Olympiakos Pireusolympiakos
2 : 1
dinamozagrebDinamo Zagrzeb
93'

Koniec spotkania. Olympiakos wygrywa 2:1, dzięki dwóm trafieniem rezerwowego Pardo!

90'

Sędzia Lahoz przedłużył spotkanie o 3 minuty.

90'

Kostas Fortounis dobrze prostopadle podał na prawej stronie do wbiegającego w pole karne Felipe Pardo, a ten pewnym strzałem zaskoczył Eduardo!

90'

GOOOOOOL! FELIPE PARDO!

87'

Mario Musa wchodzi za Juniora Fernandesa.

85'

Felipe Pardo wrzucał z rzutu rożnego, ale obrońcy Dinamo oddali zagrożenie z własnego pola karnego.

84'

Spokojnie w ataku pozycyjnym swoją akcję budowali piłkarze Olympiakosu. Zakończyła się ona nieudanym podaniem na prawej stronie Omara Elabdellaouiego. Po chwili piłka wraca do gospodarzy, którzy tym razem wywalczyli rzut rożny.

81'

Za Pajtima Kasaniego na placu gry melduje się Alfred Finnbogason.

80'

Leonardo Sigali wchodzi na boisko w miejsce Marko Pjacy.

79'

Josip Pivarić przytrzymywał ręką próbującemu uciec mu Felipe Pardo. Arbiter pokazał Chorwatowi drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

75'

Z rzutu rożnego dośrodkował Kostas Fortounis. Powalczył o piłkę Felipe Pardo, ale przegrał powietrzne starcie z obrońcą Dinama Zagrzeb.

73'

Piłkarze Olympiakosu nieco spuścili z tonu ich ataki w ostatnim fragmencie gry nie są już tak częste.

71'

Tym razem przewinił zawodnik gospodarzy. Luka Milivojević nieprzepisowo powstrzymał Pjacę, ale tym razem obyło się bez kartki.

69'

Kostas Fortounis był faulowany przez Paulo Machado. Piłkarz gości zobaczył żółty kartonik.

67'

Domagoj Antolić wykonywał rzut wolny, ale został on zablokowany. Chwilę później ten sam zawodnik podszedł do rzut rożnego, ale i tym razem jego dośrodkowanie było nieudane.

65'

Felipe Pardo dostał dokładne podanie od Ideye. Nie zastanawiając się długo przymierzył po długim roku. Jego płaski strzał trafił idealnie tuż przy słupku. Golkiper był bez szans!

65'

GOOOOOOOL! TO BYŁO PRAWDZIWE WEJŚCIE SMOKA! FELIPE PARDO!

63'

Kolejna zmiana w Olympiakosie. Felipe Pardo zmienił Hernaniego.

61'

Kostas Fortounis wrzucał z rzutu wolnego z lewej strony około 35 metrów od bramki. Kolejny nieudany stały fragment tego piłkarza. Zamiast ostrej piłki, posłał słabą, wolno opadającą wrzutkę.

58'

Luka Milivojević uderzał z dystansu, ale obok bramki. Z linii piątego metra rozpoczyna Roberto Jimenez.

56'

Angelo Henriquez zastąpił strzelca bramii Armina Hodzicia.

54'

Kostas Fortounis strzelił po ziemi w prawy róg bramki, ale Eduardo wyczuł intencję strzelca i odbił piłkę przed siebie. Ponownie dopadł do niej Fortounis, ale tym razem z sześciu metrów strzelił ponad poprzeczką! Nie ma bramki!

53'

Goncalo Santos wyciął równo z trawą szarżującego Ideye Browna.

53'

Rzut karny dla gospodarzy! Zółtą kartką ukarany został Goncalo.

51'

Pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy. W miejsce Alberto Botii na boisko wchodzi Manuel Da Costa.

51'

Dwa rzut rożne z prawej strony egzekwował Kostas Fortunis, ale w obu przypadkach defensorzy Dinama nie pozwoli na oddanie strzału gospodarzom.

49'

Olympiakos Pireus - Dinamo Zagrzeb

48'

Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne Dinama. Piłkę przed szesnastkę odbili obrońcy. Dopadł do niej Pajtim Kasani, huknął potężnie, ale dobre półtora metra nad bramką.

46'

Druga połowa rozpoczęta! Gramy!

45'

Antonio Miguel Mateu Lahoz zakończył pierwszą połowę. Do przerwy Dinamo prowadzi 1:0!

45'

Arbiter przedłużył pierwszą połowę o sześćdziesiąt sekund.

44'

Z rzutu rożnego dośrodkował Hernani. O piłkę powalczył Seba, ale strzelił obok bramki.

40'

Z ostrego uderzał Seba, ale czujny w bramce Eduardo odbił futbolówkę na rzut rożny.

39'

Będąc w narożniku pola karnego krótko do Marko Pjacy zagrał jeden z piłkarzy Dinama. Zawodnik gości próbował na wślizgu powalczyć o piłkę, ale został zblokowany przez ofiarnie interweniującego obrońcę gospodarzy.

36'

Wreszcie szybko atak rozegrali piłkarze Olympiakosu. Futbolówka wędrowała niemal jak po sznurku. Na lewym skrzydle z piłką wbiegł Brown Ideye, chciał odegrać na środek do Hernaniego, ale zagrał odrobinę za mocno.

33'

Gospodarze próbowali niekonwencjonalnie rozegrać rzut wolny, ale na drodze stanął im sędzia. Piłkarze Dinama odzyskali piłkę.

31'

Gospodarze w ostatnim fragmencie meczu atakują głównie prawą stroną. Tym razem próbował wrzucać w szesnastkę Luka Milivojević, ale jego zagranie zostało zablokowane.

29'

Ostre wejście Josipa Pivaricia. Sędzia ukarał piłkarza gości żółtą kartką.

28'

Gospodarze próbowali się przedrzeć prawą stroną, ale zabrakło im precyzji. Chwila oddechu, chwila spokoju dla defensywy Dinama. Od bramki rozpoczął Eduardo.

25'

Groźna wrzutka na długi słupek Dinama, ale tam dobrze asekurował defensor gości, wybijając piłkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu z kornera głową uderzał Luka Milivojević, ale ponad bramką.

23'

Szybko chcieli odpowiedzieć piłkarze Olympiakosu. Po dośrodkowaniu w pole karne najwyżej wyskoczył Dimitris Siovas, ale jego strzał poszybował ponad poprzeczką.

21'

Josip Pivarić znalazł się z piłką na prawym skrzydle, wrzucił ją w kierunku Armina Hodzicia, który popisał się fantastycznym timingiem! Zawodnika Dinama wyskoczył najwyżej i uderzył futbolówkę głową, a ta najpierw odbiła się od poprzeczki, a następnie wpadła do siatki!

21'

21'

GOOOOOOOOOL! ARMIN HODZIĆ!

17'

Kostas Fortounis zagrywał ręką. Arbiter gwizdkiem przerwał grę.

15'

Z lewej strony szarżował piłkarz Olympiakosu, dograł idealną piłkę na głowę Hernaniego. Ten uderzył głową w kierunku z którego przyszła piłka, ale minimalnie nad poprzeczką!

12'

Marko Rog sfaulował aktywnego Hernaniego i obejrzał za to zagranie żółtą kartkę.

11'

W odpowiedzi atak Dinama. Strzelał spoza pola karnego Armin Hodžić, ale Roberto Jimenez pewnie złapał piłkę.

9'

Akcja Hernaniego, który otrzymał piłkę na prawej stronie i postanowił zejść do środka. Piłkarz Olympiakosu celnie uderzył, ale Eduardo pewnie złapał futbolówkę.

6'

Kostas Fortounis potężnie uderzył zza pola karnego, ale nieznacznie się pomylił!

2'

Początek spotkania nie olśniewa. Sporo walki, mało składnych akcji.

1'

Pierwszy gwidek Antonio Mateu Lahoza. Zaczynamy spotkanie!

20:28

Porażka dla Dinama będzie oznaczała koniec marzeń o 1/8 finału i walkę jedynie o udział w 1/16 finału Ligi Europy. Zwycięstwo na stadionie imienia Georgiosa Karaiskakisa przedłuży nadzieje zespołu z Zagrzebia na awans i pozwoli mu się zrównać punktami z Olympiakosem.

20:25

Olympiakos dwa tygodnie temu pokonał Dinamo na jego stadionie 1:0 po trafieniu Ideye Browna. –

W Zagrzebiu zagraliśmy bardzo dobrze przeciwko drużynie, która była niepokonana na własnym stadionie od pięćdziesięciu meczów. To pokazuje jak imponujące było nasze osiągniecie. Są bardzo mocni i niebezpieczni w kontrataku

– podkreślał wagę tego zwycięstwa szkoleniowiec greckiego klubu Marco da Silva. Jeśli aktualni mistrzowie Grecji dziś ponownie pokonają najlepszą drużynę Chorwacji z sezonu 2014/2015, a Arsenal Londyn przegra w Monachium z Bayernem, to będą oni o krok od uzyskania przepustki do dalszej fazy rozgrywek. Będzie im potrzebny do szczęścia tylko punkt. Remis lub przegrana również nie wykluczy ich z gry o lokaty premiowane awansem. –

Jak mówiłem przy innych okazjach, nie wierzę, że mecz z Dinamem będzie decydował o wyjściu grupy. Oczywiście wygrana zwiększy nasze szanse, ale to nie będzie decydujące spotkanie

– zaznaczył trener Olympiakosu.

20:15

Rozjemcą w tym meczu będzie hiszpański arbiter Antonio Miguel Mateu Lahoz.

20:10

Dinamo - ławka rezerwowych: Corić, Jezina, Henriqez, Musa, Pavićić, Sovisić.

20:07

Olympiakos - ławka rezerwowych: Cambiasso, Da Costa, Finnbogason, Kapino, Pardo, Pulido, Salino.

20:03

Wyjściowe składy Olympiakosu i Dinama na to spotkanie dostępne są w panelu naszej relacji LIVE.

19:59

Witamy i zapraszamy na relację tekstową z meczu grup F Ligi Mistrzów - Olympiakos Pireus - Dinamo Zagrzeb. Pierwszy gwizdek o godzinie 20:45!

16:16

Olympiakos - Dinamo LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Czy Grecy postawią kolejny krok ku 1/8 finału?

Po rozlosowaniu grup Ligi Mistrzów Olympiakos Pireus i Dinamo Zagrzeb były skazywane na pożarcie przez Arsenal Londyn i Bayern Monachium. Tymczasem oba kluby cały czas liczą się na poważnie w walce o awans do 1/8 finału. Dziś jedni i drudzy zmierzą się ze sobą w bezpośrednim pojedynku, którego początek zaplanowano na godzinę 20:45. Na relację tekstową z tego meczu zapraszamy do Ekstraklasa.net.