0 : 2
wikipediaACF Fiorentina
00:18

23:00

Viola wraca do gry. Komplet punktów pozwolił przywrócić szanse na awans do fazy pucharowej Ligi Europy. Lech traci do Włochów dwa punkty, a za trzy tygodnie zmierzy się na wyjeździe z Belenenses. FC Basel pokonało na wyjeździe Portugalczyków (gola dołożył też Embolo) i jest bardzo bliskie awansu.

To wszystko z naszej strony, zapraszamy na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net. Dobranoc.

94'

Wolny ostatniej szansy na bramkę kontaktowo-honorową. Sepe jednak przechwytuje piłkę i po chwili sędzia kończy mecz. Dwie bramki Josipa Ilicia dały Fiorentinie zwycięstwo w Poznaniu

91'

Fiorentina spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie.

90'

Jeszcze co najmniej trzy minuty potrwa druga odsłona.

90'

Kontra Lecha, który wychodził trzech na dwóch! Linetty zagrał na wolne pole do Gajosa, ten nawinął rywala przed polem karnym i zagrał do Thomalli, ale wmieszał się w to obrońca Fiorentiny.

89'

Obrona Lecha radzi sobie z dośrodkowaniem Alonso. Po chwili Kalinić zagrał ciut za mocno do wbiegającego w "szesnastkę" Hiszpana. Burić chwyta piłkę.

86'

Gajos strzela głową obok bramki Sepe. Kolejne dobre dośrodkowanie zanotował Linetty.

22:48

Drugi gol Josipa Ilicicia

82'

Fernandez "związał" trzech lechitów i podał na wolne pole do Ilicicia. Ten popędził na bramkę Buricia i podcinką pokonał wychodzącego bramkarza. Dublet Słoweńca na Bułgarskiej!

83'

GOL, JOSIP ILICIĆ!!!

82'

Lovrencics przesadził z agresją w walce o piłkę. Skosił Fernandeza.

80'

Bardzo ważna interwencja Trałki we własnym polu karnym! Odebrał piłkę Vecino, który już składał się do strzału.

78'

Za Mario Suareza wchodzi Milan Badelj. Limit zmian wykorzystany.

78'

Lovrencics pudłuje w wybornej okazji! Dostał piłkę od Pawłowskiego przed polem karnym i będąc wytrącanym z równowagi przez Astoriego uderzył w stronę lewego słupka! Sepe patrzył jak piłka mija jego bramkę o pół metra!

77'

Maciej Gajos zastępuje Kaspera Hamalainena. Ostatnia zmiana w "Kolejorzu".

75'

Lech próbuje konstruować akcje, ale niewiele wychodzi. Przed nami ostatni kwadrans na Bułgarskiej.

74'

Hamalainen pospieszył się ze strzałem z dystansu po podaniu Thomalli. Piłka poszybowała co najmniej metr na poprzeczką.

72'

Jan Urban wzmacnia ofensywę. Denis Thomalla melduje się na murawie. W stronę ławki udaje się Abdul Aziz Tetteh

72'

Małowidoczny Jakub Błaszczykowski kończy udział w dzisiejszym spotkaniu. Zastępuje go Marco Alonso.

70'

Błaszczykowski dostał piłkę w polu karnym Lecha i został wypchnięty przez za mocne zagranie oraz wychodzącego z bramki Buricia. Fiorentina wymienia masę podań na połowie Lecha. Pojawiają się pierwsze gwizdy kibiców Lecha.

69'

Ilicicć chciał prostopadłym zagraniem uruchomić Kalinicia, ale połapała się defensywa Lecha w tym zagraniu. Błyskawiczna kontra i zagranie Pawłowskiego w pole karne gości przeciął Astori.

66'

Pawłowski przedarł się w polu karnym i uderzył mimo krycia Tomovicia. Brakowało ok. (półtora) metra do celu.

66'

Lech próbuje atakować lewą stroną z wykorzystaniem świeżo wprowadzonego Lovrencicisa, który na moment zamienił się stronami z Pawłowskim. Bezskutecznie - udany powrót oraz przechwyt Błaszczykowskiego.

63'

Zmiana w ekipie gości: Nikola Kalinić wchodzi w miejsce "spalonego" Giuseppe Rossiego.

62'

Atak Fiorentiny nie przynosi powodzenia. Burić z "piątki".

60'

Zmiana w Lechu. Gergo Lovrencics zastępuje Dariusza Formellę.

59'

Hamalainen skutecznie powstrzymany przy linii końcowej przez wracającego Błaszczykowskiego.

57'

Akcja ofensywna Lecha. Pawłowski zdołał nabić Błaszczykowskiego i wywalczył rzut rożny. "Viola" wychodzi z opresji.

56'

Rossi przedarł się w pole karne gospodarzy i uderzył na bramkę! Piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny. Bez zagrożenia.

54'

Piłka zagrana z lewej strony boiska trafia do rękawic Buricia. Ten szybko wybija piłkę. W górnej walce o piłkę przegrał zawodnik Fiorentiny, ale sędzia zakwalifikował to jako przewinienie gracza Lecha. Linettego. Ależ wściekłość kibiców gospodarzy na takie sędziowanie!

53'

Linetty powalczył o piłkę z rywalem i zdołał ją wybić spod nóg zawodnika Fiorentiny. Sędzia zakwalifikował to jednak za nadmierny atak i podyktował rzut wolny. Następnym razem może zakończyć się (drugą) żółtą kartką!

51'

Fernandez powalczył o piłkę na lewej stronie. Nie zdołał jej opanować i ostatecznie Burić wznawia grę od bramki.

50'

Podanie na prawą stronę do Formelli zostało rozszyfrowane przez Bernardeschiego, który uniemożliwił rywalowi opanowanie piłki. Sepe z "piątki". Po chwili role odwróciły się na drugiej połowie boiska.

48'

Ilicić chciał odebrać piłkę Trałce, ale zamiast tego "nadział" się na wystawiony łokieć kapitana Lecha.

47'

Rossi dalej nie może wejść w mecz. Czwarty raz widzi liniowego jak podnosi chorągiewkę.

46'

Druga połowa rozpoczęta. Obie drużyny przystępują do niej bez zmian

22:00

W drugim spotkaniu grupy I FC Basel prowadzi z Belenenses po golu Janko z rzutu karnego. Liderem są Szwajcarzy z dziewięcioma punktami, druga jest Fiorentina (6) a Lech i Belenenses mają po cztery "oczka".

21:57

Początek spotkania należał do gości, którzy zepchnęli Lecha do bardzo głębokiej defensywy. W miarę upływu czasu Lech zaczął stwarzać sobie sytuacje, ale nie potrafił ich wykorzystać. Za nieskuteczność został skarcony przez Josipa Ilicia, który popisał się kapitalnym uderzeniem:

45'

Koniec pierwszej połowy! Lech przegrywa z Fiorentiną po pięknym golu Ilicicia z rzutu wolnego.

44'

Formella nie zdołał opanować piłki na prawej stronie. Jeszcze Bernardeschi znokautował przy wyskoku Kędziorę, który jest opatrywany! Sędzia nie widział tego nieprzepisowego zamachu.

43'

Lech próbuje szybko odpowiedź. Jednak Pawłowski na centymetrowym spalonym.

42'

Fenomenalny wykonany rzut wolny przez Słoweńca. Uderzył nad murem tuż pod okienko bramki Buricia. Bramkarz Lecha, mimo że wyciągnął się jak struna, nie zdołał sięgnąć piłki.

42'

GOL DLA FIORENTINY, JOSIP ILICIĆ!

41'

Rossi "uciekał" z piłką od pola karnego Lecha. Został zahaczony przez Dudkę. Rzut wolny z ok. 25 metrów.

40'

Kędziora wyskoczył najwyżej w polu karnym po dośrodkowaniu Linettego. Strzał głową okazał się zbyt słaby i bliski środka bramki by pokonać Sepe.

39'

Astori skosił Formellę jak trawę na wiosnę na prawej stronie. Włoch "zaskoczony" takim obrotem spraw.

38'

Hattrick Rossiego... pod kątem pozycji spalonej.

36'

Najwidoczniej Halis Ozkahya miał praktyki w aptece - każde nawet najmniejsze przewinienie jest odgwizdywane.

36'

Dwójkowa akcja Tomovicia z Błaszczykowskim. Ten drugi zagrywa w pole karne do Serba, którego dośrodkowanie na wprost bramki przechwycił Burić.

35'

Linetty faulował na lewej stronie Astori'ego. Reprezentant Polski powinien uważać, ma na koncie żółtą kartkę!

34'

Linetty szaleje! Wbiegł w pole karne Fiorentiny i od razu dostał podanie. Zdołał odwrócić się z przeciwnikiem na plecach, po czym uderzył z półobrotu. Szkoda, że bardzo niecelnie

33'

Bernardeschi na spalonym po podaniu z głębi pola.

33'

Dobre podanie Linettego na lewą stronę do Pawłowskiego. Ten przełożył piłkę na prawą nogę i uderzył zza pola karnego... obok bramki.

31'

Pojedynek Bernardeschiego z Formellą na lewej stronie. Górą młody skrzydłowy Lecha, który wślizgiem wygarnął piłkę spod nóg rywala.

30'

Błaszczykowski stracił piłkę przed polem karnym Lecha. Wycofana piłka do Buricia, który wybija jak najdalej w stronę Hamalainena. Ten pomógł sobie ręką w opanowaniu piłki.

29'

Udany powrót Formelli we własne pole karne. Wybił głową piłkę na rzut rożny, przecinając podanie kierowane do Bernardeschiego. Centrę Fernandeza z narożnika złapał Burić.

27'

O mały włos by błąd Kamińskiego wykorzystałby Rossi! Jednak ten nie zdołał "skleić" piłki w polu karnym!

26'

Żółta kartka dla Karola Linettego. To oznacza, że nie zagra w kolejnym pucharowym meczu.

26'

Kadar podłączył się do akcji i zagrał w pole karne do Formelli, którego uderzenie z woleja zostało zablokowane. Z kolei walczący o odbitą piłkę Pawłowski faulował w ofensywie.

24'

Ilicić zagrał w pobliże lewego narożnika do Fernandeza, którego "rogal" w stronę dalszego słupka był za mało dokręcony - piłka o metr minęła prawy słupek bramki Lecha.

22'

Zdaniem sędziego Bernardeschi był na spalonym w momencie podania. Zła sygnalizacja tureckiego liniowego. Skrzydłowy gości wychodził sam na sam z Buriciem.

22'

Trałka musiał naprawiać błąd Tetteha faulem w środku pola. Sędzia nie zdecydował się na sięgnięcie do kieszonki.

21'

Błaszczykowski popędził co sił w pole karne Lecha i zagrał "na ścianę" z Iliciciem. Skrzydłowy Fiorentiny został skutecznie powstrzymany przez Kadara.

20'

Atak prawą stroną Lecha i brakowało dobrego dośrodkowania Kędziory z linii końcowej. Fiorentina od bramki.

18'

Prostopadłe podanie adresowane do Rossiego okazało się trochę za mocne. Kamiński spokojnie asekuruje piłkę by ta doturlała się do Buricia. Po chwili obrońca Lecha niepotrzebnie podaje góra do Kędziory i trafił w głowę rywala stojącego tuż przed polem karnym Lecha. Kamiński zdołał naprawić swój błąd.

16'

Trałka trafia w mur, a dobitka stojącego obok niego Kamińskiego nieskuteczna - Sepe pewnie chwyta piłkę.

15'

Linetty faulowany przez Bernardeschiego 18 metrów od bramki gości. Żywiołowy doping kibiców "Kolejorza". Może być groźnie.

13'

Formella nie zdołał opanować piłki zagranej przez Pawłowskiego. Do bramki Sepe było ok. 25 metrów.

12'

Pawłowski próbował przedrzeć się lewą stroną. Nie pozwolił na to Tomović, który wślizgiem wygarnął piłkę.

11'

Czujny Burić pewnym wyjściem na 8. metr uprzedził nabiegającego Rossiego do prostopadłego podania.

10'

Atak Lecha przynosi rzut wolny na prawej stronie. Dobra centra Linettego w pole karne, tam pojedynek główkowy przegrał Kędziora, ale piłka spadła pod nogi Pawłowskiego, którego natychmiastowe uderzenie mija o centymetry bramkę Sepe!

8'

Rossi w roli lewoskrzydłowego centruje w pole karne, ale Kadar uprzedził wbiegającego Ilicicia.

6'

W odpowiedzi Linetty otrzymał futbolówkę na lewej stronie boiska. Za mocno sobie ją wypuścił nie zdołał opanować przed linią końcową.

6'

Atak pozycyjny Fiorentiny 30-35 metrów od bramki Buricia. Zagranie Tomovicia w pole karne do Rossi'ego, ale ten był na spalonym.

4'

Ilicić przedzierał się środkiem i uderzył. Po rykoszecie goście będę mieli rzut rożny. Bez zagrożenia. Lech do tej pory nie przekroczył z piłką linii środkowej.

3'

Mocne, płaskie uderzenie Vecino zza pola karnego. Piłka leciała w sam środek bramki i Burić pewnie chwyta piłkę.

2'

Seria przerzutów z jednej strony na drugą w wykonaniu piłkarzy Paolo Sousy. Ostatecznie Bernardeschi "złamał" akcję z lewej flanki do środka i uderzył z ponad 20 metrów wysoko nad bramką. Burić z "piątki".

1'

Trałka przerwal akcję Fiorentiny na lewej stronie. "Fiołki" będą mieli aut w na wysokości pola karnego.

1'

... gospodarze, którzy zaczynają spotkanie!

21:04

Losowanie stron. Górą... Lech - Fiorentina

21:01

Obie drużyny wychodzą na murawę! Ponad 30 kibiców przyszło na Bułgarską. Goście zagrają w białych strojach, Lech na niebiesko.

20:57

Kilkanaście minut temu zakończył się mecz Legii, która przegrała z Club Brugge 0:1. To oznacza, że wicemistrzowie Polski mają matematyczne szanse na awans do fazy pucharowej. Jak dzisiaj zagra "Kolejorz"?

20:47

Rezerwowi Fiorentiny: Tataruşanu, Alonso, Roncaglia, Badelj, Borja Valero, Kalinić, Babacar.

20:46

Rezerwowi Lecha Poznań: Gostomski, Douglas, Ceesay, Arajuuri, Gajos, Lovrencsics, Thomalla.

20:45

Serdecznie witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu Lech Poznań - Fiorentina!