Villarreal CFVillarreal CF
22:57

To tyle z Neapolu, za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, kłaniam się.

93'

Napoli rozegrało bardzo dobrą pierwszą połowę, jednak drugie 45 minut całkowicie przespało i przypłaciło to awansem do dalszej fazy rozgrywek. Brawa dla Villarrealu za przetrwanie ofensywy Napoli i wykorzystanie gorszej gry przeciwnika w drugiej połowie.

93'

W końcówce strzał rozpaczy oddał jeszcze Gabbiadini, ale było to uderzenie niecelne.

92'

Po rzucie rożnym faul w ataku popełnia Manolo Gabbiadini. To już koniec nadziei Napoli na awans.

91'

Sędzia dolicza aż trzy minuty.

89'

Napoli wciąż atakuje, ale są to bezproduktywne ataki. Tutaj już nie wydarzy się nic nieprzewidywanego.

88'

Castillejo mógł dobić gospodarzy, jednak został w ostatniej chwili zablokowany z najbliższej odległości przez obrońcę!

86'

Centra Lorenzo Insigne bardzo odległa od dotarcia na głowę Higuaina, świetnie wyłapał ją Areola.

84'

Ostatnia zmiana w dzisiejszym spotkaniu. Strzelec gola Tomas Pina zmieniony przez Manu Triguerosa.

84'

Jorginho ogląda żółtą kartkę za dyskusje z sędzią po nieodgwizdaniu przewinienia.

83'

Odważna próba woleja sprzed pola karnego, jednak Jorginho nie dysponuje takim strzałem z pierwszej piłki jak Marek Hamsik. Od bramki grę wznowi Alphonso Areola.

81'

Marek Hamsik wrzuca piłkę w pole karne, znaleźli się przy niej jednocześnie Chiriches i Higuain, jednak dość przypadkowo... przeszkodzili sobie nawzajem i ostatecznie żaden z nich nie oddał strzału.

79'

Maurizio Sarri rzuca wszystkie siły do ataku. Na boisku melduje się napastnik, Manolo Gabbiadini, zmienia zmęczonego Davida Lopeza.

77'

Odpowiada trener Marcelino, Antonio Rukavina schodzi z boiska, a pojawia się na nim Samuel Castillejo.

75'

Druga roszada w wykonaniu trenera Sarriego. Mirko Valdifiori opuścił plac gry, a zameldował się na nim Jorginho.

74'

Higuain! Argentyńczyk znalazł się w dobrej sytuacji przed Areolą, jednak z ostrego kąta uderza wysoko nad bramką!

74'

Od momentu straty bramki Napoli bije głową w mur. Coraz słabiej wygląda gra Azzurrich.

72'

Co za seria interwencji Areoli! Młody golkiper bardzo dobrze raz po raz paruje strzały przeciwników z dystansu!

70'

Adrian Lopez ustępuje miejsca na murawie Adrianowi Lopezowi.

69'

Zawodnicy Napoli kłócą się z arbitrem dopatrując się zagrania ręką w polu karnym jednego z gości, sędzia pozostaje jednak nieugięty. Szykuje się pierwsza zmiana w drużynie Żółtej Łodzi Podwodnej.

67'

Elseid Hysaj jeszcze raz próbuje wrzucać piłkę w pole karne, kolejna nieudana próba. Obrońca coraz bardziej denerwuje swoją grą trenera, który krzyczy niezadowolony przy linii bocznej.

65'

Jest i zmiana, Ivan Strinić opuszcza boisko, w jego miejsce pojawia się Christian Maggio.

62'

Do akcji ofensywnej podłaczył się Elseid Hysaj, który zdecydował się na... dośrodkowanie? Ciężko powiedzieć co to było, w każdym razie do centrostrzału Piny nie miało nawet porównania. Szykują się zmiany w ekipie gospodarzy.

61'

Ta śliczna bramka całkowicie odwraca losy dwumeczu, Napoli musi strzelić jeszcze przynajmniej dwa gole jeśli chce myśleć o awansie!

59'

NIEWIARYGODNE! TOMAS PINA! NIEUDANE DOŚRODKOWANIE Z RZUTU ROŻNEGO DENISA SUAREZA KOŃCZY SIĘ PRZE-PIĘ-KNYM CENTROSTRZAŁEM TOMASA PINY!!! 1:1 I TUTAJ JESZCZE BĘDĄ EMOCJE!!!

57'

Wielka interwencja Pepe Reiny! Hiszpan wybornie wybił piłkę spod nóg Bakambu po dośrodkowaniu Rukaviny!

55'

Błąd popełnił sędzia, który odgwizdał pozycję spaloną Lorenzo Insigne - powtórki pokazują, że nie było mowy o ofsajdzie.

53'

Doskonały przerzut piłki Mirko Valdifioriego do Driesa Mertensa na lewą flankę, ten swoim podaniem był bliski wystawienia patelni Markowi Hamsikowi, jednak Słowak do piłki ruszył trochę za późno.

51'

Ivan Strinić po dwójkowej akcji z Hamsikiem lekko dośrodkowuje i mamy rzut rożny po interwencji obrony.

50'

Kolejna prosta strata Cedrika Bakambu, stracił piłkę, wchodząc z pełnym impetem w Valdifiorego.

49'

Za mocne zagranie Davida Lopeza do podłączającego się do akcji Elseida Hysaja, piłka odbiła się od obrońcy i opuściła boisko.

47'

Niemal od razu w posiadanie piłki weszli gospodarze. Pierwsza akcja jednak nieudana, za mocne zagranie Valdifioriego do Higuaina, który wciąż czeka na gola.

22:06

Gramy, mecz wznowili zawodnicy Villarreal!

22:02

Dobre 45 minut w wykonaniu gospodarzy, słabo rozpoczęli mecz, jednak od momentu strzelenia bramki ich przewaga nie podlega dyskusji. Prowadzenie jest w pełni zasłużone. Wracamy już za chwilę!

45'

Koniec pierwszej połowy, gospodarze zasłużenie prowadzą 1:0.

45'

Pierwszy od dawna kontakt z piłką Bakambu, jednak napastnik Villarrealu przegrywa pojedynek z Raulem Albiolem. To nie jest jego najlepszy mecz.

43'

Jeszcze jedno niesamowite zagranie Hamsika, po którym w słupek trafia... Mateo Musacchio. To mógł być bardzo ładny gol samobójczy.

41'

Ta wrzutka mogła się podobać, "rogal" na dalszy słupek opadł idealnie na głowę Vlada Chirichesa, który z najbliższej odległości strzela nad bramką. Był on chyba jednak pociągany za koszulkę.

41'

Wyborne podanie Hamsika w pole karne do Ivana Strinicia, ten jednak zdołał jedynie nabić obrońcę, rzut rożny.

39'

Mocne uderzenie sprzed pola karnego, próbował David Lopez, jednak na posterunku był Alphonso Areola.

38'

Dries Mertens zagrywa do Marka Hamsika, który już miał dośrodkowywać w pole karne do Gonzalo Higuaina, jednak ubiegł go Mateo Mussachio.

36'

Bruno Soriano z żółtą kartką "w nagrodę" za przerwanie kontry gospodarzy. Faulowany po raz kolejny Dries Mertens.

33'

David Lopez ukarany żółtą kartką za spóźnione wejście w nogi Tomasa Piny, przez to przewinienie zawodnik Azzurrich nie zagra w ewentualnym następnym meczu w Lidze Europy.

31'

Odważna próba Driesa Mertensa, który był kryty przez aż trzech przeciwników, jednak oddał strzał szczupakiem, który mógł zaskoczyć Areolę. Radzi sobie jednak młody golkiper.

29'

Zawodnicy Żółtej Łodzi Podwodnej wymieniają podania na własnej połowie, widać, że zawodnicy Marcelino niespodziewanie opadli z sił po dobrym rozpoczęciu meczu.

27'

Lorenzo Insigne przekłada sobie piłkę przed polem karnym, pokazuje znakomity balans ciała, jednak oddaje bardzo słaby strzał, który po drodze odbił się jeszcze od obrońcy. Rzut rożny nie kończy się dla gospodarzy pomyślnie - na spalonym Valdifiori.

25'

Za dyskusję z arbitrem i uporczywe domaganie się czerwonej kartki dla przeciwnika ukarany został także Marek Hamsik.

25'

Denerwują się gospodarze, ale sędzia nie zmienia zdania - Antonio Rukavina tylko z żółtą kartką za nieprzepisowe potraktowanie Driesa Mertensa.

25'

Wrzutka Denisa Suareza trafia prosto na głowę Ivana Strinicia.

24'

Denis Suarez w dwójkowej akcji z Tomasem Piną wywalczył czwarty już w tym meczu rzut rożny dla Napoli. Słabe wykonanie, jednak będzie powtórka.

22'

Kolejne uderzenie z dystansu, z linii pola karnego petardę odpalił Higuain, jednak mocny strzał szybuje nad poprzeczką.

21'

Szczęścia z dystansu spróbował też Dries Mertens, jednak Belg uderzył zbyt lekko, żeby pokonać Areolę.

19'

Po słabym początku rozkręcają się gospodarze! Dośrodkowanie Hamsika na głowę Higuaina w ostatniej chwili wybijają obrońcy!

17'

CO ZA BRAMKA, MAREK HAMSIK! PERFEKCYJNY STRZAŁ Z DYSTANSU Z WOLEJA WPADA DO BRAMKI AREOLI TUŻ OBOK SŁUPKA, STRATY ODROBIONE!

16'

Próba płaskiego dośrodkowania w pole karne w kierunku Lorenzo Insigne w wykonaniu Driesa Mertensa, jednak radzi sobie Alphonso Areola.

14'

Świetne podanie Roberto Soldado do Cedrika Bakambu, ten w sytuacji stuprocentowej przegrywa pojedynek z Reiną!

12'

Piłkarze trenera Marcelino grają dziś bardzo wysokim pressingiem, póki co jest to skuteczna taktyka - gospodarze często gubią się przy wyprowadzeniu piłki.

10'

Kolejna próba zagrania górnego podania, tym razem to Lorenzo Insigne podawał do Gonzalo Higuaina, jednak napastnik złapany na minimalnym spalonym.

9'

Denis Suarez mocnym podaniem ponad linią obrony chciał zaskoczyć defensorów Napoli, jednak przed Cedrikiem Bakambu pojawił się Pepe Reina.

7'

Mirko Valdifiori fauluje Tomasa Pinę w środku pola, brutalne przekroczenie przepisów, jednak chyba dość przypadkowe.

6'

Pusto dzisiaj na Stadionie Świętego Pawła, liczba kibiców nie ma porównania do poniedziałkowego meczu z Milanem.

4'

Śliczna indywidualna akcja Higuaina, który samodzielnie przeszedł niemal całą linię obrony gości i ostatecznie oddał niecelny strzał. Może mieć do siebie pretensje były napastnik Realu Madryt.

3'

Po rzucie rożnym do strzału głową doszedł Mateo Mussachio, jednak uderzenie jest za słabe, a do tego niecelne.

1'

Gonzalo Higuain miał duże problemy z przyjęciem piłki w okolicach narożnika boiska, futbolówka ostatecznie tylko odbiła się od El Pipity i od bramki rozpoczyna Areola.

21:05

Zaczynamy spotkanie, przy piłce gospodarze!

21:04

Villarreal zagra w formacji 4-4-2, a bramkarza rywali straszyć mają Soldado i Bakambu.

21:03

Pochodzący z Niemiec Deniz Ayetkin będzie sędzią tego spotkania.

21:02

Napoli jest dziś ustawione ofensywnie, w formacji 4-3-3.

21:00

Piłkarze już wychodzą z tunelu, spotkanie już za chwilę!

20:56

Przenosimy się już do Neapolu, zaczynamy za około 5 minut!

20:46

Do meczu już tylko kwadrans. Kto zapewni sobie dziś awans do 1/8 Ligi Europy? Przekonamy się już za około dwie godziny!

20:38

W swoich ostatnich starciach obie drużyny podzieliły się punktami. Napoli zremisowało u siebie z AC Milanem, a Villarreal wywiózł punkt z Estadio Vicente Calderon po bezbramkowym remisie.

20:29

Rezerwowi Villarreal CF: Sergio Asenjo, Leo Baptistao, Manu Trigueros, Samuel Castillejo, Adrian Lopez, Daniele Bonera i Eric Bertrand Bailly.

20:26

Ławka rezerwowych SSC Napoli: Gabriel, Allan Loureiro, Jose Maria Callejon, Jorginho, Christian Maggio, Manolo Gabbiadini i Kalidou Koulibaly.

20:26

Czas na ławki rezerwowych. Zacznijmy od gospodarzy...

20:18

Przypomnijmy, że pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się wynikiem 1:0 dla Villarreal po wyrównanym pojedynku. Trzeba pamiętać, że na Stadio San Paolo Napoli jest niezwykle silne, czy uda im się odwrócić losy tego dwumeczu?

20:10

Oto jedenastki obu ekip, z ławkami rezerwowych zapoznamy się nieco bliżej spotkania.

20:00

Za chwilę pojawią się składy obu drużyn.

20:00

Witam, za godzinę zaczynamy mecz drugiej siły Serie A z czwartym obecnie zespołem La Ligi. Na spotkanie Napoli z Villarrealem zaprasza Państwa Piotr Bernaciak.