Niedziela, 31 stycznia 2016, godz. 20:45
AC MilanAC Milan
3 : 0
Inter MediolanInter Mediolan
93'

KONIEC MECZU! Milan pewnie zwycięża w Derbach Mediolanu. Ostatni raz taki wynik padł pięć lat temu.

91'

Spokojnie kontrolują spotkanie gospodarze.

90'

Trzy minuty doliczone do podstawowego czasu gry.

89'

Nerazzuri rozgrywają piłkę w środku pola.

88'

Jeszcze ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Boateng wchodzi, schodzi Honda.

87'

Telles w miejsce Ljajica. Kolejna zmiana defensywna.

86'

Dośrodkowanie w pole karne Milanu zatrzymuje się na obrońcy. Korner dla gości.

85'

Bacca schodzi z boiska. W jego miejsce Bertolacci.

84'

Kućka huknął z dystansu, niecelnie.

83'

Strzał Hondy zablokowany przez obrońcę. Rzut rożny.

82'

Inter wyraźnie podłamany, goście marzą o zejściu do szatni. Tymczasem Milan nie zamierza poprzestać na trzech golach i wciąż naciera na bramkę Nerazzurich.

81'

Handanović! Świetna interwencja Słoweńca ratuje zespół po strzale Balotellego.

80'

Mario Balotelli ukarany żółtą kartką.

79'

W miejsce strzelca bramki pojawia się były zawodnik Interu, Mario Baletolli.

78'

Kapitalna akcja Milanu, Bonaventura odzyskał piłkę, a później w polu karnym świetnie dograł piłkę do Nianga, który z kolei na raty pokonał Handanovica.

77'

GOOOOOL!!! GOOOOOOOOOOOL!!! 3:0, NIANG!

76'

Tymczasem do wejścia na boisko szykuje się Balotelli.

75'

Niecelny strzał Nerazzurich.

74'

Bacca nie dał szans Handanovicowi. Lewą nogą skierował piłkę do siatki z bliskiej odległości po świetnym podaniu w pole karne. Pozamiatane?

73'

BACCA!!! 2:0!!! Milan podwyższa prowadzenie!

72'

Wychodzi z bramki Handanović, pewna interwencja na skraju pola karnego.

71'

NIEWIARYGODNE! ICARDI W SŁUPEK! WCIĄŻ 1:0!

70'

Rzut karny! Alex faulował Icardiego już po oddaniu strzału! Kontrowersyjna decyzja, ale wydaje się, że słuszna! Co za dramaturgia!

69'

DONNARUMMA!!! CO ZA PARADA! Świetnie broni strzał Icardiego z ostrego kąta!

68'

Dobry powrót Nianga do defensywy, tymczasem już po chwili Montolivo próbował prostopadłym podaniem uruchomić Baccę. Zbyt mocne było jednak to zagranie.

67'

Bardzo, bardzo złe zagranie Brozovica.

66'

Donnarumma pewnie łapie piłkę zażegnując niebezpieczeństwo we własnej szesnastce.

65'

"Kuco" ukarany żółtą kartką za zagranie piłki ręką.

64'

Zmiana w ekipie gości. Icardi zmienia Stevana Jovetica.

63'

Poziom sędziowania nie jest niestety najlepszy. Najpierw arbiter nie zauważył zagrania ręką Nianga, później zauważył spalonego, którego nie było.

62'

Niang wywalczył rzut rożny po dobrym kontrataku Rossonerich.

61'

Dośrodkowanie Santona, jednak piłka "pustym przelotem" minęła pole karne.

60'

Dla odmiany tym razem nieudane dośrodkowanie Nianga, który opanował piłkę, ale został "poczęstowany" nieprzyjemnym faulem.

59'

Nieudany strzał Brozovica. Godzina gry za nami.

58'

Fatalne dośrodkowanie Juana Jesusa.

57'

Żółta kartka dla Alexa, który wrócił pod własną bramkę i powalił uciekającego rywala.

56'

Gorąco pod bramką Handanovica!!! Alex zgrywa piłkę, Romagnoli jeszcze raz podaje do kolegów, ale szybsi okazali się defensorzy Interu. Na koniec zablokowali oni dobitkę Jacka Bonaventury.

55'

Rzut wolny dla Milanu, okazja do dośrodkowania w pole karne.

53'

Perisić strzela... lepiej pominąć to milczeniem.

52'

Chwila spokoju na boisku, Inter próbuje odzyskać kontrolę nad przebiegiem spotkania.

51'

Donnarumma! Kolejna nerwowa interwencja bramkarza Milanu! Tym razem nie zdołał złapać piłki, która wyleciała mu z koszyczka na granicy pola karnego, ale dobrze asekurował go obrońca.

50'

Roberto Mancini wyrzucony na trybuny!

49'

Fatalny błąd Donnarummy! Włoch podbił sobie piłkę i dał szansę napastnikowi Interu, jednak udało mu się uratować sytuację. Goście domagają się rzutu karnego, ale nie ma o tym mowy.

48'

Naciskają Rossoneri, nie dają za wygraną. Gospodarze chcą strzelić drugą bramkę.

47'

Bacca powalony na ziemię, przegrał siłowy pojedynek z obrońcą.

47'

Niedokładne podanie Montolivo, gospodarze tracą piłkę.

46'

Murillo powstrzymał Hondę.

21:53

Milan rozpoczyna drugą połowę! Gramy!

21:52

Alex - profesor.

21:47

Wracamy na Stadio San Siro. Za chwilę początek drugiej części spotkania!

46'

Koniec pierwszej części spotkania. Po bramce Alexa Milan prowadzi w Derbach Mediolanu 1:0.

46'

Pierwszą połowę Jovetić zakończy z żółtą kartką na koncie.

45'

Romagnoli pewną interwencją zatrzymuje przeciwnika.

44'

Jeszcze jedna okazja dla Milanu, jednak tym razem gospodarze nie zdołali dograć piłki w szesnastkę rywala.

43'

Nerwowo pod bramką Milanu! Donnarumma wyszedł z bramki na skraj pola karnego, powstrzymał napastnika ale chwilę później Jesus dośrodkował piłkę w pole karne. Tam był jednak Abate, który przeszkodził w skierowaniu piłki głową do pustej bramki!

42'

Santon zablokowany na skrzydle. Inter szuka okazji do wyrównania przed zejściem do szatni.

41'

Znów kontrowersyjna decyzja arbitra, Niang wywalczył rzut rożny, którego... nie ma. Grę wznawiają Nerazzuri.

40'

Ponownie Honda w pole karne, ale tym razem lepsi defensorzy Interu.

39'

Tym razem Alex świetnie wybija piłkę po dośrodkowaniu Edera.

38'

Rossoneri idą za ciosem. Inter wciąż się broni, ale goście wyglądają gorzej niż w pierwszych minutach.

37'

Świetne dośrodkowanie w pole karne w wykonaniu Hondy, Alex skacze najwyżej i z zimną krwią wpakował piłkę do bramki!

36'

GOOOOOOOOOOL!!! ALEX!!!

35'

Honda powstrzymany w ostatniej chwili, tylko rzut rożny dla Milanu!

34'

Jovetić najpierw źle się zachował niecelnie zgrywając piłkę do kolegi z zespołu, a chwilę później oddał mocny strzał na bramkę, który bez problemu obronił Donnarumma.

33'

Alex wybija piłkę poza linię końcową boiska, rzut rożny.

31'

Bardzo dobrze bronią się goście, ale kibice Interu z pewnością nie zadowolą się jedynie skuteczną obroną.

30'

Niang na murawie, tym razem bez faulu. Rossoneri coraz mocniej naciskają na rywala.

28'

Honda przegrywa pojedynek z Jesusem przy linii bocznej pola karnego.

27'

Milan zdobył przewagę, częściej jest przy piłce, częściej próbuje ataków. Póki co jednak bezskutecznie.

26'

Niang posłał piłkę w pole karne, ale nawet Marcin Możdżonek miałby problem z sięgnięciem jej głową.

25'

Kolejny stały fragment gry dla gospodarzy, tym razem w bocznej strefie boiska, niedaleko narożnika. Będzie okazja do dośrodkowania po faulu Santona.

24'

Bonaventura zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego. Przesadził. Piłka wylądowała na trybunach.

23'

Poturbowany Bacca wzbudził chyba litość sędziego, który początkowo nie kwapił się do odgwizdania faulu. Rzut wolny dla Milanu.

22'

Nieudany kontratak Rossonerich, Bacca zatrzymany przez rywala.

21'

Ljajić w ostatniej chwili zatrzymany przez Montolivo, który wrócił pod własną bramkę i świetnie odebrał piłkę.

20'

Ależ była okazja dla Interu! Perisić dostał kapitalne podanie, ruszył skrzydłem, wbiegł w pole karne i zdecydował się na podanie do środka w kierunku napastników. Tam jednak był Alex, który świetnie przeciął to zagranie i zażegnał niebezpieczeństwo pod bramką Milanu.

19'

Kolejny faul. Perisić uderzony w twarz przez Bonaventurę leży na murawie.

18'

Rzut wolny dla Milanu w środku pola, gospodarze konstruują atak pozycyjny.

17'

Donnarumma wznawia grę od bramki. Bardzo szybkie tempo tego spotkania.

16'

Kućka! Kapitalna akcja Milanu, Kućka przecisnął się przez linię obrony i wpadł w pole karne, dograł do napastnika, jednak Niang był na spalonym.

15'

Niezbyt udany ten stały fragment gry, gospodarze odzyskują piłkę i próbują kontrataku.

14'

Nerazzuri rozgrywają piłkę na połowie rywala, goście powoli zyskują przewagę na boisku. Korner dla Interu.

13'

Honda wpadł w pole karne, dograł do Bacci, który jednak został zablokowany.

11'

Sporo walki w pierwszych minutach spotkania, kolejny faul w środku pola. Rzut wolny dla Interu.

10'

Kućka upadł tuż przed polem karnym, jednak sędzia nie sięgnął po gwizdek. Błąd arbitra.

9'

Donnarumma! Młody bramkarz na raty broni strzał z dystansu Brozovica!

8'

Już odpowiadają piłkarze Milanu, Bacca zatrzymany przez obrońcę.

7'

EDER!!! Matko Boska! Jak on tego nie strzelił?! Nowy nabytek Interu miał stu, dwustu procentową okazję! Po dośrodkowaniu w pole karne miał przed sobą pustą bramkę, ale strzał głową kompletnie mu nie wyszedł!

6'

ALEX! Brazylijczyk wybija piłkę po świetnym podaniu Edera, który wpadł w pole karne i szukał lepiej ustawionego kolegi z zespołu!

5'

Dalekie podanie w kierunku Bacci, piłkę pewnie łapie Handanović.

4'

Nerwowo Honda, nie zdołał opanować piłki.

3'

Gospodarze przeważają, jednak gubią piłkę w środku pola.

2'

Niang przegrywa starcie z obrońcą, Miranda wybija piłkę poza linię boczną boiska.

2'

Rossoneri zaczęli bardzo ofensywnie, już pierwsze dośrodkowanie Hondy, jednak spokojnie bronią się Nerazzuri.

20:49

Zaczynamy Derby Mediolanu! Pierwszy gwizdek sędziego, ze środka goście - Inter!

20:47

Kapitanowie - Montolivo i Jesus są już na środku boiska.

20:44

20:41

20:40

Przepiękne oprawy kibiców witają zawodników! Coś niesamowitego, oprawa tego spotkania nigdy się nie zmieni!

20:35

10 minut do rozpoczęcia spotkania. Obydwa zespoły są już gotowe i niebawem pojawią się na murawie.

20:31

Dobrze znane fanom futbolu zdjęcie. Pamiętny mecz w Lidze Mistrzów, z czasów, w których Derby Mediolanu oznaczały pojedynek gwiazd światowego futbolu.

20:21

W międzyczasie zapraszamy do lektury zapowiedzi tego spotkania autorstwa Piotra Bernaciaka - KLIK!

20:17

Piękne kobiety swoją drogą, ale to oni będą dziś najważniejsi. Zawodnicy Milanu póki co jeszcze w garniturach.

20:13

Niebieska strona Mediolanu odpowiada. Partnerka Mauro Icardiego, Wanda.

20:11

Piękniejsza część Milanu.

20:08

Ławka rezerwowych Interu:

Carrizo, Berni, Kondogbia, Palacio, Icardi, Telles, Gnoukouri, D’Ambrosio, Nagatomo, Melo, Manaj.

Na ławce m.in. najlepszy strzelec zespołu - Mario Icardi, oraz niedoszły piłkarz Milanu, Geoffrey Kondogbia.

20:06

Debiuty:

Eder wystąpi dziś od pierwszej minuty. To debiut w oficjalnym meczu Interu dla sprowadzonego z Sampdorii napastnika. Gianluigi Donnarumma to z kolei najmłodszy debiutant w Derbach Mediolanu od 1909 roku. Imponujące!