Chelsea LondynChelsea Londyn
2 : 0
FC PortoFC Porto
22:42

Kibice muszą być zadowoleni z widowiska, które oglądali dzisiaj na boisku. Liczne ataki z jednej i drugiej strony musiały się podobać fanom za równo Chelsea, jak i FC Porto. Tymczasem już wszystko wiemy - The Blues oraz Dynamo Kijów awansują do 1/8 finału Champions League! Chluba Ukrainy pokonała na własnym obiekcie Maccabi Tel Awiw (1:0) i gra dalej. Smoki z Portugalii muszą zadowolić się Ligą Europy. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Mariusz Daniluk! Dobranoc!

94'

KONIEC! CHELSEA LONDYN WYGRYWA 2-0 I GRA DALEJ! FC PORTO ZA BURTĄ LIGI MISTRZÓW, TYLKO W LIDZE EUROPY!

93'

Yacine Brahimi miał znakomitą okazję na gola kontaktowego! Napastnik gości dostał piłkę w środku pola karnego i pięknie strzelił z pierwszej piłki, ale piłka minęła prawy słupek.

91'

Loic Remy znalazł sobie miejsce na krawędzi pola karnego, lecz oddał słaby strzał, który poleciał daleko od prawego słupka.

90'

Cuneyt Cakir doliczył 180 sekund do podstawowego czasu gry!

89'

I już ostatnie przemeblowanie w The Blues - z boiska schodzi Eden Hazard, a zastępuje go Loic Remy.

88'

Wydaje się, że Porto nie ma już szans na korzystny rezultat. Goście mieli dobry okres swojej gry, ale teraz wyraźnie zwolnili.

87'

Hazard przewracany na własnej połowie boiska i arbiter zdecydował się na podyktowanie gospodarzom rzutu wolnego.

86'

Jose Mourinho dokonał drugiej roszady - na ostatnie kilka minut na placu gry melduje się John Obi Mikel. Nigeryjczyk zastąpił Diego Coste.

85'

Willian centrował w pole karne, ale Iker Casillas pewnie chwycił futbolówkę. Tempo spotkania już bardzo mocno spadło.

84'

"The Special One" może być zadowolony z postawy swoich podopiecznych:

83'

Corona po precyzyjnym podaniu posłał mocny strzał z dystansu. Thibaut Courtois spokojnie bron to uderzenie.

82'

Zbyt głębokie dośrodkowanie Tello i belgijski golkiper Chelsea bez kłopotów wyłapał futbolówkę.

82'

Zmiana w drużynie Chelsea - z boiska schodzi Oscar, a w jego miejsce pojawia się Pedro.

81'

Słupek ratuje Porto! Hazard znakomicie przedarł się na lewym skrzydle, a następnie uderzył z ostrego kąta i był bliski zdobycia bramki.

80'

Eden Hazard na krawędzi pola bramkowego przyjął dokładne dośrodkowanie i główkował w stronę lewego słupka. Na jego nieszczęście bramkarz udaremnił tą próbę.

79'

Layun niedokładnie wykonał stały fragment gry. Chwilę później Diego Costa odebrał długie prostopadłe podanie, ale Iker Casillas zasłużył na nagrodę za swoją znakomitą reakcję i przechwyt piłki.

78'

Znakomite uderzenie Tello z dystansu i jeszcze lepsza interwencja Courtoisa! Tylko korner dla wicemistrzów Portugalii.

77'

Cały czas obserwujemy niezwykle żywe spotkanie. Aktualnie przy piłce znajdują się Portugalczycy, który próbują przebrnąć się prawym skrzydłem.

76'

Jesus Corona był przy piłce i próbował pokonać przeciwnika. Zrobił to, ale jego bieg jest przerwany przez sędziego, który dopatrzył się faulu ofensywnego.

75'

Miguel Layun zagrywał z rzutu wolnego kilka metrów od pola karnego. Ładne dośrodkowanie, ale Thibaut Courtois pokazał się w dobrym świetle przechwycił piłkę. Chwilę później Vincent Aboubakar zamykał bardzo dokładne prostopadłe podanie, ale jeden z obrońców odebrał mu piłkę. Znakomicie gra dziś defensywa Chelsea!

74'

Branislav Ivanovic dostał żółty "kartonik" za spóźnione wejście.

73'

Branislav Ivanovic znalazł trochę przestrzeni, aby zagrać wysokie podanie, ale żaden z kolegów nie przejął piłki i wysiłek defensora gospodarzy poszedł na marne.

72'

Piętą próbował zaskoczyć Casillasa Oscar, ale dobrze ustawiony był golkiper Porto i nie dał się oszukać.

71'

Ostatniej zmiany dokonuje szkoleniowiec gości - boisko opuścił Hector Herrera, a zastąpił go Cristian Tello.

71'

Danilo Pereira próbował znaleźć jednego ze swoich kolegów z drużyny, ale podał zbyt mocno i szansa na powodzenie akcji przepadła.

70'

Ależ zmarnowana okazja Diego Costy! Hiszpan miał bardzo dużo miejsca, ale zbyt długo zwlekał z uderzeniem i został powstrzymany przez Danilo Pereirę.

69'

Eden Hazard obsłużył kolegów ładnym dośrodkowaniem, ale Iker Casillas piąstkując wybił piłkę.

68'

Przekombinowali teraz swój atak przyjezdni i grę od wrzutu z autu wznowią podopieczni Jose Mourinho.

66'

Przetrwali szturm Portugalczyków zawodnicy Chelsea i mają teraz chwilę oddechu. Z pewnością możemy spodziewać się kolejnych groźnych ataków gości, którym już nic nie pozostało do stracenia.

65'

Layun wykonał rzut rożny, ale jeden z obrońców wyskoczył w powietrze i wybił piłkę głową. Chwilę później Ramires nie odnalazł żadnego z kolegów w "szesnastce" gości - słabe dośrodkowanie.

64'

Yacine Brahimi po wrzutce ze skrzydła oddał bardzo mocny strzał. Jeden z obrońców The Blues znalazł się na linii strzału i tym samym zepsuł szyki napastnikowi gości. Mamy korner.

63'

W fantastycznej formie jest Willian:

62'

Miguel Layun próbował znaleźć jednego z kolegów w polu karnym. Bramkarz Chelsea wyskoczył wysoko ponad wszystkich zawodników i spokojnie przechwycił futbolówkę.

61'

Branislav Ivanovic pociągnął przeciwnika do tyłu i mamy rzut wolny dla FC Porto.

60'

Godzina gry za nami! W Kijowie wciąż bez zmian, co oznacza, że przy obecnym wyniku w Londynie Chelsea utrzymuje się na pierwszym miejscu, zaś Porto spada na trzecią lokatę!

59'

Courtois nie miał kłopotów z wyłapaniem futbolówki po zbyt głębokim dośrodkowaniu Herrery.

57'

... natomiast Maximiliano Pereire zmienia Ruben Neves

57'

Podwójna zmiana w zespole FC Porto - z boiska schodzi Giannelli Imbula, a zastępuje go Vincent Aboubakar...

56'

Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego, Jesus Corona wykonał na prawdę dobre dośrodkowanie w pole karne. Obrona Chelsea jest dziś jednak bardzo czujna.

55'

Danilo chciał się przedrzeć na wolne pole, ale przeciwnicy wyjaśnili sytuację. Rzut rożny dla Smoków.

53'

Eden Hazard znalazł dobrze ustawionego kolegę w polu karnym. Willian po prostu wbił piłkę w prawy dolny róg bramki. Iker Casillas bez szans! FC Porto w bardzo trudnej sytuacji!

52'

GOOOOOOL! WILLIAN! CHELSEA PODWYŻSZA PROWADZENIE!

51'

50'

Azpilicueta powalony na murawę w środkowej strefie boiska i arbiter bez cienia wątpliwości odgwizduje przewinienie.

49'

Miguel Layun popatrzył z wyrzutem na Brahimiego, który odebrał jego podanie. Strzał napastnika FC Porto z krawędzi pola karnego przeleciał wysoko ponad poprzeczką.

48'

Świetna indywidualna akcja w wykonaniu Jesusa Corony. Zawodnik gości pokonał dwóch obrońców przed oddaniem strzału tuż zza linii pola karnego, skierowanego pod poprzeczkę. Thibaut Courtois był przygotowany na to uderzenie i wyłapał piłkę.

47'

Willian przejął precyzyjne podanie i zostając sam na sam z bramkarzem kieruje piłkę w środek bramki. Iker Casillas był czujny, jak zresztą zwykle i łatwo zatrzymał ten strzał.

46'

Diego Costa szarżował na lewym skrzydle, aż upadł na murawę. Arbiter uznał, że reprezentant Hiszpanii symulował i gra nie została przerwana.

46'

GRA WZNOWIONA! SMOKI OD ŚRODKA BOISKA I GRAMY!

21:45

Zawodnicy wracają już na murawę Stamford Bridge!

21:38

Odrobina statystyk po pierwszej części meczu:

21:35

Obecny rezultat spycha Portugalczyków na trzecią pozycję, gdyż w drugim meczu tej grupy Dynamo Kijów prowadzi z Maccabi. To zwiastuje ogromne emocje w drugiej części gry!

21:35

To nie była najlepsza połowa w wykonaniu jednych i drugich. Żadna z drużyn nie potrafiła przejąć inicjatywy i zdominować rywala w pierwszej części spotkania. Gra Chelsea Londyn opierają się głównie na tworzeniu okazji poprzez szybkie kontrataki, w przeciwieństwie do drużyny FC Porto, która próbuje utrzymywać się przy piłce wymieniając dużo podań. Bardzo przypadkowa bramka samobójcza Ivana Marcano rozdziela oba zespoły. Wracamy za kilkanaście minut! Proszę się z nami nie rozstawać!

46'

ARBITER ZAKOŃCZYŁ PIERWSZĄ CZĘŚĆ MECZU! CHELSEA PROWADZI PO SAMOBÓJCZYM GOLU MARCANO!

45'

Na strzał z ostrego kąta zdecydował się Costa, ale golkiper Porto zdołał strącić piłkę na rzut rożny. Chwilę później bardzo dobrym piąstkowaniem po dośrodkowaniu Williana popisał się Iker Casillas.

44'

Linia obrony przeciwnika zatrzymała się jak jeden mąż we właściwym momencie i Diego Costa został złapany w pułapkę ofsajdową.

43'

Diego Costa powalony na murawę przez Martinsa Indi i arbiter po raz kolejny zmuszony jest sięgnąć po żółtą kartkę.

42'

Yacine Brahimi zdecydował się spróbować szczęścia i po precyzyjnym podaniu posłał mocny strzał w lewy dolny róg.Thibaut Courtois ma dziś dobre wyczucie i spokojnie obronił to uderzenie.

41'

Danilo Pereira otrzymuje żółtą kartkę za nieprzepisowe powstrzymywanie Diego Costy.

39'

Willian po raz kolejny nieudanie zacentrował piłkę. Chwilę później zupełnie nieudane dośrodkowanie Layuna i piłka poszybowała w trybuny. Z piątego metra grę wznowi Courtois.

38'

Sędzia odgwizduje faul. Maximiliano Pereira zagrał zbyt ostro. Rzut wolny dla drużyny Jose Mourinho.

37'

36'

Centra Williana w pole karne została wybita głową przez jednego z defensorów Smoków. Po chwili mieliśmy zbyt głębokie dośrodkowanie Maicona z rzutu rożnego i futbolówkę bez żadnego kłopotu wyłapał Courtois.

35'

Rzut wolny wykonał Willian. Piłka została jednak bez problemu wybita przez jednego z obrońców. Rzut rożny dla drużyny Chelsea.

34'

Maximiliano Pereira za podcięcie i przewrócenie przeciwnika zostaje ukarany żółtą kartką.

33'

Maxi Perreira faulował Oscara na prawym skrzydle i arbiter zdecydował się podyktować rzut wolny dla miejscowych.

32'

Miguel Layun posłał niebezpieczne dośrodkowanie w pole karne, ale obrońcy gospodarzy zachowali zimną krew i wybili piłkę.

31'

Ta żółta kartka była zasłużona. Nemanja Matic zrobił naprawdę ostry wślizg i Cuneyt Cakir nie wahał się go ukarać kartką.

30'

Jesus Manuel Corona wbiegł w "szesnastkę" i oddał strzał z linii pola karnego, ale jeden z obrońców zablokował piłkę. Sędzia liniowy wskazuje na chorągiewkę narożnika, FC Porto ma rzut rożny.

29'

Zbyt mocne dośrodkowanie Azpilicuety i futbolówka wychodzi poza linię końcową. Od własnej bramki grę wznowi Casillas.

28'

Willian posłał idealne dośrodkowanie z rzutu rożnego, lecz piłka powędrowała poza pole karne. The Blues mogą żałować zmarnowanej okazji.

27'

Można powiedzieć - no nareszcie! Oscar przejął podanie na krawędzi pola karnego i oddał strzał, który zostaje wspaniale zablokowany przez obrońcę. Chelsea wykona za moment rzut rożny.

26'

Obraz gry nie jest imponujący w ostatnich minutach. W tym momencie niestety nie oglądamy interesującego widowiska.

25'

Świetna kombinacja podań - Yacine Brahimi i Danilo Pereira podawali do siebie piłkę na jeden kontakt, zmierzali w kierunku bramki, ale w odpowiednim momencie połapali się we wszystkim defensorzy gospodarzy.

23'

Zamieszanie w polu karnym Porto po dośrodkowaniu Williana, ale ostatecznie defensorzy zespołu z Portugalii wybili piłkę.

22'

Maicon próbował pozbawić piłki przeciwnika, ale w końcu fauluje kopiąc go w nogi. Sędzia gwiżdże i przerywa grę. Rzut wolny z niebezpiecznej pozycji dla Chelsea.

21'

Maximiliano Pereira starał się wykończyć dośrodkowanie z prawej flanki, ale nie stworzył żadnego zagrożenia bramkarzowi The Blues.

20'

Diego Costa ukarany żółtą kartką za faul na Ikerze Casillasie.

19'

Zbyt mocne podanie do Diego Costy ze środka pola i piłkę pewnie wyłapał Iker Casillas.

18'

Eden Hazard na pełnej szybkości wbiegł w pole karne rywali i upał na murawę, ale arbiter nakazuje grać dalej.

17'

W bardzo głupi sposób, bez udziału przeciwnika stracił piłkę Eden Hazard. Do ataku momentalnie zabrało się FC Porto.

16'

Iker Casillas znakomicie zatrzymał Diego Costę, ale z "dobitką" Marcano nie miał szans:

15'

Widać zupełny brak pomysłu na grę w poczynaniach zawodników FC Porto. Przyjezdni przejęli futbolówkę, ale nie potrafią przedostać się pod pole karne mistrzów Anglii.

14'

Chelsea Londyn chce pójść za ciosem, ale seria dośrodkowań w pole karne rywali nie przyniosła im żadnej korzyści.

13'

Ogromny pech zawodników gości! Diego Costa otrzymał znakomite prostopadłe podanie, ale przegrał pojedynek sam na sam z Casillasem. Na nieszczęście dla gości piłka odbiła się od Marcano i wpadła do siatki. Mnóstwo przypadku w tej sytuacji!

12'

MAMY TRAFIENIE SAMOBÓJCZE! IVAN MARCANO PAKUJE PIŁKĘ DO WŁASNEJ BRAMKI!

11'

Ivanović ucierpiał w starciu z jednym z rywali i gra została na moment przerwana.

10'

Zawodnicy FC Porto spokojnie wymieniają się podaniami w okolicach linii środkowej boiska. Można powiedzieć, że pierwszy okres gry wyraźnie pod ich dyktando.

9'

Nemanja Matić za wysoko podniósł nogę w walce o piłkę na lewym skrzydle, co nie uszło uwadze arbitra. Od rzutu wolnego rozpoczną przyjezdni.

7'

Próbują odgryźć się londyńczycy, ale jak na razie bezskutecznie. Od wrzutu z autu grę wznowią piłkarze Julena Lopetegui'a.

6'

Przycisnęli zawodnicy FC Porto! Chelsea była zamknięta we własnej szesnastce. Z ostrego kąta uderzył Brahimi, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Courtois

4'

Wrzutem z autu na wysokości linii środkowej boiska grę wznowili zawodnicy Julena Lopetegui'a.

3'

Znów futbolówkę ze stałego fragmentu gry centrował Willian. The Blues nie stworzyli zagrożenia dla defensywy Porto.

2'

Pierwszy stały fragment gry dla The Blues. Willian centrował z rzutu wolnego, z lewej strony boiska. Piłka otarła się o jednego zawodnika gości i wyszła na rzut rożny.

20:45

GRAMY! OD ŚRODKA BOISKA ZACZĘŁA LONDYŃSKA CHELSEA!

20:41

Zawodnicy pojawili się już na placu gry i za chwilę wysłuchają hymnu Ligi Mistrzów!

20:30

Kapitan The Blues gorąco przywitany na Stamford Bridge:

20:09

Wyłonienie faworyta tej konfrontacji nie jest proste. choć wydaje się, że postawienie na FC Porto byłoby rozsądną decyzją. Chelsea Londyn, do awansu wystarczy tylko remis. Sprawa komplikuje się jednak w przypadku gości, którzy będą musieli czekać na wynik pojedynku Dynama Kijów z Maccabi Tel Awiw, no chyba że pokonają The Blues. Obie drużyny z pewnością chcą wygrać i przy tym awansować do kolejnej rundy. Emocji z pewnością nie zabraknie! Startujemy za nieco ponad 30 minut!

20:08

Willian z pewnością będzie dziś dużym zagrożeniem dla defensywy Smoków:

20:07

W pierwszym meczu pomiędzy obiema drużynami, na Estádio do Dragão w Porto, podopieczni Julena Lopetegui'a dosyć niespodziewanie pokonali Chelsea Londyn (2:1). Gole w tamtym spotkaniu strzelali Andre, Maicon oraz Willian. Czy Smokom uda się po raz drugi pokonać mistrzów Anglii?

20:05

Sędzią dzisiejszego spotkania będzie pan Cuneyt Cakir z Turcji. Oto najważniejsze statystyki arbitra:

Liga Mistrzów (2015/2016) - 3 spotkania, 11 żółtych kartek, 1 czerwona kartka

Eliminacje Euro 2016 - 3 spotkania, 18 żółtych kartek, 3 czerwone kartki

Turkish Super Lig (2015/2016) - 6 spotkań, 29 żółtych kartek, 1 czerwona kartka

20:00

Bramka Michaela Ballacka zdobyta w spotkaniu z FC Porto w 2007 roku:

19:56

Rzut oka na tabelę grupy G, w której poza Anglikami i Portugalczykami grają także Dynamo Kijów oraz Maccabi Tel Awiw:

1. Chelsea Londyn - 10 pkt (bilans bramek 11:3)

19:39

Sytuacja w drużynie FC Porto ma się bardzo dobrze. Goście nie myślą o odstawaniu od Sportingu Lizbona, który przewodzi w Primeira Lidze. Portugalczycy wygrali cztery ligowe mecze z rzędu. W ostatniej kolejce, zawodnicy Julena Lopetegui'a uporali się z Pacos de Ferreira (2:1) i dzięki temu zwycięstwu, nie stracili dystansu dwóch punktów do lidera.

19:38

Ustawienie taktyczne zespołu Julena Lopetegui'a:

19:37

Przyszła pora na ławkę rezerwowych FC Porto:

Helton, Ruben Neves, Evandro, Silvestre Varela, Cristian Tello, Vincent Aboubakar, Alberto Bueno

19:36

Chelsea Londyn w Premier League spisuje się bardzo słabo. Najlepiej świadczy o tym to, że The Blues zdobyli w lidze 15 "oczek" i znajdują się na 14. pozycji. W miniony weekend gospodarze po niezbyt ciekawej konfrontacji, przegrali na własnym obiekcie z AFC Bournemouth (0:1). Doskonale pokazuje to, ze gospodarze nie wyszli jeszcze z kryzysu w Premiership.

19:35

Skład desygnowany do gry przez Jose Mourinho:

19:33

Poznaliśmy podstawową jedenastkę Chelsea Londyn, więc czas na ławkę rezerwowych:

Asmir Begovic, Gary Cahill, John Obi Mikel, Robert Kenedy, Cesc Fabregas, Pedro, Loic Remy

19:26

Dziś odbyło się także spotkanie The Blues z ekipą Smoków w fazie grupowej młodzieżowej Ligi Mistrzów. Zakończył się on bezbramkowym remisem. Pierwszy pojedynek również zakończył się remisem (3:3).

19:19

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią, przygotowaną do dzisiejszego spotkania.

19:17

Dobry wieczór Państwu! Na relację LIVE ze spotkania 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, pomiędzy Chelsea Londyn, a FC Porto zaprasza Mariusz Daniluk, kłaniam się nisko!