Czwartek, 22 października 2015, godz. 19:00
ACF Fiorentinawikipedia
1 : 2
Lech PoznańLech Poznań
95'

Nie ma się co oszukiwać, po przeciętnym meczu Lech wygrywa 2-1 z Fiorentiną i zdobywa pierwszy komplet punktów w tej edycji Ligi Europy. Na uwagę zasługują dobre zmiany Urbana i świetna organizacja obronna lechitów. Za to spotkanie dziękuje Adam Wielgosiński, dobrej nocy!

93'

Jeszcze Trałka z kartką.

91'

Burić wybija piłkę i trafia w rywala. Piłka po odbiciu mija słupek.

91'

Rebić ostro fauluje i wylatuje z boiska.

91'

Cztery minuty doliczone.

90'

Matias Fernandez na 2-1.

87'

Rossi pada w polu karnym Lecha, lecz gwizdek arbitra milczy, nie ma karnego.

85'

Dwa strzały celne Lecha w tym meczu i dwa gole. Skuteczność, proszę państwa.

82'

Gajos!!! 2-0 dla Lecha!!!

82'

Ręka Tomovicia, rzut wolny dla Lecha niedaleko szesnastki.

80'

Król Burić! Ilicić miał sporo wolnego pola, a golkiper Lecha wybronił strzał nogami.

77'

Dawid Kownacki, który w drugiej połowie wszedł na boisko, teraz musi z niego zejść z powodu kontuzji. Strzelca gola zmienia Maciej Gajos.

76'

Ufff, było gorąco. Burić świetnie interweniuje po strzale...w sumie nie widziałem, kogo, bo byłem w szoku, że bramkarz to wybronił.

73'

Boisko opuszcza Mario Suarez, na murawie melduje się Josip Ilicić.

72'

Ostre wejście Lovrencsicsa, zasłużona żółta kartka.

71'

Ostatnie minuty stoją pod znakiem sporej przewagi Fiorentiny. Włosi wchodzą w pole karne, jednak ich podania są przerywane.

68'

Zmiana również w ekipie gospodarzy. Filippo Bernardeschi zmienia kapitana, Manuela Pasquala.

68'

Dawid Holman opuszcza boisko. David Holman go zmienia.

66'

Idealne w tempo zagranie po ziemi z lewej strony Lovrencsicsa, Kownacki wchodzi w pole karne i pokonuje Sepego.

65'

Dawid Kownacki!!! 1-0 dla Lecha Poznań!!!

65'

Vecino zmienia Joana Verdu.

64'

Babacar strzela z dystansu, piłka mija bramkę.

62'

Dawid Kownacki zmienia kontuzjowanego Denisa Thomallę.

60'

Przerwa w grze, Thomalla leży na murawie.

59'

Babacar huknął z prawej nogi, ale świetnie interweniował Jasmin Burić!

56'

Groźnie zapowiadająca się akcja Fiorentiny zepsuta przez niecelne podanie Joana Verdu. Dobrze w defensywie ustawił się Gergo Lovrencsics.

55'

Fernandez niecelnie dośrodkowuje, od bramki grę wznowią lechici.

54'

Rzut wolny dla Fiorentiny w niebezpiecznej odległości od bramki Buricia.

52'

Lech utrzymuje się przy piłce, Kadar aktywnie bierze udział w rozgrywaniu akcji.

50'

Dośrodkowanie Kędziory do Thomalli, napastnik Lecha fauluje w ataku. Spod swojej bramki wznowi grę Luigi Sepe.

48'

Lech próbuje rozegrać akcję od swojej linii obrony, gracze Fiorentiny zakładają pressing, jednak drużyna Jana Urbana wyszła z niego bez problemu.

46'

Centra Fernandeza w pole karne, piłkę przejmuje Kamiński.

20:01

Zaczynamy drugą część gry!

19:49

45'

Koniec pierwszej połowy, połowy nudnej, bez żadnych ciekawych zagrań. W drugiej połowie może być już tylko lepiej.

44'

Viola ponownie utrzymuje się przy piłce, ale kompletnie nic z tego nie wynika.

42'

61%-39% w posiadaniu piłki na korzyść gospodarzy.

40'

Drybling Lovrencsicsa, ten schodzi na lewą nogę, uderza i piłka leci daleko, daleko w trybuny.

39'

Viola zupełnie nie spieszy się z rozgrywaniem akcji. Wszystko spokojnie, dokładnie, wręcz z gracją, ale tylko na środku boiska. Kiedy tylko Włosi podejdą na trzydziesty metr od bramki Buricia, wkrada się nerwowość i niedokładność.

38'

36'

Lovrencsics dośrodkował z rzutu rożnego, Łukasz Trałka nabiegał na centrę, jednak wszedł pod piłkę, która poleciała ponad poprzeczką.

34'

Dobra wrzutka Pasquala, Kamiński bardzo dobrze się ustawił i wyjaśnił sytuację.

32'

Centra Thomalli z prawej flanki do Holmana, Astori w porę przejął piłkę. Lechici wciąż są w posiadaniu futbolówki.

31'

Joan Verdu zmarnował dobrze zapowiadająca się okazję. Hiszpan miał sporo wolnego miejsca w polu karnym, jednak zdecydował się na techniczne uderzenie, które kompletnie mu nie wyszło.

30'

Fernandez miał sporo miejsca, zdążył ułożyć sobie piłkę na prawej nodze, ale mimo to nie trafił nawet w światło bramki.

28'

Fiorentina bez problemu wymienia podania, ale brakuje tego ostatniego, kończącego, które wyprowadziłoby któregokolwiek z graczy gospodarzy na wolne pole.

26'

Tym razem Pasqual spróbował z dalszej odległości, lecz z takim samym skutkiem co Babacar, ponownie piłka trafia w bandy reklamowe.

25'

Fernandez ruszył prawą stronę, Formella faulował, kolejny rzut wolny dla zespołu Sousy.

24'

Khouma Babacar oddał strzał z dystansu, uderzenie niecelne, Burić spokojnie mógł odprowadzić piłkę wzrokiem.

22'

20'

Lech głupio stracił piłkę, kontra Fiory, Rossi zagrywa między parą stoperów Kolejorza do Babacara, ale w porę z linii wyszedł Burić. Było gorąco.

18'

Rossi zakręcił Kędziorą i wywalczył rzut rożny.

17'

Kolejna centra Lovrensicsa z prawej flanki, bez problemu piłkę wyłapuję golkiper Fiorentiny.

16'

Długa piłka z lewej strony obrony do Babacara, dobrze głową interweniował Dariusz Dudka.

14'

Lovrensics dośrodkował z prawej strony, dobrze interweniowała para stoperów Fiorentiny, która jeszcze zdołała nabić Gergo. Od bramki Sepe.

12'

Fiorentina znów długo utrzymuje się przy piłce, jednak dobrze ustawiona obrona Lecha zmusza stoperów gospodarzy do grania długich w kierunku Babacara.

10'

9'

Lech Poznań po raz pierwszy w tym meczu dłużej utrzymuje się przy piłce. Rzut wolny dla polskiej drużyny po faulu Tomovicia.

7'

Znowu dosyć długo kreowany atak Fiorentiny zniweczony niecelnym podaniem, tym razem do Joana Verdu, byłego piłkarza Espanyolu.

6'

Długa piłka na lewe skrzydło do Pasquala, ten źle przyjmuje i cała akcja spaliła na panewce. Z autu wznowią lechici.

5'

Drużyna Paulo Sousy spokojnie rozgrywa piłkę w linii obrony, cała ekipa Lecha na własnej połowie.

4'

Ekipa z Florencji szła z kontrą, Kadar faulował Fernandeza, obyło się bez kartki.

2'

Ogromne zamieszanie pod bramką Buricia! Centra Fernandeza z rzutu wolnego, kocioł na piątym metrze, ostatecznie futbolówka wybita z pola karnego Kolejorza.

1'

Pierwsza akcja Fiorentiny przerwana przez faul Tetteha.

18:59

Rozpoczynamy mecz!

18:59

Piłkarze od kilku chwil są już na boisku, trwa losowanie stron przez kapitanów.

18:41

18:36

Mistrzowie Polski dopiero dziś rano przylecieli do Florencji.

18:35

Rezerwowi Lecha Poznań: Gostomski, Douglas, Ceesay, Kownacki, Hamalainen, Gajos.

18:35

Rezerwowi Fiorentiny: Tataruşanu, Vecino, Diakhaté, Ilicić, Błaszczykowski, Bernardeschi, Kalinić.

18:34

Serdecznie witamy i zapraszamy na relację NA ŻYWO z meczu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Europy, w którym Lech Poznań zmierzy się na wyjeździe z Fiorentiną!

11:42

Fiorentina - Lech Poznań LIVE!

ZAPOWIEDŹ: "Kolejorz" skazany na klęskę?

Ten tydzień nie daje polskim kibicom nawet chwili wytchnienia. Po emocjach związanych z dwunastą kolejką Ekstraklasy i rozgrywkami Ligi Mistrzów, przed nami kolejne interesujące spotkania w Lidze Europy. We Florencji ciężkie zadanie czeka poznańskiego Lecha.