1 : 2
benficaBenfica Lizbona
95'

Rezerwowy napastnik Benfiki przedarł się w polu karnym i uderzył nie do obrony!

Po chwili sędzia Viktor Kasai kończy mecz! Benfica po udanym pościgu wygrywa z Zenitem St. Petersburg i awansuje do ćwierćfinału Ligi Mistrzów!

95'

GOL, TALISCA!!!

94'

Hulk fauluje Renato Sanchesa i ogląda żółta kartkę.

92'

Benfica mądrze oddala grę od własnego pola karnego. Wywalczyła rzut wolny niedaleko lewej chorągiewki.

90'

Centrostrzał Danny'ego zmienia dalszy słupek bramki gości.

Talisca na doliczony czas za Jonasa

89'

Hulk strzela z dystansu nad bramką. A Edersona... łapią skurcze.

19:47

Gol Gaitana

87'

Zenit próbuje atakować. To nie jest dzień Dzyuby. Ederson łapie piłkę.

85'

Lodygin z najwyższym trudem sparował piłkę po atomowym strzale Jimeneza z dystansu. Z dobitką popędził Gaitan, który z trzech metrów skierował piłkę głową do siatki!

85'

GOOOLLL, NICOLAS GAITAN!!!

84'

Dzyuba na spalonym-widmo. Błędna sygnalizacja liniowego.

82'

Lodygin broni strzał Eliseu zza pola karnego.

81'

Artur Yusupov zastępuje Jose Mauricio

81'

Dzyuba mijał rywali jak tyczki i wpadł z piłką w pole karne. Chciał ją posłać obok bramkarza, ale ten zostawił prawą rękę!

78'

Jimenez wychodził na bramkarza Zenita, ale... stracił równowagę i przewrócił się. Po chwili Jonas był na spalonym.

19:35

Gol Hulka

75'

Nilsson zdołał trącić piłkę głową. Przejęła ją jednak obrona gospodarzy.

74'

Zdaniem sędziego Smolnikov sfaulował Gaitana na lewej stronie. Ten nie może pogodzić się z decyzją węgierskiego sędziego.

73'

Pizzi kończy mecz w dzisiejszym spotkaniu. Wchodzi Eduardo SIlva.

71'

Goście próbują odpowiedzieć. Rykoszet po strzale Eliseu przynosi rzut rożny! Lodygin pofrunął, po czym sparował strzał Nilssona na korner!

69'

Semedo przejmował piłkę i ostro zaatakował go Zhirkov. Sędzia nakazał grać dalej, a zawodnik Zenita wpada w pole karne, po czym zagrywa na 5. metr do Hulka, który uderzeniem głową pod poprzeczkę wyrównuje stan dwumeczu!

69'

GOOOLLL, HULK!!!

67'

Raul Jimenez wchodzi za bezbarwnego Kostasa Mitroglu.

66'

Przebojowa akcja Renato Sanchesa niemal przez całe boisko! Przed polem karnym został powstrzymany przez Lombaertsa! Ciekawsza druga połowa w St Petersburgu.

65'

Dwójkowa akcja Shatova ze Smolnokovem, którzy ożywili prawe skrzydło Zenita! Ostre dośrodkowanie i Ederson pewnie piąstkuje.

63'

Kolejna groźna akcja gospodarzy! Po indywidualnej akcji Shatov zagrał w pole karne do Dzyuby, a ten uderzył tuż nad poprzeczką! W odpowiedzi Lodygin górą w pojedynku sam na sam z Jonasem!

61'

To byłoby wejście smoka! Ederson brroni strzał Smolnkova z czterech metrów! Jeszcze bramkarz Benfiki ucierpiał przy interwencji!

59'

... a za Aleksandra Anyukova pojawia się Igor Smolnikov

59'

Podwójna zmiana w ekipie gospodarzy: Oleg Shatov zastępuje Alexandra Kokorina...

57'

Nilsson podłączył się do akcji ofensywnej i zagrał na "ścianę" z Mitroglou. Ten stracił piłkę i poszła kontra, która została przerwana kilka metrów za polem karnym.
Gaitan
doznał urazu w walce o piłkę - przez moment jest poza boiskiem.

55'

Mauricio strzela z dystansu daleko od bramki Edesona.

54'

Hulk trafia w mur z rzutu wolnego. Brazylijczyk jeszcze zdołał dośrodkować w pole karne. Tam 2-3 piłkarzy Zenita było na spalonym.

53'

Ederson łapie piłkę po anemicznym strzale Dzyuby. Jeszcze piłka po drodze otarła się o Eliseu i straciła na impecie.

51'

Centrostrzał Hulka przeciął Samaris, który rozgrywa bardzo dobre spotkanie. Zenit bezskutecznie atakuje.

49'

Pizzi dostaje żółtą kartkę za faul na lewej stronie i dyskusje z arbitrem. Hulk wrzuca piłkę w pole karne z rzutu wolnego, ale obrona Benfiki wybija poza boisko.

47'

Eliseu wbiegał w pole karne Zenita. Z Portugalczykiem poradzili sobie Anyukov i Witsel.

46'

Benfica zaczyna ze środka! Obie drużyny przystępują do drugiej odsłony bez zmian

19:01

Powracamy na drugą połowę meczu Zenit - Benfica. Do przerwy jest bezbramkowy remis, ale wynik z pierwszego spotkania premiuje gości do gry w ćwierćfinale LM. Czy Zenit zdoła odwrócić losy spotkania?

47'

Viktor Kasai kończy pierwszą połowę. Zenit bezbramkowo remisuje z Benfiką.

46'

Gaitan wymusił faul na lewej stronie.

46'

Fejsa powalony przez Hulka. Brazylijczyk nie może pogodzić się z decyzją arbitra.

45'

Dwie minuty doliczone do przeciętnej pierwszej połowy.

44'

Renato Sanches poradził sobie bez trudu z Hulkiem. Poza tym niewiele dzieje się pod obiema bramkami. Walka skupiła się w środku pola.

42'

Goście mieli problem by wyjść poza własne pole karne. Na szczęście Zenit nie wykorzystał tej przewagi.

40'

Kokorin zagrywa do Dzyuby. Ten nie poradził sobie w sytuacji sam na sam z Eliseu.

38'

Naciskany przez Jonasa Lodygin wybija piłkę jak najdalej. Wyszedł z opresji obronną ręką.

37'

Eliseu powalony przez Lombaertsa leży na murawie. Po interwencji sędziego opuszcza na moment plac gry.

36'

Piłka odbita od muru uderzona przez Hulka wychodzi na rzut rożny.

36'

Kostas Mitoroglu zahaczył od tyłu Mauricio. Żółta kartka.

35'

Za niskie dośrodkowanie Gaitana. Jeszcze poprawka, ale Pizzi był na spalonym.

34'

Niepotrzebny faul Mauricio na prawej stronie. Zapowiada się groźny rzut wolny Benfiki.

33'

Danny zagrywa prostopadle do wychodzącego na czystą pozycję Kokorina. Odrobinę szybszy był Semedo.

31'

Anyukov zagrywa płasko w pole karne niemal z linii końcowej. Dobrze ustawiony Samaris wybija piłkę na rzut rożny. W odpowiedzi strzał Gaitana z dystansu broni Ederson.

29'

Mitoroglu wywalczył piłkę na 25. metrze od bramki Zenita. Zdaniem sędziego Grek przesadził z agresją - powalił Witsela.

27'

Zhirkov dostaje świetne podanie od Danny'ego! Samaris wybił piłkę wślizgiem na rzut rożny. Po rozegraniu Hulk był na spalonym.

25'

0/1 Strzały/strzały celne 2/1

22'

Goście spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie. Zenit nie kwapi się do ataku.

19'

Renato Sanches uderzył zza pola karnego tuż obok lewego słupka gospodarzy! Brakowało centymetrów by wpisał się na listę strzelców!

18'

Danny chciał wybić piłkę, ale trafił w Danny'ego. Zrobiło się groźnie i sędzia dopatrzył się zagrania ręką przez Renato Sanchesa.

17'

Lombaerts przecina podanie adresowane do Jonasa. Po chwili Gaitan faulowany na lewej stronie, przy chorągiewce.

15'

Santana De Moraes łapie piłkę po dośrodkowaniu z lewej strony.

14'

Samaris wybija piłkę na rzut rożny tuż przed wbiegającym w "szesnastkę" Dzyubę. Zenit również nie zagroził gościom. Dodatkowo trzech-czterech zawodników było na spalonym.

12'

Płaskie uderzenie Jonasa zza pola karnego broni Kerzhakov.

11'

Miękkie dośrodkowanie i zdecydowana interwencja Kokorina, który głową wybił piłkę poza linię końcową. Bez zagrożenia po rzucie rożnym.

11'

Gaitan przedzierał się środkiem. Danny wrócił za rywalem, ale lekko go zahaczył. Mnożą się faule w pierwszych minutach.

9'

Mauricio faulowany ok. 30 metrów od bramki Benfiki. Kolejne szybkie wznowienie gry, ale tym razem obrona nie dała się zaskoczyć.

8'

Starcie Samarisa z Hulkiem na lewej stronie, Nie było faulu Greka.

8'

Semedo wygarnął piłkę spod nóg Hulka, ale zdaniem sędziego przekroczył przepisy. Szybkie wznowienie gry i Dzyuba strzela z lewej strony pola karnego obok dalszego słupka bramki gości!

5'

Dośrodkowanie na dalszy słupek - Anyukov dalekim wybiciem wyjaśnia sytuację.

5'

Jeszcze jeden korner po wybiciu Neto.

4'

Lodygin przenosi piłkę nad poprzeczką po strzale Jonasa!

3'

Rzut wolny dla Benfiki ok. 20 metrów od bramki po faulu Anyukova.

3'

Kokorin próbował przedrzeć się lewą stroną. Skutecznie powstrzymał go Semedo w pobliżu narożnika pola karnego.

1'

Chaotyczna gra w środku pola. Żadnej ze stron nie udaje się wymienić nawet trzech podań.

0'

Gospodarze zaczynają mecz ze środka!

18:00

Hulk, Danny, Witsel (Yusupov) / Jonas (Guede) powinni uważać na żółte karki. Zobaczona w dzisiejszym meczu powoduje absencję w następnym

W nawiasie podano zawodników na ławce rezerwowych.

17:58

Hymn Ligi Mistrzów na Stadionie Pietrowskim w Sankt Petersburgu.

17:56

Obie "jedenastki" powoli wychodzą na murawę. Część rosyjskich kibiców już obgryza paznokcie. A co będzie podczas meczu?

17:52

Wczoraj poznaliśmy pierwszych ćwierćfinalistów LM. VfL Wolfsburg pokonał u siebie KAA Gent 1:0 (gol. A Schürrle), a Real dopełnił formalności wygrywając z Romą 2:0 (C. Ronaldo, J. Rodriguez). W bramce rzymskiego klubu cały mecz rozegrał Wojciech Szczęsny.

17:44

Zenit St. Petersburg - rezerwowi: M. Kerzhakov - P. Dolgov, E. Garay, A. Ivanov, O. Shatov, I. Smolnikov, A. Yusupov.

17:42

Rozgrzewka przed meczem

17:40

Znamy wyjściowe składy obu drużyn. Pora na rezerwowych. Zacznijmy od gości: P. Lopes - Silvio, R. Dias, G. Guedes, R. Jimenez, E. Salvio, A. Talisca.

17:37

Relację NA ŻYWO poprowadzi Tomasz Górski.

17:35

Witamy i zapraszamy na relację NA ŻYWO z rewanżowego spotkania Zenit St. Petersburg - Benfica Lizbona. W pierwszym meczu górą byli Portugalczycy, którzy wygrali po golu Jonasa.

Kto dzisiaj awansuje do ćwierćfinału LM? Benfica czy, pierwszy raz w swojej historii, Zenit?

13:00

Zenit - Benfica LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Czy "Orły" obronią jednobramkową zaliczkę?

W środowy wieczór dojdzie do rewanżowego pojedynku 1/8 finału Ligi Mistrzów, w którym Zenit Sankt Petersburg podejmie Benfikę Lizbona. W pierwszym spotkaniu rozegranym na Estadio da Luz wygrali gospodarze 1:0 po bramce Jonasa w doliczonym czasie gry. Czy dziś Portugalczycy zdołają obronić jednobramkową zaliczkę? Benfica Lizbona - Zenit St. Petersburg