Środa, 28 października 2015, godz. 19:00
Borussia DortmundBorussia Dortmund
7 : 1
1. połowa3 : 1
20:53

Znakomity mecz w wykonaniu podopiecznych Tuchela! Nie dodam nic więcej - wynik 7-1 mówi sam za siebie. Dla nas z pewnością najważniejsza jest bramka Łukasza Piszczka! Zapraszam na inne relacje LIVE w Ekstraklasa.net! Żegna się z Państwem Mariusz Daniluk! Dobranoc!

90'

Sędzia gwiżdżę po raz ostatni! Borussia Dortmund zmiażdżyła w dzisiejszy meczu Paderborn!

89'

Łukasz Piszczek zrewanżował się Mkhitaryanowi Fantastyczne podanie z prawej strony pola karnego do nabiegającego Mkhitaryana, który bez problemów dokonuje egzekucji i zdobywa siódmego gola swojego zespołu. Nokaut!

88'

I JESZCZE JEDNA BRAMKA! BVB ROZBIJA PADERBORN! Henrik Mkhitaryan!

87'

Piszczek zamyka doskonałą akcję swojego zespołu i z najbliższej odległości pakuje futbolówkę do pustej bramki. Zaczęło się od świetnego dogrania Januzaja do Mkhitaryana, który ośmiesza rywala i wykłada piłkę Polakowi jak na tacy.

87'

MAMY 6 BRAMKĘ DLA GOSPODARZY! Łukasz Piszczek!

86'

Nieudany stały fragment gry w wykonaniu gospodarzy.

85'

Spóźnione, nieodpowiedzialne wejście wślizgiem Wydry w nogi Januzaja - zasłużony żółty "kartonik".

84'

Kapitalne podanie do Schmelzera, który wpadł w szesnastkę, następnie próbował delikatnie przerzucić piłkę nad bramkarzem gości. Udało się, lecz piłka nie trafia do bramki.

83'

Bakalorz faulował rywala na środku boiska. Dostał ostrzeżenie od arbitra.

82'

Było bardzo groźnie przez moment w polu karnym Paderborn! Piszczek bardzo sprytnie przepuścił piłkę, a jeden z jego partner mógł podwyższyć prowadzenie. Posłał on jednak futbolówkę prosto w bramkarza gości.

81'

W końcu dobra sytuacja na bramkę! Zgranie na prawą stronę trafiło do Piszczka. Polak potężnie zacentrował, a Burki sparował futbolówkę na korner.

80'

Ten mecz stał się w ostatnich minutach strasznie... nudny! Ani jedni, ani drudzy w ogóle przestali atakować, jakby wyczekiwali na ostatni gwizdek.

78'

Ciekawie zapowiadała się akcja gości, która została zainicjowana kilkoma podaniami z pierwszej piłki, niestety skończyła się tak jak wszystkie inne.

76'

SC Paderborn próbuje skonstruować jakąś klarowną sytuację, ale ich starania są bardzo szybko niszczone przez defensywę BvB.

75'

W dzisiejszym spotkaniu oczywiście jest już wszystko rozstrzygnięte. Lecz można zadać jeszcze jedno pytanie - jak wysoki będzie wymiar kary dla gości?

73'

Gundogan ostrzeżony przez Petera Sippela po nieprzepisowym zachowaniu w środkowej strefie boiska.

71'

Ostatnia zmiana w drużynie Thomasa Tuchela - na boisku pojawia się Sven Bender, a zastępuje Sokratisa Papastathopoulosa

70'

Adrian Ramos poczekał na partnerów w polu karnym. Kolumbijczyk oddał piłkę Gundoganowi, ale strzał Niemca obronił Kruse.

69'

Niezłą wrzutka Brucknera w kierunku pola karnego gospodarzy, lecz futbolówka nie trafiła do żadnego z partnerów.

68'

Januzaj ostro zacentrował z rzutu rożnego i piłka znalazła się na górnej siatce bramki.

67'

Potężne uderzenie Ramosa! W ostatniej chwili Kruse ratuje swój zespół przed utratą kolejnej bramki. Mamy rzut rożny.

66'

Nieudane zagranie piłkarzy Paderbornu - w ich poczynaniach brakuje pewności siebie

64'

...natomiast Kagawe zastępuje Januzaj

64'

Podwójna zmian także w drużynie Tuchela - Łukasz Piszczek zmienia Gintera...

63'

Świetne prostopadłe podanie Gintera do Mkhitaryana. Ten wypuścił się za bardzo do linii końcowej i mógł jedynie zacentrować do wbiegającego Ramosa. Kolumbijczyk nie sięgnął jednak piłki.

61'

...natomiast Saglika zastępuję Stoger

61'

Dwie zmiany w ekipie gości - Vucinovic zmienia Koca...

59'

Castro wykorzystuje rewelacyjną asystę Gundogana i z pokonuje po raz drugi w tym meczu bramkarza rywali.

58'

GOOL! Gonzalo Castro po raz drugi!

57'

N'Djeng pokopany przy linii bocznej przez Schmelzera. Rzut wolny dla gości i okazja na dorzucenie futbolówki w pole karne rywali.

56'

Castro podał futbolówkę do Gintera, a ten wpadł w pole karne i został wycięty równo z trawą przez Wydrę. Arbiter wskazał bez chwili zastanowienia na jedenasty metr. Gundogan uderzył mocno w lewy róg bramki, natomiast Kruse rzucił się w przeciwny - pewne trafienie.

55'

MAMY 4-1! Ilkay Gundogan pewnie zamienia "jedenastkę" na bramkę!

54'

Rzut karny dla Borussii!

53'

Szybka próba kontrataku w wykonaniu BvB, jednak szybko zakończona.

52'

W tej chwili mamy sytuację odmienną do tej z pierwszej połowy - to gospodarze biegają za piłką, a goście ja rozgrywają.

51'

W drugiej odsłonie spotkania piłkarze Effenberga grają bardziej ofensywnie.

50'

Hummels dobrze spisał się w defensywie - nie dość, że zastopował akcję gości, to jeszcze zainicjował kontratak swojej drużyny.

48'

Mogło być już 4-1! Doskonałe zagranie Weigla do Mkhitaryana na lewe skrzydło, ten zagrał piłkę na 11 metr do Castro, lecz strzelec drugiej bramki fatalnie skiksował! Akcję zamykał jeszcze Ginter, ale posłał piłkę nad poprzeczką bramki.

47'

W przerwie miejsce miała jedna zmiana - boisko opuścił strzelec bramki Srdjan Lakic, a zastąpił go Nick Proschwitz

46'

Rozpoczynamy drugą część gry! Mecz wznawiają podopieczni Thomasa Tuhela!

19:59

Posiadanie piłki w pierwszej części gry:

Borussia - 72%

Paderborn - 28%

19:52

Gospodarze zasłużenie prowadzą . Przez cały okres pierwszej części gry Borussia przeważała i nie dawała gościom wyjść z własnej połowy. Oczywiście SC Paderborn strzeliło bramkę, a konkretnie Lakic, po fatalnym błędzie Burkiego, jednak to trafienie tylko napędziło piłkarzy Tuchela. Do siatki w odstępie kilkunastu minut trafili Ramos, Castro i Kagawa, którzy zapewnili swojej drużynie spokój przed drugą częścią spotkania. Wracamy po krótkiej przerwie!

46'

Koniec I połowy! Borussia Dortmund zasłużenie prowadzi na Signal Iduna Park z SC Paderborn!

45'

Japończyk zagrał piłkę do Castro, a ten mu oddał piłkę efektownym zagraniem piętą. Były piłkarz Manchesteru United minął rywali i fantastycznym strzałem pokonuje Kruse.

45'

Kolumbijczyk Ramos oddał potężne uderzenie zza szesnastki, jednak piłka poleciała wysoko nad bramką.

44'

CO SIĘ ODWLECZE TO NIE UCIECZE! Shinji Kagawa podwyższa prowadzenie!

43'

Znów na spalonym piłkarz Borussii - tym razem Henrik Mkhitaryan. Mimo wszystko zawodnik podziękował koledze za próbę podania.

42'

Była bardzo dobra sytuacja na podwyższenie wyniku dla Mkhitaryana! Schmelzer położył przeciwnika i znakomicie wyłożył futbolówkę Mkhitaryanowi, który odchylił się posłał piłkę wysoko nad bramką.

40'

Przewinienie Adriana Ramosa na obrońcy Paderborn

38'

Ryzykowna zabawa Kruse we własnym polu karnym! Już jedną taką bramkę dziś widzieliśmy...

37'

Dobra próba podania głową w wykonaniu Ramosa, piłki jednak nie potrafił dokładnie przyjąć Castro. Po chwili strzelec drugiej bramki został złapany na spalonym.

36'

Za głębokie dośrodkowanie Stoppelkampa, żaden z jego partnerów nie mógł dosięgnąć piłki.

35'

Pan Sippel odgwizduje spalonego Marcela Schmelzera, lecz powtórki pokazują, że ofsajdu nie było.

34'

Piłkę na połowie Paderborn rozgrywa BvB. Paderborn ogranicza się wyłącznie do obserwowania wymieniania podań przez gospodarzy, a także bieganiem od jednej do drugiej strony boiska.

33'

Można powiedzieć, że stracona bramka tylko zmotywowała piłkarzy Thomasa Tuchela.

32'

Bardzo niefortunna interwencja defensywy gości, do piłki w szesnastce dopadł Gonzalo Castro i strzałem z woleja pokonał Kruse.

31'

Gonzalo Castro! BORUSSIA WYCHODZI NA PROWADZENIE!

30'

Kolejna dobra akcja w wykonaniu Henrika Mkhitaryana! Piłkarz BvB minął kilku zawodników i oddał strzał sprzed pola karnego, lecz futbolówka ok. metr minęła bramkę Kruse

29'

Ndjeng przez chwilę nie podnosił się z murawy, ale wygląda na to, że wszystko już jest w porządku.

28'

Znów nienajlepsze zagranie defensywy gospodarzy. Jak do tej pory czwórka obrońców BvB nie spisuje się najlepiej.

27'

Doskonałe prostopadłe podanie Castro w kierunku Ramosa, ten bezproblemowo mija Kruse i pakuję piłkę do pustej bramki.

26'

MAMY WYRÓWNANIE! Adrian Ramos!

25'

Znakomita szansa na wyrównanie dla Kagawy! Henrik Mkhitaryan wykorzystał potknięcie się jednego z defensorów gości, zagrał piłkę na lewo do Japończyka, jednak ten uderzył delikatnie nad bramką.

24'

Nieodpowiedzialne zachowanie Burkiego. Zamiast wybić piłkę, przetrzymywał ją w swoim polu karnym, po chwili doskoczył do niego Srdjan Lakić i w pełni wykorzystał błąd golkipera BVB.

23'

CO ZA KURIOZALNA BRAMKA! Goście obejmują prowadzenie po trafieniu Srdjana Lakica!

21'

Pierwszy raz od dłuższego czasu przy piłce podopieczni Stefana Effenberga

20'

Castro fauluje Heinlotha. Kibice wyraźnie nie zgadzają się z decyzją arbitra.

20'

Centra z prawej strony w wykonaniu Mkhitaryana, bez problemu przeciął ją defensor gości.

19'

Bardzo mocny strzał Saglika z ostrego konta, piłka odbiła się od stopy zawodnika Borussi, a po tym rykoszecie znalazła się w rękach Romana Burki

17'

Co za szansa na gola dla gospodarzy! Zupełnie niekryty Kagawa dostał piłkę w szesnastce gości, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału.

16'

Coraz bardziej zarysowuje się przewaga gospodarzy.

16'

Sprytna próba prostopadłego zagrania do Ramosa. Napastnik BVB nie dochodzi do piłki. Uprzedza go Kruse.

16'

Dobre podłączenie się do akcji ofensywnej Brucknera, obrońca Paderborn dośrodkował piłkę w pole karne, lecz tam piłkę spokojnie wyekspediowali obrońcy BVB.

14'

Marcel Schmelzer dośrodkowuje piłkę w kierunku Adriana Ramosa, lecz sędzia odgwizdał spalonego.

12'

Próba "klepki" w wykonaniu gospodarzy na prawej flance, lecz Castro zbyt mocno odgrywał do Gintera, a ten nie zdołał złapać futbolówki.

12'

Pierwszy rzut rożny nie przyniósł problemu defensywie gości, a chwilę później po akcji Ramosa piłka znów wyszła na aut bramkowy, jednak kolejny korner nie przynosi dortmundczykom żadnych korzyści.

11'

Mocne uderzenie Ilkaya Gundogana zza pola karnego, lecz futbolówka odbiła się od jednego z obrońców i wyszła na rzut rożny.

9'

Długie podanie Mkhitaryana do Ramosa, jednak napastnik Borussii nie zdołał dobiec do piłki.

8'

Dobra okazja dla gości! Najpierw nie wykorzystali dobitki po niepewnej interwencji Burkiego. Chwilę później golkiper BVB wyłapał mocne uderzenie sprzed pola karnego.

7'

Dośrodkowanie piłki w pole karne, jednak nie dotarło ono do Castro

6'

I po raz kolejny futbolówka przy nogach zawodników "Borussen"

5'

Złe podanie Ramosa do jednego z partnerów i piłkarze Paderborn przejęli piłkę

4'

Brzydko wyglądające starcie w powietrzu Weigla z N'Djengiem. Mocniej ucierpiał pierwszy z nich, lecz według arbitra to on faulował.

4'

Rzut rożny dla BvB, jednak defensywa gości była dobrze ustawiona i zażegnała niebezpieczeństwo.

3'

Ramos faulowany przez Wydre na połowie gości.

1'

Katastrofalne podanie Brucknera. Na jego szczęście Ramos bardzo niemrawo zabrał się do wyprowadzenia kontrataku.

19:00

Zaczynamy! Przy piłce SC Paderborn!

18:58

Piłkarze już na murawie, za chwilę zaczynamy!

18:45

Już za 15 minut pierwszy gwizdek pana Petera Sippela!

18:43

Z pewnością dużym zaskoczeniem jest występ Henrikha Mkhitaryana w dzisiejszym meczu, gdyż napastnik "Borussen" narzekał ostatnio na kontuzję uda i nie był przewidywany do gry.

18:41

Gospodarze są niekwestionowanym faworytem tego starcia i jakikolwiek inny wynik, niż ich pewne zwycięstwo, zostanie uznany za sporą sensację. Wydaję się niemożliwe to, żeby goście sprawili niespodziankę, ale jak wiadomo - wszystko się może zdarzyć.

18:39

W dzisiejszym spotkaniu z powodu kontuzji nie wystąpią:

Borussia - Nuri Sahin i Erik Durm,

Paderborn - Thomas Bertels i Oliver Kirch

18:36

Pora na ławkę rezerwowych gości:

Daniel Heuer Fernandes, Nick Proschwitz, Kevin Stöger, Marc Vucinovic, Florian Hartherz, Idir Ouali, Hauke Wahl

18:31

Obie drużyny dwukrotnie zmierzyły się w zeszłym sezonie. Jedna z tych konfrontacji zakończyła się zwycięstwem Czarno-Żółtych, natomiast druga remisem. Również w Pucharze Niemiec te kluby skrzyżowały miecze. Miało to miejsce w sezonie 1985/86, również w 2. rundzie. Wtedy to drużyna z Dortmundu zwyciężyła 4:2.

18:20

Paderborn po przyjściu nowego trenera Stefana Effenberga, zaliczył dwa zwycięstwa z rzędu i odbili się od dna tabeli. Mimo to wciąż znajdują się na odległym trzynastym miejscu z 13 "oczkami" na koncie.

18:16

W ostatniej kolejce Bundesligi gospodarze rozgromili na Signal Iduna Park FC Augsburg aż 5:1. Hattricka w tym spotkaniu zanotował Pierre-Emerick Aubameyang. Podopieczni Thomas Tuchela zajmują aktualnie w tabeli pozycję wicelidera z 23 punktami na koncie.

18:13

Znamy podstawową jedenastkę gospodarzy, więc czas na ławkę rezerwowych:

Roman Weidenfeller, Park Joo-Ho, Sven Bender, Jonas Hofmann, Adnan Januzaj, Pierre-Emerick Aubameyang, Łukasz Piszczek

18:00

Dobry wieczór! Już za godzinę rozpocznie się spotkanie 2. rundy Pucharu Niemiec pomiędzy Borussią Dortmund a SC Paderborn 07. Na relację z tego pojedynku zaprasza państwa Mariusz Daniluk, kłaniam się nisko!