Czwartek, 10 grudnia 2015, godz. 19:00
SSC Napolinapoli
5 : 2
20:59

Festiwal strzelecki po zmianie stron. Brawa dla Legii, która mimo niekorzystnego wyniku do przerwy potrafiła zagrać na wyższym poziomie niż w pierwszych trzech kwadransach. Dwie bramki są pocieszeniem, ale mizernym w kontekście całej fazy pucharowej, o której Czerczesow i wicemistrzowie Polski powinni jak najszybciej zapomnieć.

Tym meczem Legia nie tylko żegna się z Ligą Europy, ale.. podwoiła swój bilans bramkowy na 4 gole strzelone i 10 straconych. Bilans Napoli jest imponujący: 22:3

Relację prowadził Tomasz Górski i zapraszam na kolejne tekstowe sprawozdania w Ekstraklasa.net.

20:55

Wszystkie bramki strzelone na Stadio San Paolo

93'

Aleksandar Stavrev tuż po tej bramce spojrzał na zegarek i zakończył (szalony) mecz pod Wezuwiuszem. Napoli aplikuje kolejnemu grupowemu rywalowi pięć bramek, ale - w przeciwieństwie do meczów z Club Brugge i Midtjylland - nie zachowuje czystego konta!

20:51

Drugi gol Mertensa

92'

Trickovski zagrywa w pole karne za plecy rozluźnionych obrońców i Prijović z bliska kieruje piłkę głową do siatki!

92'

ALEKSANDAR PRIJOVIĆ TRAFIA!!!

91'

Belg "wrzucił na karuzelę" Jodłowca na 20. metrze i technicznym uderzeniem w okienko pokonuje Kuciaka!

91'

(FENOMENALNY) GOL DRIESA MERTENSA!!!

90'

David Lopez i El Kaddouri chcieli to sami zakończyć. Hiszpan zagrał jednak ciut za mocno do kolegi. Kuciak chwyta piłkę.

90'

Nathaniel Chalobah skosił Trickovskiego jak trawę na wiosnę. Sędzia bez wahania sięga po żółtą kartkę.

88'

Kibice Legii śpiewają Mazurek Dąbrowskiego.

Obie strony czekają na ostatni gwizdek sędziego.

86'

Przez moment Napoli grało w "dziesiątkę". Mertens niefortunnie upadł na rękę i była potrzebna pomoc medyczna. Uraz nie jest groźny - strzelec czwartej bramki wraca na murawę.

85'

Ależ widowiskowo chcieli to zakończyć gospodarze! Callejon zagrał przed prawy narożnika pola karnego do El Kaddouri'ego. Ten rozejrzał się i miękko wrzucił do Mertensa na 8. metr, który chciał uderzyć nożycami! Przestrzelił

82'

El Kaddouri zablokowany. Piłka ledwie doturlała się do Kuciaka.

80'

Naciskany przez 2-3 legionistów Mertens został wypchnięty z pola karnego gości. Akcja zaczepna spaliła na panewce.

79'

... a w Legii wchodzi Pablo Dyego. Schodzi Michał Kucharczyk

79'

Sebastiano Luperto zastępuje Vlada Chirichesa...

77'

A w meczu Midtjylland - Club Brugge jest remis za sprawą trafienia Vossena.

75'

Callejon strzela z pole karnego, ale został zablokowany. W odpowiedzi rzut rożny dla Legii. Pazdan jednak sfaulował rywala. Po chwili piłka po strzale Guilherme wychodzi na rzut rożny. Gabriel broni strzał Kucharczyka.

20:30

"Szybka noga" Mertensa

71'

Ivan Trickovski wchodzi za Ondreja Dudę.

70'

Interwencje Brozia i Lewczuka wynikały z fenomenalnej akcji Mertensa, który wjechał w pole karne Legii po czym mijał rywali jak alpejczyk Herrmann Maier slalomowe tyczki.

70'

Broź i Lewczuk ratują Legię przed utratą piątej bramki - dwukrotnie wybijali piłkę z linii bramkowej. Dobitka Callejona z woleja trafiła w słupek!

20:26

Honorowe trafienie Vranjesa

To druga stracona bramka przez Napoli w fazie grupowej. Legia strzeliła za to... trzecią.

68'

Raul Albiol zastępuje Kalidou Koulibaly'ego

Nieco wcześniej Prijović uderzył głową wysoko nad bramką Gabriela.

66'

Ależ odpowiedź gospodarzy. Mertens opanował piłkę przed polem karnym Legii i przy biernej postawie obrony (który to już raz?) błyskawicznie uderzył. Futbolówka po odbiciu się od słupka wpadła do siatki.

66'

GOL, DRIES MERTENS!!!

20:21

Formalność Jose Callejona

62'

Aleksandar Prijović dostał piłkę w polu karnym Napoli. Ponieważ był ustawiony tak, że nie miał szans by oddać strzał na bramkę Gabriela, to zagrał na wprost bramki do wbiegającego Vranjesa - piłka po jego uderzeniu zatrzymuje się dopiero w siatce!

62'

GOL, STOJAN VRANJES!!!

61'

Mertens posłał rogala w stronę dalszego słupka! Kuciak wyciągnął się jak struna i umiejętnie piąstkuje!

60'

Nemanja "Spalony" Nikolić kończy występ w dzisiejszym meczu i bez gola w fazie grupowej Ligi Europy. Zmienia go Aleksandar Prijović.

57'

Mertens zagrywa z prawej strony w pole karne do Hiszpana, który z kilku metrów dopełnił formalności kierując piłkę obok Kuciaka.

57'

GOL, JOSE MARIA CALLEJON!!!

56'

Pojedynek Guilherme na lewej stronie z Maggio. Skrzydłowy Legii ograł kapitana gospodarzy z siatką, który sfaulował przeciwnika. Sędzia jednak odgwizdał przewinienie Brazylijczyka. Dziwna interpretacja macedońskiego arbitra.

55'

Vranjes trafia z rzutu wolnego najpierw w mur, a dobitka z woleja jest bardzo niedokładna.

54'

Zmiana w ekipie gospodarzy. Na murawie pojawia się Jose Callejon, który zastępuje Lorenzo Insigne.

54'

Ivan Strinić skosił Michała Kucharczyka na 25. metrze od własnej bramki Żółta kartka

53'

Pazdan skutecznie - i co ważne, zgodnie z przepisami - powstrzymał Mertensa przed własnym polem karnym.

53'

Vranjes sfaulowany na lewej stronie przez Maggio. Goście zaczęli ten mecz jakby było 0:0. Agresywniejsza gra powoduje zagubienie neapolitańczyków.

51'

Hattrick Nikolicia. Pod względem spalonych.

51'

Świetna akcja Legii w polu karnym gospodarzy! Kucharczyk zagrał na 7. metr do Bereszyńskiego, którego strzał wślizgiem zablokował Strinić! Rzut rożny dla wicemistrzów Polski!

49'

Maggio podłączył się do akcji ofensywnej! Przebiegł nieatakowany przez nikogo blisko 30 metrów i zagrał przed pole karne do Davida Lopeza. Ten uderzył tuż obok bramki!

47'

Po rzucie rożnym wykonywanym przez Valdifioriego Chiriches wpisał się na listę strzelców uderzeniem głową tuż przy prawym słupku. Jednak bramka nie została uznana przez macedońskiego arbitra! Aleksandar Stavrev dopatrzył się faulu.

46'

Legioniści zaczynają drugą połowę

19:59

Powracamy na Stadio San Paolo na drugą połowę między Napoli II a niewidoczną Legią. Obie drużyny zaczną drugie trzy kwadranse bez zmian.

19:50

Nawet tak zmieniona "jedenastka" gospodarzy nie daje szans Legii. Wicemistrzowie dosłownie kilka razy przekroczyli linię środkową, a akcje w pobliżu pola karnego Gabriela można policzyć na palcach jednej ręki.

Gospodarze przeważają w niemal każdym aspekcie gry. Płynne przejścia z ataku pozycyjnego do szybkich rajdów jest przyjemne dla oka. Legioniści często prezentują znany już "pressing Iwańskiego".

Jak będzie wyglądać druga połowa? Przekonamy się niebawem.

45'

Aleksandar Stavrev nie dolicza nawet minuty i kończy pierwszą połowę. SSC Napoli grająca dość rezerwowym składem pewnie prowadzi z Legią po golach Chalobaha i Insigne.

43'

Nikolić za słabo podał do Dudy w pole karne gospodarzy. Dogodna okazja zmarnowana.

42'

Ależ to poklepali Mertens z Ingisne! To tak, jakby taśmę z ich klepką puścić w przyspieszonym tempie! Legioniści biegali za futbolówką i strzał Belga był ponad poprzeczką. Chwilę później znów uderzył - Kuciak łapie piłkę.

19:41

Piękna bramka Chalobaha

Wielbłąd obrony Legii i gol Insigne

39'

Co tu zrobiła obrona Legii?! Fatalne zagranie obrony przed własnym polem karnym. Do bezpańskiej piłki dopadł Insigne, który płaskim uderzeniem tuż przy prawym słupku podwyższa prowadzenie!

39'

GOL, LORENZO INSIGNE!!!

36'

W drugim spotkaniu grupy D Midtjylland prowadzi z Club Brugge po golu Sisto.

36'

Bereszyński blokuje wślizgiem strzał Mertensa z pola karnego! Rzut rożny. dla gospodarzy.

34'

Spalone: Napoli 0, Nikolić 2.

33'

A Napoli mogło już prowadzić dwiema bramkami. Insigne niewiele pomylił się po strzale z lewej strony pola karnego!

32'

Prostopadłe podanie pada do El Kaddouriego, który zagrywa piętką między nogami Lewczuka do Chalobaha. Ten oszukał przed linią 16. metra Pazdana i uderzeniem od poprzeczki pokonuje bezradnego Kuciaka! Piękna akcja oraz gol gosopdarzy!

32'

GOL, NATHANIEL CHALOBAH!!!

30'

Mertens posyła piłkę z ok. lewego narożnika pola karnego Legii wprost do "koszyczka" Kuciaka.

29'

Kontra Legii została przerwana faulem w środku pola. Miękko wrzucona piłka w pole karne pada łupek gospodarzy.

29'

Koulibaly uprzedził kryjącego go Lewczuka, ale uderzył głową wysoko nad bramką Kuciaka.

28'

Valdifiori płaski zagrywa w "szesnastkę" Legii z rzutu rożnego. Goście radzą w tej sytuacji. Nie było mowy chwili wytchnienia - Insigne zyskał kolejny (czwarty) rzut rożny.

25'

Podanie Vranjesa kierowane do Nikolicia minęło Koulibayl'ego, ale czujny Strinić wybił piłkę z dala od własnego pola karnego.

23'

Broź wespół z Guilherme umiejętnie wyszedł spod pressingu El Kaddouriego. Chciał prostopadłym podaniem uruchomić Nikolicia, ale zabrakło mu lewej nogi i siły w tym zagraniu. Podanie przeciął Chiriches.

22'

Pojedynek biegowy Bereszyńskiego z Koulibalym przed polem karnym SSC Napoli. Górą obrońca gospodarzy. Gabriel wznawia grę wybiciem od bramki.

22'

Guilherme faulowany w środku pola przez Davida Lopeza.

20'

Broź powstrzymał kolejny raz Maggio na prawej stornie. Gospodarze jednak szybko przejmują piłkę i rozgrywają na połowie wicemistrzów Polski.

19'

Ależ szczęście Legii! Zaczęło się od nieudanego wybicia Pazdana z własnego pola karnego. Piłka trafiła do Davida Lopeya, który uderzył niemal natychmiast - piłka po obcierce od interweniującego wślizgiem Brozia trafia w poprzeczkę! Złapał ją jednak Kuciak przed wbiegającym Insigne!

17'

Kolejna nieudana akcja Napoli lewą stroną. Kuciak od "bramki". Po chwili neapolitańczycy zaatakowali prawą stroną. Maggio zablokowany.

16'

Broź zapędził się w pole karne gospodarzy. Piłka adresowana do Gabriela i wybicie Brazylijczyka były szybsze.

16'

Faul taktyczny Guilherme na Chiricesie. Pierwszy raz od kilku minut Legia przekroczyła linię środkową. Na krótko.

14'

Vranjes najpierw wyskoczył najwyżej do dośrodkowania, a po chwili Jodłowiec wybił piłkę jak najdalej. Ta szybko wraca w pobliże "szesnastki", ale El Kaddouri sfaulował Pazdana.

13'

Pojedynek jeden na jeden El Kaddouriego z Broziem. Górą był obrońca Legii, ale gospodarze mają rzut rożny.

12'

Mertens pod presją dwóch legionistów nie opanował piłki w polu karnym wicemistrza Polski. Ta wyszła poza boisko, więc Kuciak wznawia grę z "piątki".

11'

Atak pozycyjny gospodarzy na połowie Legii. David Lopez zagrał prostopadłe do Insigne, ale ten nie zorientował się w zagraniu Hiszpana. Kuciak przejmuje bezpańską piłkę

9'

Nikolić na blisko trzymetrowym spalonym.

8'

El Kaddouri faulował Pazdana w walce o górną piłkę. Rzut wolny dla gości z własnego pola karnego.

8'

Kuciak przenosi piłkę nad poprzeczką po strzale Mertensa!

7'

Legioniści mają problem by wyjść poza 30. metr od własnej bramki. Zdaniem sędziego Pazdan sfaulował Mertensa ok. 25 metrów od bramki Kuciaka. Może być groźnie.

6'

Nie szło lewą stroną, to gospodarze spróbowali zaatakować drugą flanką. Przerzut do El Kaddouriego był bardzo nieudany. Legia wznawia grę z autu w pobliżu własnego pola karnego.

4'

Rzut wolny dla gospodarzy. Ostro bitą piłkę pewnie piąstkuje Kuciak. Kontra Legii, ale prostopadłe podanie do Nikolicia zostało skutecznie przecięte przez obronę Napoli.

3'

Insigne dostał świetne podanie w pole karne z głębi pola. Włoch chciał od razu uderzyć z powietrza, ale piłka poleciała wysoko do góry, po czym opuściła boisko.

2'

Strinić i Mertens próbowali zaatakować lewą stroną. Dwukrotnie to się nie udało - ostatecznie grę wznawia Kuciak.

0'

Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta. W historii Legia zanotowała dwa remisy i pięć porażek w wyjazdowych spotkaniach w Italii. Jak będzie dzisiaj?

18:57

David Lopez z ekipy gospodarzy oraz Guilherme z Legii powinni uważać dzisiaj na żółte kartki. Obejrzana w dzisiejszym spotkaniu spowoduje absencję w kolejnym meczu.

18:55

Obie "jedenastki" już na murawie. Z głośników rozbrzmiewa nowy hymn Ligi Europy.

18:52

W relacji będą pojawiały się doniesienia z drugiego meczu grupy D pomiędzy Midtjylland - Club Brugge.

Przypomnijmy: SSC Napoli jest liderem grupy z kompletem punktów i zaledwie jedną bramką straconą. Na drugim miejscu jest duńska drużyna (6 punktów), trzecie jest Club Brugge (4 "oczka"), która lepszym bilansem bramek wyprzedza Legię (3:10 do 2:5).

18:51

Coraz bliżej meczu SSC Napoli - Legia Warszawa

18:50

Dla wicemistrzów Polski jest to 36. spotkanie w tym roku. Włosi grali do tej pory 20 razy.

18:43

Rezerwowi SSC Napoli: Rafael - Raul Albiol, Alan, Callejon, Jorginho, Hysaj, Luperto.

18:42

Rezerwowi Legii Warszawa: Malarz - Brzyski, Dyego, Piech, Prijović, Saganowski, Trickovski.

18:40

W pierwszym spotkaniu obu drużyn, rozegranym 1 października w Warszawie, Napoli wygrało po golach Mertensa i Higuaina w drugiej połowie.

Skrót meczu

18:37

Tomasz Górski, kłaniam się nisko i zapraszam na relację z meczu SSC Napoli - Legia Warszawa

18:35

Czy to ostatni akord Legii w Lidze Europy? Chociaż wszyscy liczymy, że nie, to jednak wicemistrzowie nie tylko muszą dzisiaj wygrać, ale też liczyć na korzystny wynik w meczu Midtjylland - Club Brugge. Czy sen się spełni?

14:00

NAPOLI - LEGIA LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Czy warszawianie postawią się liderowi

Dla piłkarzy Legii początek grudnia to naprawdę ciężki okres. Mecze rozgrywane co trzy dni, z których żadnego nie można odpuścić. W ubiegłą niedzielę podopieczni Stanisława Czerczesowa rozegrali bardzo prestiżowe spotkanie z Wisłą Kraków, a w nadchodzący weekend czeka ich równie ważne starcie z liderem z Gliwic. Pomiędzy tymi meczami jeszcze ostatnie starcie z fazie grupowej Ligi Europy. Warszawianie dzisiaj wieczorem we Włoszech zmierzą się z Napoli. Mimo, że na awans do następnej rundy pozostały jedynie matematyczne szanse, nie zamierzają się poddać.