Real MadrytReal Madryt
2 : 0
AS RomaAS Roma
93'

Real po golach Cristiano Ronaldo i James Rodrigueza pokonał AS Romę 2-0 i awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Roma miała wiele kapitalnych okazji do strzelenia gola, jednak brakowało im skuteczności. Dziękujemy za wspólnie spędzony wieczór, dobrej nocy!

91'

Arbiter dolicza trzy minuty.

88'

I nagle mamy emocje! Strzał Romy, piłka odbija się od słupka, a następnie od pleców Navasa!

88'

Tempo tego meczu wyraźnie zmalało.

86'

Ostatnia zmiana w tym meczu. Seydou Keita żegnany gwizdami ze względu na fakt, że jest byłym piłkarzem Barcy. W jego miejsce Maicon.

83'

Mateo Kovacić zmienia Casemiro.

80'

Co ciekawe, jest to pierwszy w tej edycji Ligi Mistrzów, w którym to Real nie strzela gola w pierwszej połowie.

78'

Toni Kroos piętą przegrał piłkę na lewą nogę i uderzył w światło bramki. Takie piłki Wojtek Szczęsny łapie w zęby.

76'

Ervin Zukanović ukarany kartką.

75'

Zmiana również w Realu. W miejsce Modricia wchodzi Jese.

74'

Stephan El Shaarawy schodzi z boiska, a na murawie melduje się Francesco Totti.

71'

Francesco Totti gotowy do wejścia na murawę.

70'

Kapitalna kontra Realu, James zwalnia akcję, podaje do Vazqueza, ten daje "patelnie" Cristiano, a Portugalczyk nie trafia nawet w światło bramki!

69'

Kontratak Realu, Ronaldo prostopadle podaje do Jamesa na lewą stronę, Kolumbijczyk z ostrego kąta podwyższa prowadzenie.

68'

Jameeeeeees!!! 2-0 dla Realu!!!

66'

Leży na murawie Wojtek Szczęsny. Przyjął potężne uderzenie kolanem na twarz. Rozcięta skóra pod okiem Polaka, ale Szczęsny gra dalej.

65'

Lucas Vazquez ogrywa Digne, dośrodkowuje w pole karne i nabiegający na piłkę Cristiano pakuje piłkę do siatki.

64'

Ronaldo!!! 1-0 dla Realu!!!

63'

Salah dogrywa w pole karne, uderzenie nabiegającego Dżeko zablokowane.

61'

Przy owacji trybun boisko opuszcza Gareth Bale. W jego miejsce wchodzi Lucas Vazquez.

61'

Ronaldo próbował strzału lewą nogą. Nieco spokoju na murawie.

58'

Strzał Modricia, rykoszet i piłka mija okienko bramki Szczęsnego! Ależ to jest kapitalny mecz!

57'

Manolas! Znowu świetnie Navas! To była czwarta stuprocentowa okazja Romy w tej połowie!!!

56'

Florenzi! Kapitalnie minął Ramosa, uderzył i niesamowita interwencja Navasa uratowała Real od straty gola!

54'

Tym razem w światło bramki uderzał Marcelo. Ponownie bez problemu broni Szczęsny.

53'

Ronaldo mocno uderzył z dystansu, sporo przy interwencji napocił się Szczęsny.

51'

Salah zmarnował okazję sam na sam! Lepszej okazji Roma w tym meczu nie będzie mieć. To musiał być gol!

50'

Ogromny kocioł w polu karnym Szczęsnego. Najpierw Polak nogami wygarnął piłkę Marcelo, próbował później Ronaldo, ostatecznie James trafił w światło bramki, świetnie obronił Szczęsny!

49'

Salah rozpoczął kontrę, Danilo skutecznie ją przerywa.

48'

Kolejna centra. Tym razem próbował James, również za wysoko.

47'

Danilo dośrodkowuje zbyt mocno, jednak Real wciąż przy piłce.

46'

Rozpoczynamy drugą część gry!

46'

Zmiana w przerwie meczu. Miralem Pjanić schodzi z boiska. Wchodzi William Vainqueur.

21:40

45'

Po pierwszej połowie Real bezbramkowo remisuje z Romą, jednak jest to mecz bardzo intensywny. Ciężko wskazać ekipę lepszą, choć to piłkarze z Rzymu mieli więcej okazji bramkowych. Wracamy po przerwie.

45'

Kroos za mocno zagrywa górną piłkę w kierunku Ronaldo. Od bramki zacznie Szczęsny.

42'

Pjanić centruje po ziemi do Salaha, ten strzelił celnie, ale zbyt lekko, by pokonać Navasa.

40'

Kombinacyjna akcja w polu karnym Romy zakończona strzałem "z dużego palca" Casemiro.

39'

Ronaldo strzela z 40 metrów. Piłka trafia w reklamy.

37'

Danilo atakuje El Shaarawy'ego. Kartka dla zawodnika Realu.

34'

Kapitalna interwencja Szczęsnego! Otwierające podanie do Ronaldo, Portugalczyk trafia w bramkarza!

33'

Przerwa w grze. Danilo zderzył się z Dżeko.

31'

Ronaldo zszedł ze skrzydła do środka, uderzył z prawej nogi, Szczęsny zmuszony do interwencji!

31'

Bale huknął z dystansu. Tylko jęk zawodu na trybunach.

29'

Warto wziąć pod uwagę fakt, że kapitalna okazja Salaha spowodowana była błędem Szymona Marciniaka, który nie odgwizdał faulu na Danilo.

28'

Mohamed Salah marnuje kapitalną okazję. To powinna być bramka!

26'

Wrzutka Digne do El Shaarawy'ego, który będąc plecami do bramki, oddał strzał głową.

25'

Kontra Romy nieudana, złe podanie Dżeko do Salaha, pomimo że na prawej stronie niepilnowany był Florenzi.

23'

Roma w ataku pozycyjnym, ale strata El Shaarawy'ego sprawiła, że to Los Blancos są przy piłce.

21'

Silne uderzenie z dystansu Modricia, z problemami odbija piłkę Szczęsny. Rożny dla Realu.

20'

Sporo miejsca miał na lewym skrzydle Marcelo, który dośrodkował do Ronaldo. Strzał Portugalczyka zablokowany.

19'

Kolejny rajd Salaha unicestwiony. Pepe dobrze przejmuje piłkę.

18'

Dośrodkowanie z lewej strony Romy zupełnie nieudane. Navas spokojnie łapie piłkę.

16'

Szczęsny wyłapuje wrzutkę Modricia, zagrywa długą piłkę do Salaha, ale ten źle przyjmuje futbolówkę i marnuje okazję na kontratak.

14'

Rajd Salaha na prawej flance, zgrywa do niepilnowanego Dżeko, ten staje oko w oko z Navasem i nie trafia nawet w światło bramki. To była "setka", to powinna być bramka.

14'

Nieco spokojniej na murawie, Real rozgrywa akcję od formacji defensywnej.

12'

Strzał Ronaldo z wolnego niecelny, piłka w trybunach Santiago Bernabeu.

11'

Pada przed polem karnym Cristiano Ronaldo. Rzut wolny dla Realu w odległości ponad 20 metrów od bramki Szczęsnego.

10'

Groźny wślizg Casemiro na nogi Perottiego. To mogła być żółta kartka, Szymon Marciniak ograniczył się do słownej reprymendy .

9'

Próbował z dystansu Toni Kroos, Wojtek Szczęsny wyłapuje piłkę.

8'

Bale dograł w pole karne do Marcelo, Brazylijczyk poślizgnął się przy uderzeniu, strzał niecelny.

6'

Jeden z piłkarzy Romy zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym, ale to był przypadek. Dobra decyzja Szymona Marciniaka.

5'

Mocne, aczkolwiek zbyt głębokie dośrodkowanie Florenziego. Od bramki wznowi grę Navas.

3'

Przerwa w grze, Pepe leży w swoim polu karnym. Został uderzony przez kolegę z drużyny, Keylora Navasa, w pojedynku powietrznym.

2'

Groźna wrzutka z prawej strony Bale'a do Ronaldo, piłka zagrana za plecy Portugalczyka.

1'

Wrzutka Pjanicia za krótka, Pepe wybija piłkę głową z pola karnego.

1'

Pierwszy gwizdek Szymona Marciniaka! Zaczynamy spotkanie!

20:40

Ławka rezerwowych Romy: De Sanctis, Maicon, Castan, Torosidis, Vainqueur, Totti, Falque.

20:35

Ławka rezerwowych Realu Madryt: Casilla, Varane, Carvajal, Kovacić, Vazquez, Jese, Isco.

20:30

20:25

Po więcej informacji zapraszamy do naszej zapowiedzi dzisiejszego starcia. KLIK!

20:20

W ostatniej ligowej kolejce obydwie drużyny bez problemu poradziły sobie ze swoimi rywalami. Real Madryt w sobotę wygrał z Celtą Vigo aż 7-1 po czterech golach Cristiano oraz bramkach Pepego, Jesego i Bale'a. Z Kolei AS Roma pokonała AC Fiorentinę 4-1. W tamtym spotkaniu dubletem popisał się Mohamed Salah, zaś po golu dołożyli jeszcze El Shaarawy i Perotti.

20:15

W pierwszym spotkaniu na Stadio Olimpico w Rzymie Real pokonał Romę 2-0 po trafieniach Cristiano Ronaldo oraz Jesego.

20:10

W dzisiejszym spotkaniu będziemy mieli polski akcent. Sędzia głównym będzie Szymon Marciniak. Na boku towarzyszyć mu będą Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz, zaś na arbitra technicznego desygnowano Radosława Siejkę.