Poniedziałek, 22 lutego 2016, godz. 21:00
AC MilanAC Milan
22:59

To tyle na dzisiaj, Piotr Bernaciak, kłaniam się, dobranoc.

22:59

Zawodnicy gospodarzy kręcą głowami z niedowierzaniem, mieli dziś szansę przeskoczyć Juventus, lecz jej nie wykorzystali, nie wiadomo, czy ta szansa jeszcze się powtórzy. Ten podział punktów cieszy nie tylko gości, ale i wszystkich sympatyków Juventusu.

95'

KONIEC! REMIS NA STADION SAN PAOLO, NAPOLI NIE WYKORZYSTUJE SZANSY!

95'

Sędzia dodaje dodatkową minutę!

94'

Nie spieszy się Rossonerim, tu już nic się nie zmieni!

94'

El Kaddouri fauluje Abate w walce o piłkę, zaczynamy ostatnią minutę meczu!

92'

Świetnie ustawiony Donnarumma broni mocny strzał z bliskiej odległości El Kaddouriego, to była piłka meczowa!

91'

Sędzia doliczył aż cztery minuty, czy tu jeszcze może się coś stać?

90'

Ostatnia zmiana w tym meczu, Lorenzo Insigne skończył już swój udział w tym meczu, na boisku pojawił się Omar El Kaddouri.

89'

Petarda z dystansu w wykonaniu Keisuke Hondy, Pepe Reina wybija piłkę na rzut rożny!

87'

M'baye Niang nie spieszy się schodząc z boiska, na ostatnie minuty na murawie pojawia się Mario Balotelli.

85'

BLISKO! M'baye Niang uderzał wprawdzie z ostrego kąta, jednak powinien był zdobyć bramkę po podaniu Meneza! Łapie się za głowę Donnarumma, na Stadio San Paolo wciąż remis, do wejścia szykuje się Mario Balotelli!

83'

Druga zmiana także w Milanie. Trener Mihajlović posyła do boju Andreę Bertolacciego, boisko opuścił już Riccardo Montolivo.

82'

ALEŻ BLISKO HIGUAIN! Świetne dośrodkowanie Ghoulama w pole karne, napastnik uderza tuż obok słupka!

80'

Drugą zmianę wykonuje sztab Napoli. Allan Loureiro ustępuje miejsca na boisku Manolo Gabbiadiniemu.

78'

Tym razem słabo dośrodkowuje Marek Hamsik. Za długa wrzutka na głowę Higuaina, Argentyńczyk jest już coraz bardziej zniecierpliwiony.

76'

Allan Loureiro przewraca się przed polem karnym w starciu z niezmordowanym Cristianem Zapatą, czysta interwencja zawodnika Milanu.

75'

Korner dla Rossonerich po interwencji Hysaja, jednak sędzia odgwizdał faul w ataku. Rozpoczyna Pepe Reina.

73'

Po akcji Marka Hamsika grę od bramki wznowi Donnarumma, jednak kibice na stadionie są innego zdania, podobnie jak trener Sarri, który opuszcza przeznaczoną dla siebie strefę i zmierza w kierunku trybun.

71'

Oto i zapowiadana zmiana. Niewidoczny dzisiaj Carlos Bacca zmieniony przez Jeremy'ego Meneza.

69'

Szykuje się zmiana w zespole gości.

67'

Ależ mógł zrehabilitować się Dries Mertens, strzał Belga trafia tylko w słupek!

66'

Tuż przed polem karnym niczym rażony piorunem w kontakcie z Riccardo Montolivo padł Marek Hamsik. Żółta kartka dla kapitana Rossonerich. Do wykonania stałego fragmentu gry szykuje się Dries Mertens, jednak trafia prosto w mur.

64'

Pierwsza roszada w tym meczu. Jose Maria Callejon niezadowolony opuszcza murawę, w jego miejsce pojawia się na niej Dries Mertens.

62'

Azzurri zauważalnie zwolnili, wygląda to jakby chcieli złapać głęboki oddech przed kolejnym atakiem na bramkę Donnarummy.

60'

Lorenzo Insigne niesłusznie złapany na spalonym, stał na równi z Zapatą, przytomnie ruszył do podania i znalazł się w stuprocentowej okazji, jednak sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

58'

Dośrodkowanie Koulibaliego z lewego skrzydła w pole karne w kierunku Higuaina kolejny raz mija głowę napastnika. W drugiej części meczu ofensywa Napoli wygląda trochę gorzej.

56'

Druga połowa przynosi póki co dokładnie to samo, co oglądaliśmy w pierwszej, czyli dominację gospodarzy. Milan rzadko wychodzi z kontrą, a w atakach Rossonerich brakuje dokładności i ostatniego podania.

54'

Bonaventura wbiegał w pole karne, miał dużo miejsca i zdecydował się odegrać piłkę do lepiej ustawionego Carlosa Bakki, jednak zrobił to na tyle niecelnie, że futbolówkę daleko od pola karnego wyekspediował Elseid Hysaj.

52'

Elseid Hysaj znalazł się z piłką pod polem karnym i oddał mocny strzał, jednak równie mocny, co niecelny. Za dyskusję z sędzia po chwili kartkę otrzymuje Gianluigi Donnarumma.

51'

Prostopadłe podanie do Gonzalo Higuaina, poślizgnął się kryjący go Cristian Zapata, jednak Argentyńczyk nie zdążył zareagować na pomyłkę defensora Rossonerich.

50'

Zaskakujące włączenie się w akcję ofensywną w wykonaniu Luki Antonellego, jednak obrońca przeliczył się i nie zdołał dobiec do piłki, którą sam sobie wystawił.

48'

Faouzi Ghoulam zakręcił się nieco we własnym dryblingu w okolicach linii bocznej i przypadkowo posłał piłkę w aut.

47'

Ignazio Abate wciąż pokazuje się z dobrej strony - wzorowo zatrzymał szarżującego lewym skrzydłem Lorenzo Insigne.

22:06

Wracamy do gry, przy piłce SSC Napoli!

22:01

Już za moment wracamy na drugą część spotkania!

21:50

Mecz rozgrywany jest w świetnym tempie, Napoli kontrolowało mecz i udokumentowało to zdobyciem gola, jednak po bramce wyraźnie przygaśli, co błyskawicznie wykorzystali zawodnicy Milanu. Końcówka pierwszej połowy toczyła się w tempie dobrego filmu akcji, czekamy z niecierpliwością na drugie 45 minut!

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Sędzia dolicza jedną minutę do pierwszej części meczu.

44'

NO I TO SIĘ MŚCI! GIACOMO BONAVENTURA ZAMYKA AKCJĘ PO DOŚRODKOWANIU W POLE KARNE W WYKONANIU KEISUKE HONDY! REMIS NA STADIO SAN PAOLO, 1:1!!!

42'

Po zdobyciu upragnionego gola piłkarze trenera Sarriego trochę przygaśli, pierwszy raz od kilkunastu minut to Milan rozgrywa piłkę.

40'

Piłka przy strzale Insigne odbiła się od Ignazio Abate, jednak bramka z całą pewnością zostanie zapisana zawodnikowi Napoli.

39'

CO TU SIĘ STAŁO!!! STRZAŁ INSIGNE SPRZED POLA KARNEGO PO RYKOSZECIE POKONUJE BEZRADNEGO DONNARUMMĘ!!! 1:0 PROWADZĄ GOSPODARZE!!!

38'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego i Juraj Kucka w ostatniej chwili wybił futbolówkę sprzed głowy szykującego się do strzału Kalidou Koulibaliego!

37'

Ofensywa Napoli trwa w najlepsze. Role się odwróciły i to Jose Callejon podawał w pole karne do Gonzalo Higuaina, strzał argentyńskiego napastnika z najbliższej odległości zablokowany przez obrońców!

35'

Callejon! Prostopadłe zagranie do Hiszpana, znowu to Higuain w roli podającego i strzał przelatuje tuż obok słupka!

34'

Niespodziewane podanie na prawe skrzydło od Higuaina do Callejona, Hiszpan ładnie uwolnił się spod krycia obrońców, jednak jego strzał po ziemi spokojnie broni bramkarz.

32'

Rzut rożny dla gospodarzy po dośrodkowaniu zablokowanym przez Ignazio Abate. Wrzutka skierowana na głowę Higuaina pada łupem golkipera Rossonerich.

30'

Higuain w fantastyczny sposób przyjął piłkę w polu karnym, jednak jego mocny strzał z półobrotu ofiarnie blokuje Alex!

28'

Nieprecyzyjne dośrodkowanie Jorginho i od bramki grę wznowi Gianluigi Donnarumma.

27'

M'baye Niang traci piłkę i kolejny raz fauluje przeciwnika, rzut wolny dla Napoli i coraz bliżej kartki dla zawodnika Milanu.

25'

Jorginho zagrywa po ziemi w kierunku Gonzalo Higuaina przed pole karne, Argentyńczyk oddaje jednak bardzo niecelny strzał ponad bramką.

24'

W odpowiedzi faul po drugiej stronie boiska, Allan Loureiro faulowany przez M'baye Nianga, dobre miejsce do dośrodkowania futbolówki w pole karne.

22'

Jorginho ostro fauluje Giacomo Bonaventurę, dziwi brak kary indywidualnej. Będzie rzut wolny dla gości około 30 metrów od bramki.

21'

Rozrzucenie piłki na lewe skrzydło do Faouziego Ghoulama, w pojedynku biegowym z Keisuke Hondą zawodnik Napoli posyła piłkę poza linię boczną.

19'

Nie było spalonego, świetnie na pozycję wyszedł Gonzalo Higuain, jednak z ostrego kąta natychmiastowo zablokował go Cristian Zapata. Dzięki tej interwencji piłka mija słupek bramki Donnarummy.

17'

Mecz się nieco uspokoił, od kilku minut nie gościliśmy w polu karnym, jednak to gospodarze cały czas wymieniają podania w środku pola. Rossoneri mają wielkie problemy z odbiorem piłki.

15'

Dalekie podanie Jorginho w kierunku Jose Callejona, jednak przytomną interwencją popisuje się Luca Antonelli.

13'

Elseid Hysaj starał się posłać piłkę pod bramkę strzeżoną przez Donnarummę, zablokowane dośrodkowanie trafia prosto pod nogi Jorginho, który oddaje mocny, ale niecelny strzał.

11'

Słabo rozegrany stały fragment gry, zakończony niecelnym dośrodkowaniem Keisuke Hondy. Przy piłce już gospodarze.

10'

Pierwszy rzut rożny w tym meczu po błyskotliwej akcji i zablokowanym strzale Giacomo Bonaventury.

9'

Wydawało się, że po podaniu od kolegi na czystą pozycję wyjdzie Gonzalo Higuain, jednak do piłki szybciej dobiegł Ignazio Abate.

8'

M'baye Niang otrzymał podanie z okolic linii środkowej i ruszył sprintem w kierunku bramki Reiny, jednak wyprzedził go Koulibaly, kolejna świetna interwencja zawodnika Azzurrich.

6'

Carlos Bacca był pewny wywalczenia rzutu rożnego po swojej pierwszej indywidualnej akcji, jednak swój błąd naprawił Koulibaly, skutecznym odbiorem zaczynając kontrę swojego zespołu.

4'

W pierwszych minutach gospodarze stłamsili przeciwników na ich połowie, w tym momencie po raz pierwszy przy piłce utrzymuje się Milan. Piłkę wymieniają obrońcy.

2'

Kolejne dośrodkowanie Azzurrich w pole karne, tym razem z lewej flanki dorzucał Marek Hamsik, kolejny raz skuteczny w defensywie Zapata.

1'

Już w pierwszej minucie odbiór zaliczają gospodarze. Wydawało się że dobre zagranie Callejona dotrze do Higuaina w polu karnym, jednak przeciął je Cristian Zapata.

21:02

Zaczynamy spotkanie, rozpoczęli je piłkarze AC Milanu!

21:00

Dzisiejszy mecz w Neapolu ogląda komplet publiczności na stadionie. Nawet pomimo poniedziałku to starcie elektryzuje kibiców i mobilizuje do przyjścia na trybuny.

20:59

Obie drużyny już w pełnym zestawieniu zameldowały się na murawie, czas na przywitanie zespołów i możemy zaczynać!

20:57

Zawodnicy już wychodzą z tunelu, za dosłownie kilka chwil rozpoczynamy mecz!

20:49

Przenosimy się już powoli do Neapolu. Czy gospodarze powrócą dziś na pozycję lidera włoskiej ekstraklasy? Dowiemy się już za około dwie godziny!

20:43

Rezerwowi AC Milanu: Christian Abbiati, Alessandro Livieri, Davide Calabria, Mattia De Sciglio, Alessio Romagnoli, Andrea Poli, Manuel Locatelli, Jose Mauri, Stefan Simic, Kevin-Prince Boateng, Andrea Bertolacci, Jeremy Menez i Mario Balotelli.

20:42

Rezerwowi SSC Napoli: Gabriel, Rafael, Ivan Strinić, Mirko Valdifiori, Christian Maggio, Dries Mertens, Vasco Regini, David Lopez, Vlad Chiriches, Manolo Gabbiadini, Omar El Kaddouri i Nathaniel Chalobah.

20:40

Mecz już niebawem, pora więc zapoznać się z rezerwowymi obu ekip.

20:29

Mecz coraz bliżej, zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią spotkania mojego autorstwa, do przeczytania tutaj.

20:24

Milan natomiast może złapać kontakt z Interem, zbliżając się do niego na dwa punkty, a także odskoczyć od Sassuolo na bezpieczną odległość ośmiu oczek.

20:21

Napoli ma dziś szanse na powrót na pozycję lidera. Wszystko przez piątkowy remis Juventusu, który podzielił się punktami z Bologną (0:0).

20:09

Oto składy obu drużyn.

20:01

Wita Państwa Piotr Bernaciak, już za godzinę zaczynamy dobrze się zapowiadający mecz Serie A - Napoli podejmie na Stadio San Paolo AC Milan.