FC PortoFC Porto
2 : 1
Chelsea LondynChelsea Londyn
22:38

Bez wątpienia wygrała drużyna lepsza. Chociaż Chelsea miała szanse na wyrównanie, to FC Porto było bliżej zdobycia trzeciej bramki. Kryzys mistrzów Anglii trwa, a Portugalczycy po tym zwycięstwie lądują na pierwszym miejscu w grupie.

95'

Sędzia po tej akcji odgwizduje koniec meczu.

94'

Ależ groźna sytuacja dla Chelsea. Pięknie rozegrany atak, ale ostatecznie strzał Cahilla nie przynosi bramki.

93'

Sędzia doliczył trzy minuty, a Chelsea zamknęła Porto w polu karnym, ale z tego nie wynika żadna groźna sytuacja.

91'

Diego Costa dostaje piłkę w polu karnym i próbuje strzelić, ale obrońca zatrzymuje piłkę ręką. Sędzia nie dyktuje jednak jedenastki!

91'

Gary Cahill został przez trenera wysłany na szpicę, gdzie ma towarzyszyć Diego Coscie i liczyć na zbieranie długich piłek.

89'

Kolejna żółta kartka w meczu. Za faul na Willianie ukarany zostaje Imbula.

88'

Fabregas dośrodkowuje w pole karne, ale Osvaldo je wybija.

86'

Ostatnia zmiana meczu. Za Brahimiego wprowadzony zostaje Osvaldo.

86'

Chelsea zupełnie nie ma pomysłu w ataku, a Matić decyduje się na strzał z daleka, który zupełnie mu się nie udaje. Takie rozwiązanie akcji niezmiernie irytuje Mourinho.

82'

Faul taktyczny Danilo i sędzia kara go żółtą kartką.

82'

Ależ sytuacja Porto! Po rzucie rożnym strzela Danilo, ale piłka odbija się od słupka, a potem z pola karnego ekspediuje ją Begović.

80'

Schodzi strzelec bramki Andre Andre, a w jego miejsce na boisku pojawia się Layun.

79'

Nemanja Matić dostaje żółtą kartkę, bo nieprzepisowo przeszkadzał w dryblingu Imbuli.

78'

Zmiana w Porto. Za Nevesa wchodzi Evandro.

75'

Przepiękne dośrodkowanie Williana z rzutu rożnego, ale Ivanović strzela tuż obok bramki. Blisko wyrównania byli teraz "The Blues".

74'

Podwójna zmiana, za Ramiresa wchodzi Matić. Mourinho próbuje zmienić obraz gry.

73'

Schodzi Pedro, wchodzi Kenedy.

73'

Brahimi znów próbuje indywidualnej akcji, a jego strzał ofiarnie broni Begović.

72'

Drużyna Chelsea w ogromnych opałach. Dwukrotnie próbował Imbula, raz Aboubakar, ale obrońcy i Begović ofiarnie bronią te strzały.

70'

Imbula znalazł miejsce do oddania strzału i uderzył z daleka, ale nie trafił celnie.

67'

Żółtą kartkę otrzymuje Azpilicueta za faul taktyczny.

64'

Piłkarze Chelsea naciskają na Brahimiego, piłkę przejmuje Pedro i świetnie podaje do Eden Hazarda, ale jego strzał ląduje na bocznej siatce.

63'

Pierwsza zmiana meczu. Za Mikela wchodzi Eden Hazard, zwiększając siłę ofensywną "The Blues".

59'

Willian dośrodkowuje w pole karne, gdzie na piłkę nabiega Pedro, ale Hiszpan nawet nie próbuje wbić jej do bramki.

57'

Ależ zamieszanie pod bramką Begovicia! Najpierw uderza Brahimi, a chwilę później próbuje Neves, ale Chelsea jakoś wychodzi z opałów.

55'

Znów chciała szybko odpowiedzieć Chelsea. Diego Costa uderza zza pola karnego i piłka uderza w poprzeczkę. Niewiele brakowało!

53'

Maicon gubi krycie i schylony w pół kieruje piłkę w kierunku bramki, gdzie jak wmurowany stoi Begović.

52'

Świetnie wykonany rzut rożny FC Porto!

51'

Dośrodkowanie Williana za wysokie i ląduje za linią końcową.

50'

Willian drybluje w środku pola i zostaje sfaulowany, a sędzia musi uspokajać trenera FC Porto.

50'

Ruben Neves próbuje strzału z dystansu, ale uderza nad bramką Begovicia.

48'

Ramires faulował w polu karnym w walce o górną piłkę i sędzia odgwizdał przewinienie.

48'

Willian dośrodkowuje w pole karne po świetnej klepce z Azpilicuetą, ale strzał Costy zostaje zablokowany. Rzut rożny.

45'

Sędzia gwiżdże i rozpoczyna drugą połowę.

21:45

Jednak jeśli ktoś w tym meczu przeważał, było to FC Porto, które przynajmniej potrafiło podejść w pobliże pola karnego Chelsea.

21:39

Mecz zdominowała gra w środku pola. Obie drużyny twardo trzymały się założeń taktycznych, nie pozwalając przeciwnikowi na zbyt wiele w ataku. Dopiero końcówka przyniosła bramki, najpierw w efekcie indywidualnej akcji Brahimiego, a potem po strzale z rzutu wolnego Williana. Oprócz tych dwóch sytuacji brakowało jednak strzałów, które mogłyby przynieść bramkę. Jedynie akcja z 16. minuty, po której uderzał Pedro miała potencjał.

21:36

Uderzenie Williana poleciało nad murem obok prawego słupka bramki Ikera Casillasa. Bramkarz Porto nawet nie drgnął, gdyż tor lotu piłki zasłonił mu mur, ale Hiszpan mógł i powinien zachować się lepiej.

47'

Zaraz po golu sędzia kończy pierwszą połowę.

46'

Strzał Williana z rzutu wolnego był perfekcyjny!

45'

Ramires mija dwóch zawodników FC Porto i zostaje sfaulowany tuż przed polem karnym.

44'

Willian dośrodkowuje w pole karne, ale z wywołanym z nim zamieszaniem dobrze radzą sobie obrońcy.

41'

Gary Cahill ukarany żółtą kartką po brzydkim faulu w środku pola.

39'

Brahimi świetnym dryblingiem wchodzi w pole karne z lewego skrzydła. Jego uderzenie broni Begović, ale z dobitką Andre Andre nie miał już szans.

37'

Maxi Pereira dobiega do piłki po kotłowaninie w polu karnym, ale jego uderzenie jest niecelne.

34'

Aboubakar kolejny raz próbuje sprzed pola karnego i kolejny raz pudłuje, ale dziwne, że pozwalają mu na to obrońcy Chelsea.

32'

Fabregas podaje do Diego Costy, a ten przyjmuje piłkę i świetnie drybluje szukając pozycji do oddania strzały, ale ostatecznie jego próba zostaje zablokowana wślizgiem.

30'

Maxi Pereira mija Williana prostym zwodem, ale jego dośrodkowanie przerywa Kurt Zouma.

27'

Ramires dostrzega w polu karnym swoich kolegów i dośrodkowuje przez pół boiska. Casillas orientuje się w sytuacji, ale łapie piłkę niepewnie. Na szczęście dla FC Porto żaden z graczy Chelsea nie przejmuje futbolówki.

26'

Dośrodkowanie Fabregasa próbuje przedłużyć Cahill, ale podaje za mocno i piłka ląduje za linią końcową.

25'

Diego Costa przejmuje piłkę, wyprzedzając Marcano, a ten próbuje naprawić błąd ostrym faulem. Sędzia daje żółtą kartkę.

23'

Aboubakar przewraca się w polu karnym i domaga się gwizdka sędziego, ale Ivanović interweniował czysto.

20'

Willian dośrodkowuje, ale trafia wprost w jednoosobowy mur.

19'

Żółta kartka dla Martisa Indiego po brutalnym faulu na Pedro.

18'

Aboubakar znów próbuje z dystansu, ale mocny strzał zostaje zablokowany.

17'

Druga próba z rzutu rożnego kompletnie nieudana, z łatwością radzą sobie obrońcy Chelsea.

16'

W zamieszaniu po rzucie rożnym piłka wylatuje wysoko w powietrze. Wypiąstkowuje ją Begović, ale po zablokowanym strzale gospodarze będą mieli okazję do poprawki.

16'

Świetna okazja Chelsea, Begović daleko wybija piłkę, a Willian przeprowadza błyskawiczną akcję i piękną prostopadłą piłką znajduje Pedro, ale ten będąc na czystej pozycji trafia prosto w bramkarza.

12'

Zupełnie nieprzygotowany strzał Aboubakara z dużej odległości trafia w bandę daleko od słupka bramki.

11'

Obrońcy Chelsea rozgrywają pomiędzy sobą piłkę, co nie podoba się kibicom, którzy zaczynają gwizdać.

10'

Pedro dośrodkowuje w pole karne, ale obrońcy są na swoim miejscu i bez trudu wybijają piłkę.

7'

Diego Costa świetnie kiwa na lewym skrzydle, wystawia piłkę do Pedro, ale jego strzał pięknie sparowuje na rzut rożny Iker Casillas.

6'

Porto utrzymuje się przy piłce i próbuje stworzyć atak pozycyjny.

3'

Pierwszy strzał meczu. Brahimi uderza sprzed pola karnego, ale bez problemu piłkę łapie Begović.

1'

Piłkarze FC Porto pierwsi kopią piłkę i rozpoczynają widowisko.

20:42

Na Estadio do Dragao rozbrzmiewa już hymn Ligi Mistrzów.

20:38

Oto ławki rezerwowych obu klubów:

Ławka rezerwowych FC Porto: Helton, Miguel Layun, Evandro, Pablo Osvaldo, Cristian Tello, Jesus Corona, Alberto Bueno.

Ławka rezerwowych Chelsea: Jamal Blackman, Rahman Baba, John Terry, Eden Hazard, Kenedy, Nemanja Matić, Ruben Loftus-Cheek.

20:37

Znamy już składy na mecz (można je zobaczyć po lewej stronie). Bez wątpienia zaskakują wybory Mourinho. Nie tylko posadził na ławce Hazarda i Maticia, ale nie znalazł miejsca w kadrze dla Oscara, Falcao i Remy'ego.

20:34

Tematem, który był często poruszany przed mecze było ponowne spotkanie Mourinho z Casillasem, po rozstaniu w Realu Madryt w niezbyt miłej atmosferze. Jednak sam Mourinho nie uważa, żeby było o czym dyskutować:

- Wiem, że chcecie pytać o Casillasa. Tak, przywitam się z nim. Nie ma czasu o tym dyskutować.
20:28

Wcześniej Mourinho na ławce trenerskiej spotykał się z Porto na Estadio do Dragao dwukrotnie - jeszcze kiedy prowadził Chelsea. W 2004 roku jego drużyna przegrała 2:1, a w 2007 zremisowała 1:1. Jak będzie tym razem?

20:19

Znów czas na Ligę Mistrzów, a ja zapraszam na relację z meczu FC Porto - Chelsea. To powrót Mourinho do Porto, ale także jego ponowne spotkanie z Ikerem Casillasem. O tym wszystkim można przeczytać w zapowiedzi.