To już koniec naszej relacji LIVE z tego spotkania. Zapraszamy na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net! Za uwagę dziękuję Marcin Zając.

Strzały na bramkę: 6-5
Strzały niecelne: 4-7
Strzały zablokowane 3-5

95'

Podsumowując dzisiejsze spotkanie trzeba na wstępie zaznaczyć, że obie drużyny grały w całym dwumeczu na podobnym poziomie. W dzisiejszym spotkaniu w pierwszej połowie lepiej prezentowała się Marsylia, organizowała sporo sytuacji na skrzydłach. Potrafiła zaskoczyć i właśnie akcja z boku boiska dala im prowadzenie za sprawą Bathuaiego. Trzeba przyznać, że w drugiej połowie trener gości za późno zdecydował się na zmiany, nie było świeżej krwi z przodu a współpraca Fletchera i Batschuaiego nie przynosiła efektów. Jeżeli przyjrzymy się postawie gospodarzy to na pierwszy rzut oka nasuwa się ich waleczność. Doskonałych okazji mieli jak na lekarstwo. W pierwszej połowie brakowało im błysku z przodu, Raul Garcia i Aduriz bylli nie widoczni. Jednak w drugiej części gry to Baskowie dali z siebie więcej, bramka padła dzięki kunsztowi Ernesto Valverde, który wpuścił na plac gry Sabina Merino a ten odwdzięczył mu się bramką. Zdecydowanie wyszło doświadczenie Los Leones ze wcześniejszych edycji europejskich pucharów. Mecz był wyrównany o czym świadczy dzisiejszy remis. O awansie przesądził cudowny gol Aduriza z pierwszego spotkania.

95'

I koniec spotkania! Na San Mames zwycięski remis notują gospodarze. Athletic Bilbao - Olympique Marsylia 1:1

92'

Już tylko 2 minuty do końca spotkania, czy Marsylie stać na odpowiedź

92'

Marsylia w natarciu, cały zespół na połowie gospodarzy.

90'

Arbiter spotkania dolicza 4 minuty gry!

88'

Za kapitana Basków i dzisiejszego asystenta zarazem na boisko wchodzi Mikel Rico.

88'

Ryzykownie gra Michel, obronę Marsylii tworzą tylko n' Koudou, Mendy i Isla

86'

Kolejny ofensywny gracz w ekipie gości. Za środkowego obrońcę Rekika wchodzi skrzydłowy Alessandrini.

85'

Fletcher głową ponad bramką. Marsylia rzuciła się do ataku.

84'

Szybko reaguje na boiskowe wydarzenia Michel. W miejsce obrońcy Manquillo wchodzi Thauvin. Pierwsza zmiana w ekipie gości dopiero w 84 minucie czy aby nie za późno?

81'

W 81 minucie nadzieję na awans gospodarzą daje Sabin Merino. Prawą stroną przedarł się Susaeta, który centruje w pole karne a tam głową piłkę do siatki kieruje Marino i mamy 1:1. Doskonała zmiana trenera Erensto Valverde, który wpuścił strzelca na plac gry za niewidocznego Raula Garcie.

80'

Mamy 1:1!!!!!!!!!!!!!!!!! GOL GOL GOL Sabin Merino!!!

78'

Wysoki pressing graczy Rojiblancos już na połowie OM

75'

Kartka dla N'Koudou za podcięcie gracza gospodarzy.

75'

Zmiana w ekipie Bilbao z boiska schodzi Raul Garcia a w jego miejsce wchodzi Sabin Merino.

74'

Raul Garcia oddaje strzał a piłka trafia w rękę Rekika, gwizdek arbitra milczy i słusznie, ręce były przy ciele zawodnika.

72'

Marsylia wygląda nieco lepiej, w środku próbuje coś wymyślić Cabella jednak gospodarze w zarodku gaszą wszystkie ataki

71'

Manquillo z prawej strony boiska dośrodkowuje w pole karne gdzie główkuje Fletcher jednak Szkot obok bramki,

66'

Trzeba przyznać, że druga połowa nieco nas rozczarowuje.Z jednej i drugiej strony widać strach prze kontratakiem. W tej fazie meczu jest dużo walki w środkowej strefie. W ekipie gospodarzy nie widać Aduriza zaś w Marsylii nie widoczny jest Fletcher.

63'

Strzał oddaje Laporte, ale piłkę łapie Mandanda

62'

I kolejny rzut rożny dla gospodarzy

60'

Za za interwencja Mandandy!!! Z wolnego uderza Susaeta, piłka zmierza w okno bramki a tam wyciągnięty jak struna Francuz paruje piłkę na rzut rożny!

59'

Rzut rożny dla Loes Leones i mamy rzut wolny po wybiciu piłki przez gości.

57'

Trener Ernesto Valverde decyduje się na pierwszą zmianę. Na boisku melduje się Iker Muniain w miejsce Lekue.

56'

Benjamin Mendy w natarciu! Lewy obrońca Marsylii dośrodkowywał futbolówkę, jednak ta nabrała takiej rotacji, że otarła poprzeczkę bramki gospodarzy.

50'

z rzutu wolnego dośrodkowuje Susaeta w polu karnym najwyżej wyskakuje Raul Garcia, który uderza minimalnie niecelnie, mogło być 1:1.

49'

Blibao wyrównuje, jednak sędzia odgwizduje faul w ataku Aduriza.

38'

Niesportowe zachowanie.

46'

Teraz Bilbao od początku drugiej połowy kontroluje sytuację. To Baskowie mają teraz nóż na gardle.

46'

Sędzia rozpoczyna drugą połowę spotkania.

45'

AT-OMAT-OM

45'

Posiadanie piłki: 45 % - 55% Sytuacje bramkowe: 6-11 Strzały na bramkę: 2-4 Strzały niecelne: 3-4 Strzały zablokowane: 1-3

45'

Trzeba przyznać, że w pierwszej połowie to gospodarze potrafili bardziej zagrozić bramce gości niż gospodarze. Dzięki trafieniu Batshuaiego spotkanie nam się otworzy, teraz Bilbao nie może sobie pozwolić na zaciągnięty hamulec ręczny jak to miało miejsce w pierwszej połowie. Z niecierpliwością czekamy na drugą części spotkania.

45'

I mamy koniec 1 połowy. Marsylia prowadzi zasłużenie 0:1.

45'

Sędzia dolicza 1 minute do pierwszej części gry.

42'

Ta bramka otworzy nam mecz! W dwumeczu mamy remis. Teraz Bilbao musi przejść do ataku.

40'

Z lewej strony piłkę dośrodkowuje Mendy a do niej dopada Batshuai. Belg oddaje strzał głowa z którym radzą sobie defensorzy Bilbao jednak piłka spada pod nogi napastnika OM, który z bliska pakuje piłkę do siatki.

39'

I mamy 0:1!!!!!!!!!!! GOL GOL GOL Michy Batshuayi!!!!

37'

Mikel San Jose ukarany żółtą kartką - atak od tylu w nogi Lassana Diarry.

36'

Bilbao domagało się rzutu karnego po szarży Lekuke, jednak arbiter spotkanie podyktował tylko rzut rożny.

35'

Stoper OM Nicolas N'kolou otrzymuje kartonik za faul za Adurizie (walka w powietrzu).

35'

Posiadanie piłki 48% 52% dla gości.

30'

Z kontrą wyszła Marsylia. Co za sytuacja! aktywny dziś N' Koudou biegł lewą stroną boiska i zobaczył wysuniętego na przedpole Herrerina, chciał go lobować jednak piłka minęła bramkę minimalnie.

29'

Z prawej strony boiska Lass faulował de Marcosa, do wolnego podszedł Susaeta, zacentrował piłkę w pole karne gdzie strzał głową oddał Raul Garcia. Uderzenie było za lekkie aby zaskoczyć Mandandę.

27'

Cabella zza pola karnego, ale po raz kolejny na posterunku Herrerin.

25'

Gospodarze próbują coś skleić w ataku, ale im to nie wychodzi. Piłkę w dobrze zaczynającej traci de Marcos. Widać dziś brak Inakiego Williamsa.

22'

Znowu do sytuacji dochodzi Marsylia. Z lewej strony dośrodkowuje N' Koudu a głową strzela Fletcher. Szkot głową kieruję piłkę w środek bramki.

20'

Michy Batshuai zdecydował się na indywidualną akcję. Uderzył z 25 metrów, ale piłka otarła boczną siatkę.

19'

Zaczęło mocno padać nad San Mames, piłka będzie szybsza i trudniejsza w opanowaniu.

17'

Bilbao póki co nieco zagubione, z łatwością tracą piłkę.

16'

Kwadrans gry za nami, trzeba przyznać, że optyczną przewagę moją Baskowie, ale dwie groźne sytuacje przeprowadzili gracze OM, którzy z minuty na minute się rozkręcają.

15'

Cabella z lewej strony boiska dośrodkowuje z rzutu wolnego, ale nikt nie doszedł do piłki.Mileiśmy rzut rożny po którym Marsylia mogła objąć prowadzenie. Batshuai w zamieszaniu oddaje strzał i kapitalnie interweniuje Herrerin.

14'

62% do 32% posiadanie piłki na korzyści gospodarzy.

11'

Bardzo dobra kontra Maryslii! Z lewej strony piłkę dostał N' Koudou, który w polu karnym złamał do środka, oddał strzał minimalnie niecelny. Pierwsza szybka akcja gości.

10'

Mikel San Jose uderza z dystansu jednak daleko od bramki Mandandy.

9'

Mimo, że spotkanie nie jest może hitowe to i tak stadion gospodarzy wypełniony niemal po brzegi.

7'

Michy Batshuayi ucierpiał w starciu z obrońcami Bilbao i na chwilę opuścił murawę.

6'

Dzisiejsze spotkanie to ostatnia szansa na uratowanie sezonu przez graczy Michela. Po ostatnich zawirowaniach w klubie i słabej dyspozycji w lidze potrzebują przełamania. Dziś ma im to zapewnić ofensywne nastawienie od początku spotkania.

5'

Bilbao póki co nie pozwala na wiele Francuzom. W ataku pozycyjnym gospodarze.

3'

Z lewej strony szarża Lekue, pomocnik dośrodkowuje ale na posterunku jest Steve Mandanda.

2'

Środkiem pola chciał przedrzeć się Lass Diarra, ale akcje w zarodku zgasił Laporte.

2'

Początek spotkania wyrównany. widać, że Marsylia jest dziś ustawiona bardzo wysoko.

19:01

Pierwszy gwizdek arbitra i od środka rozpoczęli gospodarze! Czaka nas spotkanie pełne emocji. I mamy pierwszy gwizdek Pana Aleksei Kulbakova.

18:57

Obie ekipy już na boisku , za moment wyjdą na ten piękny stadion. Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu Bilbao wygrało 0:1 bo bramce Aduriza. Bilbao dziś tradycyjnie czerwono - czarno natomiast Marsylia cała na niebiesko.

18:47

- Ekipa z Kraju Basków zachowuje status niepokonanej od sześciu spotkań przed własną publicznością na arenie europejskiej. Niewykluczone, że swój dorobek powiększy już dziś.

- Marsylia ostatni raz przegrała na wyjeździe 4 października ubiegłego roku w starciu z PSG

18:46

- Największym sukcesem gospodarzy w historii występów Ligi Europy jest gra w finale z Atletico Madryt w sezonie 2011/2012 gdzie ulegli 3:0.

- Francuzi w sezonie 2003/2004 byli finalistami Pucharu UEFA który przegrali 2:0 z Valencią i w 1999 przegrana z Parmą 3:0

18:37

Jeżeli spojrzymy na jedenastkę gości od razu zobaczymy ich ofensywne nastawienie. Tu nie będzie kalkulacji. Największa zmiana zaszła w formacji defensywnej OM. Michel dał dziś szansę na środku obrony Karimowi Rekikowi, który zastąpił Rolando (czerwona karta w ostatnim meczu ligowym). Hiszpan dokonał roszady desygnując Islę na pozycję defensywnego pomocnika a miejsce na prawej obronie zajmie Benjamin Mendy. Sporo dzieję się także w ofensywie, tutaj Marsylczycy postawili zdecydowanie na atak i od pierwszych minut zobaczymy dwóch napastników na placu gry, Steven Fletcher i Michy Batshuayi. Na skrzydłach dziś zagrają N' Kodou i Cabella.

18:31

Przyjrzyjmy się dokładnie wyjściowym jedenastką obu ekip. Szkoleniowiec gospodarzy dokonał 5 zmian w porównaniu z ostatnim ligowym spotkaniem z sociedad. W bramce od pierwszych minut zobaczymy iago Herrerina w defensywie zabrakło miejsca dla legendy klubu Carlosa Gurpegi (nie ma go nawet na ławce rezerwowych). Miejsce pauzującego Benata zajmie Iturraspe. W ofensywnej formacji swoją szansę nieoczekiwanie dostanie Lekue, który może występować także na lewej obronie. W miejsce kontuzjowanego Williamsa wskoczył Raul Garcia, który nie dawno wyleczył kontuzję.

18:22

Rezerwowi Olympique Marsylia: Pelé, Rolando, Alessandrini, Sarr, Barrada, Romao, Thauvin

18:20

Rezerwowi Athletic Bilbao: Gorka Iraizoz, Eneko Bóveda, Elustondo, Eraso, Rico, Muniain, Merino

18:17

Poznaliśmy już wyjściowe jedenastki obu zespołów. Czas na rezerwowych.

18:17

Witamy serdecznie! Już za 45 minut Athletico Bilbao podejmie Olympique Marsylia w rewanżowym spotkaniu 1/16 Finału Ligi Europy. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE z tego spotkania.

18:03

Trener gospodarzy w dzisiejszym spotkaniu nie będzie mógł skorzystać z zawieszonego Benata oraz kontuzjowanych Ibaia Gomeza i Inakiego Williamsa. Szkoleniowiec OM nie będzie mógł zaś desygnować go gry Bice Dja Djedje, Ocamposa i Zanilo Anguissa.

18:02

Najjaśniejszymi postaciami w obu drużynach są napastnicy. W Bilbao jak wino jest Aritz Aduriz, który z 7 trafieniami przewodzi kwalifikacji strzelców Ligi Europy. We wszystkich rozgrywkach doświadczony snajper uzbierał już 25 trafień w 36 spotkaniach!

Aduriz

Po przeciwnej stronie barykady znajduję się Michy Batshuayi, który w 31 spotkaniach uzbierał 16 bramek.

17:48

Zapraszamy państwa w czwartkowy wieczór na Relacją LIVE ze spotkania Athletic Bilbao – Olympique Marseille o godzinie 19:00. Na pewno jest to mecz arcyciekawy może nie aż tak atrakcyjny jak starcia w Champion League ale parafrazując wcześniejsze słowa “nie wygonimy tego spotkania z męskiego wieczoru z piłką nożną.

17:47

Po emocjach sięgających zenitu w piłkarskiej Lidze Mistrzów czas na jej siostrę, trochę mniej urokliwą ale jednak nadal bardzo atrakcyjną. Często w męskich rozmowach podczas oceniania płci przeciwnej pada stwierdzenie “z łóżka bym jej nie wygonił” I właśnie tak jest z Ligą Europy, wytrawny kibic nie przegapi jej najciekawszych spotkań.

17:14

Tak prezentuje się murawa dzisiejszej areny

San Mames

17:09

W obecnej edycji Ligi Europy:
Olympique Marsylia awansował z 2 miejsca grupy F

2:4 z Liberec, 2:1 z Groningen, 1:0 z Bragą (porażka),3:2 z Bragą, 0:1 z Liberec (porażka), 0:3 z Groningen

17:07

Athletic Bilbao awansował z 1 miejsca w grupie L 2:2 z Alkmar , 2:3 z Augsburgiem, 5:2 z Partizanem, 0:2 z Paritzanem, 2:1 z Alkmar,(porażka) 3:1 z Augsburg

17:00

Przed spotkaniem należy przybliżyć nieco sylwetki szkoleniowców obu ekip Ernesto Valverde (Athletic Bilbao) i Michel (Marsylia) to dwaj Hiszpanie. Valverde największe sukcesy w karierze piłkarskiej odnosił w Bibao natomiast Michel od lat związany był z Realem Madryt. Obaj szkoleniowcy obejmowali stery w Olympiakosie Pireus. W barwach Greków Michel zdobył 2 mistrzostwa Grecji i 1 raz Puchar zaś Valverde 1 sięgnął po mistrzowski tytuł i również 1 raz zdobył Puchar Grecji.

16:59

Sędzią dzisiejszego spotkania jest Pan Aleksei Kulbakov (Białoruś) w tym sezonie arbiter sędziował następujące spotkania:

Liga Europy: Molde – Standard Braga – Liberec Champions League: Maccabi Tel Aviv – Pilzno Bayern Monachium – Dinamo Zagrzeb Atletico Madryt – Astana Kwalifikacje Euro 2016 Czarnogóra – Mołdawia Wyspy Owcze – Węgry Polska – Gruzja Rumunia – Grecja Gibraltar – Szkocja

Kulbankov

15:48

Szkoleniowiec Olympique Marsylia Michel przed czwartkowym rewanżem z Athletic w Bilbao

- Jesteśmy w pełni skupieni tylko na tym spotkaniu i zdajemy sobie sprawę, jaki wysiłek musimy w nie włożyć, aby je wygrać. W pierwszym meczu różnicę zrobił tylko gol Aduriza - stwierdził Michel w rozmowie z dziennikiem "AS".

- Mamy dobry zespół, którego wszystkie formacje mają potencjał. Jeśli uważnie przeanalizujemy tabelę ligi francuskiej, to jesteśmy trzecim najgorszym zespołem grającym u siebie, ale jednocześnie trzecim spośród najlepszych na wyjeździe. To daje nam nadzieję i spróbujemy powalczyć o sukces - kontynuował były reprezentant Hiszpanii przed konfrontacją na zmodernizowanym San Mames.

- To dla mnie ekscytujące wydarzenie, aby prowadzić zespół na tym odnowionym stadionie. To będzie dla mnie cenne doświadczenie i chcemy pokazać się z dobrej strony. Mamy szybkich i precyzyjnych zawodników, którym potrzeba tylko przestrzeni do gry. Athletic to jednak zespół z wielką werwą i jakością, więc nie możemy zbytnio liczyć, że będzie zmęczony ostatnimi derbami - dodał Michel.

Michel

15:34

Areną dzisiejszego spotkania będzie Estadio San Mames pojemność: 53289 Dziś na trybunach ma być komplet widzów.

San Mames

14:58

W pierwszym pojedynku obu drużyn na Stade Velodrome to Hiszpanie okazali się lepsi i po golu Aritza Aduriza wygrali 1:0. Trzeba przyznać, że obie drużyny grały bardzo podobnie a szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili goście dzięki błyskowi 35-letniego napastnika, który pokonał Mandandę wolejem z 30 metrów. Obie ekipy grały bardzo dobrze taktycznie i na pochwałę zasługuje ich gra obronna, jednak w ofensywie brakowało nieco polotu W dzisiejszym spotkaniu podrażniona Marsylia powinna zagrać odważniej i szukać wyrównania stanu rywalizacji już od pierwszych minut.

Gol Aduriza z pierwszego spotkania

14:49

Po emocjach sięgających zenitu w Lidze Mistrzów czas na rozgrywki Ligi Europy. Athletic Bilbao do pojedynku na San Mames przystępuje z zaliczką jednego gola z pierwszego meczu. Czy goście z Marsylii zdołają postawić Baskom trudne wymagania?

Zapowiedź: Athletic Bilbao - Olympique Marsylia LIVE! Baskowie bronią zaliczki ze Stade Velodrome