Za wspólnie spędzony wieczór, kłaniając się znad klawiatury, dziękuje Adam Bochenek

22:43

Piłkarze i sztab szkoleniowy Lyonu mają sporo materiału do analizy, przemyślań i wyciągania wniosków. A w Gent dziś nie będzie cicho

22:41

Pierwsze spotkanie w historii Gent w Lidze Mistrzów, kibice w Belgii zapamiętają na długo. Świetny początek, odważna i pełna polotu postawa, potem czerwona kartka, która mogła zakończyć ten mecz, następnie gol Jalleta, cudowne wyrównanie, obroniony karny, jeszcze jedna czerwona kartka, heroiczna postawa w defensywie...oj, działo się. Murawa stadionu Ghelamco Arena zieje pustką po tym tornadzie.

94'

Ostatni gwizdek arbitra! Piłkarze Gent wybronili remis! Tylko jedna z tych drużyn się cieszy

93'

Lyon napiera coraz straszliwiej, Belgowie bronią się dzielnie, przypomnijmy grają w dziewięciu

92'

Żółta kartka dla Malbranque'a

91'

Hokejowa zmiana w Gent, niespełna dwadzieścia minut na murawie przebywał Raman

89'

Wspaniała parada Selsa, Lacazette chowa głowę w koszulce

88'

Foket fauluje Kalulu w polu karnym, sędzie dyktuje jedenastkę!

88'

Czerwona kartka dla Foketa! Goście w dziewięciu

87'

Dośrodkowanie Jalleta z prawej strony, niepewne interwencje belgijskich defensorów

84'

Zgranie piłki głową Depoitre do Ramana, ten z narożnika pola karnego mocno obija plecy defensora OL

82'

Owacja na stojąco dla strzelca bramki MIlicevicia, który opuszcza boisko

82'

Ostatnia zmiana w ekipie gości, w miejsce Ferriego - Malbranque

79'

Bliski przejęcia piłki w polu karnym był Lacazette, ale tylko dziubnął piłkę

79'

Valbuena raz jeszcze otwiera prawą flankę dla Ferriego, który wrzuca piłkę na ...aut

76'

Ferri ukarany żółtą kartką

75'

Znów daje o sobie znać Jallet, tym razem dokładnie dośrodkowuje z prawej strony, Valbuena marnuje jednak świetną okazję, strzelając obok słupka

74'

... oraz Depoitre

73'

Za słowne i niesłowne przepychanki kartkami ukarani: Umtiti...

72'

W odpowiedzi coach gospodarzy wpuszcza Ramana

72'

Natychmiastowa reakcja trenera OL, na placu gry melduje się Kalulu

70'

O słodka sprawiedliwości! Depoitre otrzymuje piłkę 40 metrów od bramki ustawiony tyłem, przytomnie zagrywa do kapitana swego Kumsa, defensywny pomocnik holuje kawałeczek piłkę, zagrywa prostopadle na prawą stronę do Milicevicia, ten z ostrego kąta silnie, płasko, między bramkarzem a interweniującymi defensorami, prosto do siartki

69'

GOOOOOOOOL! 1:1!

68'

Zbyt płaskie dośrodkowanie jest tylko przyczynkiem do transition offense Lyonu, akcję gości z 3/4 szerokości boiska strzałem po ziemii finalizuje Ferri niecelnie

67'

Foket z Miliceviciem robią dobry wiatr na prawej stronie, efektem rzut rożny dla Gent

65'

Kontratak gości, Valbuena raz na lewo, raz na prawo, w końcu dośrodkowanie Beauvue na głowę Lacazette'a, młody napastnik trafia nawet do siatki, ale jest na spalonym

63'

Rzut wolny z ok. 25 metrów z bocznej strefy dla Gent, dośrodkowanie w pole karne, piłkę przejmuje Depoitre, ale jego strzał jest dobrze blokowany

60'

Dośrodkowanie Valbueny z rzutu różnego na krótki słupek, Jallet idealnie wbiega w pole karne i uderza bardzo precyzyjnie. Lyon prowadzi 1:0

60'

GOOOL! Po 15 minutach boiskowej egzystencji Christoph Jallet wpisuje się na listę strzelców

56'

W odpowiedzi ruszył Lyon, strzał Tolisso tym razem prawą nogą znów minął światło bramki

56'

Kolejna kontra Gent, szarpnął Simon na lewej stronie, piłka odbita od defensorów Lyonu poszybowała w górę, a Milicević nie potrafił jej dobrze zgasić

54'

Valbuena wycofuje piłkę na szesnasty metr, świetny powrót Simona

53'

ładna akcja Milicevicia na prawej stronie, jednak jego dośrodkowania nie zamknął Simon

51'

Lyon od początku drugiej połowy ustawiony zdecydowanie wyżej, zone press już na połówce Gent

48'

Zamieszanie po rzucie rożnym OL, ostatecznie Tolisso uderza technicznie lewą noga nad bramką

46'

Trener Fournier dokonuje pierwszej roszady, na boisko wchodzi Jallet

21:49

Drugą połowę czas zacząć!

21:37

Drużyna Gent imponuje w tym spotkaniu, gra błyskotliwie, odważnie i w zupełności otrzepało ze swoich barkow tremę debiutanta. Piłkarze Lyonu póki co, gładzą swoje podbródki i szukają jakiegokolwiek sposobu na dobrze zorganizowanych Belgów. Nieodpowiedzialne zagranie Dejaegere może wypatrzyć końcowy wynik tego meczu

49'

Koniec pierwszych czterdziestu pięciu minut!

48'

Piękna akcja Valbueny, który grając na ścianę, przebywa z piłką 20 metrów, rozszerza grę na lewo dla Morela, którego dośrodkowanie wybijają obrońcy gospodarzy

47'

Grający w osłabieniu Belgowie nie zamierzają uciekać na własną połowę! Depoitre będąc tyłem do bramki zagrywa między dwoma obrońcami do wychodzącego Neto, ten mając przed sobą tylko Lopesa wyraźnie się gubi i tylko muska piłkę

43'

Pomocnik gości wyprostowaną nogę atakuje Gonalonsa, sędzie bez wahania wyciąga czerwony kartonik

43'

Szok! Czerwona kartka dla Dejaegere!

42'

Beauvue przyjmuje piłkę w szesnastce rywali, Mitrović po profesorsku zatrzymuje akcje

40'

Mimo ostrego kąta Valbuena uderza ze stojącej piłki, dwa metry za wysoko

39'

Lacazette podcięty przez Nielsena, będzie rzut wolny z lewej strony dla OL

38'

Kolejna akcja gospodarzy, strzał Milicevicia blokuja stoperzy Lyonu, a dośrodkowanie Foketa przechodzi przez całą szerokośc pola karnego, nietknięte przez żadną z kończyn

35'

Nielsen źle wybija piłkę głową, futbolówkę przejmuje Lacazette, wbiega w pole karne, ale jego strzał blokowany ląduje na bocznej siatce bramki Selsa

34'

Dejaegere leży na boisku, piłkarze Lyonu kontynuują akcję, ale pod naporem gwizdów, buczenia własnego sumienia wybijają piłkę

33'

Foket zagrywa odrobinę za mocno do wbiegającego w pole karne Dejaegere, aut bramkowy dla OL

31'

Dwie próby dośrodkowań gości, najpierw Rafael blokowany, a zagranie Ferriego pewnie wyłapuje Sels

28'

Powtórki pokazują, że sędzie liniowy miał rację

28'

Piłka w siatce po strzale Depoitre! Chorągiewka w górze, spalony

25'

Rafael wycięty przez Asare, będzie rzut wolny z bocznej strefy boiska

25'

Lyon wciąz nie potrafi znaleźć swojego rytmu, psuje nawet proste podania

21'

Z dystansu uderzał Ferri, piłka w znacznej odległości mija bramkę Selsa

18'

Dynamiczna akcja Dejaegere prawą stroną, wpada w pole karne, przewraca się po interwencji Morela, sędzia zamiast na wapno wskazuje tylko na narożnik boiska

15'

PIerwsza grożna akcja gości, Lacazette otrzymał piłkę na 16 metrze, ładnie nawinął obrońcę, ale uderzył bardzo niecelnie

13'

Gent zdecydowanie przejął inicjatywę

13'

Kolejna piłka za linię obrońców, tym razem Depoitre jest dobrze pilnowany

12'

Ależ szansa dla gospodarzy! Dejaagere zgrywa piłkę głową, Depoitre obiega stopera OL, znajduje się sam przed bramkarzem i uderza w poprzeczkę

10'

Pierwsze ofensywne wejście Rafaela, belgijscy defensorzy bez problemów wybijają piłkę z własnego pola karnego

9'

Tym razem dobrze w defensywie Jeremy Morel

8'

Świetny cross na lewą stronę od Gonalonsa dla Beavue, dobra interwencja Foketa przerywa akcję

7'

Błąd Mitrovicia przy wyprowadzaniu piłki omal nie zakończył się grożną sytuacją dla OL

5'

Dużo strat po jednej i po drugiej stronie, widać i czuć stres pierwszego spotkania

3'

Pierwsza akcja Gent, Moses do Milicevica i rzut rożny dla gospodarzy

20:45

Zaczynamy! Pierwszy mecz Gent w Lidze Mistrzów staje się faktem

20:42

Obie drużyny na murawie, czas na hymn Ligi Mistrzów, hymn piłkarskiego świata

20:24

Gent:Vandenbussche, Vitas Rafinha, Coulibaly, Matton, Van der Bruggen, Raman.

20:23

Lyon:Gorgelin, Biševac, Jallet, Mvuemba, Malbranque, Kalulu, Cornet.

20:23

Po lewej znajdują się wyjściowe jedenastki na to spotkanie, a tak prezentują się ławki rezerwowych obu ekip

20:20

Witaj Ligo Mistrzów! Zapraszamy na relację ze spotkania grupy H Champions League pomiędzy KAA Gent a Olympique Lyon

16:00

Gent - Olympique Lyon LIVE!

ZAPOWIEDŹ: OL wraca do LM - na początek belgijski debiutant

Na stadionie w Gent tamtejsza drużyna podejmie Olympique Lyon, który po trzech latach przerwy wraca do Ligi Mistrzów. Francuzi głodni gry w tych elitarnych rozgrywkach będą chcieli pokazać, że ostatnie trzy sezony, w których zabrakło ich nawet w fazie grupowej były jedynie wypadkiem przy pracy.