5 : 0
dinamozagrebDinamo Zagrzeb
1. połowa4 : 0
22:40

Nie pierwszy raz Bayern pokazał klasę i ogromne umiejętności. Dinamo zostało kolejną ofiarą bawarskiej maszyny, której - co cieszy - ważnym ogniwem jest Robert Lewandowski. Szkoci i Irlandczycy, bójcie się "Lewego". Po tym meczu Bayern umocnił się na prowadzeniu w grupie F z kompletem punktów. Na drugą pozycję wskoczył Olympiacos, który wywiózł z Londynu trzy punkty. Trzecie jest Dinamo, a tabelę zamyka Arsenal z dwiema porażkami.

Tak Bawarczycy strzelali

Douglas Costa uderzeniem po bliższym słupku daje Bayernowi prowadzenie

Robert Lewandowski nie marnuje podania Thiago Alcantary

Kapitalna dwójkowa akcja Mario Götze z Kingsley Comanem zakończona przez pierwszego z wymienionych

Doppelpack Roberta Lewandowskiego

… ale to nie koniec – kapitalna akcja z Kingsley Comanem oraz Thiago Alcantarą zakończona „podcinką”

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net. Dobranoc

92'

Eduardo nie zdąży wznowić grę z "piątki", bowiem Aliaksei Kulbakov kończy mecz! Bayern gromi Dinamo Zagrzeb aż 5:0, a trzy bramki zdobył Robert Lewandowski!

91'

Robert Lewandowski strzela zza pola karnego wysoko nad poprzeczką.

90'

Dwie minuty doliczone przez białoruskiego arbitra.

90'

Dinamo ofiarnie ratuje się przed utratą szóstego gola! Uderzenie Roberta Lewandowskiego z kilku metrów zostało wygarnięte sprzed linii bramkowej!

89'

Prostopadłe podanie z głębi pola do Thomasa Müllera okazało się za mocne. Kibice na Allianz Arena świętują (wysokie) zwycięstwo.

88'

Thiago Alcantara postanowił wykonać rzut wolny. Do bramki były 22 metry - uderzył dobrze nad murem, lecz Eduardo łapie piłkę.

86'

Zły przerzut Joshuy Kimmicha w stronę Mario Götze. Pomysł był dobry, wykonanie złe. Po chwili nad poprzeczką uderzył Thiago Alcantara.

84'

A w drugim meczu tej grupy Arsenal przegrywa przed własną publicznością z Olympiacosem 2:3

83'

Rzut rożny Bayernu nie przyniósł zagrożenia pod bramką Eduardo.

82'

David Alaba trafia w mur. Do bramki było ponad 21 metrów.

81'

Arijan Ademi nie miał innego pomysłu na zatrzymanie Kingsley Comana jak go sfaulować. Żółta kartka.

79'

Robert Lewandowski podszedł do rzutu wolnego! Złe uderzenie polskiego napastnika.

78'

Thiago Alcantara mijał rywali na 20. metrze jak tyczki i dał się sfaulować. Może być groźnie.

76'

El Arabi Hilal Soudani przeprowadził blisko 20-metrowy rajd, który chciał zakończyć centrą w pole karne. Jednak goście wznowią grę z rzutu rożnego. Bez zagrożenia.

75'

Eduardo górą w sytuacji sam na sam z Robertem Lewandowskim!

73'

Mario Götze strzela z ostrego kąta w stronę bliższego słupka, jak Douglas Costa w pierwszej połowie. Reprezentant Niemiec trafił jedynie w boczną siatkę!

72'

David Alaba zacentrował niemal z linii środkowej w stronę Thomasa Müllera, ale jak spod ziemi wyrósł przed nim Jérémy Taravel, który głową wybił piłkę poza pole karne.

71'

Ta kontra mogła dać gościom bramkę! Wszystko układało się bardzo dobrze do momentu strzału Juniora Fernandeza, który przeniósł piłkę nad poprzeczką.

69'

Za Marko Pjacę wchodzi Angelo Henriquez. Obaj trenerzy wykorzystali już wszystkie zmiany.

68'

Strzał Roberta Lewandowskiego z 16. metrów został zablokowany. Piłka wyszła poza linię końcową. Bawarczycy będą mieli rzut rożny.

66'

Josip Privarić skosił Philippa Lahma na prawej stronie. Ten przekoziołkował kilkanaście razy nim się zatrzymał. Zawodnik gości ogląda żółtą kartkę.

64'

Ostatnia zmiana w Bayernie. Rafinha na murawie, w stronę ławki rezerwowych udaje się Jerome Boateng.

62'

El Arabi Hilal Soudani urwał się dwóm rywalom i uderzył na bramkę Bayernu! Piłka poleciała w sam środek bramki, na która czekał Manuel Neuer.

61'

Marko Rog wchodzi za Paulo Machado.

59'

Dwójkowa akcja Kingsley'a Comana z Thomasem Müllerem przed polem karnym Dinama. Jednak Francuz został skutecznie powstrzymany w "szesnastce".

58'

Chyba to nie koniec bawarskiej kanonady. Na murawie melduje się Thomas Müller, a murawę opuszcza Douglas Costa.

55'

Ależ maestria "Lewego" - odebrał podanie Thiago Alcanctary w polu karnym i przelobował stojącego kilka metrów od bramki Eduardo!

55'

GOL, HATTRICK ROBERTA LEWANDOWSKIEGO!!!

52'

Philipp Lahm dobrze dośrodkował z bocznego sektora. Zmotywowani goście czujnie spisują się w defensywie.

49'

Bayern nie zwalnia tempa. Kingsley Coman zyskał rzut rożny, ale górą obrońca Dinama.

48'

Składną akcję Bawarczyków fatalnym dośrodkowaniem zakończył Douglas Costa. Mógł bardziej postarać się w tej sytuacji.

46'

Goście zaczynają drugą połowę.

46'

I jest też zmiana w drużynie Bayernu: Javier Martinez za Juana Bernata.

46'

Goncalo Santos zastępuje na drugie trzy kwadranse Filipa Benkovicia.

21:43

Powracamy na Allianz Arena. W kipie gości będzie jedna zmiana.

46'

Białoruski arbiter, po doliczeniu minuty, kończy pierwszą odsłonę. Widać przepaść w umiejętnościach obu ekip - Bayern gromi Dinamo Zagrzeb 4:0, a dwie bramki strzelił Robert Lewandowski!

43'

Pierwszy raz od kilkunastu minut piłka znalazła się przed polem karnym gospodarzy. Dinamo nie zdołało jednak zakończyć swojej akcji strzałem.

42'

Arijan Ademi ofiarnie przyjął na ciało strzał Douglasa Costy. Piłka przekroczyła (ósmy raz) linię końcową. Joshua Kimmich strzela niecelnie, więc Eduardo z "piątki".

40'

Juan Bernat podłączył się do akcji ofensywnej i dostał dobre prostopadłe podanie w pole karne od Douglasa Costy. Ostra centra Hiszpana przecięta przez obrońcę Dinama - rzut rożny.

38'

Rajd Kingsley Comana przynosi rzut rożny. Po nim... jeszcze jeden.

36'

Jerome Boateng strzela na wiwat w trybuny.

34'

Bawarczycy spokojnie wymieniają piłkę między sobą. Goście tylko obserwują...

32'

Douglas Costa ciągle przejawia ochotę do gry jeden na jednego. Albo czeka na prostopadłe piłki na wolne pole, ale powinien też obserwować ustawienie obrony mistrza Chorwacji. Był na spalonym.

30'

Akcja Mario Götze spaliła na panewce. Eduardo dla odmiany nie będzie wyciągać piłki z siatki, a wznawia grę z "piątki".

28'

Kolejna bawarska nawałnica kończy się rzutem rożnym. Douglas Costa dośrodkował w pole karne na 8. metr, a tam nadbiegający Robert Lewandowski uprzedził obrońcę uderzając w stronę bramki! Piłka po odbiciu się od poprzeczki ledwie przekroczyła linię bramkową, ale zauważył to sędzia bramkowy!

Lewandowski najskuteczniejszym polskim piłkarzem w europejskich pucharach!

28'

GOL, ROBERT LEWANDOWSKI!!!

26'

Trzy minuty, które wstrząsnęły Dinamem. A zanosi się na to, że to nie koniec!

24'

Świetna dwójkowa akcja "SuperMario" z Kinglsey Conanem na małej przestrzeni w polu karnym! Po podaniu zwrotnym Götze uderzył w sam środek bramki, ale Eduardo "popisał" się fatalną interwencją, po której piłka znalazła się w siatce!.

24'

GOL, MARIO GOETZE!!!

21'

Jeden z obrońców Dinama stracił równowagę i nie opanował piłkę. Dopadł do niej Thiago Alcanctara, który "zabrał" się z nią w pole karne, po czym zagrał na wprost bramki do "Lewego". Ten strzałem do pustej bramki podwyższa prowadzenie!

21'

21'

Spóźniona interwencja Jerome'a Boatenga. Sędzia bez wahania sięga do kieszonki - żółta kartka.

18'

Strzał Kingsley Conana zablokowany.

16'

Manuel Neuer wyjściem na 25. metr uprzedził biegnącego do bezpańskiej piłki Marko Pjacę!

15'

Gospodarze mimo że prowadzą, to dążą do strzelenia drugiej bramki. Póki co wywalczyli rzut rożny. Bez zagrożenia.

13'

Brazylijczyk zakręcił rywalem na lewej stronie pola karnego i zdecydował się na uderzenie w stronę bliższego słupka! Eduardo nie był w stanie sięgnąć piłkę!

13'

GOL, DOUGLAS COSTA!!!

12'

W odpowiedzi zblokowany Marko Pjacy sprawił małego psikusa Manuelowi Neuerowi.

11'

Robert Lewandowski opanował piłkę w polu karnym. Z rywalem na plecach zdołał odwrócić się w stronę bramki, lecz nieczysto uderzył w piłkę. Tę bez trudu łapie Eduardo.

10'

Jerome Boateng uderzył płasko zza pola karnego i Eduardo, który wyciągnął się jak struna, z trudem sparował piłkę!

8'

Douglas Costa zdołał dośrodkować w pole karne z linii końcowej i gospodarze domagają się podyktowania rzutu karnego za zagranie ręką Josipa Pivaricia ! Sędzia nakazał grać dalej, ale powinien wskazać na "wapno"!

6'

Atak Mario Götze z Kingsley Comanem prawą stroną. Podanie zwrotne w kierunku pierwszego z wymienionych było na styk celne, ale dośrodkowanie reprezentanta Niemiec została zablokowana. Dynamo wyszło z kontrą, która została przerwana tuż za linią środkową.

5'

Domagoj Antolić znowu fauluje. Skosił Joshuę Kimmischa równo z trawą.

4'

Domagoj Antolić przesadził z agresją w walce o odbiór piłki za linią środkową. Szybko rozegrany rzut wolny i ostatecznie Mario Götze uderzył z ok. prawego narożnika pola karnego wysoko nad poprzeczką.

2'

Gospodarze zamknęli rywala w hokejowym zamku przed polem karnym DInama. Zagranie na lewe skrzydło do Douglasa Costy, którego dośrodkowanie zostało zablokowane. Po rzucie rożnym najwyżej w "szesnastce" wyskoczył Joshua Kimmich, ale piłka po strzale głową minęła bramkę.

1'

Aliaksei Kulbakov gwiżdże i Bayern rozpoczyna spotkanie!

20:43

Szybkie zdjęcia z Allianz Arena Bayern - Dinamo Bayern - Dinamo

20:41

Obie "jedenastki" wychodzą na murawę Allianz Arena. W tle oczywiście rozbrzmiewa hymn Ligi Mistrzów!

20:38

Niespełna dziesięć minut do rozpoczęcia spotkania!

20:32

Tradycyjnie w swoich relacjach zachęcam do aktywności w komentarzach. Można pisać swoje przemyślenia, opinie, typy jakim wynikiem zakończy się to spotkanie oraz pytania. Apeluję jednak o kulturalne wpisy.

20:29

Arbitrem głównym jest dzisiaj 35-letni Białorusin Aliaksei Kulbanov. Na liniach będą mu pomagali Vitali Malytin (41 lat) oraz Oleg Maslyanko (33). Sędzią technicznym jest najmłodszy w tym gronie Dmitry Zhuk (29).

20:20

Wróćmy jednak do meczu Bayern - Dinamo

20:17

Warto też podkreślić, że Lewandowski jest o dwa kroki by zostać najlepszym polskim strzelcem w europejskich pucharach (Liga Europy i Liga Mistrzów)! Do tej pory ma na koncie 30 trafień (6 w Lechu Poznań, 18 Borussii Dortmund i 6 w Bayernie Monachium). Zdołał wyprzedzić m.in. Macieja Żurawskiego (27 goli), Krzysztofa Warzychę (26) czy Tomasza Frankowskiego (22).

Liderem jest Włodzimierz Lubański, który ma o jedną bramkę więcej. Czy kapitan reprezentacji Polski ponownie przejdzie do historii polskiej piłki? Komentarze są do dyspozycji.

20:13

Oczywiście nasze oczy będą zwrócone na Roberta Lewandowskiego, który w ostatnich tygodniach imponuje skutecznością. Liczymy też, że nie "zatnie się" w dwóch najbliższych, a zarazem ostatnich, meczach ze Szkocją i Irlandią w eliminacjach do EURO 2016.

Dla pobudzenia apetytu zobaczmy TOP10 bramek "Lewego":

20:12

Marcin Juszczyk przygotował zapowiedź do meczu na Allianz Arena: Bayern - Dinamo Zagrzeb LIVE! "Lewy" podtrzyma strzelecką serię?

20:09

I rezerwowi Bayernu Monachium: Ulreich - Alonso, Benko, Rafinha, Gaudino, Martinez Müller.

20:06

Znamy wyjściowe składy obu drużyn. Spójrzmy kogo Pep Guardiola i Zoran Mamić mają w obwodzie. Zacznijmy od gości, czyli rezerwowi Dinama Zagrzeb: Jezina (bramkarz) - Corić, Gonzalo, Henriquez, Hodzic, Musa, Rog.

20:03

Relację z tego spotkania poprowadzi Tomasz Górski. Kłaniam się nisko.

20:00

Drugą kolejkę spotkań fazy grupowej czas zacząć! Za trzy Bayern Monachium zmierzy się na Allianz Arena z Dinamem Zagrzeb. Czeka nas więc starcie na szczycie w grupie A. Obie drużyny mają po trzy punkty - dwa tygodnie temu Bawarczycy pokonali na wyjeździe Olympiakos Pireus (3:0), a chorwacki zespół nieoczekiwanie wygrał u siebie z Arsenalem (2:1). Kto dzisiaj sięgnie po komplet punktów? A może Dinamo pokusi się o kolejką niespodziankę?