Z mojej strony na dzisiaj to wszystko, dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net.

22:57

W drugim meczu Fiorentina przegrała u siebie z FC Basel 1:2.

22:56

Lech rozpoczyna zmagania w Lidze Europy od bezbramkowego remisu z Belenenses. Ten mecz nie stał na wysokim poziomie, niemniej jednak oba zespoły miały swoje okazje, by umieścić piłkę w siatce. Ostatecznie jednak nikomu nie udała się ta sztuka.

94'

Koniec meczu.

92'

I ponownie Belenenses! Kuca strzela tuż obok spojenia!

91'

Było blisko gola dla gości, po strzale Rosy piłka przelatuje tuż obok słupka bramki Buricia.

90'

Druga połowa potrwa jeszcze minimum 3 minuty.

89'

Ostatnia zmiana w Belenenses: Dalcio Gomes za Carlosa Martinsa.

86'

Żółta kartka dla Tamasa Kadara.

84'

Pawłowski po raz kolejny walczył do końca o piłkę i wywalczył rzut rożny.

80'

Zmiana w Belenenses: Andre Sousa zastąpiony przez Ricardo Diasa.

78'

Z dystansu niecelnie uderzał Karol Linetty.

77'

I kolejna okazja dla Lecha - dobrze z piłką zabrał się Hamalainen, zagrał do Formelli, a jego strzał w krótki słupek broni Ventura. Ostatnie minuty w wykonaniu Lecha mogą się podobać.

73'

Ale to zrobił Szymon Pawłowski! Po bardzo długim wykopie Buricia powalczył do końca o pozornie straconą już piłkę, zdołał ją odebrać, przebiegł parę metrów i huknął na bramkę! Gości uratowała interwencja Ventury!

72'

Żółta kartka dla Kebby Ceesaya.

70'

Szybko wykorzystał dziś limit zmian trener Skorża - czy jednak nowi zawodnicy zdołają odmienić grę Lecha?

68'

Ostatnia zmiana w Lechu - Pawłowski w miejsce Lovrencsicsa.

67'

Żółtą kartką za faul ukarany Tonel.

65'

Ależ okazja dla Lecha! Ceesay wyprzedził obrońcę rywala i wszedł w pole karne Belenenses, wyłożył piłkę Thomalli, a tego w ostatniej chwili uprzedził Joao Amorim i omal nie wpakował piłki do własnej bramki! Uratowała go tylko świetna interwencja Ventury!

63'

Pierwsza zmiana w Belenenses - boisko opuszcza Fabio Sturgeon, zastępuje go Kuca.

61'

Lovrencsics wyłożył piłkę Formelli, a ten huknął panu Bogu w okno! Zamiast radości z bramki wywołał na trybunach salwy śmiechu.

60'

I właśnie młody pomocnik Lecha opuszcza boisko, zastępuje go Hamalainen.

59'

Kownacki dynamicznie ruszył prawą stroną boiska, składał się do dośrodkowania, po czym w bardzo prosty sposób stracił piłkę.

58'

Arajuuri faulował Fabio Sturgeona, a przy okazji sam oberwał w głowę. Po chwili jednak podnosi się z murawy - z Finem wszystko ok.

55'

Niestety póki co poziom spotkania nie uległ polepszeniu ani o jotę. Wciąż oglądamy to samo"widowisko", które oba zespoły tworzyły w pierwszej połowie.

53'

Dobre dośrodkowanie Lovrencsicsa w stronę Kownackiego, ten jednak uprzedzony przez Venturę.

51'

Lech próbował odpowiedzieć, jednak Thomalla zbyt długo holował piłkę w polu karnym rywala i spowolnił cały impet akcji.

49'

Goście mogli rozpocząć drugą połowę od bardzo mocnego uderzenia. To już druga sytuacja w tym meczu, w której ostrzeliwują obramowanie bramki Buricia zamiast trafić do środka. Czyżby do trzech razy sztuka?

48'

Niesamowite szczęście mieli teraz lechici! Andre Geraldes wyłożył piłkę Carlosowi Martinsowi, a ten przyłożył w słupek!

46'

W przerwie nastąpiła zmiana w Lechu - boisko opuścił kontuzjowany Łukasz Trałka, a zastąpił go Karol Linetty.

46'

Zaczynamy drugą połowę spotkania. Oby była ciekawsza od pierwszej!

22:00

Przypomnijmy, że niska frekwencja na dzisiejszym spotkaniu spowodowana jest jego bojkotem przez kibiców Lecha, którzy sprzeciwiają się decyzji UEFA, że suma 1 euro z każdego sprzedanego biletu ma zostać przekazana na wsparcie nielegalnych imigrantów, napływających ostatnimi czasy w ogromnych ilościach do Europy.

21:56

Słaby mecz przyszło oglądać nielicznym kibicom, którzy w to czwartkowe popołudnie postanowili jednak wybrać się na Inea Stadion. Żaden zespół nie pokazał chociażby kawałka wielkiej piłki na europejskim poziomie, póki co jest słabo i nudno.

45'

Przerwa.

45'

Pierwsza połowa przedłużona o minutę.

44'

A teraz była niezła okazja dla Lecha! Po dośrodkowaniu Kadara z lewej strony do strzału składał się Thomalla, uprzedził go jednak wychodzący z bramki Ventura. Ten wybił piłkę przed pole karne pod nogi Łukasza Trałki, a kapitan Lecha zamiast umieścić ją w siatce, to fatalnie spudłował.

43'

Kownacki miał dobry pomysł rozegrania na prawo do Lovrenciscsa, ale przeszkodził mu... przebiegający Dariusz Dudka.

42'

Po dośrodkowaniu Leala z prawej strony piłkę na rzut rożny wybił Arajuuri.

40'

Kąśliwe dośrodkowanie Lovrenciscsa w stronę Kownackiego, w sytuacji połapał się jednak Ventura i złapał piłkę.

37'

Kolejne dośrodkowanie z rzutu rożnego i kolejne zagrożenie bramki Buricia. Tym razem głową uderzał Leal i posłał piłkę obok długiego słupka. Goście zaczynają dochodzić do głosu!

37'

Poprzeczka! Masę szczęścia mieli teraz lechici po strzale głową Miguela Rosy!

34'

Trałka wrócił już do gry, najwyraźniej zatem uraz nie był taki poważny, na jaki wyglądał.

34'

A przewagi jednego zawodnika omal nie wykorzystali gracze Belenenses. Po dośrodkowaniu Carlosa Martinsa z rzutu rożnego niecelny strzał głową oddał Miguel Rosa.

33'

Kapitan Lecha źle stanął i chyba skręcił kostkę. Czy będzie mógł wrócić do gry?

31'

Trałka doznał jakiejś kontuzji w starciu z rywalem przy linii końcowej, zwija się z bólu poza boiskiem.

29'

Kownacki dostał piłkę od Kamińskiego jakieś trzydzieści metrów od bramki rywala. Próbował huknąć z dystansu, trafił jednak w obrońcę.

27'

Na razie rozgrywany na Inea Stadionie mecz nie powala na kolana. Trzeba przyznać, że stroną przeważającą jest Lech - poznaniacy oddali już kilka strzałów na bramkę Ventury, choć wszystkie były dość przeciętnej jakości. Goście zdecydowanie oddali im pole i ograniczają się do obrony.

25'

23'

Teraz nieco lepsza próba w wykonaniu Thomalli, piłka wędruje jednak obok bramki.

21'

Strzał Dariusza Formelli zdecydowanie za lekki, by zaskoczyć Hugo Venturę.

19'

Dobry pomysł Trałki na rozegranie akcji. Kapitan Lecha ruszył prawą stroną boiska, dograł w pole karne do Lovrencsicsa, ten jednak nie zdołał przyjąć piłki.

18'

15'

Dobra interwencja Kamińskiego na lewej stronie boiska. Środkowy obrońca dobrze przeczytał podanie rywali i tym samym powstrzymał rajd Fabio Sturgeona.

14'

Po dośrodkowaniu Lovrencsicsa było trochę zamieszania w polu karnym Belenenses, ostatecznie jednak sytuację zdołali wyjaśnić obrońcy.

13'

Formella bardzo sprytnie wywalczył rzut wolny na połowie rywala.

10'

Rzut wolny dla gości bez większego zagrożenia pod bramką Buricia.

9'

Żółtą kartką za brutalny faul na rywalu ukarany Dariusz Dudka.

7'

Aut dla Belenenses kilka metrów od pola karnego Lecha. Leal opanował futbolówkę przy lewym narożniku, ale stracił ją na rzecz Ceesaya.

7'

Całkiem nieźle rozpoczęli to spotkanie poznaniacy, którzy często goszczą z piłką na połowie rywala. Na pewno wygląda to lepiej niż w ligowym pojedynku z Podbeskidziem.

5'

Za krótkie dośrodkowanie Węgra i portugalski obrońca wybija poza "szesnastkę". Piłka jednak wraca w pole karne Belenenses jak bumerang. Ostatecznie Thomalla na spalonym.

4'

Kamiński z Kadarem przerwali atak Rosy. Lech rozgrywa piłkę na swojej połowie, Belenenses czeka na rywala na własnej "połówce". Centra Lovrencicsa zablokowana i Lech ma pierwszy rzut rożny.

3'

Prostopadłe podanie do Kownackiego, ale nie miał szans w pojedynku z dwoma rywalami.

2'

Ależ wściekle walczyli o piłkarze gracze Macieja Skorży przed bramką gości. Ci jednak poradzili sobie z pressingiem.

1'

Sergiy Boyko rozpoczął mecz w Poznaniu!

21:03

Losowanie stron - przy arbitrze głównym Trałka i Brandao. Górą...

20:59

Ławka rezerwowych Belenenses: Ribeiro, Filipe Ferreira, Gonçalo Silva, Ricardo Dias, Tiago Caeiro, Kuca, Dálcio Gomes.

20:56

Ławka rezerwowych Lecha: Gostomski, Douglas, Kędziora, Linetty, Hamalainen, Tetteh, Pawłowski.

20:50

Lech przeżywa olbrzymi kryzys, ale rywal "Koljorza" w lidze również nie błyszczy. Podopieczni Sa Pinto w dotychczasowych czterech meczach nie odnieśli zwycięstwa. Trzy pierwsze spotkania zremisowali, a ostatnio przegrali aż 0:6 z Benficą Lizbona.

19:40

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LECH POZNAŃ - BELENENSES

Lech - Podbeskidzie

Jedno zwycięstwo, jeden remis i sześć porażek – tak wygląda dotychczasowy bilans poznaniaków w Ekstraklasie. Ten sam zespół, który w polskiej lidze przegrywa z kim popadnie, całkiem nieźle prezentuje się w europejskich pucharach. Warto zaznaczyć, że oba zespoły w weekend zanotowały ligowe porażki. Poznaniacy przegrali z Podbeskidziem, zaś Portugalczycy z Benficą.