Wtorek, 20 października 2015, godz. 20:45
4 : 4
AS RomaAS Roma
1. połowa2 : 2
22:42

Serdecznie dziękuję za śledzenie relacji LIVE tego niesamowitego meczu w portalu Ekstraklasa.net. Spotkanie komentował dla Państwa Mateusz Węgrzyn. Dziękuję za uwagę i do usłyszenia jutro!

22:41

A na chłodno, co ten wynik daje obu zespołom? Niewiele. Bayer ma 4 punkty, Roma 2. Barcelona wygrała z BATE Borysów, więc nadal wszystkie cztery zespoły mają szanse na awans, a klub z Hiszpanii z 7 oczkami przewodzi tabeli grupy E.

22:39

Od siebie powiedzieć mogę, że ten mecz chyba na zawsze pozostanie w mojej pamięci. Dawno nie widziałem tak szalonego pojedynku! Oczywiście patrząc na wynik nietrudno domyśleć się, że obie strony niefrasobliwie zagrały w defensywie, popełniając masę błędów. Drużyny nadrobiły jednak charakterem i wolą walki.

22:37

Ciężko opisać słowami to, co działo się na boisku... Osiem bramek, totalny rollercoaster! Najpierw dwa gole Bayeru w wykonaniu Hernandeza. Później dwoma trafieniami odpowiedział De Rossi. Po przerwie genialnie z wolnego uderzył Pjanić, a po kontrze czwartego gola dla Romy dołożył Falque. Jednak to nie zniechęciło gospodarzy, którzy zdołali odpowiedzieć trafieniami Kampla i Mehmediego.

94'

KONIEC MECZU! 4:4, CO ZA SPOTKANIE!

91'

Żółta kartka dla Wendella.

91'

3 minuty doliczył sędzia.

90'

HERNANDEZ O CENTYMETRY!!! W kontrataku gospodarzy świetnie uderzył Meksykanin i naprawdę niewiele się pomylił!

87'

I Iturbe za Florenziego.

86'

Gdzieś tam po drodze były jeszcze dwie zmiany Romy. Dżeko za Gervinho...

88'

Czy ktoś pokusi się o zadanie nokautującego ciosu? Półtorej minuty do końca!

88'

Właśnie za to kocha się futbol! Zawodnicy Romy nie wierzą w to, co się dzieje!

87'

Niesamowite! Wendell zagrał piłkę po ziemi wzdłuż pola karnego, a po drugiej stronie słupka czekał Mehmedi, który wpakował piłkę do pustej bramki! 4:4!

86'

O LUDZIE, 4:4!!! MEHMEDI ZDOBYWA GOLA!

85'

Wspaniałe uderzenie Kevina Kampla dokładnie z linii pola karnego! Zawodnik Bayeru bez zastanowienia huknął w kierunku długiego słupka Szczęsnego nie dając mu szans! Po drodze piłka jeszcze odbiła się od poprzeczki.

84'

GOOOL DLA LEVERKUSEN! KAMPL!!!!! JEST 3:4!!!

83'

Wrzutka w pole karne Romy, ale tam faulował świeżo wprowadzony Yurchenko.

81'

Mecz się odrobinę uspokoił. Bayer z każdą minutą przestaje wierzyć w korzystny rezultat, a Roma spokojnie czeka na okazje do kontrataku lub dłuższego przytrzymania piłki. Włochom teraz nigdzie się nie spieszy.

80'

Szykuje się ostatnia zmiana w Bayerze. Wchodzi Yurchenko za Topraka.

77'

Bayer się jednak nie poddaje! Bramkę próbował zdobyć Brandt, ale Szczęsny przytomnie wyszedł z bramki i skrócił kąt uderzenia. Potem z rzutu rożnego główką strzelał Papadopoulos, lecz znów Polak na posterunku!

76'

Cóż za come-back drużyny Rudiego Garcii! Na BayArena słychać już tylko kibiców z Włoch!

74'

Roma i podręcznikowy kontratak! Prostopadłe podanie do Gervinho, który wykorzystał swoją szybkość na skrzydle i minął obrońców. Reprezentant WKS podał do Falque, któremu pozostało już tylko pokonać bramkarza!

73'

GOOOOOOOOOL!!!! JUŻ 2:4, A GOLA ZDOBYWA FALQUE!!!

72'

Świetna akcja Romy! Najpierw obrońcom urwał się Florenzi i oddał bardzo mocny strzał, który zdołał odbić Leno, a dobijał Falque, który uderzając piłkę głową, trafił w poprzeczkę!

68'

Dopiero co wprowadzony Brandt dostał niezłe prostopadłe podanie i oddał strzał w światło bramki, Szczęsny jednak spokojnie zatrzymuje uderzenie i łapie piłkę.

67'

Kampl znów próbował zaskoczyć Szczęsnego z dystansu, niewiele ponad bramką polskiego golkipera Romy.

66'

Brandt zastępuje kontuzjowanego Kramera w drużynie "Aptekarzy".

65'

Kolejna niedokładna wrzutka gospodarzy i zmarnowany korner.

65'

Hakan Çalhanoğlu uderzał na bramkę Szczęsnego, ale po rykoszecie piłka wychodzi na rzut rożny.

63'

Kramer wyraźnie kuleje, zaraz czeka nas kolejna zmiana.

62'

Zmiana w zespole gości. Wchodzi Falqué za Salaha.

60'

Pół godziny do końca spotkania.

59'

Dwie próby Hakana Çalhanoğlu z rzutu rożnego, obie piłki lądowały na głowach obrońców Romy.

56'

Zmiana w Bayerze. Bellarabi opuszcza boisko, w jego miejsce Mehmedi.

55'

Co za uderzenie, czapki z głów! Genialny strzał Pjanicia w górny prawy róg bramki. Leno jedynie bezradnie spojrzał na podkręconą futbolówkę! Wspaniały gol!

55'

GOOOOOOOL!!!! PJANIĆ NA 3:2!!!

54'

Faul na Nainggolanie. Uderza Pjanić.

53'

Gervinho... Co za rajd! Zawodnik Romy wspaniale się obrócił i ominął czterech piłkarzy Bayeru! Sił po tym rajdzie nie starczyło już na strzał, Leno zdołał obronić uderzenie.

51'

Z drugiej strony boiska uderzał Kampl, ale nie sprawił dużego wysiłku Szczęsnemu tym uderzeniem z dystansu.

50'

Donatio mały włos nie pokonał własnego bramkarza próbując wybijać piłkę głową! Jednak świetnie interweniował Leno.

48'

Rzut wolny dla Romy. Znów wrzuca Pjanić...

48'

Manolas pojedynkował się z Bellarabim, aut dla gospodarzy.

47'

Próbował Bayer, ale przez niedokładność akcja spaliła na panewce.

46'

Zaczynamy drugie 45 minut!

21:44

Zawodnicy już wychodzą na murawę, aby rozpocząć drugą połowę tego pasjonującego pojedynku!

21:42

Statystyki pokazują, że to Roma była zespołem dominującym. Aż 61% posiadania piłki i 209 podań przy 113 podaniach Bayeru. W celnych strzałach mamy jednak remis - obie ekipy po trzy razy trafiły w światło bramki.

21:35

Jeśli wybrali Państwo tego wieczora pojedynek Bayeru z Romą, to na pewno Państwo nie żałują! Jest to zdecydowanie najbardziej emocjonujący mecz dzisiaj, aż 4 gole, wspaniałe tempo spotkania, dużo walki na boisku. Po fatalnym początku, Roma w świetnym stylu odrobiła straty i druga połowa zapowiada się znakomicie!

21:34

W drugim pojedynku tej grupy, BATE Borysów bezbramkowo remisuje po pierwszej połowie z Barceloną.

46'

Sędzia Viktor Kassai kończy pierwszą połowę!

45'

Nieudana wrzutka w pole karne, bez problemu wybijają obrońcy gospodarzy.

44'

Korner dla Romy, piłkę wybił Papadopoulos.

44'

Włosi wyglądają, jakby odzyskali wiarę w siebie. Są dużo dokładniejsi, szybsi niż na początku spotkania. Zapewne trener Rudi Garcia żałuje, że za chwilę kończy się pierwsza połowa.

42'

Teraz Roma zaczyna dyktować warunki. Znów uderza Nainggolan, po raz kolejny bardzo niecelnie.

39'

Uff... Co za pojedynek, co za emocje!

38'

Piłkę z wolnego wrzucał Pjanić, świetne, niskie dośrodkowanie trafiło do De Rossiego, który wyrównuje!

38'

GOOOOOL!!!! ZNÓW DE ROSSI, JEST 2:2!!!

37'

Teraz faul Kramera i żółta kartka dla zawodnika Bayeru. Dobra okazja dla gości, piłka ustawiona po prawej stronie boiska! Można zarówno strzelać, jak i wrzucać.

35'

Żółta kartka dla De Rossiego za dyskusje.

34'

Już akcja z drugiej strony boiska! Gervinho przyjął bardoz długie podanie w polu karnym, ale w ostatniej chwili się potknął. Miał jeszcze pretensje do arbitra, że był faulowany.

34'

Hernandez.... Ależ było blisko! Po wspaniałym dośrodkowaniu od Bellarabiego Meksykańczyk prawie skompletował hat-tricka! Przeszkodził mu w tym Szczęsny, który dotknął piłki i przez to z kilku metrów napastnik Bayeru nie trafił głową w światło bramki!

32'

Nainggolan stąpa po cienkim lodzie. Od razu po rozpoczęciu gry faulował Hernandeza w środku pola. Ostre wejście, ma szczęście, że nie został szybciej wysłany do szatni.

30'

Leno wypiąstkował piłkę po wrzutce z rzutu rożnego. Po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła do De Rossiego, który z najbliższej odległości pokonał bramkarza gospodarzy!

30'

GOOOL DLA ROMY! DANIELE DE ROSSI!

29'

Salah indywidualnie próbował się przedrzeć prawym skrzydłem. Ominął dwóch rywali, ale trzeci obrońca już zabrał mu piłkę. Niezła próba skrzydłowego Romy.

28'

Roma znów próbuje atakować. Dużo prostopadłych, szybkich piłek jest posyłanych pod bramkę Leno, jednak za każdym razem w którymś momencie Niemcy przecinają podanie.

25'

Przepychanki na boisku. Według sędziego Nainggolan próbował wymusić rzut karny. Jak pokazują powtórki, arbiter ma rację! Żółta kartka dla Belga.

23'

Roma zdezorientowana, ogłuszona. Próbował z półwoleja strzelać Nainggolan, ale postraszył jedynie ptaki na stadionie BayArena.

22'

A fantastyczną asystę zalicza przy tym golu Hakan Çalhanoğlu, który obok Meksykanina jest najjaśniejszą postacią Bayeru tego wieczoru.

21'

Hernandez dostał świetną prostopadłą piłkę ze środka pola. Najpierw będąc oko w oko ze Szczęsnym trafił w polskiego golkipera, ale przy dobitce bramkarz Romy nie miał już szans!

19'

GOOOOL! 2:0 DLA LEVERKUSEN, STRZELA ZNÓW HERNANDEZ!

18'

Korner jednak zmarnowany przez gości.

17'

Dwa groźne ataki gości! Strzelał Pjanić, ale dobrze interweniował Leno, potem Salah na skrzydle wywalczył rzut rożny.

16'

Bayer bardzo dojrzale gra od początku tego meczu. Nie forsuje tempa po strzeleniu gola, spokojnie rozgrywa piłkę licząc na kolejny błędy defensywy Romy. Na razie Włosi bezradni w ataku.

14'

Wendell faulowany na środku boiska przez Salaha.

14'

Bardzo dobra piłka z głębi pola do Gervinho. Zawodnik Romy wychodził sam na sam z bramkarzem, jednak Leno odważnie wyszedł z bramki i wybił piłkę.

11'

Salah przejął piłkę na połowie Bayeru, ale znów strasznie niedokładni goście.

9'

Nic z tego nie wyszło. Piłka została szybko wybita. Próba szybkiej kontry Romy w wykonaniu Gervinho, ale Niemcy świetnie zatrzymują akcję.

8'

Bayer pewnie wszedł w to spotkanie. Faul Rüdigera z lewej strony boiska. okazja do dośrodkowania dla "Aptekarzy"

7'

Roma próbuje odpowiedzieć atakiem pozycyjnym. Piłka krąży od lewego do prawego skrzydła, na razie bez większego powodzenia.

5'

Spokojne uderzenie po ziemi w róg bramki Szczęsnego z jedenastki, Polak bez większych szans. Co za szalony początek spotkania!

5'

GOOOL DLA BAYERU! HERNANDEZ!

4'

Manolas zablokował ręką dośrodkowanie Çalhanoğlu.

3'

RZUT KARNY DLA BAYERU!

3'

Z drugiej strony próbował odpowiedzieć Pjanić, ale bez realnego zagrożenia dla bramki gospodarzy.

2'

Okazja już w pierwszej minucie meczu! Hakan Çalhanoğlu uderzał, ale niecelnie, piłka po drodze trafiła jeszcze w głowę Hernandeza.

20:46

Gotowi? Zaczynamy!

20:41

Zawodnicy obu zespołów wychodzą już na murawę stadionu BayArena!

20:34

Przypomnijmy aktualną sytuację w grupie E. Po dwóch meczach prowadzi Barcelona, która ma 4 punkty. Dzisiejszym rywalem zespołu z Hiszpanii jest BATE Borysów, które zgromadziło 3 punkty. Taki sam dorobek punktów ma Bayer, a najgorzej wygląda sytuacja Romy - która ma zaledwie jedno oczko.

20:08

Bayer i Roma pojedynkowały się już w Lidze Mistrzów - było to w sezonie 2004/05. "Aptekarze" wygrali mecz u siebie 3:1, a na wyjeździe zremisowali 1:1. Skończyli wtedy grupę na pierwszym miejscu, podczas gdy "Giallorossi" byli ostatni.

19:57

Z kolei w ekipie gospodarzy wystąpi od pierwszych minut Ömer Toprak, gdyż Lars Bender nadal pauzuje z powodu kontuzji. W środku pola zobaczymy Wendella, Kevina Kampla i Hakana Çalhanoğlu. Javier Hernández startuje jako jedyny napastnik.

19:53

Trener gości, Rudi Garcia dokonał dwóch zmian w porównaniu do wygranego w weekend meczu z Empoli. Po urazie do składu wraca obrońca Antonio Rüdiger, a w środku pomocy wystąpi Radja Nainggolan.

19:48

Znamy już składy obu zespołów.

19:47

Serdecznie witamy na relacji LIVE z pojedynku trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, podczas której Bayer Leverkusen zmierzy się z AS Romą!

16:35

Bayer Leverkusen - Roma LIVE!

ZAPOWIEDŹ: "Giallorossi" pod presją

Interesująco zapowiada się spotkanie 3. kolejki grupy E, w którym Bayer podejmie Romę. Włosi desperacko potrzebują punktów po nieoczekiwanej porażce odniesionej trzy tygodnie temu z BATE w Borysowie.