Czwartek, 17 września 2015, godz. 19:00
FC MidtjyllandFC Midtjylland
1 : 0
20:55

Słabo dziś zagrała Legia i zasłużenie przegrała z mistrzem Danii. Wkrótce materiały pomeczowe, teraz przenosimy się na Bułgarską. Za wspólne spędzenie wieczoru dziękuje Państwu Piotr Bernaciak.

95'

Koniec meczu.

94'

Powstrzymał kontrę przy linii bocznej sam Kuciak i dostaje za to żółtą kartkę.

92'

Mocny strzał Olssona broni instynktownie Kuciak. Legia już niestety bez wiary...

90'

Gospodarze mieli rzut wolny, a petarda Poulsena ląduje tylko na słupku bramki Legii.

90'

Zmiana jeszcze w drużynie gospodarzy - Rasmussena zmienia Pusic.

89'

Legia skończy w dziesiątkę. Furman fauluje wychodzącego na czystą pozycję Onuachu.

85'

Jakob Poulsen wyciał Guilherme równo z ziemią i za to zagranie dostaje żółtą kartkę.

85'

Mocny strzał Nikolicia z półwoleja, jednak uderzenie to nie tworzy żadnego zagrożenia bramce gospodarzy.

83'

Zmiana także w Legii. Vranjesa zmienił młody Rafał Makowski.

82'

Pione Sisto zmieniony przez Paula Onuachu.

79'

Świetnie z kontrą ruszył Trickovski, wystawił piłkę Guilherme, ten jednak uderza płasko i bramkarz broni to uderzenie.

78'

Napoli prowadzi aż 5:0, niewątpliwie jest to faworyt do pierwszego miejsca w tej grupie.

76'

...a na boisku Ivan Trickovski w miejsce Kucharczyka.

75'

Furman z kartką za brutalny faul przy linii bocznej...

74'

Za chwilę na boisku zamelduje się Trickovski.

72'

Coraz bardziej widoczna jest przewaga gospodarzy.

71'

Od bramki rozpocznie Dusan Kuciak po bardzo niedokładnym zagraniu jednego z piłkarzy drużyny z Midtjylland.

68'

Kuciak łapie niebezpieczny strzał Pione Sisto.

66'

Żółtko dla Rasmussenna za nurkowanie w polu karnym.

63'

Na spalonym Prijović. Legia rzuciła się do ataku.

61'

Niestety... Michał Kucharczyk podbija głową piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i mija ona zaskoczonego Kuciaka. 1:0 prowadzą gospodarze i Legia musi wziąć się do roboty.

60'

Kartonik dla Guilherme, który potraktował rywala łokciem.

59'

W stuprocentowej sytuacji znalazł się Pione Sisto, ale dał się wyprzedzić Brzyskiemu, który wybił piłkę na oślep.

57'

Imponuje dziś Bartosz Bereszyński, kolejny raz precyzyjnym wślizgiem zażegnał niebezpieczeństwo przy linii bocznej.

55'

Napoli prowadzi z Brugią już 4:0.

54'

Kolejny raz faulowany w środku pola Guilherme, bardzo często dziś poszkodowany jest Brazylijczyk.

51'

Faulował Rasmussen w polu karnym Legii i to wicemistrzowie piłki będą mieli piłkę.

49'

Ciekawie rozwijała się kontra Legii, jednak złym podaniem na lewą stronę zakończył ją Guilherme.

47'

W przerwie Anderssona zmienił Olsson.

20:01

...od środka Midtjylland!

20:01

Za chwilkę wracamy do gry...

19:47

Przewagę na boisku mają piłkarze Legii Warszawa, jednak muszą bardzo uważać na groźne dośrodkowania gospodarzy. Starają się posyłać długie piłki z autu, co wprowadza małe zamieszanie, jednak jak dotąd legioniści potrafili sobie z nim poradzić. Czekamy na drugą połowę!

46'

Nic nie doliczył sędzia do pierwszej połowy.

44'

Sam na sam wyszedł Prijović, jednak spróbował zwodu i poślizgnął się!

42'

Piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego szybowała w stronę bramki Legii, ale zdołał złapać ją Kuciak.

38'

Uderzał mocno na bramkę Peter Andersen, na posterunku golkiper wicemistrzów Polski.

38'

Długie podanie do Kucharczyka, ten nie opanował piłki i od autu Midtjylland.

35'

Długie dośrodkowanie Bach Baka łapie Kuciak.

33'

Rozbudził się nam trochę ten mecz, Legia nieprzerwanie tworzy sobie sytuacje. W Midtjylland zaczął mocno padać deszcz, miejmy nadzieję że nie wpłynie to znacząco na kontrolę piłki.

30'

Wyśmienitym wślizgiem Bach Bak powstrzymuje serbskiego napastnika Legii, który wychodził już sam na sam!

28'

Dobry strzał z dystansu Nikolicia, który świetnie wywalczył sobie pozycję do uderzenia poprzez zastawienie się z piłką.

27'

3:0 w Neapolu, Napoli gromi Brugię.

26'

Na spalonym Nemanja Nikolić po zagraniu Bereszyńskiego.

23'

Źle zagrał Stojan Vranjes do Nikolicia, pospieszył się z podaniem Bośniak i piłkę przejął bramkarz.

21'

A w drugim meczu tej grupy Napoli prowadzi z Club Brugge już 2:0.

20'

Nerwowe wybicie Andersena i Legia miała szansę na szybkie rozegranie autu, jednak równie szybko ją zmarnowała.

19'

Teraz seria rzutów rożnych dla Legii Warszawa, dośrodkowuje Dominik Furman. Fauluje w walce o piłkę Guilherme i piłka dla gospodarzy.

16'

Rzut różny dla gospodarzy po świetnym wybiciu Bartosza Bereszyńskiego . Z kornera nic nie wynika i od bramki rozpocznie Legia.

14'

Po raz kolejny dobrze dośrodkowywał Tomasz Brzyski, i ponownie wybija obrona Midtjylland, niebezpieczne są dziś jego podania w pole karne.

11'

Faulowany w środku pola Dominik Furman.

9'

Dobrze dośrodkowywał Brzyski w kierunku Nikolicia, jednak tą groźną wrzuta wybijają obrońcy.

6'

Starają się stworzyć jakieś akcje skrzydłami piłkarze Midtjylland, póki co jednak dośrodkowania wciąż wybijane przez legionistów.

3'

Prijović doszedł do piłki, lecz nie uderzył celnie i od bramki gospodarze.

1'

Świetne długie podanie do Nikolicia, ten huknął ze skraju pola karnego i mamy pierwszy rzut rożny!

19:01

Rozpoczynamy mecz, od środka zaczynają legioniści!

18:57

Piłkarze wychodzą z tunelu prowadzeni przez tureckiego arbitra Huseyina Goceka.

18:55

18:55

Piłkarze zbierają się w tunelu, za kilka minut zaczynamy mecz!

18:50

Za 10 minut zaczynamy!

18:33

18:24

18:16

Starcia mistrza Danii z wicemistrzem Polski nie będzie mógł obejrzeć komplet publiczności. UEFA zdecydowała się ograniczyć liczbę miejsc na stadionie w Herning do ośmiu tysięcy (normalnie 9,5 tysiąca). Jest to spowodowane wydarzeniami łamiącymi przepisy europejskiej centrali, do jakich doszło podczas spotkania Midtjylland z Southampton.

18:00

17:46

Oto składy obu drużyn! Obaj trenerzy posyłają do boju swoje najmocniejsze jedenastki, liczymy na emocje!

17:37

Liczymy dzisiaj na dobre rozpoczęcie fazy grupowej w wykonaniu piłkarzy Henninga Berga.

17:30

Wita Państwa Piotr Bernaciak, za moment składy!

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA FC MIDTJYLLAND - LEGIA WARSZAWA

Legia Warszawa - Zoria Ługańsk

W pierwszej kolejce zmagań fazy grupowej Ligi Europy warszawianie zmierzą się z mistrzem Danii, FC Midtjylland, którego zawodnikiem jest były bramkarz Widzewa Patryk Wolański. Z jednej strony wydaje się, że Duńczycy są idealni na start, gdyż to z nimi będzie najłatwiej podjąć wyrównaną rywalizację. Z drugiej Midtjylland to tak naprawdę wielka zagadka, która może sprawić kilka niespodzianek. – Duńczycy grają bardzo fizyczną piłkę. Dla nich to pierwszy występ na arenie międzynarodowej, a to dodaje im jeszcze dodatkowej ekscytacji tymi rozgrywkami – przyznał Henning Berg.