Bayern MonachiumBayern Monachium
22:48

Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk. Zapraszamy na kolejne relacje do Ekstraklasa.net!

22:47

Dla Olympiakosu dzisiejsza porażka z Bayernem jest pierwszą od dwóch lat na własnym stadionie w europejskich pucharach.

22:46

Robert Lewandowski rozegrał dzisiaj 59 minut i był to przeciętny występ. Mógł zostać bohaterem, gdyby wykorzystał dwie okazje w pierwszej połowie, a tak będzie pamiętany z ich niewykorzystania.

22:44

22:41

Bayern wygrywa w pełni zasłużenie. Dominował dzisiaj na boisku, kontrolował grę i mógł wygrać wyżej. Olympiakos o ile w pierwszych 45 minutach bronił się nieźle, ale też trochę szczęśliwie i zagościł kilka razy w polu karnym Bawarczyków, to po przerwie grał znacznie słabiej. Nie potrafił stworzyć praktycznie żadnej sytuacji podbramkowej, oprócz tych z udziałem Browna i Salino.

94'

Koniec meczu! Bayern wygrywa z Olympiakosem 3:0!

93'

Jesteśmy winni informację, że sędzia doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

92'

Mueller pewnie wykorzystał rzut karny wywalczony przez Comana. Roberto Jimenez nawet nie wyczuł intencji egzekutora.

92'

GOOOL! 3:0 dla Bayernu! Mueller zamienia jedenastkę na gola!

91'

Coman sfaulowany w polu karnym przez Masuaku i rzut karny!

90'

Coman zagrał z linii końcowej w polu karnym na siódmy metr do wchodzącego Goetze, ten minął Da Costę, następnie uderzył z ostrego kąta, po długim słupku i piłka zatrzepotała w siatce!

89'

GOOOOL! 2:0 dla Bayernu i jest już chyba po meczu! Goetze trafia do siatki!

86'

Kimmich sfaulował ok. 25 metrów od własnej bramki Fortounisa i obejrzał za to przewinienie żółtą kartkę.

83'

Ależ miał teraz okazję Olympiakos, aby wyrównać! Po zagraniu z prawej strony, Alaba dosłownie schował się przed piłką, ta trafiła w polu karnym do Leandro Salino, który w sytuacji niemalże sam na sam z Neurem trafił w boczną siatkę!

81'

Ostatnia zmiana w Olympiakosie i całym meczu. Seba zmienia Felipe Pardo.

80'

Od kilku dobrych chwili z murawy wieje sporą nudą. Bayern kontroluje grę. Utrzymuje się przy piłce, nie kwapi się do ataków i sporadycznie daje zbliżyć do własnego pola karnego gospodarzom.

78'

Nie było jednak podwójnej zmiany. Goetze melduje się na murawie dwie minuty później od Kimmicha, a zmienia utykającego Vidala.

76'

Podwójna zmiana w Bayernie. Joshua Kimmich za Xabiego Alonso...

74'

Groźnie wstrzelenie piłki po ziemi w pole karne Olympiakosu przez Comana, ale Olympiakos dalekim wybiciem zażegnał potencjalne niebezpieczeństwo.

70'

Gdyby zawodnicy Bayernu wykazali się większą skutecznością w sytuacjach podbramkowych przez siebie stworzonych, byłoby już prawdopodobnie po meczu.

67'

Ależ okazja do Bayernu! Lahm zagrał futbolówkę na siódmy metr do Muellera, ten uderzył z pierwszej piłki, ale Masuaku zablokował ten strzał. Piłka wróciła do Muellera, który spróbował jeszcze raz, ale Roberto Jimenez w ładnym stylu broni to mocne uderzenie z kilku metrów! Mają co teraz zawdzięczać swojemu bramkarzowi gospodarze

66'

Druga zmiana w Olympiakosie. Frotounis za Cambiasso - ofensywny pomocnik za defensywnego.

65'

Xabi Alonso dośrodkował w pole karne w kierunku Thiago Alcantary, ale ten w zamieszaniu nie zdołał opanować piłki i defensywa Olympiakosu zażegnała niebezpieczeństwo.

63'

Xabi Alonso uderzył z pierwszej piłki, Mueller jeszcze głową trącił piłkę i przeleciała ona sporo obok bramki. Jednak, gdyby futbolówka nawet trafiła do siatki, to gola by nie było, ponieważ reprezentant Niemiec był na spalonym.

62'

61'

Zmiana w szeregach Olympiakosu. Hernani zastępuje Domingueza.

59'

Pierwsza zmiana w Bayernie. Boiska opuszcza reprezentant Polski Robert Lewandowski, a w jego miejsce melduje się Kingsley Coman.

58'

Nieporozumienie Siovasa z Jimenezem mógł wykorzystać Vidal, ale bramkarz Olympiakosu w porę opanował futbolówkę.

57'

Alaba ucierpiał w starciu z Kasamim, ale będzie mógł kontynuować zawody.

56'

Brown ładnie uderzył tuż zza "szesnastki" i Neuer z najwyższym trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką! Rzut rożny dla gospodarzy!

55'

Bayern buduje kolejny już w tym meczu atak pozycyjny.

53'

Co za gol! Mueller z prawego skrzydła ni to strzelał, ni to dośrodkowywał, ale futbolówka wpadła za kołnierz Roberto Jimenezowi i zatrzepotała w siatce!

52'

GOOOL! 1:0 dla Bayernu, a strzelcem Thomas Mueller.

50'

Po krótkim wybiciu futbolówki głową przez Da Costę, ta spadła na "szesnastkę", gdzie czyhał już Mueller, który huknął z pierwszej piłki, ale uderzył niecelnie!

48'

Pardo próbował się przedzierać prawym skrzydłem, ale zatrzymała go defensywa Bayernu. Po chwili Pardo ponownie znalazł się na prawej flance i tym razem dośrodkowywał, ale bardzo niecelnie.

47'

Vidal zdecydował się na strzał z ok. 30 metrów i futbolówka przeszła nieznacznie obok słupka!

46'

Rozpoczynamy drugą połowę! Od środka zaczął Lewandowski z Muellerem.

21:43

Posiadanie piłki w pierwszej połowie 69% do 31% na korzyść Bayernu, co specjalnie nie dziwi.

21:37

W pierwszej połowie widoczną przewagę miał Bayern, ale nie potrafił jej udokumentować, choć miał ku temu okazje. Najbliżej pokonania Roberto Jimeneza byli Xabi Alonso i Robert Lewandowski. Olympiakos skupia się głównie na grze w destrukcji, ale stara się też atakować od czasu do czasu, lecz póki co niewiele z tego wynika. Gospodarze ani razu nie zmusili Neuera do większego wysiłku.

45'

Koniec pierwszej połowy, jak na razie w Pireusie bez bramek!

45'

Mueller ukarany żółtą kartką za przytrzymywanie.

44'

W zamieszaniu podbramkowym, futbolówka spadła pod nogi Browna na piąty metr i znalazł się on w dogodnej sytuacji, ale sędzia odgwizdał spalonego.

43'

Dominguez zablokowany w polu karnym Bayernu i rzut rożny dla gospodarzy.

43'

Xabi Alonso znów spróbował szczęścia z dystansu i znów piłka przeleciała nieznacznie obok słupka.

42'

Strzał Xabiego Alonso z 27 minuty, po którym piłka przeszłą tuż obok słupka.

40'

Po dośrodkowaniu z rożnego gracza Olympiakosu, główkował Siovas, ale to było uderzenie na rozgrzewkę dla Neuera.

40'

Teraz Olympiakos szuka swojej szansy. Wywalczył dwa rzuty rożne pod rząd.

37'

Bernat uderzył teraz z dystansu i niewiele się pomylił! Piłka po jego strzale poszybowała tuż nad spojeniem!

35'

Dobre podanie z lewej strony Douglasa Costy w pole karne, piłka trafiła do Lewandowskiego, który uderzył bez zastanowienia, ale trafił w Roberto Jimeneza i futbolówkę wybił Siovas! Dobra akcja Bayernu.

34'

Douglas Costa uderzył z pierwszej piłki z czternastu metrów po podaniu od Mullera, ale prosto w Roberto.

32'

Muller próbował się przedzierać prawą strona pola karnego po podaniu od Lahma, ale Olympiakos przejął piłkę i Cambiasso wykopał ją z dala od własnej bramki.

31'

Cambiasso zatrzymał akcję Bayernu i Olympiakos wyszedł z kontrą. Jednak została ona przerwana przez Bawarczyków i od autu gospodarze.

30'

Odetchnąć może teraz defensywa Olympiakosu. Rzut wolny dla gospodarzy z dala od ich bramki.

27'

Uderzenie Xabiego Alonso z pierwszej piłki, po ziemi tuż zza pola karnego, przeszło minimalnie obok słupka! Olympiakos miał teraz sporo szczęścia.

26'

Xabi Alonso dośrodkował na długi słupek, czyhający tam Lewandowski uderzył z główki z najbliższej odległości, ale Brown wybił piłkę z linii bramkowej!

25'

Trzecia żółta kartka dla Olympiakosu. Elabdellaoui faulował Douglasa Costę blisko narożnika boiska i rzut wolny dla Bayernu z niezłej pozycji.

23'

Cambiasso ukarany żółtą kartką za dyskusję. Argentyńczyk domagał się odgwizdania faulu autorstwa Xabiego Alonso na Leandro Salino.

22'

20'

Pardo dośrodkował z prawego skrzydła, piłka po drodze zaliczyła rykoszet od Lahma, trafiła w okolicach piątego metra na głowę Browna, który uderzył, ale zbyt słabo, aby zaskoczyć Neuera.

17'

Xabi Alonso zagrał futbolówkę do wbiegającego w pole karne Thiago Alcantary. To podanie było jednak trochę za mocne i adresat nie przejął piłki. Od bramki Roberto.

17'

Długie podanie w pole karne adresowane do Douglasa Costy, ale dobrze interweniował Siovas, przecinając to zagranie.

16'

Kontra Olympiakosu. Masuaku pędził z piłką lewą stroną, ale przeszkodził mu swoją interwencją Xabi Alonso. Na dodatek lewy obrońca gospodarzy faulował Hiszpana.

15'

Bayern stara się "tradycyjnie" spokojnie rozgrywać piłkę na połowie rywala i budować atak pozycyjny, jednak mało z tego jak na razie wynika, ponieważ Olympiakos mądrze się broni.

13'

Do nikogo teraz zagranie Thiago Alcantary w pole karne. Gdzie on miał oczy?

11'

Neuer pewnie broni próbę Domingueza.

10'

Centra Lahma na długi słupek, Muller i Vidal trochę przeszkodzili sobie tam nawzajem i od bramki Roberto Jimenez.

9'

Groźne dośrodkowanie Douglasa Costy, ale żaden z jego kolegów nie przeciął toru lotu piłki w polu karnym.

9'

8'

Po centrze z narożnika boiska główkował Kasami, ale piłka wpadła prosto w ręce Neuera.

7'

Brown przedzierał się w polu karnym ale został zatrzymany przez Alabę i korner.

6'

Centra Alonso na długi słupek, Lewandowski zgrał piłkę głową do środka, ale przejął ją zawodnik gospodarzy i oddalił zagrożenie.

5'

I pierwsza żółta kartka. Ukarany Kasami za faul na Mullerze i rzut wolny dla Byernu z ok. 30 metrów.

3'

Było gorąco w polu karnym Bayernu, ale żaden z graczy Olympiakosu tam znajdujących się nie oddał strzału. Piłka została wycofana przed pole karne, ale próba Cambiasso z dystansu została zablokowana.

3'

Boateng zatrzymał przedzierającego się lewą stroną Browna i aut dla gospodarzy.

1'

Pierwsza próba przedarcia się prawym skrzydłem Olympiakosu, ale Bayern "kasuje" tą akcję.

1'

Arbiter daje sygnał do rozpoczęcia zawodów i od środka gospodarze!

20:43

Piękna oprawa kibiców Olympiakosu. Na stadionie w Pireusie jak zwykle komplet publiczności przy okazji takich meczów!

20:43

Sędzia dzisiejszego meczu jest Hiszpan Carlos Velasco Carballo.

20:41

I teraz czas na jedną z najpiękniejszych melodii dla piłkarskiego kibica - hymn Ligi Mistrzów!

20:41

Obie drużyny wychodzą z tunelu na murawę stadionu w Pireusie!

20:37

Olympiakos ostatni raz na własnym stadionie w europejskich pucharach przegrał 17 września 2013 roku z PSG.

20:37

20:30

Ostatni raz Olympiakos i Bayern grały ze sobą w sezonie 1980/1981, w pierwszej rundzie Pucharu Europy Mistrzów Klubowych. Zarówno w pierwszym meczu jak i rewanżowym górą byli Bawarczycy - 4:2 i 3:0. Gole w tamtych spotkaniach strzelał między innymi Karl-Heinz Rummenige.

20:26

20:25

Skład Olympiakosu widoczny już po lewej stronie naszej relacji, a oto ławka rezerwowych drużyny z Pireusu: Kapino (GK), Botía, Vouros, Fortounis, Finnbogason, Hernâni, Sebá.

20:21

W drugim meczu tej grupy, Dinamo Zagrzeb zagra z Arsenalem Londyn.

20:19

Stadion imienia Georgios Karaiskakis w Pireusie na godzinę przed meczem.

20:08

Bayern Monachium - ławka rezerwowych: Ulreich (GK), Rafinha, Kimmich, Coman, Rode, Goetze, Martinez.

20:04

W międzyczasie zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania!

20:03

Oto skład Bayernu Monachium na dzisiejszy mecz.

20:01

Witamy! Już o godzinie 20:00 początek meczu, pierwszej kolejki grupy F Ligi Mistrzów, pomiędzy Olympiakosem Pireus i Bayernem Monachium. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji!

16:00

Olympiakos - Bayern LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Czy Bawarczycy zdobędą "twierdzę Pireus"?

To będzie trzecia kampania Bayernu Monachium w Lidze Mistrzów pod wodzą Pepa Guardioli. Poprzednie dwie zakończyły się w półfinale. Teraz Bawarczycy chcą wcielić w życie przysłowie „do trzech razy sztuka” i zatriumfować w Champions League. W innym wypadku, Guardiola po sezonie może odejść z Bayernu. Pierwszym rywalem monachijczyków w tegorocznej edycji będzie Olympiakos Pireus.

Czy Robert Lewandowski ukłuje w Pireusie?