Środa, 4 listopada 2015, godz. 20:45
1 : 0
ValenciaValencia CF
22:42

Szybki cios na początku drugiej polowy podciął skrzydła "Nietoperzom", którzy poruszali się przez cały mecz jak... mucha w smole. Wolna, apatyczna gra nie miała szans na korzystny wynik przy rozpędzonym gospodarzom. Dopiero im bliżej końca meczu, tym Valencia grała ciut szybciej, ale można powiedzieć, że przeszła obok meczu.

O kolejne punkty trzeba walczyć za trzy tygodnie. Trzeci w tabeli Gent (4 punkty) zagra na wyjeździe z ostatnim Olympique Lyon (jedno "oczko"),. Druga Valencia (7 punktów) pojedzie do zimnego St. Petersburga na mecz z Zenitem, który jest pewny gry w fazie pucharowej z kompletem zwycięstw na koncie.

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

95'

Koniec meczu! Gent zasłużenie pokonuje Valencię i pozostaje w grze o fazę pucharową Ligi Mistrzów!

94'

Coulibaly zakończył indywidualną akcję niecelnym strzałem. Szybkie wznowienie gry i Alcacer powstrzymany przed "szenastką" Gent.

93'

Ostrzeliwani są piłkarze Gent we własnym polu karnym. Rzut rożny, po którym Sels najpierw pewnie piąstkuje a po chwili - jak piłka wróciła w okolice jego bramki - łapie do "koszyczka" jak największy skarb.

93'

Kalifa Coulibaly na ostatnie minuty wchodzi za Brechta Dejaegere'a.

92'

Indywidualna akcja Cancelo zakończona niedokładnym zagraniem w pole karne. Jeszcze gospodarze trochę grają na czas - potrzebna pomoc medyków, a kibice Gent świętują trzy punkty.

91'

Dejaegere powstrzymany przez Gayę na prawej stronie. Jednak gospodarze będą mieli aut na wysokości "szesnastki" Nietoperzy.

90'

Jeszcze co najmniej cztery minuty potrwa druga połowa

89'

Sels wznawia grę od bramki po nieudanym zagraniu z głębi pola do Alcacera.

88'

Gaya przegrywa pojedynek z Rafinhą na lewej stronie, ale będzie aut dla gości na wysokości pola karnego przeciwnika. Bez zagrożenia.

86'

Depoitre powalczył z Mustafi o piłkę i pozycję w polu karnym Valencii. Napastnik gospodarzy zrobił to o tyle sprytnie, że nabił rywala po czym Gent wznowi grę z rzutu rożnego ku radości kibiców.

85'

Enzo Perez sfaulował rywala i otrzymuje żółtą kartkę.

84'

Niebywałe! Trener Gent zmienia zawodnika, który na boisku pojawił się pół godziny temu! W stronę ławki udaje się zdenerwowany Benito Raman. Zmienia go Rafinha.

83'

Parejo wyskoczył najwyżej do dośrodkowania Piattiego z rzutu wolnego. Jego strzał głową zdobyłby punkt w... rugby.

82'

Ataki Valencii są zbyt schematyczne i biją głową w żółty mur. Coraz mniej czasu na zmianę niekorzystnego rezultatu. Gent umiejętnie broni się i czeka na możliwość wyprowadzenia kontry.

80'

Strzał Aderlana głową został zablokowany, ale jego dobitka nogą nie doszła do skutku.

79'

Dwójkowa akcja Andre Gomesa z Piattim na lewej stronie. Ten drugi wywalczył rzut rożny i ustawił piłkę w narożniku.

78'

Dejaegere na spalonym.

76'

Gospodarze mimo że są zamknięci przed własnym polem karnym, to i tak spokojnie wychodzą z opresji. Strzał Parejo zza "szesnastki" zablokował" Neto.

75'

Gent radzi sobie z "pressingiem Iwańskiego" zastosowanym przez kilku piłkarzy Valencii. Dalekie wybicie Selsa do Depoitre'a i ten przegrywa pojedynek główkowy, a dodatkowo był na spalonym.

73'

Niepotrzebnie zaostrza się ten mecz. Spóźniony wślizg Benito Ramana i żółta kartka wędruje na jego konto.

72'

Andre Gomes upomniany żółtą kartką. Skosił Milicevicia równo z trawą.

72'

Parejo powinien potrenować dośrodkowania z rzutu rożnego. Kolejny raz zagrał za krótko - piłkę przejął Kums. Kontra Gent została zduszona za linią środkową przez Mustafiego.

70'

Joao Cancelo melduje się na murawie. Zastępuje Sofiane'a Feghouli'ego. To ostatnia zmiana w Valencii.

68'

Głębokie dośrodkowanie Barragana i zamykający akcję Piatti chciał uderzyć z powietrza. Piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

68'

Goście gubią się w ataku. Wydawało się, że podanie na niespełna dziesięć metrów będzie dokładne. Nieporozumienia Pereza z Piattim i wzajemne pretensje.

67'

Aderlan w ostatniej chwili wybił piłkę spod nóg rozpędzonego Depoitre'a tuż przed polem karnym Valencii. Świetnym podaniem z głębi pola popisał się Kums.

65'

Podanie na "zapalenie płuc" do Feghouli'ego. Ten zdołał zagrać w pole karne, ale za krótko i Mitrović przecina podanie adresowane do Alcacera.

63'

Druga zmiana w Valencii. Andre Gomes wchodzi za Javi Fuego.

22:03

Gol Svena Kumsa z rzutu karnego

61'

Udając się na chwilę poza boisko reprezentant Niemiec otrzymał żółtą kartkę za wcześniejszy faul

60'

Mustafi nie podnosi się z murawy po starciu z Neto. Konieczna jest pomoc medyczna.

58'

Atak Ramaza lewą stroną zakończony płaskim zagraniem na wprost bramki w stronę napastników! Szybszy był jednak Domenech.

57'

Sels przytomnym wyjściem na 8. metr skrócił kąt czym uniemożliwił oddanie strzału Alcacerowi.

56'

Parejo strzela nad murem i nad poprzeczką.

55'

Perez pada jak rażony piorunem po walce bark w bark z Neto. Rzut wolny ok. 25 metrów od bramki Selsa.

54'

Benito Ramaz wchodzi za kontuzjowanego Kenny'ego Saiefa.

52'

Saief dostaje piłkę na lewej stronie i z grymasem na twarzy wybija ją poza linię boczną. Symboliczny kołowrotek w wykonaniu Izraelczyka - doznał urazu i będzie konieczna zmiana.

51'

Atak pozycyjny Valencii na lewej stronie pola karnego rywala. Piłka zagrana w "szesnastkę" do Alcacera, który zgrał ją do Parejo, ale jego strzał został zablokowany.

50'

Gospodarze zasłużyli na bramkę za postawę w pierwszej połowie.

48'

Belg uderzył w lewy górny róg bramki. Domenech musnął piłkę rękawicą, ale nie na tyle, by obronić! Szał radości na trybunach!

48'

GOL, (SZCZĘŚLIWIE) SVEN KUMS!!!!

48'

Saief dośrodkowuje z lewej strony niemal z linii końcowej i Barragan zagrywa piłkę ręką! Rzut karny dla KAA Gent!

46'

Od razu Argentyńczyk chciał pokazać się z dobrej strony, ale został umiejętnie zablokowany. Po chwili było tak w drugim polu karnym.

46'

Powracamy do Gandawy na drugą połowę. Przed momentem Valencia zaczęła ze środka!

46'

Mamy jedną zmianę w ekipie gości: za niewidocznego Santi Mina będzie grał Pablo Piatti.

21:36

Dobre pierwsze trzy kwadranse w wykonaniu gospodarzy. Niesieni fantastycznym dopingiem mogli prowadzić co najmniej dwiema bramkami, ale brakowało szczęścia - albo fenomenalnie interweniował Domenech, albo raziła nieskuteczność w sytuacjach, po których powinien paść gol. Valencia z "przodu" praktycznie nie istnieje. Ofensywne trio Feghouli-Alcacer-Mina jest skutecznie odcinana od podań co przekłada się na zerowy dorobek (celnych) strzałów. Matz Sels mógłby w tym czasie oglądać inne mecz Ligi Mistrzów w telewizji.

Jak będzie przebiegała druga odsłona? Przekonamy się niebawem.

45'

Koniec pierwszej połowy! Trzeba przyznać, że KAA Gent pechowo bezbramkowo remisuje z Valencią!

45'

Pojedynek biegowy Dejaegere z Gayą. Szybszy ten drugi.

44'

Depoitre ograł z "siatką" Gayę przed polem karnym Valencii, ale obrońca gości zdołał naprawić swój błąd, zabierając piłkę rywalowi. Kontra wyprowadzana przez Fuego została przerwana faulem.

42'

Perez faulowany w środku pola. Chwila oddechu dla obrony Valencii.

41'

Santi Mina na spalonym. Dodatkowo przy rajdzie prawą stroną wyszedł z piłką poza linię boczną.

39'

Obrona Gent przerywa podanie Parejo kierowane do niewidocznego Alcacera. Piłka jednak wyszła na rzut rożny, z którym jednak radzą sobie gospodarze.

36'

Neto podaje nie w tempo do wbiegającego w pole karne Foketa. Piłka leniwie wyszła poza linię końcową boiska.

34'

Kapitalne podanie Asare z pominięciem drugiej linii do wbiegającego w pole karne Depoitre'a. Ten dobrze opanował piłkę i mimo pressingu obrońcy zdołał uderzyć na bramkę. Jednak zbyt lekko by zmusić Domenecha do jakiegokolwiek wysiłku.

31'

Rzut rożny dla Gent. Kums fatalnie przestrzelił, więc Domenech wznawia grę z "piątki".

31'

Dośrodkowania Foketa z prawej stronie sieją duże zagrożenie w "szesnastce" gości. Wydawało się, że sytuacja została zażegnana przez Barragana, ale ten zgrał piłkę klatką piersiową wprost pod nogi Dejaegere'a. Jego strzał został jednak zablokowany przez Mustafiego.

30'

Daniele Orsato pierwszy raz sięga do kieszonki. Sofiane Feghouli upomniany żółtą kartką za ostre, spóźnione wejście w Asare.

27'

Uderzenie Saiefa z lewej strony pola karnego nie sprawiło problemów Domenechowi.

25'

Jak to nie wpadło! Dejaegere uderzył głową z 7 metrów po koźle i piłka poszła nad poprzeczką! Belg aż złapał się za głowę. Jakby powiedział p. Dariusz Szpakowski w FIFIE:
"no, tak strzelając kolego, pomyśl o zmianie zawodu".

24'

Atak pozycyjny Valencii na prawej stronie. Barragan wycofał piłkę do Fuego, który pomagał sobie ręką w przyjęciu podania. To nieprzepisowe zagranie nie uszło uwadze sędziemu.

24'

Kontratak gości spalił na panewce po niecelnym podaniu Feghouli'ego w pole karne.

23'

Saief bez namysłu uderzył z woleja po dośrodkowaniu z prawej strony. Izraelczyk trafił jednak piłką w plecy Barragana.

21'

Ponownie napastnik gospodarzy w roli głównej. Tym razem nie kontrolował ustawienia obrony Valencii i dał się złapać na spalonego.

20'

Domenech pewnie chwyta piłkę po strzale głowa Depoitre'a.

18'

Nie ma gola dla Gent! Asare dośrodkował w pole karne z lewego skrzydła i głową uderzył Depoitre! Piłka leciała niemal w samo okienko, ale bramkarz w sobie znany sposób zdołał sparować futbolówkę na poprzeczkę! Sprzed linii wybił ją potem Mustafi!

13'

Fuego ratuje się faulem Od rozpoczęcia spotkania lepsze wrażenie jest po stronie gospodarzy, którzy grają na wyższym biegu. Valencia prezentuje się dość "ekonomicznie".

11'

Akcja Valencii przynosi rzut rożny. Słabe dośrodkowanie Parejo pada łupem obrony gospodarzy.

9'

Oskrzydlająca akcja Barragana prawą stroną - ten zagrał płasko przed bramkę do Alcacera, ale piłkę na rzut rożny wybił wślizgiem Nielsen. W podobnych okolicznościach zanotował bramkę samobójczą. Tym razem skuteczniej interweniował.

8'

Feghouli faulowany na lewej stronie za linią środkową boiska. Przez kilkanaście sekund Algierczyk nie podnosił się z murawy. Jednak może grać.

7'

Kapitalny strzał Kumsa z woleja po dośrodkowaniu z prawego narożnika i fenomenalna parada Domenecha, który wyciągnął się jak struna i sparował strzał jedną ręką! Wcześniej jednak rozległ się gwizdek sędziego - faulował jeden z zawodników Gent!

6'

Foket podłączył się prawą stroną i uderzył na bramkę Domenecha. Piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

5'

Valencia zamknięta przed własnym polem karnym. Fuego wszedł między środkowych obrońców i przeciął podanie adresowane do Depoitre'a.

4'

Płaskie wstrzelenie piłki w pole karne z prawej strony w stronę dalszego słupka. Piłka trafiła do Saiefa, lecz ten uderzył wysoko nad poprzeczką.

3'

Odpowiedź Valencii, ale atak został przerwany kilkanaście metrów za linią środkową. Niesiona żywiołowym dopingiem kontra Belgów zakończona Mustafiego, który wybił piłkę na aut na wysokości pola karnego.

1'

Dobre dośrodkowanie i piłka spada pod nogi Deipotre'a, którego anemiczne uderzenie z 8 metrów broni bramkarz.

1'

Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta! Od razu atak Gent lewą stroną przynosi rzut wolny po faulu Pereza.

20:43

Przywitanie drużyn. Gospodarze zagrają w "odblaskowych" żółtych strojach. Valencia na biało-czarno. Losowanie stron KAA Gent - Valencia

20:42

Na początku hymn Ligi Mistrzów był zakłócany przez inny utwór dobiegający ze stadionowych głośników. Po chwili jednak pozostał motyw przewodni tych elitarnych rozgrywek.

20:41

Przenosimy się Ghelamco Arena! Obie drużyny wychodzą na murawę!

20:25

Droga Valencii na mecz z KAA Gent

20:21

Arbitrem głównym dzisiejszego meczu jest Daniele Orsato z Włoch. Na liniach będą mu pomagać Lorenzo Manganelli oraz Riccardo Di Fiore. Sędzią technicznym jest za to Alessandro Giallatini.

20:16

Dwudziestego października Valencia szczęśliwie pokonała Belgów 2:1, mimo że... wszystkie bramki strzelali zawodnicy Heina Vanhaezebroucka - na korzyść "Nietoperzy" do własnej siatki trafili Nielsen i Mitrović, a do właściwej bramki strzelił Foket (czyt. relację z meczu Valencia CF - KAA Gent).

Bramki z meczu na Estadio Mestalla

20:13

I rezerwowi KA Gent: Brian Vandenbussche (bramkarz), Kalifa Coulibaly, Erik Johansson, Marko Poletanović, Rafinha, Benito Raman, Moses Simon.

20:11

Znamy wyjściowe "jedenastki" obu drużyn. Pora przedstawić rezerwowych. Zacznijmy od ławki gości: Yoel Domenech (bramkarz), Danilo Barbosa, Joao Cancelo, Rodrigo De Paul, Andre Gomes, Pablo PIatti, Ruben Vezo.

20:08

Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację

20:05

Kolejna piłkarska środa związana z Ligą Mistrzów tuż-tuż. Za niespełna 40 minut KA Gent podejmie przed własną publicznością Valencię CF i będzie chciała zrewanżować się za porażkę sprzed dwóch tygodni. Z jakim skutkiem?

18:49

Gent - Valencia LIVE!

ZAPOWIEDŹ: "Nietoperze" przegonią mistrza Belgii z Ligi Mistrzów?

Piłkarze Gent zmierzą się dziś na własnym boisku w meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów z Valencią. Będzie to rewanż za spotkanie rozegrane na Estadio Mestalla przed dwoma tygodniami, które zakończyło się zwycięstwem "Nietoperzy" 2:1.