Niedziela, 10 kwietnia 2016, godz. 12:30
2 : 0
wikipediaACF Fiorentina
94'

Koniec meczu! Empoli pierwszy raz od 30 lat wygrywa u siebie z Fiorentiną i zgarnia komplet punktów od stycznia! Bohaterem meczu byli Piotr Zieliński (asysta drugiego stopnia oraz gol) i Alberto Pelagotti - bramkarz-debiutant w ekipie "gospodarzy".

93'

Jakub Błaszczykowski centrował z narożnika. Przesadził z siłą - piłka opuściła pole karne.

14:20

Gol Piotra Zielińskiego

92'

Strzał Kalinicia zablokowany. Goście będą mieli jednak rzut rożny. Empoli radzi sobie w tej sytuacji.

90'

Cztery minuty doliczone.

89'

Piotr Zieliński tak cieszył się ze strzelonego czwartej bramki w tym sezonie, że został upomniany żółtą kartką.

88'

Zabójcza kontra gospodarzy zakończona ostrym dośrodkowaniem z lewej strony pola karnego. Tatarusanu zdołał zbić piłkę, ale wobec dobitki Piotra Zielińskiego był bez szans.

88'

PIOTR ZIELIŃSKI TRAFIA DO SIATKI!!!

87'

W odpowiedzi Pelogatti broni strzał Borjy Valero.

86'

Piotr Zieliński w roli głównej. Najpierw wywalczył rzut rożny, a potem jego strzał z pola karnego broni Tatarusanu.

85'

Empoli czeka na zwycięstwo w lidze od 10 stycznia! Piłkarze Marco Giampaolo ograli wtedy Torino 1:0.

84'

Żółta kartka dla Astoriego za faul-widmo na Maccarone.

83'

Pelagotti 3, Zarate 0. Debiutant w bramce Empoli spokojnie broni strzał z linii pola karnego.

83'

Vecino huknął z 30 metrów równie mocno, co niecelnie.

81'

.. i Jakub Błaszczykowski wchodzi! Na ławkę idzie Facundo Roncaglia.

81'

Panagiotis Kone za Josipa Ilicicia.

80'

Maccarone na spalonym po podaniu z głębi pola. A wychodził sam na sam z bramkarzem gości.

79'

Piotr Zieliński strzela z dystansu lewą nogą daleko od bramki Tatarusanu. Spore pretensje do polskiego pomocnika miał ustawiony w "szesnastce" Maccarone.

78'

Pelagotti na raty broni zblokowany strzał Zarate z 20 metrów.

77'

Piotr Zieliński przesadził z przekładanką w polu karnym. Stracił piłkę na rzecz Astoriego. Powinien wcześniej uderzać lub podać do lepiej ustawionego Puciarelliego.

76'

Rdae Krunić melduje się na murawie. W stan "spoczynku" udaje się Riccardo Saponara.

74'

Buchel upomniany "tylko" żółtą kartką za ostry wślizg na Vecino.

73'

Udany powrót przez cale boisko Piotra Zielińskiego! W decydującym momencie wygarnął piłkę Zarate. Po chwili Kaliniciowi brakowało centymetrów by sięgnął futbolówkę po centrze Tello.

72'

Saponara przedarł się lewą stroną pola karnego. Jego centrostrzał broni Tatarusanu.

71'

Buchel zagrywa do Puciarelliego. Ten nie poradził sobie z lepiej ustawiony Astorim. Dalekie wybicie obrońcy Violi przechwycił Saponara, który dał się sfaulować w środku pola.

70'

Marcel Buchel wchodzi za zmęczonego Daniele'a Croce.

68'

Alonso strzela nożycami po centrze Tello. Bardzo niecelnie.

68'

Kapitalna kontra Fiorentiny i Kalinić kieruje piłkę do siatki! Podobnie jak w pierwszej połowie, był na spalonym! Gol nieuznany!

66'

Udany powrót Alonso, który powstrzymał przed własnym polem karnym rozpędzonego Puciarelliego. Ten wcześniej ograł Astoriego z "siatką".

64'

Kalinić nie sięgnął futbolówki w polu karnym Empoli. Momentami gospodarze bronią się rozpaczliwie.

64'

Alonso w roli lewoskrzydłowego. Jego dośrodkowanie było dalekie od ideału. Chciał jeszcze wymóc na arbitrze podyktowanie rzutu rożnego, ale ten nakazał gospodarzom grę z "piątki".

61'

Pelagotti broni anemiczne uderzenie Zarate z kilkunastu metrów.

60'

Alonso pociągnął za koszulkę wychodzącego z kontrą Piotra Zielińskiego. Żółta kartka.

59'

Cosić wybija piłkę poza linię końcową po centrze Tello. Goście nie mogą udokumentować przewagi.

58'

Świeżo wprowadzony Bittante zagrywa w "szesnastkę" do Maccarone. Szybszy od niego był jednak Rodriguez, który wybił piłkę na rzut rożny. Po nim nie było zagrożenia.

56'

... a w Empoli za Vicneta Lauriniego pojawia się Luca Bittante.

56'

Zmiany w obu ekipach. Mauro Zarate zastępuje Filippo Bernandeschiego...

53'

Po zmianie stron ożywił się Ilicić. Huknął z dystansu tuż obok prawego słupka!

52'

To powinna być druga bramka Empoli! Świetna klepka w środku pola z oskrzydlającą akcją Ruiego. Ten zagrywa w pole karne do Saponary, ale ten wślizgiem nie trafia w bramkę z ok. 10 metrów!

52'

Ilicić pomagał sobie ręką w przyjęciu piłki. Widział to sędzie główny i podyktował rzut wolny dla Empoli z własnego pola karnego.

50'

W odpowiedzi strzał Ilicicia z dystansu mija bramką gospodarzy o 2 metry.

49'

Piotr Zieliński przejął piłkę i chciał zagrać do niepilnowanego Maccarone. Niepotrzebnie trącił ją jednak po drodze Puciarelli, przez co BigMac nie zdołał do niej dobiec przed Tatarusanu.

48'

Kolejna groźna akcja Violi. W ostatniej fazie Tello uderzył z woleja metr obok prawego słupka bramki Pelagottiego.

48'

Prostopadłe podanie do Kalinicia w pole karne gospodarzy, który fauluje Tonelliego.

46'

Gwizdek sędziego i Empoli zaczyna drugie trzy kwadranse!

13:30

Piotr Zieliński zaczął, Manuel Puciarelli skończył

13:25

Powracamy na Stadio Carlo Castellani. Mimo że Fiorentina przeważała od pierwszych minut, to na przerwę schodziła ze stratą jednej bramki. Jak będzie przebiegać druga odsłona?

45'

Antonio Damato nie dolicza nawet minuty i kończy pierwszą połowę. Do przerwy Empoli prowadzi z Fiorentina po golu Puciarelliego. Spory udział przy bramce miał Piotr Zieliński

44'

W odpowiedzi Pelagotti pofrunął jak ptak i sparował strzał Ilicicia na rzut rożny! Pośrednio po centrze z narożnika bramkarz Empoli chwyta piłkę.

42'

Maccarone wzięty w kleszcze przez dwóch obrońców Violi. Nie wytrzymał i padł. Sędzia nie widział podstaw do wskazania na "wapno".

41'

Krzyżowe podanie Piotra Zielińskiego w pole karne do Maccarone przerwał główką obrońca Fiorentiny, ale piłka spadła pod nogi Puciarelliego. Ten po ograniu rywala uderzył kapitalnie tuż przy bliższym słupku nie do obrony!

41'

GOOL DLA EMPOLI, MANUEL PUCIARELLI!!!

38'

Pelagotti broni bezpośredni strzał Ilicicia z rzutu wolnego! Do bramki było ponad 30 metrów!

36'

Puciarelli pogubił się w dryblingu. Chciał efektownie minąć Astoriego, ale stracił piłkę w dziecinny sposób.

35'

Puciarelli powstrzymany w ostatniej chwili przez Roncaglię. Napastnik gospodarzy już składał się do strzału z linii 16. metra.

34'

Vecino skosił rywala jak trawę na wiosnę. Żółta kartka.

32'

Nieco ponad pół godziny gry za nami. Gra toczy głównie w środku pola, może czasem piłka znajdzie się w pobliżu pola karnego (głównie gospodarzy). Bramkarze są bezrobotni.

30'

Za mocne podanie Saponary w pole karne do Puciarelliego. Tatarusanu chwyta piłkę.

30'

Kolejny pojedynek między tymi dwoma zawodnikami. Znowu przewinił Maccarone.

28'

Maccarone fauluje Vecino w polu karnym gości. Sędzia wychwycił przewinienie kapitana Empoli.

26'

Atak pozycyjny gości przerwany gwizdkiem sędziego. Trzech piłkarzy Fiorentiny było na spalonym, w tym adresat podania - Ilicić.

25'

Jubilat pewnie wybija piłkę głową po centrze Paredesa.

24'

Przebojowa akcja Puciarelliego przerwana przez Rodrigueza przed własnym polem karnym. Argentyńczyk upomniany "żółtkiem".

23'

Cosić skosił Borję Valero w środku pola. Sędzia bez wahania sięgnął po żółtą kartkę.

21'

Tonelli jak profesor wyłuskał piłkę spod nóg rozpędzonego Bernardeschiego. Zagrał do Maccarone w stronę koła środkowego, ale ten był faulowany.

20'

Piłka w siatce gospodarzy po strzale Kalinicia! Gol nieuznany - Chorwat był na spalonym.

18'

Kontra Empoli! Przebojowa akcja Saponary przerwana przez Roncaglię na 20. metrze od bramki Violi. Zdaniem sędziego czysto zagrał Argentyńczyk.

17'

Centra Vecino nie znajduje adresata w polu karnym Empoli. Gospodarze z "piątki".

16'

Bez zagrożenia po rzucie rożnym pod bramką Pelogattiego.

15'

Ależ bliski szczęścia był Tello! Opanował piłkę po centrze Bernardeschiego i jego strzał z kilkunastu metrów zablokował Cosić!

13'

Roncaglia wyjaśnia sytuację we własnym polu karnym po centrze Croce. Tu powinno byc lepsze dośrodkowanie do niepilnowanego przed bramką Puciarelliego.

12'

Tello pada przy prawym narożniku "szesnastki" po starciu z Croce. Sędzia nie widział podstaw do podyktowania rzutu wolnego.

10'

Piotr Zieliński ze stoickim spokojem i... ruletą a' la Zidane odebrał piłkę rozpędzonemu Bernardneschiemu przed własnym polem karnym. To zagranie mogło się podobać.

8'

Maccarone na 2-3 metrowym spalonym.

7'

W odpowiedzi pierwsza akcja ofensywna piłkarzy Marco Giampaolo. Po centrze z lewej strony Tatarusanu łapie piłkę.

6'

Borja Valero uderza bardzo niecelnie z 20 metrów. Piłka poleciała po łuku, a nie po cięciwie.

5'

Pelagotti nie spanikował przed bramką po anemicznym podaniu Tonellliego i pressingu Bernardeschiego. Spokojnie wybił piłkę do Lauriniego.

4'

Absolutna dominacja gości w pierwszych minutach. Vecino w roli prawoskrzydłowego centruje w pole karne, ale piłka w powietrzu przekroczyła linię końcową. Pelagotti od bramki.

12:34

Oprawa kibiców Empoli

2'

Tello zablokowany na lewej stronie. Rzut rożny dla Violi, po którym Pelagotti pewnie chwyta piłkę.

1'

Od razu dalekie podanie w pole karne do Bernardeschi, którego zablokowane dośrodkowanie na wprost bramki pewnie wypiąstkował debiutujący między słupkami Empoli Pelagotti.

0'

... goście, którzy rozpoczynają ze środka!

12:29

Losowanie stron: Maccarone i Rodriguez przy arbitrze głównym. "Górą"...

12:28

Od blisko trzydziestu lat Empoli nie może pokonać lokalnego rywala, którym jest Fiorentina. Kto wie, może dzisiaj nastąpi przełamanie?

12:25

Przenosimy się na Stadio Carlo Castellani! Obie "jedenastki" wychodzą na murawę!

12:21

Obsada sędziowska

• sędzia główny: Antonio Damato
  • asystenci: Alberto Tegoni i Giorgio Peretti
  • sędzia techniczny: Mauro Tonolini
12:18

Zawodnik Fiorentiny, Gonzalo Rodriguez, obchodzi dzisiaj 32. urodziny. Czy z kolegami sprawi sobie miły prezent?

12:16

Obie strony będą chciały się przełamać. Gospodarze (czternasta lokata) w ostatnich pięciu spotkaniach zdobyły zaledwie 2 punkty i są bardzo blisko strefy spadkowej, nad którą mają ośmiopunktową przewagę.

Podobnie jest z Violą. Cztery remisy i porażka spowodowała spadek na piąte miejsce, które daje prawo gry w eliminacjach Ligi Europy.

12:14

Rezerwowi Empoli: M. Pugilesi - L. Ariaudo, L. Bittante, M. Buchel, M. Camporese, A. Diousse, R. Krubić, R. Maiello, L. Mchedidze, A. Piu, M. Zambelli.