FC BaselFC Basel
23:00

Za uwagę, kłaniając się znad klawiatury, dziękuje Adam Bochenek. Zapraszamy na kolejne relacje na Ekstraklasa.net

22:59

Dwadzieścia minut gry w piłkę nożną to za mało na FC Basel. Piłkarze Fiorentiny mogą sobie pluć w brodę, bo po prostu spakowali trzy punkty do autokaru Szwajcarów. Basel pierwszym liderem grupy I Ligi Europy

94'

Stało się! Basel wygrywa we Florencji

93'

Wyrachowany do bólu futbol Basel, nie oddadzą tego zwycięstwa

91'

Pogramy jeszcze cztery minuty

90'

Mecz otwarty jest juz na oścież, piłkarze Fiorentiny próbują wyrównać, ale narażają się na bardzo groźne kontry, z 8 metrów uderzał Embolo, obok bramki Sepe

88'

Ależ świetna piłka od Delgado do Bjarnasona, Islandczyk n aminimalnym spalonym

87'

Druga zmiana w ekipie gości, po zielonej murawie hasać będzie teraz Calla

84'

Fiorentina rusza, w polu karnym kładą się regularnie Babacar i Kalinić, Badelj uderza po ziemi ale niezbyt dokładnie

82'

Żółta kartka dla Marka Janki

80'

Mohamed Elneny dopadł do bezpańskiej piłki na 18 metrze, długo nie rozmyślając huknął z prostego podbicia ku lewemu okienku bramki Sepe, ku szczęsciu wszystkich pasjonatów futbolu w Szwajcarii!

79'

Co za gol!!!!! Basel 2 Fiorentina 1!

75'

Kolejny brzydki faul gospodarzy, tym razem Pasqual wjechał w nogi rywala

72'

Bazylea zamierza walczyć o pełną pulę, na boisku melduje się Delgado

71'

Zuffi zagrał na prawo do Bjarmassona, islandzki wiking kropnął z narożnika pola karnego, piłka po rękach Sepe odbija sie jeszcze od słupka i trzepocze w siatce

71'

GOOOL! Mamy wyrównanie

68'

Za Astoriego Tomović

68'

Trener Sousa wzmacnia obronę, Pasqual za Fernandeza

67'

Astori nie jest jednak w stanie kontynuować gry, obrona Violi wykrusza się

66'

Czerwień dla Gonzalo Rodrigueza za wślizg wyprostowaną nogą w utalentowane nogi Embolo!

64'

Niedokładne zagranie Błaszczykowskiego, który szukał w polu karnym swoich partnerów

61'

Korzystając z chwili przerwy pozdrawiamy wszystkie Kasie, które mają dziś imieniny, ach nie Kasie nie mają dziś imienin, ale i tak je pozdrawiamy

60'

Astori leży na murawie po zderzeniu się głową z napastnikiem Bazylei

58'

Dobra akcja Włochów, Fernandez do Babacara, jego strzał jest zablokowany, ale utrzymał sie przy piłce, wycofał do Valero, Hiszpan dośrodkowuje w pole karne, ale Błaszczykowski nie sięga piłki głową

56'

Żółta kartka dla Suchego za faul na Babacarze

55'

Basel cały czas w natarciu, ale trudno im się przebić przez linie defensywne gospodarzy

53'

Janko przed świetną okazją, ale jest na spalonym

51'

Sekwencja kilku stałych fragmentów dla Basel, bez specjalnego zagrożenia

48'

Błaszczykowski trafia w słupek! Prostopadłe podania Babacara do Kuby, Polak mija Vaclika, ale trafia tylko w słupek

46'

W przerwie trener Violi zdecydował się zastąpić Ilicicia Babacarem

22:07

Czas na drugą połowę!

21:55

Kapitalny początek gospodarzy, bardzo szybka zdobyta bramka, całkowita dominacja i nagle kompletnie oddają pole gry, piłka zaczyna ich parzyć. Drużyna Bazylei bez walki wygrywa środek pola i z minuty na minutę jest coraz groźniejsza. Albo schematy defensywne zawodnicy gospodarzy mają opracowane do perfekcji, albo zero po stronie przyjezdnych długo nie będzie drażniło szwajcarskich kibiców. Do zobaczenia za kwadrans

46'

Więcej do przerwy już się nie wydarzy

46'

Kuba niebezpiecznie upadł na ziemię po próbie zagrania głową

45'

Kolejne podanie w eter, tym razem Badelj

44'

Zawodnicy Violi próbuja wyjść z kontrą, zagranie Fernandeza do nikogo, najbliżej piłki był sędzia liniowy

41'

Bjarnasson ładnie przyjął piłkę na klatkę piersiową, ale ze strzałem było już gorzej

40'

Piłkarze Basel zabrali piłkę i nie zamierzają jej oddać gospodarzom

39'

Kartonik także dla Roncaglii za faul na Embolo

39'

Xhaka otrzymuje żółtą kartkę

35'

Fiorentina starała się przypomnieć kim była 15 minut temu, akcję rozpoczął Fernandez, zagrał do Kalinić, wszystko skończyła strata Valero

33'

Kolejny błąd przy wyprowadzaniu piłki przez gospodarzy, pressing Basel przynosi efekty

31'

Fatalna strata Błaszczykowskiego, Boetius gubi się we własnym dryblingu

29'

Śliczna akcje Embolo na prawym skrzydle, poradził sobie z kleszczami Roncaglia-Błaszczykowski, uderzył z bardzo ostrego kąta, Sepe nie dał się zaskoczyć

27'

Zamknęli piłkarze Basel Włochów, seria stałych fragmentów gry dla gości, póki co, bez specjalnego zagrożenia

24'

Zespół ze Szwajcarii coraz śmielej na połówce Fiorentiny, będą mieli rzut wolny z bocznej strefy boiska

22'

Bjarnasson szukał prostopadłym zagraniem Janki, obrońcy Violi na linii podania

21'

Fernandez zaprowadza swoje porządki w środku pola, dobry odbiór, mija kilku zawodników i daje się sfaulować

19'

Świetna piłka Badelja do Kalinić, ten za długi zwodzi obrońce i jego strzał jest blokowany

17'

Piłkarze FC Basel swoje boiskowe poczynania ograniczają do biegania za piłką

15'

Piękne uderzenie Ferandeza! Piłka zmierzała prościutko w okienko, Vacik z problemamil

13'

Fernandez ładnie rozciąga akcję na lewo do Astoriego, obrońcy Bazylei radzą sobie z dośrodkowaniem obrońcy

12'

Lang uderza lewą nogą z 20 metrów obok bramki, ale to był groźny strzał

11'

Roncaglia zagrywa do Błaszczykowskiego odrobiną za mocno

10'

Kalinić w pojedynku główkowym nokautuje Suchego

9'

Gonzalo Rodriguez zagrał po ziemi za linię obrony Basel, wydawał się, że piłke przechwyci Vaclik, ale po zamieszaniu z udzialem Kalinic i Suchego piłka ląduje w siatce!

8'

GOOOL! Fiorentina na prowadzeniu!

2'

Pierwsza piłka do Kuby, uprzedzony wślizgiem

21:05

Zaczynamy!

20:58

Ławka rezerwowych Basel: Germano Vailati, Philipp Degen, Walter Samuel, Matías Delgado, Shkelzen Gashi, Zdravko Kuzmanovic, Davide Callá

20:58

Ławka rezerwowych Fiorentiny: Ciprian Tatarusan, Gilberto Junior, Manuel Pasqual, Ante Rebic, Mario Suárez, Borja Valero, Khouma Babacar

20:54

W drużynie Violi po raz pierwszy wśród starterów, były kapitan naszej reprezentacji Kuba Błaszczykowski!

20:54

Zapraszamy na pojedynek grupowych rywali Lecha Poznań, czyli starcie Fiorentiny z FC Basel