1. połowa2 : 1
22:45

To tyle z Neapolu, za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, zapraszam na kolejne relacje w Ekstraklasa.net!

22:44

Dobry mecz oglądaliśmy pod Wezuwiuszem. Napoli zaprezentowało się bardzo dobrze pomimo słabego początku i zasłużenie pokonało gości, którzy dzisiaj także mieli swoje okazje i nie poddali się bez walki, za co należy im się szacunek.

94'

KONIEC MECZU!

93'

GOOOOL!!! 3:1, HIGUAIN DOBIJA GOŚCI STRZAŁEM PRZY PRAWYM SŁUPKU!!! PO MECZU!

92'

Pepe Reina interweniuje niemal przy linii środkowej, bramkarz zdołał wybić piłkę!

91'

Druga połowa przedłużona o trzy minuty.

88'

Francesco Acerbi fauluje Higuaina w ostanich minutach i ogląda żółtą kartkę.

87'

Ostatnia zmiana w tym meczu. Marek Hamsik już dzisiaj nie pogra, zastąpił go David Lopez.

86'

TO POWINIEN BYĆ GOL! Nicola Sansone bardzo bliski zamknięcia akcji strzałem po centrze Pellegriniego!

83'

Kontuzję złapał Floro Flores i niezadowolony opuszcza murawę - zastąpił go Gregoire Defrel.

82'

Kolejny raz w tym meczu ręką w polu karnym zagrywa Acerbi, sędzia kolejny raz nie używa gwizdka!

79'

Antonio Floro Flores faulowany przez Allana, goście mają rzut wolny, dobra okazja na dośrodkowanie jednak mocno zepsuta.

76'

Ponownie w akcji Insignie, oddał niecelny strzał zza pola karnego. To był jego ostatni kontakt z piłką, zmienił go Dries Mertens.

74'

Na spalonym złapany Lorenzo Insigne po zagraniu od Callejona na lewe skrzydło.

72'

Znów zablokowany Higuain! Świetna jest dziś współpraca pomiędzy byłymi piłkarzami Realu Madryt, kolejny raz Argentyńczyk zablokowany z najbliższej odległości.

69'

Roszada także w drużynie gości. Pojawia się Antonio Floro Flores w miejsce Matteo Politano.

68'

Jest zmiana. Vladimir Chiriches zmieniony przez Kalidou Koulibaliego.

65'

Wydawało się, że Elseid Hysaj odniósł jakąś kontuzję, ale już wrócił do gry były zawodnik Empoli. Zmiana szykuje się także w zespole gospodarzy, na boisku pojawi się Koulibaly.

63'

Szykuje się zmiana w zespole gości.

61'

Po raz kolejny w dobrej sytuacji Gonzalo Higuain, były zawodnik Realu Madryt dostał świetne podanie w pole karne od Hamsika, uderzył z pierwszej piłki i trafił wprost w Acerbiego.

58'

Zaskakujące, by nie powiedzieć dziwne zagranie z linii obrony w wykonaniu Raula Albiola, które szybowało w kierunki bramki Consigliego, sęk w tym, że żadnego z piłkarzy gospodarzy nie było nawet w pobliżu. Ze spokojem piłkę opanował golkiper.

55'

Lorenzo Insigne zachował się egoistycznie i stracił piłkę, ale trzeba docenić jego wcześniejszy rajd, w którym minął niemal pół drużyny gości.

52'

Ależ teraz okazję miał Higuain! Hysaj odebrał piłkę jednemu z obrońców, wystawia ją Argentyńczykowi, który mógł jednak odegrać ją do jeszcze lepiej ustawionego Hamsika, jednak zdecydował się na strzał, który mija światło bramki!

49'

Allan kapitalnie odebrał piłkę Falcinellemu, podręcznikowo zastawił się z piłką i podał ją lepiej ustawionemu koledze.

47'

Niesygnalizowany strzał z pierwszej piłki oddaje Gonzalo Higuain, piłka przetacza się tuż obok słupka!

21:53

Zaczynamy drugą część meczu, przy piłce Napoli!

21:50

Powoli wracamy na drugą połowę meczu.

21:39

Ciekawy mecz oglądamy na Stadio San Paolo. Nienajlepiej weszli w mecz gospodarze, przegrywając już od pierwszych minut po rzucie karnym, ale im dalej w mecz, tym lepiej się prezentowali podopieczni trenera Sarriego. Czekamy na drugą połowę meczu w Neapolu!

46'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Sędzia dolicza jedną minutę.

42'

I MAMY GOLA!!! GONZALO HIGUAIN STRZAŁEM Z NAJBLIŻSZEJ ODLEGŁOŚCI POKONUJE CONSIGLIEGO, NAPOLI PROWADZI 2:1!!!

41'

Tragiczne dośrodkowanie z rzutu rożnego w wykonaniu Jorginho, piłka poleciała w trybuny.

38'

Strzał z niezwykle trudnej pozycji oddaje Jose Callejon, piłka jednak odbija się od... nierównej kępki trawy i wylatuje poza linię końcową.

35'

Duncan wywalczył rzut rożny, wzmagają się gwizdy na Sao Paolo.

35'

W polu karnym ręką zagrywa jeden z gości, jednak gwizdek sędziego milczy mimo rozpaczy Marka Hamsika!

33'

W odpowiedzi bardzo słabo z rzutu wolnego dośrodkowuje Francesco Magnanelli, od bramki rozpoczyna Pepe Reina.

30'

Słabe dośrodkowanie Elseida Hysaja z prawej strony boiska, do piłki nie zdążył Callejon i od autu rozpocznie Sassuolo.

28'

Ariaudo skutecznie zatrzymuje rozpędzającego się na lewym skrzydle Lorenzo Insigne.

25'

Pierwsze minuty zwiastowały dominację gości, jednak w tym momencie Napoli prowadzi grę i prezentuje się lepiej. Piłka krąży między linią pomocy i ataku.

23'

Sassuolo nie składa broni! Seria strzałów zza pola karnego, które były blokowane przez obrońców, aż w końcu niecelny strzał oddaje Duncan.

21'

Coraz mocniej atakuje Napoli! Może się podobać gra zawodników lidera Serie A!

19'

ALEŻ GOL! JOSE MARIA CALLEJON! ŚWIETNA GŁÓWKA Z OSTREGO KĄTA PO DOŚRODKOWANIU INSIGNE I MAMY REMIS NA STADIO SAO PAOLO!

17'

Teraz nieładnie zachował się Gonzalo Higuain, który kiedy został złapany na spalonym, odepchnął jednego z przeciwników, za co usłyszał słowną reprymendę od sędziego.

15'

Już po pierwszym kwadransie meczu z kontuzją schodzi Simone Missiroli. Zmienia go Lorenzo Pellegrini.

13'

Odgraża się Sassuolo. Próba dośrodkowania z prawej flanki w wykonaniu Simone Missiroliego, jednak piłkę spokojnie złapał Pepe Reina.

11'

Piłkarze Maurizio Sarriego niezwykle często próbują dziś dośrodkowań w pole karne - po płaskim zagraniu jednego z nich sytuację wyjaśnił Lorenzo Ariaudo.

9'

Kolejne górne zagranie w pole karne, którego adresatem był Jose Callejon - tym razem szybszy był Consigli.

7'

Budzą się wreszcie piłkarze Napoli - zaczynają coraz częściej atakować przez środkową strefę boiska, póki co jeszcze bez efektów.

5'

Pierwsza próba gospodarzy - długa górna piłka skierowana do Lorenzo Insigne wybita daleko od pola karnego przez obrońcę.

4'

Ależ się ten mecz rozpoczął dla Sansone! Kolejne groźne dośrodkowanie z lewego skrzydła, wybija Allan!

3'

GOOOL!!! DIEGO FALCINELLI STRZAŁEM W LEWĄ STRONĘ BRAMKI POKONUJE REINĘ! 1:0 dla gości!

2'

RZUT KARNY! FAULOWANY WŁAŚNIE SANSONE!

1'

Już w pierwszych sekundach piłkarze drużyny gości rzucili się do ataku. Piłka skierowana na lewą stronę boiska do Nicoli Sansone nie dotarła jednak do adresata.

20:51

Zaczynamy spotkanie, od środka boiska mecz rozpoczęli zawodnicy Napoli!

20:46

Zawodnicy w asyście sędziów pojawili się już na murawie Stadionu Świętego Pawła.

20:41

Przenosimy się już na Stadio San Paolo, piłkarze wychodzą za moment na murawę.

20:28

Rezerwowi US Sassuolo: Alberto Pomini, Alessandro Longhi, Luca Antei, Lorenzo Pellegrini, Davidie Biondini, Karim Laribi, Leonardo Fontanesi, Gianluca Pegolo, Antonio Floro Flores i Gregoire Defrel.

20:25

Rezerwowi Napoli: Gabriel, Rafael, Ivan Strinić, Mirko Valdifiori, Christian Maggio, Dries Mertens, David Lopez, Jocopo Dezi, Kalidou Koulibaly, Manolo Gabbiadini, Omar El Kaddouri i Sebastiano Luperto.

20:22

Znamy już pełne zestawienia obu drużyn, oto rezerwowi:

20:07

Napoli musi zdobyć dziś komplet punktów, jeśli chce utrzymać przewagę nad drugim Interem, jednak Sassuolo z pewnością nie będzie dziś chłopcem do bicia, w końcu drużyna Eusebio Di Francesco jest rewelacją rozgrywek.

20:04

Pierwsze w tabeli Napoli (41 punktów na koncie) podejmuje rewelację rozgrywek, szóste US Sassuolo (31 punktów).

20:03

Mamy już składy obu ekip, poczekamy jeszcze na ławki rezerwowych, w międzyczasie kilka faktów dotyczących tego spotkania.

19:53

Już niebawem rozpoczynamy relację z meczu Serie A - Napoli podejmie Sassuolo. Na relację minuta po minucie zaprasza Państwa Piotr Bernaciak!