Caballero. Za głębokie dośrodkowanie Milnera, bramkarz MC pewnie chwyta piłkę.

80'

Divorick Origi melduje się na murawie. W stronę ławki udaje się bezbarwny Roberto Firmino.

79'

Indywidualna akcja Aguero na prawej flance. Bez trudu ograł dwóch rywali, po czym zagrał na 13. metr do Sterlinga. Ten nieczysto tracił w piłkę, która przeszła obok lewego słupka!

78'

Sterling chciał ruszyć z kontrą, ale w kole środkowym pogubił się w dryblingach. Stracił piłkę na rzecz Lucasa Leivy.

77'

Niepilnowany Milner dostaje piłkę na lewej stronie pola karnego MC! Ten zamiast strzelać zdecydował się podać na wprost bramki... do nikogo! Obrona "gości" wybija piłkę na uwolnienie.

76'

Milner podaje na lewo do Firmino, ale ten ma "spalony" syndrom Nikolicia. Trzeci-czwarty raz dał się złapać.

75'

Faul taktyczny Fernando. Żółta kartka.

74'

Mignolet czekał aż piłka wpadnie do jego "koszyczka" po strzale Aguero.

71'

Adam Lallana zmienia Alberto Moreno. Ofensywna zmiana w ekipie prowadzonej przez Jürgena Kloppa.

70'

Dośrodkowanie Moreno zostało zblokowane przez Demichelisa. Piłka tańczyła na linii, a tam Caballero nie zdołał jej utrzymać na murawie. Korner. Bez zagrożenia.

69'

Mignolet broni na raty płaski strzał Aguero zza pola karnego. Liverpool nie przeszkadza "Obywatelom" w niedzielny wieczór na Wembley.

67'

Mnożą się faule "gospodarzy". Spóźnione wejście Coutinho w nogi wybijającego piłkę Sagnę.

65'

Techniczne uderzenie Silvy nad murem i bramką Mignoleta. Brakowało ok. pół metra by zmieścił piłkę pod poprzeczką.

65'

Wracający za Fernandinho Alberto Moreno fauluje rywala. Sędzia tutaj sięga bez wahania po kartkę. Do bramki Mignoleta ok. 19 metrów.

63'

Liverpool zapomniał o defensywie i naraził się na kontrę! Aguero pada na murawę po starciu z Moreno! Sędzia nie decyduje się na podyktowania rzutu karnego, choć była ku temu podstawa w postaci faulu Hiszpana!

59'

Sterling tego nie wykorzystał. On to spartolił! Zabójcza kontra Manchesteru City, po której Sterling w sytuacji sam na sam z Mignoletem "położył" bramkarza i trafił w słupek!

58'

Pierwszy rzut rożny dla "The Reds". Obrona "Obywateli" radzi sobie w opresji.

57'

Strata "gości" przed własnym polu karnym. Firmino nie pilnował ustawienia obrony rywala i dal się złapać na spalonym.

55'

Milner dostaje piłkę w polu karnym od Sturridge'a! Skrzydłowy Liverpoolu był jednak skutecznie spychany przez Demichelisa, po czym uderzył obok bramki!

53'

Liverpool nie może się pozbierać po stracie bramki. MC nie udało się zagrozić po rzucie wolnym.

18:45

Gol Fernandinho w polskiej wersji językowej

52'

Sterling powalony przez Clyne'a. Pierwsza żółta kartka w tym meczu za ewidentny faul od tyłu.

49'

Aguero przejął piłkę przed polem karnym Liverpoolu. Poczekał, aż do akcji podłączył się Fernandinho i podał w "uliczkę" do Brazylijczyka. Ten uderzył płasko z ostrego kąta, przez co przełamał ręce Mignoleta!

49'

GOOOL, FERNANDINHO!!!

47'

Obie drużyny przystąpili do meczu bez zmian.

46'

Druga połowa finału Pucharu Anglii rozpoczęta!

47'

Michael Oliver kończy pierwszą połowę finału Pucharu Ligi Angielskiej. Liverpool bezbramkowo remisuje na Wembley z Manchesterem City.

45'

Sędzia dolicza dwie minuty do pierwszej połowy.

43'

Miękka wrzutka Yai Toure. Otamendi wygrał pojedynek główkowy ze Sturridge'em, ale nie zdołał uderzyć w stronę bramki. MC ma jednak rzut rożny, po którym radzi sobie obrona Liverpoolu.

42'

Aguero powalony przez Lucasa Leivę. Argentyńczyk nie podnosi się z murawy. Sędzia rozmawia z zawodnikiem LFC. Bez kartki, choć powinna być.

40'

Fernando również nie przebiera w środkach. Piłka może go mijać, ale przeciwnik nigdy. Powalił Coutinho na środku pola.

37'

Moreno wyjaśnia sytuację wybiciem na rzut rożny po dośrodkowaniu Sterlinga. Ponowie jeszcze jeden stały fragment gry. Dwukrotnie bez zagrożenia.

37'

Milner na spalonym po dośrodkowaniu z lewej strony.

34'

"Goście" nie przerywają po akcji Moreno. Hiszpan padł jak rażony piorunem po walce z Fernandinho. Po kontrze Sterling strzela obok bramki, więc Mignolet wznawia grę od bramki.

32'

Bomba Coutinho po wystawce Hendersona! Piłka otarła się po czuprynie Kolo Toure!

31'

Sturridge pada tuż przed linią pola karnego po starciu z Fernandinho. Może być groźnie.

30'

Aguero i Sterling próbowali zaatakować lewą stronę. Clyne z Hendersonem poradzili sobie bez wysiłku.

26'

Aguero skutecznie powstrzymany przez obronę Liverpoolu. Ciężar szybko przeniósł się na drugą połowę i Firmino strzela z linii 16. metra wysoko nad poprzeczką.

25'

Mamadou Sakho nie dogra tego spotkania! Jürgen Klopp zmienia Francuza i na murawie pojawia się Kolo Toure. Mamy 4. pojedynek między braćmi (zawsze wygrywał Yaya). Wściekły Sakho cisnął jeszcze butelką w stronę ławki.

24'

Po tej kontrowersyjnej sytuacji mieliśmy kontrę Manchesteru! Mignolet z najwyższym trudem sparował strzał Aguero na prawy słupek!

23'

Milner w sytuacji sam na sam z Caballero podaje na wprost bramki do Firmino, ale uniesiona chorągiewka sędziego. Zdaniem liniowego Anglik był spalonym. Pomylił się!

21'

Spóźniony wślizg Fernandinho w nogi Moreno. Sędzia mógł sięgnąć do kieszonki, ale tego nie zrobił.

20'

Bez zagrożenia. Podobnie jak kontra Liverpoolu, która została przerwana za linią środkową.

19'

Obie drużyny grają już w komplecie, ale Sakho i Can są lekko zamroczeni. Sterling faulowany przez wracającego Hendersona.

17'

Liverpool w "dziewiątkę" na murawie. Rozgrzewający się Kolo Toure usiadł zniesmaczony na ławce..

16'

W ferworze walki o górną piłkę Sakho i Can zderzyli się głowami. Wyglądało to bardzo groźnie. Obu zawodnikom udzielana jest pomoc medyczna. Przerwa w grze.

13'

Coutinho "szukał" dwójkowej gry z Firmino na lewej flance. W akcję Brazylijczyków wmieszał się Sagna i nici z kontry "gospodarzy".

Piłka szybko znalazła się w pobliżu drugiego pola karnego. Can z Lucasem Leivą poradzili sobie z Aguero.

11'

Mignolet pewnie chwyta piłkę po centrze Fernando z prawej flanki.

10'

Mocne dośrodkowanie Sagni w pole karne, ale górą obrona Liverpoolu. Kontrę Firmino przerwał faulem Fernando.

8'

Kompany przecina prostopadłe podanie Coutinho do rozpędzonego Sturridge'a. Gdyby nie Belg, to rywal miałby sytuację sam na sam z bramkarzem.

8'

MC przejął piłkę na 30. metrze. Aguero nie miał szans by dojść do podania z głębi pola. Dobry, żywy początek w wykonaniu obu stron.

8'

Sakho wybija głową poza pole karnego. Fernandinho uderzył z woleja równie mocno, co niecelnie.

7'

Sterling skoszony przez Clyne'a w pobliżu lewego narożnika pola karnego Liverpoolu. Aguero ustawia piłkę...

6'

Składna akcja "gospodarzy" prawą stroną. Na 25. metrze piłkę dostał Coutinho, który od razu zagrał do wbiegającego w "szesnastkę" Clyne'a. Niestety, Brazylijczyk zagrał nie w tempo. Caballero od bramki.

4'

Szybka gra i... chaotyczna w wykonaniu obu stron. Tradycyjne "badanie rywala", choć to Liverpool jest częściej przy piłce.

Strzał Milnera zza pola karnego zostało zablokowane przez Kompany'ego.

3'

Każdy kontakt Sterlinga z piłką kwitowany jest gwizdami kibiców LFC.

1'

I od razu akcja "gospodarzy". Płaskie zagranie Moreno z lewej strony pola karnego łapie Caballero.

0'

Gwizdek Michaela Olivera i Liverpool zaczyna finał!

17:28

Pięciu Brazylijczyków na murawie. Trzech w składzie Liverpoolu (Leiva, Coutinho i Firmino) i dwóch w "Obywatelach" - Fernandinho oraz Fernando.

17:27

Wembley gotowe na mecz

17:23

Kibice Liverpoolu na Wembley

17:20

Co ciekawe, Liverpool w pięciu spotkaniach Pucharu Ligi Angielskiej zdobył 9 bramek. Aż sześć miało miejsce w spotkaniu z ćwierćfinałowym z Southampton, wygranym 6:1.

Manchester City jest prawie dwa razy bardziej skuteczny - piłkarze tego zespołu zdobyli aż 17 goli. W defensywie Liverpool stracił trzy gole. MC - 6.

17:17

W półfinałach "Obywatele" okazali się lepsi od Evertonu. Co prawda w pierwszym meczu przegrał 1:2, ale w rewanżu wygrał 3:1.

Z kolei Liverpool po rzutach karnych wyeliminował Stoke. W pierwszych meczu piłkarze J. Kloppa wygrali 1:0, a w rewanżu było 0:1. "The Reds" skuteczniej wykonywali "jedenastki" i wygrali 6:5.

17:14

Rezerwowi Liverpoolu: Bogdan - Allen, Benteke, Flanagan, Lallana, Origi, Toure

17:12

Rezerwowi Manchesteru City: Hart - Bony, Demichelis, Iheanacho, Kolarov, Navas, Zabaleta.

17:10

Witamy i zapraszamy na spotkanie finałowe Pucharu Ligi Angielskiej, w którym Liverpool podejmie Manchester City. Kto dzisiaj wygra?