Niedziela, 31 stycznia 2016, godz. 15:00
SSC Napolinapoli
5 : 1
1. połowa2 : 1
16:58

Nieważne jak się zaczyna, ważne jak kończy. Ogromna przewaga Napoli od pierwszych minut nie przedłożyła się na strzeloną bramkę. Gościom udało się wyjść na prowadzenie po strzale Paredesa z rzutu wolnego, ale gospodarze szybko odwrócili losy meczu po trafieniach Higuaina i Insigne z rzutu wolnego (sprokurowanego przez Piotra Zielińskiego).

Po zmianie stron Napoli tylko dobijało rywala - najpierw samobójcze trafienie zanotował Camporese, a w końcówce meczu dublet zaliczył Callejon po dwóch asystach rezerwowego Mertensa.

To tyle z mojej strony, relację NA ŻYWO prowadził Tomasz Górski i zapraszam na kolejne tekstowe sprawozdania w Ekstraklasa.net

90'

Sędzia nie doliczył nawet minuty i kończy ten jednostronny mecz. Empoli, mimo że prowadziło po golu Paredesa, przegrywa na wyjeździe z Napoli aż 1:5!

16:52

Dublet Jose Marii Callejona

88'

Mertens popędził lewą stroną i zagrał na drugą stronę pola karnego. Łukasz Skorupski niepewnie wyszedł do piłki i wrócił do bramki i nie sięgnął precyzyjnego strzału Callejona tuż przy słupku!

88'

GOOL, JOSE MARIA CALLEJON!!!

86'

Rykoszet po strzale Piotra Zielińskiego i piłka mija bramkę Reiny w nieznacznej odległości. Goście mają jednak rzut rożny. Buchel strzela z dystansu nad poprzeczką.

85'

Marek Hamsik kończy swój występ w dzisiejszym meczu. Na ostatnie minuty wchodzi David Lopez

83'

Świetne dośrodkowanie Mertensa z lewego narożnika pola karnego. "Szczupak" Gabbiadinego nie sięgnął piłki, ale za jego plecami był Callejon, który z kilku metrów dopełnił formalności. Łukasz Skorupski bezradny w tej sytuacji.

83'

82'

Rdae Krunić na boisku. W stronę ławki udaje się Daniele Croce.

81'

Reina "wypluwa" piłkę przed siebie po strzale Buchela z 20 metrów. Hiszpan zdołał jednak ją złapać przed nadbiegającym Puciarellim.

80'

Ostre wejście Croce w nogi Hamsika. Sędzia chyba zapomniał wziąć czerwonej kartki z szatni.

77'

Tonelli wyskoczył najwyżej w polu karnym gospodarzy, ale za słabo posłał piłkę w stronę bramki Rreiny.

76'

Faul taktyczny Koulibaly'ego przez przez rywala. Przewinienie kwalifikowało się na żółtą kartkę, ale sędzia po nią nie sięgnął.

75'

Dries Mertens wchodzi na ostatni kwadrans za Lorenzo Insigne.

74'

Jorginho na spalonym.

72'

Insigne powstrzymany w polu karnym gości! Skuteczną interwencją popisał się Tonelli, który wślizgiem wybił piłkę spod nóg Włocha.

71'

Hamsik strzela z woleja daleko od bramki Łukasza Skorupskiego.
Owacja na stojąco żegna schodzącego Gonzalo Higuaina. W jego miejsce melduje się Manolo Gabbiadini

70'

Rui powstrzymał Higuaina we własnym polu karnym. Argentyńczykowi udało się jeszcze nabić rywala i czwarty rzut rożny staje się faktem (do 2 Empoli).

70'

Higuainowi ciągle mało - strzela zza pola karnego nad bramką Łukasza Skorupskiego.

68'

Levin Mcedlidze na murawie. Zmienia zmęczonego Massimo Maccarone.

67'

Dośrodkowanie Piotra Zielińskiego zablokowane. Jeszcze jeden korner i Camporese strzela głową tuż obok słupka!

66'

Maccarone na lewej stronie pola karnego gospodarzy! Zagrał na bliższy słupek do Puciarelliego, którego w ostatniej chwili powstrzymał Allan.

64'

Nie przekreśla(j)my jeszcze szans gości, ale zapowiada się 6. z rzędu wygrana Napoli. Jeżeli ona nastąpi, to piłkarze Maurizio Sarriego zrównają się z osiągnięciem tej drużyny z 1986 r. (z Diego Maradoną na czele).

63'

Higuain już składał się do strzału. W ostatniej chwili powstrzymał go obrońca Empoli!

62'

Rui skuteczną główką "zdjął" piłkę z zasięgu Callejona. Wysoki pressing Napoli na 20. metrze. Empoli wychodzi jednak spokojnie z opresji.

61'

Gra wznowiona. Nie wiadomo jednak, czy Higuain dogra ten mecz do końca.

16:22

Pechowa interwencja Michele'a Camporese

57'

Marcel Buchel zastępuje Riccardo Saponarę.

56'

Strzał Paredesa z dystansu zablokowany przez Koulibaly'ego. Kontra gospodarzy, którą przerwał Łukasz Skorupski skutecznym piąstkowaniem. Polski bramkarz staranował jednak Higuaina. Krótka przerwa w grze.

55'

Puciarelli faulowany przez dwóch piłkarzy Napoli. Rzut wolny z prawej strony, piłkę ustawia Piotr Zieliński...

54'

Szczęśliwa interwencja Łukasza Skorupskiego. Udało mu się jednak powstrzymać Callejona.

53'

Łukasz Skorupski łapie piłkę zagraną za mocno do Higuaina.

51'

Callejon podłączył się do akcji ofensywnej prawym skrzydłem i dostał piłkę. Ten wbiegł w pole karne i zagrał na wprost bramki do Higuaina, którego niefortunnie uprzedził wślizgiem Camporese, kierując piłkę do własnej siatki

51'

Samobój Michele'a Camporese! Ależ pech obrońcy gości!

50'

Hamsik zderzył się z biegnącym w jego stronę Lorenzo Tonellim. Obrońcę Empoli nie interesowała piłka, a przeciwnik, którego powalił niemal w zapaśniczym stylu. Żółta kartka.

47'

Croce powstrzymany przez polem karnym gospodarzy przez wracającego Callejona.

46'

Empoli zaczyna ze środka! Obie strony wyszły na drugie trzy kwadranse bez zmian personalnych.

16:03

Powracamy na Stadion Św. Pawła na drugą połowę meczu Napoli - Empoli. Gospodarze w dziesięć minut odwrócili losy spotkania i prowadzą po golach Higuaina i Insigne, którzy odpowiedzieli na trafienie Paredesa.

46'

Po wyrzucie piłki z autu Davide Massa kończy pierwszą odsłonę. Napoli prowadzi z Empoli 2:1. Łukasz Skorupski przy obu trafieniach był bezradny, a druga bramka - zdobyta przez Insigne - wpada na konto Piotra Zielińskiego, który sprokurował rzut wolny

45'

Szybko wrócił do gry i jego strzał z pola karnego został zablokowany.

Minuta doliczona.

44'

Allan ucierpiał w starciu z rywalem, w którym był agresorem. Sędzia poczekał, aż Brazylijczyk wstanie by pokazać mu żółtą kartkę. Chwilę później musiał udać się poza boisko po pomoc medyczną

43'

Niesamowita skuteczność Higuaina! Po niespełna 22 kolejkach ma 22 gole na koncie! Kilka sezonów temu taki dorobek bramkowy dał Luce Toniemu tytuł króla strzelców Serie A.

15:48

Kapitalne uderzenie Lorenzo Insigne z rzutu wolnego

42'

Higuain faulowany w środku pola przez Piotra Zielińskiego. Szybko wznowiona gra z przerzutem na prawą stroną. Tam zapędził się Hysaj, lecz Albańczykowi skończyło się boisko. Łukasz Skorupski od bramki.

15:45

Gol Leandro Paredesa z rzutu wolnego

Gonzalo Higuain doprowadza do remisu

38'

Żółta kartka dla Elseida Hysaja za faul.

37'

Świetne uderzenie Insigne z ok. 21 metrów nad murem! Łukasz Skorupski, mimo że wyciągnął się jak struna, to nie sięgnął piłki!

37'

GOOL, LORENZO INSIGNE Z RZUTU WOLNEGO!!!

36'

Zagranie ręką Piotra Zielińskiego, który w ten sposób zablokował strzał Hamsika. "Żółtko" na koncie Polaka.

34'

Jorginho staranował Ruiego przed własnym polem karnym. Wściekły Reina wyskoczył jak z procy do sędziego. Ten upomniał Hiszpana żółtą kartką

32'

Bramka dla gospodarzy wisiała w powietrzu. Insigne "fałszem" dośrodkował w pole karne do Higuaina, który uderzeniem głową z kilkunastu metrów pokonał Łukasza Skorupskiego!

32'

GOOL, GONZALO HIGUAIN!!!

31'

Za mocne i głębokie dośrodkowanie Ruiego. Reina chwyta piłkę.

30'

Maccarone faulowany na prawej stronie przez Koulibaly'ego. Rzut wolny z wysokości pola karnego gospodarzy.

29'

Ależ konsternacja na Stadionie Św. Pawła! Po lekkiej "wystawce" piłki z rzutu wolnego Paredes huknął jak z armaty z 30 metrów! Futbolówka odbiła się od Allana, czym zmyliła Reinę!

28'

GOOL, LEANDRO PAREDES!!!

26'

Łukasz Skorupski piąstkuje piłkę z głowy Higuaina! Ta spada na 25. metr do Allana, który bez namysłu przelobował polskiego bramkarza! Piłkę sprzed linii bramkowej wybił Tonelli!

25'

Puciarelli trochę szczęśliwie przedarł się środkiem. We własnym polu karnym powstrzymał go Koulibaly.

23'

Ghoulam wślizgiem chciał zagrać przed bramkę Łukasza Skorupskiego. Piłka opuściła jednak murawę. Empoli od bramki.

22'

Strata Piotra Zielińskiego przed własnym polem karnym. Insigne przechwycił piłkę i uderzył obok bramki.

22'

Po interwencji Paredesa jeszcze jeden rzut rożny. Goście wychodzą z opresji.

21'

Maccarone przedarł się lewą stroną. Ograł Hysaja, po czym uderzył zbyt lekko by pokonać Reinę. W odpowiedzi Higuain strzela obok prawego słupka bramki Łukasza Skorupskiego. Gospodarze mają jednak (drugi) rzut rożny.

18'

Laurini uprzedza Insigne we własnym polu karnym! Ależ miażdżąca przewaga gospodarzy! Empoli jednak skutecznie broni się.

17'

Zamieszanie w polu karnym - Insigne strzela z woleja tuż obok dalszego, lewego słupka!

15'

Łukasz Skorupski ratuje gości przed utratą bramki! Wypuszczony w lewą "uliczkę" Hamsik zagrywa na 12. metr do Higuaina, ale jego strzał przenosi polski bramkarz na rzut rożny!

12'

Hamsik zgrywa piłkę głową z linii końcowej do Higuaina. Ten uderzył z woleja wysoko nad bramką Łukasza Skorupskiego.

9'

Prostopadłe podanie do Puciarelli. Tego wyjściem na 14. metr uprzedza Reina.

9'

Nie szło prawą stroną, to piłkarze Napoli zaatakowali drugim skrzydłem! Insigne zagrywa na wolne pole do Higuaina, którego uderzenie z powietrza mija bramkę Łukasza Skorupskiego!

7'

Atak Napoli! Callejon przejmuje piłkę na prawej stronie! Niemal od razu podaje w pole karne do Higuaina, ale za mocno.

6'

Nieśmiała odpowiedź zawodników Marco Giampaolo. Maccarone powstrzymany przed "szesnastką". Reiny.

5'

Indywidualna akcja Allana, który "złamał" akcję z prawego skrzydła na środek pola karnego. Brazylijczyk wypuścił Hamsika prostopadłym podaniem, ale ten został powstrzymany przez obronę gości.

4'

Miażdżąca przewaga gospodarzy. Callejon dostał piłkę przed linią 16. metra i uderzył wysoko nad poprzeczką.

4'

Laurini zgrywa piłkę głową do polskiego bramkarza. Za jego plecami na błąd czyhał Insigne.

4'

Za mocne podanie Callejona w pole karne w kierunku Higuaina. Piłka wpada do "koszyczka" Łukasza Skorupskiego.

3'

Przechwyt Piotra Zielińskiego w środku pola. Przegrał jednak pojedynek z Ghoulamem bliżej lewej strony boiska.

2'

Laurini wybija piłkę z własnego pola karnego poza linię boczną. Aut dla Napoli na wysokości pola karnego Empoli. Atak pozycyjny gospodarzy na połowie Empoli.

1'

Od razu podanie na prawe skrzydło do Callejona, którego dośrodkowanie łapie Łukasz Skorupski.

0'

Davide Massa gwiżdże i spotkanie rozpoczynają gospodarze!

15:02

Losowanie stron: Hamsik i Maccarone. Górą...

15:00

Empoli i Carpi - tym drużynom nie strzelił bramki Gonzalo Higuain. Jak będzie dzisiaj? Czy Argentyńczyka powstrzyma Łukasz Skorupski?

14:59

Przy dźwiękach "Go West" wychodzą na murawę!

14:55

Obie "jedenastki" czekają by wyjść na murawę. Doping powoli przygotowuje się na spotkanie.

14:52

Zawodnicy Maurizio Sarriego nie przegrali jeszcze przed własną publicznością. W 10 meczach zgromadzili aż 26 punktów! Ale Empoli przyzwoicie radzi sobie w delegacjach - 18 punktów zdobytych w 11 meczach daje Skorupskiemu i Zielińskiemu czwarte miejsce w tej klasyfikacji za Juventusem (25 pkt), Interem i Napoli (po 21).

14:50

Obsada sędziowska:

• sędzia główny: Davide Massa
  • liniowi: Gianluca Vuotto i Alfonso Marrazzo
  • sędzia techniczny: Francesco de Luca
14:48

Przed tym meczem gospodarze są wiceliderem (47 pkt) ze stratą jednego "oczka" do przewodzącego Juventusu, który wygrał na wyjeździe z Chievo aż 4:0.

Empoli zaś jest ósme. W 21 spotkaniach zgromadziło 32 "oczka".

14:45

Rezerwowi Napoli: Gabriel, Rafael - Chalobah, Chiriches, El Kaddouri, Gabbiadini, D. Lopez, LUperto, Maggio, Mertens, Strinić, Valdifiori.

14:43

Rezerwowi gości: Pelagotti, Pugilesi - Brittante, Buchel, Cosić, Diousse, Krunić, Livaja, Maiello, Mchedidze, Piu, Zambelli.

14:40

Witamy i zapraszamy na relację NA ŻYWO z ligi włoskiej. Za 20 minut Łukasz Skorupski spróbuje powstrzymać Gonzalo Higuaina, a Piotr Zieliński znowu wpisze się na listę strzelców przeciwko wielkiej włoskiej firmie.Mowa o meczu Napoli - Empoli!