4 : 1
wikipediaACF Fiorentina
1. połowa3 : 1
22:41

Siódma wygrana z rzędu Rzymian staje się faktem. Głównie dzięki "egipskiej" sile w postaci Stephana El Shaarawy'ego i Mohameda Salaha, którzy strzelili 3 gole. Po 38 minutach było praktycznie po meczu gdy gospodarze prowadzili 3:0. Cień nadziei dla Fiorentiny pojawił się w doliczonym czasie pierwszej połowy, gdy rzut karny wykorzystał Josip Ilicić. Po zmianie stron Salaha dołożył jeszcze jednego gola i gospodarze pewnie zmierzają do Ligi Mistrzów.

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

92'

Koniec meczu! W starciu drużyn walczących o Ligę Mistrzów AS Roma pewnie pokonuje Fiorentinę 4:1!

90'

Piłka po strzale Tottiego musnęła bramkę Tatarusanu! Legenda Romy minimalnie pomyliła się!

90'

Przepychanki w murze. Nainggolan upomniany

89'

Tino Costa sfaulował Tottiego ok. 20 metrów od bramki gości. Żółta kartka

88'

Strzał rozpaczy Bernardeschiego. Wysoko nad bramką Wojciecha Szczęsnego.

86'

Edin Dżeko wchodzi na ostatnie minuty za Mohameda Salaha.

84'

Dwójkowa akcja Florenziego z Tottim. Podanie tego pierwszego w pole karne zostało zablokowane. Rzut rożny.

83'

Tino Costa zagrywa prostopadle w pole karne do Bernardeschiego. Ten nie sięgnął jej, więc Wojciech Szczęsny poczekał, aż ta wyjdzie poza linię końcową.

81'

Totti wbiegał w pole karne i chciał do niego zagrać Salah! Egipcjanin posłał piłkę za głęboko - Tatarusanu łapie ją bez wysiłku.

80'

Bezradny Filippo Bernardeschi skosił Nainggolana w środku pola. Żółta kartka dla Włocha.

78'

Z Grekiem wszystko w porządku. Dokończy mecz.

78'

Manolas faulowany we własnym polu karnym. Długo nie podnosił się z murawy...

76'

Kibice Romy wstają z miejsc! Na murawę wchodzi Francesco Totti! W stronę ławki udaje Stephan El Shaarawy

74'

Digne wybija piłkę na rzut rożny po centrze Bernadeschiego. Nainggolan skacze najwyżej we własnym polu karnym.

73'

Fernandez faulowany w środku pola przez Keitę

71'

Bardzo dobra interwencja Wojciecha Szczęsnego. Pewnie łapie piłkę o dośrodkowaniu Tello z prawego skrzydła.

70'

Pjanić świetnie wszedł w tempo i o mały włos nie pokonałby celną główką Tatarusanu. Rumuński bramkarz broni!

69'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wojciech Szczęsny pewnie chwyta piłkę.

69'

Pierwsza akcja Fernandeza. Skutecznie powstrzymał go Manolas we własnym polu karnym.

68'

Matias Fernandez zmienia Josipa ilicicia.

65'

El Shaarawy popisał się akcję w stylu Robbena. Z lewego narożnika pola karnego zszedł na uderzenie do lewej nogi, ale anemiczny strzał bez trudu broni Tatarusanu.

64'

Bardzo niecelny strzał Bernandeschiego zza pola karnego.

61'

William Vainqueur zastępuje Diego Perottiego!

61'

Goście próbują atakować, ale nie było wiary w powodzeniu tej akcji. Tello za mocno podał w pole karne do Kalinicia.

58'

Pjanić zagrywa na wolne pole do Salaha, który posyła piłkę do siatki z pola karnego między nogami Tatarusanu!!!

58'

GOOL, MOHAMED SALAH!!!

57'

Perotti strzela zza pola karnego nad poprzeczką. Nieczysto trafił w piłkę, która podskoczyła na nierówności.

56'

Obrona gości ma ogromne problemy z Salahem. Trzech zawodników Fiorentiny z problemami poradziła sobie z Egipcjaninem.

55'

Rodriguez w ostatniej chwili wybija piłkę spod nóg Salaha na rzut rożny. Po nim Rüdiger strzela głową obok bramki Tatatusanu.

54'

Pewna interwencja Wojciecha Szczęsnego na przedpolu. Ilicić uprzedzony.

53'

W odpowiedzi Salah zagrywa z prawego narożnika w pole karne. Za głęboko by Perotti czy El Shaarawy mogli dojść do piłki.

52'

Do czasu - Alonso dobrze podłączył się lewą stroną. Jego strzał został zablokowany.

52'

Kalinić stoi w kole środkowym i czeka na piłkę. Jak któraś jest do niego kierowana, to bardzo niedokładnie. Goście mają problem by wyjść z własnej połowy.

50'

Prosty techniczny błąd Tello, który nie opanował piłkę. Hiszpan był jeszcze naciskany przez Digne.

48'

Ależ bomba RoncagliI z dystansu! Piłka o centymetry minęła bramkę Wojciecha Szczęsnego!

47'

Rumuński bramkarz broni strzał El Shaarawy'ego.

47'

Salah faulowany przez Tino Costę ok. 35 metrów od bramki Tatarusanu. Pjanić ustawia piłkę...

46'

Fiorentina zaczyna drugie trzy kwadranse.

21:48

Wracamy na Stadio Olimpico na drugą połowę meczu AS Roma - Fiorentina. Do przerwy gospodarze prowadzą 3:1. Wojciech Szczęsny nie miał szans przy rzucie karnym, wykonywanym przez Josipa Ilicicia. Wcześniej strzelali El Shaarawy, Salah i Perotti.

48'

Po chwili Massimiliano Irrati kończy pierwszą połowę. AS Roma prowadzi z Fiorentiną 3:1

47'

Mocne uderzenie w prawą stronę bramki. Wojciech Szczęsny nie sięgnął piłki.

47'

JOSIP ILICIĆ PEWNIE TRAFIA

46'

Tello pada w polu karnym przy starciu z Digne! Multum graczy gospodarzy przy arbitrze! Rzut karny

44'

Miralem Pjanić bez skrupułów kopnął w nogę Bernandeschiego. "Żółtko" na jego koncie

43'

Żółta kartka dla Mohameda Salaha.

41'

Nainggolan strzela z 18 metrów tuż obok bramki!

40'

Milan Badelj skosił Nainggolana w środku pola jak trawę na wiosnę. Żółta kartka dla Chorwata

38'

Niemal kopia akcji przy pierwszej bramce. Tym razem to El Shaarawy popędził lewą stroną i zagrał przed bramkę do Perottiego, który odpowiednio dostawił stopę.

38'

GOOL, DIERO PEROTTI!!!

37'

El Shaarawy wygrał pojedynek z dwoma zawodnikami Fiorentiny! Przy podaniu zwrotnym od Pjanicia był na spalonym.

34'

Druga wymuszona zmiana w ekipie gości! Uraz Matiasa Vecino skutkuje wprowadzeniem na murawę Milana Badelja.

32'

Szczęsny zabawił się przed polem karnym z Kaliniciem. Ograł Chorwata na "zamach" co spodobało się kibicom gospodarzy.

30'

Po zamieszaniu w "szesnastce" Kalinić strzela z przewrotki obok bramki.

29'

Mnóstwo szczęścia Florenziego. Został trafiony w rękę i rzut wolny z lewej linii pola karnego. 25 metrów do bramki Wojciecha Szczęsnego.

28'

Borja Valero nie jest wstanie grać. Zastępuje go Cristian Tello

27'

To mógł być pogrom! Astori stracił piłkę na rzecz Salaha! Ten wpadł w pole karne i uderzył obok bramkarza, ale trafił w słupek!

25'

Ależ szybko gospodarze podwyższają prowadzenie! Salah zagrał na klepkę z El Shaarawym i pierwszy z wymienionych uderzył zza pola karnego w stronę dalszego słupka. Piłka podbita przez Astoriego wpada za kołnierz Tatarusanu!

25'

22'

Euforia na Stadio Olimpico! Pjanić zagrywa prostopadle do Salaha, który wykłada piłkę na wprost bramki do El Shaarawy'ego! Ten wślizgiem kieruje piłkę do siatki!

22'

GOOL, STEPHAN EL SHAARAWY!!!

21'

Pewna interwencja Wojciecha Szczęsnego na przedpolu. Złapał piłkę przed rozpędzonym Bernandeschim.

20'

Tatarusanu pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

19'

Roncaglia ratuje swój zespół wybiciem piłki na rzut rożny. Kolejny raz szalał Salah. Po rzucie rożnym nie było zagrożenia pod bramką Tatarusanu.

17'

Bernardeschi na minimalnym spalonym.

16'

Salah wywalczył piłkę przed polem karnym Fiorentiny! W ostatniej chwili Rodriguez wybił mu ją spod nóg!

14'

Borja Valero poza boiskiem. Rozgrzewkę zaczął Tello.

14'

Borja Valero ostro potraktowany przez Florenziego w środku pola. Hiszpan zwija się z bólu na murawie. Sędzia nie zdecydował się sięgnąć do kieszonki.

13'

Jeszcze raz Ilicić! Uderzył z ok. prawego narożnika pola karnego tuż nad poprzeczką bramki Wojciecha Szczęsnego!

11'

Za bardzo odchylony Ilicić strzela z dystansu na wiwat.

10'

Astori skutecznie powstrzymał akcję Salaha. Po chwili Egipcjanin zagrywa w pole karne do Pjanicia, ale czujna obrona gości wybija piłkę.

8'

Na trybunach Stadio Olimpico m.in. Zbigniew Boniek!

7'

Ilicić fatalnie zagrywa w pole karne do Kalinicia. Wojciech Szczęsny z "piątki".

6'

Digne ostro centruje w pole karne. Alonso nonszalancko wybija piłkę poza "szesnastkę", ale bez konsekwencji.

5'

Digne zapędził się lewą flanką. Skutecznie powstrzymał go Roncaglia.

4'

Wojciech Szczęsny broni strzał Kalinicia z kilku metrów! Chorwat był jednak na spalonym, ale ważna pierwsza udana interwencja polskiego bramkarza!

4'

Pjanić zahaczył Włocha na lewej stronie w pobliżu pola karnego Wojciecha Szczęsnego.

2'

Co kilka sekund sędzia odgwizduje rzuty wolne. Bernardeschi w roli prawoskrzydłowego ostro zagrywa w pole karne. Rüdiger wybija piłkę na rzut rożny.

1'

Perotti ruszył środkiem na bramkę Tatarusanu i został sfaulowany ok. 35 metrów od bramki Fiorentiny. Źle rozegrany rzut wolny i goście w ataku pozycyjnym.

0'

Massimiliano Irrati gwiżdże po raz pierwszy! Pierwszą połowę zaczynają gospodarze!

20:43

Ruszyli! Chóralne śpiewy kibiców obu drużyn, choć frekwencja nie rzuca na kolana.

20:40

Powoli przenosimy się na Stadio Olimpico w Rzymie. Obie drużyny niedługo wyjdą na murawę!

20:37

Najskuteczniejsi strzelcy

• AS Roma: Kalinić (11 goli), Ilicić (10)
  • Fiorentina: Salah, Pjanić (po 9)
20:34

W ostatnich tygodniach obie drużyny imponują formą. Gospodarze w ostatnich pięciu spotkaniach z rzędu zanotowali komplet zwycięstw, z kolei Fiorentina wygrała trzy razy i dwa mecze kończyły się podziałem punktów. Wiemy na pewno, że dzisiaj skończy się okazała seria jednej z tych drużyn. Której?

20:31

Rezerwowi Romy: De Sanctis - Castan, Dżeko, Falque, Emerson, Maicon, Strootman, Torosidis, Totti, Ucan, Vainqueur, Zukanović.

20:29

Rezerwowi Fiorentiny: Lezzerini - Babacar, Badelj, Jakub Błaszczykowski, Fernandez, Kone, Pasqual. Satalino, Tello, Tomović.

20:27

Tomasz Górski, kłaniam się nisko i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania!

20:25

Na inaugurację 28. kolejki Serie A zmierzą się trzecia z czwartą drużyną, mające tyle samo punktów na koncie (53). Ale obie strony chciałby zdobyć mistrzostwo Włoch. Zwycięzca tego pojedynku może zrobić krok by dogonić wicelidera Napoli (58 punktów) i pierwszy w tabeli Juventus (61). Kto dzisiaj wygra? Za 20 minut AS Roma zmierzy się z Fiorentiną!