Czwartek, 1 października 2015, godz. 21:05
0 : 2
napoliSSC Napoli
22:57

Legia uniknęła pogromu i pokazała momenty przebłysków, lecz było to zdecydowanie za mało na dobrze poukładne, mimo że grające w połowicznie rezerwowym składzie Napoli.

93'

Koniec meczu! Legia - Napoli 0:2!

89'

Arbiter przedłużył druga połowę o 3 minuty, lecz to zdecydowanie za mało, by Legia pokusiła się jeszcze o odrobienie strat.

88'

Rafał Makowski zmienia Michała Pazdana. Ostatnia zmiana trenera Berga już wykorzystana.

87'

26 357 widzów zgromadzonych przy Łazienkowskiej odśpiewało na stojąco Mazurka Dąbrowskiego.

84'

Ostatnia zmiana wykorzystana przez trenera Sarriego - Nathaniel Chalobah zmieni Allana.

84'

Gonzalo Higuain pokazał, że jest wart wielkich pieniędzy. Omar El Kaddouri świetnie podał na dobieg do Argentyńczyka, a były gracz Realu zszedł do środka, wyminął bez problemu trzech legionistów i uderzył z szesnastego metra nie do obrony w samo okienko.

84'

Gonzalo Higuain przeprowadził genialną akcję indywidualnę, ogrywając obrońców Legii jak przedszkolaki. 2:0 dla Napoli!

80'

Bartosz Bereszyński potrzebuje pomocy medycznej po starciu z El Kaddourim i obrońca Legii na chwilę musi opuścić boisko.

80'

Guilherme rozpędził się wzdłuż linii bocznej i rozpoczął obiecującą akcję, ale podał wprosto do... Henninga Berga stojącego poza boiskiem.

78'

Ładne prostopadłe podanie Guilherme w kierunku Nikolicia przecięli skutecznie obrońcy Napoli

76'

Agresywne dośrodkowanie Valdifiorego z rzutu rożnego pomknęło z dużą rotację w stronę bramki Kuciaka, a Słowak sparował z trudem piłkę nad poprzeczkę.

75'

W zespole Napoli Jose Callejona zmieni Gonzalo Higuain.

75'

David Lopez podawał do Gabbiadiniego i był bliski pokonania bramkarza Legii, który przepuścił strzał pod nogami, ale na raty złapał piłkę!

74'

Bardzo groźna kontra Napoli, Allan przebiegł z piłką dobre 40 metrów, ale w sytuacji sam na sam z Dusanem Kuciakiem trafił obok bramki. Zabrakło zimnej krwi, to powinno być 2:0 dla Napoli.

71'

Ależ było groźnie! Po rzucie rożnym dla Legii w szesnastce gości zapanował ogromny kocioł i piłka minęła słupek o niecałe pól metra!

70'

Z boiska schodzi strzelec gola - Dries Mertens, a Belga zastąpi Omar El Kaddouri.

69'

Ładnie klepali piłką Nikolić z Guilherme, ale w gąszczu zawodników w niebieskich koszulkach było zbyt ciasno dla tej dwójki.

68'

Nemanja Nikolić stworzył sobie pierwszą sytuację, Węgier ładnie urwał się obrońcom, ale uderzył wprost w golkipera.

67'

Tym razem faul Ghoulama na Guilherme i Legia musi konstruować atak pozycyjny od nowa.

67'

Sprytne rozegranie rzutu wolnego w wykonaniu Napoli i było groźnie! Valdifiori zagrał krosowo na długi słupek do Koulibaly'ego, ten odegrał krótko do Mertensa, a Belg uderzył z najbliższej odległości wprost w wychodzącego Kuciaka.

66'

Pazdan fauluje Mertensa i będzie rzut wolny dla Napoli w okolicy trzydziestu metrów na wprost od bramki Kuciaka. Czy goście spod Wezuwiusza pokuszą się od podwyższenie wyniku?

64'

Tym razem arbiter przerywa obiecującą kontrę Legii, gdyż jeden z warszawiaków przewinił w ataku.

63'

Piłka po wybiciu przez graczy Legii spadła przed szesnastkę, a sprzed pola karnego strzelał Allan, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką o dobry metr.

61'

Rekonwalescent Ondrej Duda zmieni z kolei Michała Kucharczyka.

61'

Tym razem faulowany Jose Callejon na prawym skrzydle, bardzo blisko pola karnego Legii.

61'

Trener Berg zwietrzył szansę i puścił w bój swoją najskuteczniejszą armatę - Nemanję Nikolicia. Węgier zastąpi Ivana Trickovskiego.

60'

Faul Bereszyńskiego na Mertensie, który próbował ośmieszyć Polaka, przerzucając sobie nad nim piłkę. Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że w poprzedniej sytuację zawodnikiem, który uderzył w poprzeczkę, był gracz Napoli - Christian Maggio - kapitan mógł zaliczyć swojaka.

58'

Ivan Trickovski wywalczył kolejny korner po twardej walce na prawej flance.

58'

Tomasz Brzyski z rzutu wolnego próbował z bardzo ostrego kąta zaskoczyć Gabriela, ale golkiper wypiąstkował piłkę daleko przed siebie. Legia w gazie!

57'

Poprzeczka po rzucie rożnym! Jeden z legionistów uderzył głową i zapachniało wyrównaniem!

57'

Aleksandar Prijović znalazł się na szesnastym metrze i spróbował szybkiego strzału, ale został zablokowany przez wracającego obrońcę Napoli. Rzut rożny dla Legii.

54'

Uderzenie Ivana Trickovskiego z 25 metrów szybuje wysoko ponad poprzeczką i od bramki grę wznowi Gabriel.

52'

Jose Callejon pomknął prawym skrzydłem, wrzucił piłkę wprost na głowę wbiegającego Mertensa, a Belg nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce Dusana Kuciaka. Czy Legia będzie w stanie podnieść się po tym szybkim ciosie?

52'

Gol dla Napoli! Dries Mertens i na Łazienkowskiej Legia przegrywa 0:1!

49'

Napoli od początku drugiej połowy w natarciu, goście spokojnie rozgrywają piłkę na połowie Legii i zakończyli akcję uderzeniem z półwoleja w wykonaniu Davida Lopeza.

46'

W pierwszej połowie to goście z Neapolu częściej utrzymywali się przy piłce (aż 60% posiadania), jednak obie ekipy stworzyły podobną liczbę sytuacji podbramkowych i oddały po dwa celne strzały. Mimo wszystko to Włosi byli zespołem groźniejszym i byli bliscy udokumentowania tej przewagi bramką, ale piłkę z linii bramkowej wybił Michał Pazdan.

46'

Zaczynamy II połowę!

45'

Koniec pierwszej odsłony. Do przerwy Legia remisuje bezbramkowo z Napoli!

45'

O minutę dłużej potrwa pierwsza połowa.

44'

Jakub Rzeźniczak ukarany żółtą kartką za faul na aktywnym dziś na szpicy Manolo Gabbiadinim.

43'

Christian Maggio ładnie podłączył się do akcji ofensywnej Włochów na prawej stronii, przyjmując piłkę na klatkę piersiową. Wrzutka kapitana Napoli została szybka wybita, a później legioniści zdołali przejąć piłkę i wybić na aut.

35'

Vlad Chiriches, rumuński obrońca drużyny spod Wezuwiusza, zdecydował się na strzał z dystansu, ale bardzo, bardzo niecelnie.

35'

Strata Legii w środku pola kończy się kontrą ze strony Napoli, Igor Lewczuk musiał ratować się faulem na twardo zastawiającym się Gabbiadinim.

35'

Z dystansu uderza Guilherme, płaski strzał minął bramkę Napoli o dobry metr.

35'

Michał Kucharczyk strzela sprzed pola karnego, ale w sam środek bramki, gdzie czyhał na piłkę Gabriel, golkiper gości.

33'

Ivan Trickovski wrzuca piłkę z rzutu wolnego z trzydziestego metra, ale Gabriel wyszedł do dośrodkowania na przedpole i pewnie chwycił piłkę w powietrzu, uprzedzając graczy Legii.

32'

Michał Pazdan popisał się ładną paradą obronną i wyprzedził czystym wślizgiem Gabbiadinego we własnym polu karnym.

30'

Callejon na chwilę musiał dojść do siebie po starciu z Brzyskim, ale wszystko już w porządku. Rzut wolny dla Napoli wykonuje kapitan Christian Maggio.

30'

Rzut rożny dla Napoli nie przyniósł najmniejszego zagrożenia - piłka wrzucona zdecydowanie zbyt mocno ominęła wysokim łukiem całe pole karne.

29'

Kucharczyk znowu ucierpiał, tym razem po walce w defensywie przeciwko Jose Callejonowi. Lekarze jeszcze raz w akcji.

28'

Pazdan wybija strzał z linii bramkowej! Było bardzo groźnie!

26'

Wrzutka Trickovskiego z narożnika, Jodłowiec uderza głową i wygrywa pojedynek z obrońcą Napoli, lecz futbolówka pofrunęła ponad bramką.

25'

Tomasz Brzyski zapędził się aż pod linię końcową i wywalczył korner dla Legii.

25'

Kucharczyk dynamicznie wpada w pole karne z lewej flanki, dryblując rywala i mijając go jak slalomową tyczkę, lecz nikt nie zamknąl jego płaskiej wrzutki na piąty metr.

25'

Ivan Trickovski uderza z dystansu, ale piłka wędruje wprost do koszyczka Gabriela, bramkarz Napoli nie miał najmniejszych problemów z interwencją.

23'

Callejon nie przyjął czysto piłki pod linia końcową, a mogła to być przyzwoita sytuacja dla gości. Od bramki Dusan Kuciak.

22'

Warszawiacy oddają piłkę i od bramki zacznie Gabriel, golkiper Napoli.

21'

Michał Kucharczyk leży na murawie przy linii bocznej i potrzebna będzie pomoc lekarzy. Ładne zachowanie Włochów, którzy od razu wybili piłkę poza boisko.

21'

Gabbiadini odwraca się z piłką i mocno strzela, lecz chorągiewka liniowego powędrowała w górę. Włoski napastnik i tak nie trafił w bramkę. Legia póki co bezbłędnie zastawia pułapki ofsajdowe.

18'

Sprytnie rozegrany rzut wolny Napoli z okolic czterdziestego metra nie przyniósł celnego strzału na bramkę, ale zasiał sporo zamieszania w szeregach obronnych warszawiawskiej drużyny.

16'

Szybka kontra Legii, Prijović znalazł się przy linii końcowej, przetrzymał futbolówkę, by odegrać ją do wbiegającego Trickovskiego, lecz Macedończyk uderzył płasko, lekko obok słupka.

16'

W polu karnym znalazł się niepilnowany Dries Mertens, Belg doszedł do uderzenia na dziesiątym metrze po płaskim dośrodkowaniu z prawej strony, jednak nie trafił czysto w piłkę, a ta przemknęła tylko wolno obok słupka bramki strzeżonej przez Dusana Kuciaka.

16'

15'

15'

15'

12'

Długa piłka z głębi pola w kierunku napastnika Napoli - Gabbiadiniego - sprawnie wybita głową przez Kubę Rzeźniczaka.

10'

Michał Kucharczyk ruszył z kontrą prawym skrzydłem, ale w akcji uczestniczyło tylko trzech graczy w białych koszulkach i cała sytuacja straciła impet. Dośrodkowanie w pole karne okazało się zbyt głębokie i piłkę przejęli Włosi.

10'

8'

Goście z Italii bardzo długo rozgrywają piłkę spokojnie we własnych szeregach obronnych, a legioniści nie kwapią się, by przycisnąć ich pressingiem. Głośne gwizdy na trybunach.

6'

Mertens wpadł w pole karne z lewej strony, uciekając obrońcom Legii po podaniu Gabbiadiniego, ale strzelił zbyt lekko i wprost w Kuciaka.

2'

Tym razem w pułapkę ofsajdową złapany Gabbiadini.

1'

Kucharczyk trafił do bramki, szkoda tylko, że sędzia dużo wcześniej odgwizdał spalonego.

21:05

Zaczynamy! Legia na biało, Napoli na niebiesko!

21:04

21:03

Dzisiejsze zawody poprowadzi Grek Michael Koukoulakis.

21:03

20:59

Kibice Legii przygotowali efektowną oprawę z flagami w klubowych barwach i racami. Ciekawe, co na to delegaci UEFA. W sektorze gości pojawiła się również spora grupa kibiców z Italii.

20:55

Na trybunach rozbrzmiewa już "Sen o Warszawie".

20:51

Legia w tabeli Ekstraklasy zajmuje obecnie 3. miejsce. Goście z Włoch okupują zaś dopiero 10. lokatę w Serie A, lecz przegrali tylko w pierwszej kolejce. Podopieczni Maurizio Sarriego udowodnili, jak potrafią być groźni, rozbijając Lazio aż 5:0 i pokonując Juventus 2:1.

20:50

W mediach wiele spekuluje się, że dzisiejszy mecz może być pożegnaniem trenera Henninga Berga z Łazienkowską. Przeciętna gra "Wojskowych" sprawiła, że posada Norwega w Legii jest zagrożona, a głównym faworytem do przejęcia stanowiska jest Rosjanin Stanisław Czerczesow.

20:50

20:47

W pierwszej kolejce drużyna Legii po bardzo kiepskim, nudnym i bezbarwnym spotkaniu poległa w Danii z miejscowym Midtjylland. Z kolei drużyna spod Wezuwiusza rozbiła Club Brugge aż 5:0, a w ostatniej kolejce Serie A pokonała naszpikowany gwiazdami Juventus 2:1.

20:45

Drużyna gości wystąpi w mocno rezerwowym składzie. Do Warszawy nie przyleciał Marek Hamsik, w kadrze meczowej nie ma tez bramkarza Pepe Reiny, a na ławce zasiądzie hiszpański stoper Raul Albiol.

20:43

W składach obu ekip nie brakuje niespodzianek. Trener Henning Berg zdecydował się posadzić na ławce najlepszego snajpera zespołu - Nemanję Nikolicia. W środku pola nie zagra zawieszony za kartki Dominik Furman, a na rezerwie wylądował również Stojan Vranjes. W ich miejsce pojawią się na murawie Michał Pazdan i wracający po kontuzji Tomasz Jodłowiec. W pierwszej jedenastce na prawym skrzydle zagra też Macedończyk Trickovski.

20:40

Składy obu zespołów widoczne są już w panelu po lewej stronie. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.

20:40

Na relację LIVE ze spotkania Ligi Europy pomiędzy Legią Warszawa a SSC Napoli ze stadionu przy Łazienkowskiej serdecznie zaprasza Michał Bezuch!

19:52

13:13

Legia Warszawa - Napoli LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Pogromcy Juventusu przyjeżdżają na Łazienkowską

W ramach drugiego spotkania w fazie grupowej Ligi Europy, Legia Warszawa podejmie dużo wyżej notowane Napoli. Jeśli warszawianie chcą myśleć o awansie do następnej rundy nie mogą już patrzeć na klasę rywala. Bez względu na to z kim grają, muszą walczyć o każdy punkt. Zadanie wydaje się jednak bardzo trudne.