napoliSSC Napoli
94'

Rzut wolny nie zostanie już wykonany, koniec spotkania!

93'

Juan Cuadrado pada przy polu karnym Napoli, to już chyba koniec nadziei gości, rzut wolny dla Juventusu!

91'

Trzy minuty, tyle czasu zostało gościom na wyrównanie! Ależ emocje na Juventus Stadium!

90'

Reaguje trener Napoli, Allan Loureiro schodzi z boiska ustępując Manolo Gabbiadiniemu.

88'

NARESZCIE!!! SIMONE ZAZA!!! PIĘKNY STRZAŁ SPRZED POLA KARNEGO, PIŁKA PO RYKOSZECIE OD ALBIOLA TRAFIA DO SIATKI, JUVE PROWADZI 1:0 I OBEJMUJE PROWADZENIE W TABELI!!!

87'

Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy, zmęczony Paulo Dybala zmieniony przez Alexa Sandro.

86'

Claudio Marchisio z kartką za przerwanie kontry przeciwnika.

84'

Po prostu źle zachował się Paul Pogba. Najpierw efektownym dryblingiem minął kilku rywali, by potem oddać zbyt lekki strzał z dystansu, kiedy koledzy wyraźnie prosili o podanie.

82'

Słabe dośrodkowanie Jorginho w pole karne, bez większych problemów futbolówkę przejmuje Claudio Marchisio. Mecz niesamowicie stracił na jakości w ostatnich minutach.

80'

Bardzo odważna próba z dystansu Marka Hamsika, Słowak uderza bardzo mocno, tuż ponad poprzeczką! Pretensje do kolegi ma Jose Callejon, który był lepiej ustawiony i czekał na podanie w pole karne.

77'

Na zmianę decyduję się Maurizio Sarri. Niewidoczny dzisiaj Lorenzo Insigne został zmieniony przez Driesa Mertensa.

75'

Niesamowity bałagan w obronie drużyny Massimiliano Allegriego. Elseid Hysaj miał szansę na dobre dośrodkowanie, jednak zepsuł swoją okazję.

72'

Mecz bardzo się wyrównał. Niezwykle ciężko jest teraz wyróżnić jakieś ważniejsze akcje, bo piłka wędruje z jednego do drugiego pola karnego, jednak nie jest to jakieś zabójcze tempo...

70'

Ciekawa sytuacja. Paulo Dybala podając do Pogby trafił prosto w... sędziego Daniele Orsato, mimo protestów kibiców piłkę przejęli goście.

67'

Paul Pogba ukarany żółtą kartką za faul na Jose Callejonie.

66'

Wygląda na to, że zejście z boiska Alvaro Moraty było spowodowane kontuzją. Hiszpan ma opatrywany palec.

63'

Jose Maria Callejon z pierwszą żółtą kartką w tym meczu.

62'

To chyba była najlepsza szansa dla gospodarzy! Paul Pogba wybornie posyła piłkę przed pole karne do Paulo Dybali, Argentyńczyk uderza tuż nad poprzeczką!

60'

Wkraczamy w ostatnie pół godziny spotkania, liczymy na to, że będzie lepsze, niż ostatnia godzina. W powietrzu wisi bramka, jednak ciężko wskazać, kto mógłby ją zdobyć.

58'

Druga zmiana w zespole Juve. Rozczarowany swoim występem Alvaro Morata schodzi z boiska w akompaniamencie oklasków, zmienił go Simone Zaza.

56'

Wygląda to trochę tak, jakby zawodnicy Juventusu nie chcieli się zdecydować na strzał. Piłka krąży między nogami Bianconerich, jednak żaden z zawodników mimo dogodnej pozycji do oddania strzału nie decyduje się na uderzenie.

54'

Pierwsza od dawna akcja Napoli, rzut rożny dla lidera tabeli zakończony pewną interwencją Gianluigiego Buffona. Doświadczony bramkarz został nagrodzony oklaskami przez kibiców zgromadzonych na stadionie.

52'

Dopiero teraz przeprowadzona jest pierwsza zapowiadana zmiana. Leonardo Bonucci zastąpiony przez młodego Daniele Ruganiego.

51'

W wielkim zamieszaniu do piłki w polu karnym doszedł właśnie Evra, jednak jego strzał z 10 metrów był równie mocny jak niecelny.

50'

Pierwsza dzisiaj ofensywna akcja Patrice'a Evry, Francuz wywalczył rzut rożny.

48'

Rzadki obrazek, Juan Cuadrado fauluje wślizgiem Koulibaliego. W grę Bianconerich wkradła się nerwowość.

46'

Niesamowity pokaz umiejętności Lorenzo Insigne, który jednym zwodem przy linii końcowej oszukał dwóch obrońców, jednak nie udało mu się zaskoczyć Buffona, który złapał mocny strzał.

21:47

Mecz wznowiony, od środka zaczęli zawodnicy SSC Napoli.

21:44

Już za moment wracamy na drugą połowę spotkania.

21:34

Spotkanie stoi na przyzwoitym poziomie, towarzyszy mu ogromna dramaturgia, czekamy tylko na gole, które niewątpliwie dadzą temu spotkaniu dodatkowy smaczek. Pochwalić należy grę w obronie obu zespołów, która jest nie tylko efektywna, ale i efektowna. Czekamy na drugie 45 minut!

45'

Koniec pierwszej połowy meczu.

45'

Paulo Dybala kolejny raz dzisiaj próbuje mocnego podania po ziemi do Moraty, jednak jeszcze raz świetnie interweniuje Raul Albiol.

42'

Zaskakujący strzał Pogby nieopodal narożnika pola karnego, uderzenie przy krótkim słupku jednak było niecelne. Bardzo odważna próba, jednak niewiele brakowało i gospodarze cieszyliby się z prowadzenia.

40'

Kolejny raz uderzeniem z dystansu straszy Juventus, znowu uderzał Claudio Marchisio, jednak strzał w środek bramki bez najmniejszych problemów łapie Pepe Reina.

38'

Kolejne dośrodkowanie Callejona i tym razem wślizgiem mógł trafić Higuain, jednak był minimalnie spóźniony i nie zdążył do podania.

36'

ALEŻ INTERWENCJA BONUCCIEGO! Samym czubkiem buta "zdjął" piłkę z głowy Gonzalo Higuaina, po chwili strzał po rzucie rożnym imponująco broni Buffon!

35'

Przez ostatnie kilka minut nie schodzimy z połowy Juve, zdaje się, że gospodarze nieco opadli z sił. Coraz groźniejsze są sytuacje gości.

33'

Petarda Allana Loureiro z pierwszej piłki, jednak piłka szybuje daleko obok bramki Buffona.

30'

Po trzydziestu minutach możemy już stwierdzić, że siłą dominującą w tym meczu są mistrzowie Włoch. Mimo to zawodnicy z Neapolu wcale nie składają broni, grają tak, jak można się było tego spodziewać, czyli z kontry, konstruują oni przemyślane i groźne kontrataki.

27'

Teraz seria nieustannych przejęć w okolicach pola karnego - raz jedni, raz drudzy starają się wyprowadzić akcję, ale obserwujemy popis efektownej gry defensywnej!

25'

Mocne podanie ze środka boiska w kierunku uciekającego Juana Cuadrado, jednak Kolumbijczyk był na pozycji spalonej. Niezwykle aktywny jest w tym meczu były zawodnik Fiorentiny.

23'

Długo przed polem karnym rozgrywali piłkę piłkarze trenera Allegriego, ostatecznie sprzed pola karnego uderzał Marchisio, ale strzał pozostawmy bez komentarza...

20'

Potężna petarda Paula Pogby mija obramowanie bramki.

19'

Paulo Dybala potraktowany nieprzepisowo przed polem karnym, Bianconeri mają rzut wolny 28 metrów od bramki strzeżonej przez Pepe Reinę.

18'

Póki co na plac gry wrócił Bonucci, jednak Włoch mocno utyka, wciąż możliwa jest roszada w składzie.

16'

Nieco przypadkowe zderzenie podczas interwencji - Sami Khedira zderzył się z Leonardo Bonucci, jednak na szczęście dla gospodarzy ta akcja nie skończyła się utratą bramki. Prawdopodobnie dojdzie do zmiany, Daniele Rugani zmieni Bonucciego.

13'

Ciekawa dwójkowa akcja Higuaina i Insigne, Argentyńczyk zgrał piłkę głową do kolegi tuż przed pole karne, jednak szybciej dotarł do niej Leonardo Bonucci.

11'

Pierwszy rzut rożny dla Juventusu zakończony bardzo słabym dośrodkowaniem Juana Cuadrado, wprost pod nogi Albiola, który tym razem przyjął piłkę i podał ją celnie.

9'

Paulo Dybala dośrodkował w pole karne, ale nie dość, że zrobił to zbyt lekko, to w szesnastce nie było żadnego z jego kolegów. Mimo to dość nerwowo poza linię boczną piłkę posłał Raul Albiol.

7'

Na uwagę zasługuje dzisiaj gra defensywna gospodarzy. Zawodnicy Napoli starali się wymienić kilka podań na połowie Juventusu, jednak bianconeri serią świetnych wślizgów oddalili niebezpieczeństwo.

6'

Świetna akcja Koulibaliego. Popisał się on imponującym rajdem, wydawało się że poradzi on sobie z dwoma stoperami Juve, jednak ostatecznie pogubił się i futbolówka trafiła pod nogi Buffona.

4'

Świetnie odebrał piłkę w środku pola Andrea Barzagli, jednak podanie do Moraty było bardzo słabej jakości, przejął je Pepe Reina.

3'

Dośrodkowanie w pole karne słabe, poradziła sobie bez najmniejszego problemu defensywa ekipy mistrza Włoch.

2'

Pierwsza akcja Juve, jednak podanie Moraty do Cuadrado z gracją przejmuje Kalidou Koulibaly. Jego szybkie podanie do Hamsika kończy się pierwszym rzutem rożnym w tym meczu.

20:46

Rozpoczynamy spotkanie, przy piłce Juventus Turyn!

20:44

Niesamowita oprawa towarzyszy wychodzącym na murawę stadionu piłkarzom!

20:42

Zawodnicy są już w tunelu, ustawieni i gotowi do wyjścia. Do rozpoczęcia spotkania już tylko kilka minut.

20:38

Oto zestawienie taktyczne drużyny gospodarzy. Trener Allegri ustawił dzisiaj swoich podopiecznych w formacji 4-4-2.

20:36

Przenosimy się już na Juventus Stadium - mecz już za niecałe 10 minut.

20:29

W innych dzisiejszych meczach Serie A Empoli uległo u siebie Frosinone 2:1, Piotr Zieliński rozegrał całe spotkanie. W Weronie Chievo zremisowało z Sassuolo 1:1.

20:23

Do wyjściowej jedenastki Juve wraca dzisiaj Sami Khedira.

20:18

Piłkarze zaczęli już rozgrzewkę.

20:04

Rezerwowi SSC Napoli: Gabriel, Rafael, Ivan Strinić, Mirko Valdifiori, Christian Maggio, Dries Mertens, Vasco Regini, Vlad Chiriches, Manolo Gabbiadini, Omar El Kaddouri i Nathaniel Chalobah.

20:01

Rezerwowi Juventusu FC: Neto, Rubinho, Daniele Rugani, Filippo Romagna, Alex Sandro, Simone Padoin, Stefano Sturaro, Hernanes, Roberto Pereyra, Simone Zaza i Andrea Favilli.

19:56

Na stronie już pełne składy. Za moment podamy również rezerwowych obu drużyn.

19:49

Na stronie już skład Juventusu, za moment pojawi się także zestawienie Napoli.

19:38

Składy obu drużyn powinniśmy poznać już za kilka minut.

19:33

Oba zespoły są w znakomitej formie. Drużyna prowadzona przez Maurizio Sarriego zajmuje pierwsze miejsce w tabeli włoskiej ligi z 56 punktami na koncie, drugi Juventus ma 54 punkty. Zwycięzca dzisiejszego starcia zasiądzie na fotelu lidera Serie A.

19:28

Dobry wieczór, już o 20:45 rozpoczynamy starcie dwóch najlepszych drużyn Serie A. Maszerujący od zwycięstwa do zwycięstwa Juventus podejmie w Turynie zespół lidera, ekipę Napoli. Na relację zaprasza Państwa Piotr Bernaciak.