00:18

20:53

Za relację ze spotkania Ligi Europy serdecznie dziękuje Michał Bezuch.

20:52

Legia Warszawa po przeciętnym spotkaniu zasłużenie przegrywa na wyjeździe z belgijskim Club Brugge 0:1. "Wojskowi" mają już tylko iluzoryczne szanse na awans z grupy, gdyż w czterech spotkaniach zdobyli zaledwie jeden punkt.

95'

Koniec meczu! Legia przegrywa z Club Brugge 0:1!

92'

Dośrodkowanie z prawej strony przez Kucharczyka, bliski dostawienia nogi w polu karnym był Prijović!

92'

Arbiter doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

92'

Ostatnia zmiana wykorzystana przez trenera Preud'homme'a. Victora Vazqueza zmienia Hans Vanaken.

90'

Bezsensowny faul Trickovskiego na Meunierze przy próbie odbioru piłki pod polem karnym rywala. Macedończyk cudem uniknął żółtej kartki.

87'

Niewiele dzieje się w ostatnich minutach. Club Brugge chce utrzymać korzystny wynik i rozgrywa piłkę bardzo spokojnie, z kolei Legia nie potrafi znaleźć pomysłu, by zagrozić bramce rywala.

83'

Abdoulay Diaby opuszcza murawę, a zastąpi go Bolingoli-Mbombo. Druga zmiana w ekipie z Brugii.

80'

Vazquez uderza płasko z szesnastego metra, ale niecelnie. Club Brugge w natarciu.

79'

Vossen po rzucie wolnym dołożył głowę przy krótkim słupku, ale na posterunku czuwał Dusan Kuciak, słowacki golkiper wybija piłkę ponad poprzeczkę.

78'

Pazdan fauluje Vossena po kontrze Brugii tuż przy linii bocznej. Piłka dla gospodarzy.

76'

Trickovski uderza z dystansu, zza pola karnego, a Bruzzese broni prosty strzał z trudem, na raty, ale skutecznie.

76'

W ekipie Brugii Leandro Pereirę zmieni Jelle Vossen.

74'

Szansa dla Legii, Trickovski strzela, ale obrońcy Brugii wybijają piłkę z bramki!

73'

Mechele uratował zespół Brugii, uprzedzając Kucharczyka na piątym metrze. Zawodnikowi Legii niemal wystarczyło dołożenie nogi.

72'

Rzeźniczak popisuje się skuteczną interwencją i powstrzymuje kontrę Diaby'ego.

69'

Claudemir po dużym zamieszaniu przed polem karnym Legii uderza z dystansu bardzo mocno, ale jego strzał został zablokowany przez Trickovskiego.

69'

Trener Czerczesow wykorzystał już limit zmian. Michał Kucharczyk zastąpił Bartosza Bereszyńskiego.

66'

Bereszyński ładnie podłączył się do akcji i chciał obiec Denswila, jednak obrońca Brugii w ostatniej chwili przepchnął Polaka ciałem.

65'

Kombinacyjna akcja warszawian kończy się nieporozumieniem między Dudą a Bereszyńskim. Strata piłki.

63'

Druga zmiana w Legii. Tomasza Jodłowca zmienia Guilherme, co daje nadzieję na większą dawkę kreatywności w polskim zespole.

62'

Długa piłka Dudy do Bereszyńskiego, obrońca Legii wpadł w pole karne, lecz został powstrzymany wślizgiem przez belgijskiego obrońcę. Sędzia nie dopatrzył się faulu.

60'

W drużynie Legii za numer 9 pojawi się 99. Boisko opuszcza Marek Saganowski, a w ataku zastąpi go Szwajcar Aleksandar Prijović.

59'

Stojan Vranjes ponownie nie potrafił wyskoczyć w odpowiednim tempie do dośrodkowania i pilka przemknęła tylko przez całe pole karne.

58'

De Bock zatrzymuje głową wrzutkę Tomasza Brzyskiego ze skrzydła. Kolejny korner dla legionistów.

54'

Kuciak wraca do gry, tym razem słowackiego bramkarza ratuje słupek po strzale głową Belgów po rzucie rożnym!

51'

Błąd Lewczuka, zagral w kierunku Kuciaka, ale niefrasobliwie i piłkę przejął Leandro! Kuciak wybiegł z bramki i w sytuacji sam na sam zapobiegł utracie gola, ale Słowak ucierpiał przy starciu z Brazylijczykiem i potrzebna będzie pomoc medyków.

49'

Brzyski z rzutu rożnego, ale gwizdek arbitra po faulu w ataku Tomasza Jodłowca.

45'

Zaczynamy drugą połowę! Czy Legia odrobi straty z pierwszej odsłony?

45'

Koniec pierwszej połowy. Legia po kiepskiej grze przegrywa w Brugii 0:1.

45'

Obrońcy Brugii grają niedokładnie i niefrasobliwie, ale Marek Saganowski nie zdołał sięgnąć futbolówkę i stworzyć sytuacji.

42'

Iskrzy w polu karnym Brugii między Lewczukiem a Mechele. Polski zawodnik lekko odepchnął Belga, który domagał się kary dla polskiego zawodnika. Skończyło się na ustnym upomnieniu od arbitra.

39'

Prawy obrońca Thomas Meunier podłączył się do akcji ofensywnej wpadł z piłką w pole karne, mimo asysty trzech obrońców Legii przedarł się pod bramką Kuciaka i uderzył nie do obrony.

39'

GOL! BRUGIA PROWADZI Z LEGIĄ! MEUNIER!

37'

Kiks Rzeźniczaka, którego ograł Diaby, napastnik Brugii upadł na murawę w polu karnym, lecz sędzia nie dopatrzył się przewinienia kapitana Legii.

33'

Dośrodkowanie Brzyskiego z lewej strony na słupek, akcję chciał domknąć Bereszyński, ale Polaka uprzedził De Bock, wybijając piłkę na rzut rożny.

31'

Ładna kombinacyjna akcja Brugii, Gedoz zakończył ją technicznym strzałem zewnątrzną częścią stopy z linii szesnastu metrów. Piłka minimalnie ominęła poprzeczkę bramki Legii.

29'

Marek Saganowski ukarany żółtą kartką za spóźnione wejście i nadepnięcie Claudemira.

27'

Rzut rożny dla Legii. Brzyski wrzuca, Vranjes urwał się spod opieki obrońców, ale nie trafil czysto w piłkę głową, zabrakło centymetrów.

25'

Przed polem karnym upadł Gedoz, ale nie był faulowany. Stojan Vranjes czysto odebralł futbolówkę Brazylijczykowi.

24'

Faul Gedoza na Rzeźniczaku. Piłka dla gości.

23'

Victor Vazquez z Brugii przymierzył z dwudziestu metrów. Mocno, ale bardzo niecelnie pod naciskiem obrońców Legii.

19'

Tomasz Brzyski dośrodkowuje na krótki słupek, ale piłkę głową pewnie wyekspediował Leandro.

18'

Bereszyński powalczył na prawym skrzydle, wpadł w pole karne, ale zablokował go de Bock. Będzie korner dla Legii.

16'

Leandro Pereira dostał dobre górne zagranie w tempo od Claudemira, lecz Brazylijczyk nie opanował piłki, poślizgnąl się i szybko wykorzystał to Igor Lewczuk.

14'

Faul Bereszyńskiego, który był wyraźnie spóźniony. Rzut wolny dla Brugii, Polak nie został jeszcze napomniany przez chorwackiego arbitra.

14'

Brzyski wrzuca piłkę z rzutu rożnego, Jodłowiec sięgnął ją z trudem i piłka po bardzo kiepskim strzale trafiła prosto w ręce bramkarza Brugii.

12'

Diaby strzela płasko z dystansu, ale zdecydowanie zbyt lekko, w dodatku niecelnie.

8'

Groźne zagranie Brugii z prawej strony w pole karne, Rzeźniczak dał się wyprzedzić Pereira, który dołożył nogę, ale piłka powędrowała ponad bramkę! Było groźnie!

6'

Dobra interwencja Michała Pazdana, który zablokował strzał Meuniera.

3'

Faul Gedoza na Bereszyńskim. Legia od rzutu wolnego w środku pola.

1'

Brugia w niebiesko-czarnych strojach, drużyna z Warszawy tradycyjnie na biało.

18:59

Pierwszy gwizdek chorwackiego arbitra! Zaczynamy!

18:58

Najbardziej znanym zawodnikiem gospodarzy jest kapitan, 38-letni środkowy pomocnik Timmy Simons, 94-krotny reprezentant Belgii. Gracz Brugii przywitał się z kapitanem legionistów - Jakubem Rzeźniczakiem.

18:57

Piłkarze wybiegli już na murawę stadionu w Brugii przywitani deszczową pogodą. Za kilka minut zaczynamy!

18:55

Warszawska Legia w 14 spotkaniach zdobyła 23 oczka - o 2 mniej - jednak wystarcza to na objęcie pozycji wicelidera Ekstraklasy. W ostatnich meczach ligowych warszawiacy grają w kratkę - najpierw pokonali Cracovię, by przegrać z Lechem i ponownie triumfować w Gdańsku.

18:53

Belgowie w swojej lidze zajmują dopiero czwartą lokatę. Club Brugge w 14 kolejkach uzbierał do tej pory 25 punktów, a w ostatnich dwóch spotkaniach odniósł zwycięstwa, wcześniej przegrywając z Anderlechtem.

18:51

Trener Legii Stanisław Czerczesow zdecydował się na 4 zmiany w stosunku do poprzedniego spotkania - wyjazdowej wygranej z Lechią 3:1. Oprócz wspomnianej nieobecności Nikolicia, na ławce zasiądą dziś również Guilherme, Michał Kucharczyk oraz Łukasz Broź. Zastąpią ich Marek Saganowski, Ivan Trickovski, Stojan Vranjes oraz Bartosz Bereszyński.

18:47

Do tej pory w grupie D Napoli uzbierało komplet 9 oczek, a za ich plecami jest duńskie Midtjylland z 6 punktami na koncie. Brugge i Legia tylko z jednym punktem, co oznacza, że obie ekipy potrzebują zwycięstwa jak tlenu, by marzyć jeszcze o awansie do fazy play-off.

18:42

W pierwszym meczu rozegranym przy Łazienkowskiej dwa tygodnie temu padł remis 1:1. Były to jedyne punkty zdobyte w pierwszych trzech kolejkach fazy grupowej zarówno dla Brugii, jak i dla "Wojskowych".

18:39

Największym problemem legionistów jest brak kontuzjowanego Nemanji Nikolicia. Węgierskiego snajpera na szpicy zastąpi dziś doświadczony Marek Saganowski.

18:37

Ławki rezerwowych:

Club Brugge: Sinan Bolat, Davy De Fauw, Oscar Duarte, Bolingoli Mbombo, Hans Vanaken, Jelle Vossen, Tuur Dierckx
Legia Warszawa
: Arkadiusz Malarz, Guilherme, Michał Kopczyński, Michał Kucharczyk, Łukasz Broź, Aleksandar Prijović, Dominik Furman

18:36

Znamy już składu obu zespołów:

Club Brugge: Sebastien Bruzzese - Thomas Meunier, Stefano Denswil, Brandon Mechele, Laurens De Bock - Victor Vazquez, Timmy Simons, Claudemir, Felipe Gedoz - Abdoulay Diaby, Leandro Pereira
Legia Warszawa:
Dusan Kuciak - Bartosz Bereszyński, Jakub Rzeźniczak, Igor Lewczuk, Tomasz Brzyski - Ivan Trickovski, Stojan Vranjes, Michał Pazdan, Tomasz Jodłowiec, Ondrej Duda - Marek Saganowski.

18:34

Spotkanie Ligi Europy pomiędzy Club Brugge a Legią Warszawa rozpocznie się już o godzinie 19:00. Na relację LIVE serdecznie zaprasza Michał Bezuch.