1. połowa2 : 1
22:42

96'

KONIEC! NAPOLI WYGRYWA Z TORINO!

Druga połowa spotkania niestety zawiodła. Po przerwie nie zobaczyliśmy bramek, zabrakło również emocji, które towarzyszyły niemal każdemu kopnięciu piłki w pierwszych 45 minutach. Napoli zasłużenie zwyciężyło, a piłkarzem meczu został bezapelacyjnie Lorenzo Insigne, autor pięknego gola i asysty. Za uwagę dziękuje Szymon Janczyk.

95'

Dwóch na jednego. Faulowany Chalobah.

93'

Spokojna interwencja Reiny. Gospodarzom się nie śpieszy, kibice świętują na trybunach.

91'

Aż pięć minut doliczone do podstawowego czasu gry. Tymczasem realizator pokazuje trenera Sarriego, który korzystając z banicji na trybunach przypala sobie papieroska.

90'

Zappacosta dogrywał piłkę ze skrzydła, dośrodkowanie blokuje Koulibaly.

89'

Maxi Lopez! Ciekawe rozwiązanie Argentyńczyka, spróbował strzelić bramkę... piętą.

88'

Marek Hamsik żegnany brawami przez trybuny. Słowaka zmienia Chalobah. Dla piłkarza ze Sierra Leone jest to debiut w Serie A.

87'

Mertens!!! Zbiegł do boku w polu karnym i uderzył na bramkę, piłka przeszła tuż obok słupka!

87'

Zagranie ręką Maxiego, ale żółtą kartkę obejrzał... Raul Albiol. Za protesty.

86'

Strzał z dystansu Hysaja, niecelny.

85'

Glik blokuje strzał Higuaina, ale El Pipita i tak skiksował przy tej próbie.

84'

Goście przy piłce, trybuny kwitują to gwizdami.

83'

Nieudane dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry. Granata marnuje okazję na wyrównanie.

81'

Marco Benassi wchodzi na boisko w miejsce Acquaha. Ghanijczyk rozegrał dziś bardzo dobre spotkanie.

80'

Tymczasem Ventura wrócił w okolice ławki rezerwowych by wznowić kłótnię. Robi się nerwowo, szkoda, że nie na boisku.

79'

Dośrodkowanie Mertensa, zablokowane przez Cesare Bovo.

78'

Zamieszanie przy linii bocznej, po chwili okazało się, że chodzi o zachowanie trenerów. Obydwaj szkoleniowcy zostali... odesłani na trybuny. Giampiero Ventura schodzi z płyty boiska i udaje się do szatni.

77'

Maxi Lopez!!! Fatalny błąd obrońców, Argentyńczyk ruszył z piłką przed siebie, ale wydaje mi się, że niepotrzebnie zbiegł na bok pola karnego i szukał podania. Gdyby Maxi wybrał rajd na bramkę, moglibyśmy mieć remis w tym spotkaniu.

75'

Davide Zappacosta pojawił się na boisku. Zastąpił Bruno Peresa.

74'

Słaby strzał Higuaina. Argentyńczyk chyba nie powiększy dziś swojego dorobku bramkowego.

73'

Jeszcze jedna zmiana w ekipie Napoli. Allan wchodzi w miejsce Davida Lopeza.

72'

Żółta kartka. Cesare Bovo.

71'

Quagliarella strzela bramkę. Wcześniej jednak znajdował się na metrowym spalonym.

70'

Napoli również spuściło z tonu, Azzurri pozwalają Bykom na nieco więcej swobody w rozgrywaniu piłki. Brakuje pressingu z pierwszej części spotkania.

69'

Sporo fauli w drugiej części spotkania. Gospodarze znów zaczynają grę ze stałego fragmentu gry.

68'

Lorenzo Insigne schodzi z boiska. Za niego melduje się Dries Mertens.

67'

Doświadczony Maxi Lopez zmienia Belottiego.

66'

Ciekawe rozegranie stałego fragmentu gry przez piłkarzy Granaty, kończy się jednak niecelnym strzałem Morettiego.

65'

Insigne ciałem (tak, ciałem) powstrzymuje rajd Acquaha.

64'

Wciąż w przewadze gospodarze, Torino zupełnie już się poddało.

62'

Jednak rzut rożny, chociaż moim zdaniem golkiper nie miał kontaktu z piłką. Dobre dośrodkowanie Valdifioriego, strzał Koulibaly'ego - minimalnie niecelny.

61'

Był strzał! Kapitalne uderzenie Włocha, piłka odbiła się jednak od poprzeczki!

60'

28,5 metra od bramki Torino. Insigne ustawia piłkę, będzie strzał?

60'

Żółta kartka dla Kamila Glika. Polak zdaniem arbitra faulował Higuaina.

58'

Świetna piłka w kierunku Callejona, zbyt mocna, Hiszpan nie mógł zdążyć do tego podania.

57'

Faul przy linii bocznej boiska. Na murawie leży Higuain.

56'

Rzut rożny dla Granaty po wybiciu piłki przez Koulibaly'ego. Dość niebezpieczne zagranie, mogło zakończyć się bramką samobójczą.

54'

Fatalne podanie Molinaro w kierunku Basellego. Grę wznowi Reina.

53'

Peres wybija piłkę, jednak szybko odzyskują ją Azzurri.

52'

Callejon stracił piłkę przy linii końcowej boiska, grę wznowi Padelli.

51'

Już przenosimy się pod drugą bramkę, Hysaj dogrywa piłkę w pole karne, ale tam dobra interwencja głową ratuje drużynę gości.

50'

Acquah ładnym zwodem minął Hamsika, pociągnął futbolówkę w stronę bramki, ale niepotrzebnie zdecydował się na strzał z dystansu.

49'

Napoli naciera, Higuain gubi piłkę.

48'

Niepewnie grają Byki z Turynu, błąd w polu karnym popełnił Peres. Na jego szczęście jednak rywale nie wykorzystali tej pomyłki.

47'

Faul Basellago, okazja do dośrodkowania w pole karne dla Azzurrich.

47'

Już pierwsza groźna akcja gospodarzy, Higuain jednak zablokowany przez obrońców w ostatniej chwili.

21:50

Zaczynamy drugą połowę spotkania na Stadio San Paolo!

45'

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY.

Kapitalne widowisko na Stadio San Paolo. Festiwal gry gospodarzy, kontrowersyjny rzut karny dla Torino i przede wszystkim fantastyczne, szybkie tempo meczu, które porwało trybuny w Neapolu. Wiele się dzieje, wiele jeszcze może się stać bo przed nami druga część spotkania, a statystyki mówią przecież, że Azzurri więcej bramek zdobywają po przerwie.

45'

Korner dla neapolitańczyków, nie było jednak zagrożenia. Goście wybijają piłkę z własnej szesnastki.

44'

Rzut wolny z bocznej strefy boiska. Piłkę ustawił już Valdifiori.

43'

Molinaro ruszył skrzydłem, jednak dobrze powstrzymał go jeden z obrońców Torino.

42'

Słowak wpadł w pole karne i strzałem z ostrego kąta zmieścił piłkę między bramkarzem a słupkiem!

41'

HAMSIK! SŁOWAK STRZELA W 300 MECZU W SERIE A!!!

40'

Tempo meczu jest niesamowite. Nie nadążam notować wszystkich akcji, wspaniały mecz w Neapolu.

39'

Moretti! Włoch skutecznie przeszkodził Higuainowi, który w stuprocentowej sytuacji uderzył ponad poprzeczką.

38'

GLIK! Kapitalna interwencja Polaka! Bovo podał piłkę górą do... Higuaina! Kapitan Torino w porę wybił mu futbolówkę sprzed nosa.

37'

Napoli powoli się odradza, ale Toro gra coraz pewniej. Skuteczna interwencja Glika przerywa akcję Azzurrich.

36'

Higuain przytrzymany przez jednego z rywali, rzut wolny.

35'

34'

Ruszają za ciosem goście, tym razem korner dla Granaty.

33'

Gwizdy na stadionie witają Quagliarellę, ale ten ze stoickim spokojem wykorzystał jedenastkę! Reina był blisko, ale jego palce zostały przełamane.

31'

Bruno Peres faulowany w polu karnym!!! Niesamowite! Arbiter nieco spóźnił się z decyzją, ale faktycznie - Ghoulam nie trafił w piłkę!

30'

Glik świetnie przeczytał grę i wybił piłkę adresowaną do Higuaina.

29'

Szybko przerwana akcja Torino. Napoli rozgrywa piłkę "klepką" wychodząc z własnej połowy.

28'

Padelli!!! Higuain przepchnął i minął Glika, uderzył z ostrego kąta, ale Padelli świetnie wybronił to uderzenie.

27'

Ostre starcie Glika z Higuainem, kończy się jednak bez kartek.

26'

QUAGLIARELLA! To mogło być wyrównanie! Dośrodkowanie w pole karne, strzał Fabio i kapitalna obrona Pepe Reiny!

25'

Nieprawdopodobnie gra Napoli. Higuain górą przerzucił piłkę do Insigne, który tym razem strzelił obok bramki.

24'

Znów dobry odbiór Acquaha, kontratak strzałem zakończył Baselli. Tym razem celnym, ale zbyt słabym, żeby zaskoczyć bramkarza.

23'

Faul w polu karnym, grę wznowią goście.

22'

Napoli znów rusza do ataku, piękna akcja klepką zakończona podaniem Hamsika. Przeciął je obrońca Toro, kolejny korner dla gospodarzy.

21'

Acquah przerywa akcję na skrzydle. Piłka szybko wraca do gospodarzy.

19'

Torino nieco się przebudziło. Byki ruszają do ataku, jednak nie mają szans przedrzeć się przez bardzo dobrze spisującą się defensywę Azzurrich.

18'

17'

Brakuje słów, żeby to opisać! Przepiękny gol Insigne, który zza pola karnego huknął wolejem lobując bramkarza! Fantastyczny gol!

16'

CO ZA BRAMKA!!! ALEŻ TRAFIENIE INSIGNE!!!

15'

Długie podanie w kierunku Belottiego. Z bramki wychodzi Reina, który pewnie łapie futbolówkę.

14'

Wciąż w natarciu gospodarze. Acquah wybija piłkę z okolic pola karnego Granaty.

13'

I właśnie wspomniany przed chwilą Hamsik huknął na bramkę! Minimalnie niecelnie!

12'

Trzysetny mecz Marka Hamsika w Serie A. Trzeba przyznać, że od najmłodszych lat Słowak potrafił zadbać o efektowną fryzurę.

11'

Świetny strzał Callejona! Bronie jednak Padelli i mamy kolejny rzut rożny dla Napoli.

10'

Dwie skuteczne interwencje obrońców. Najpierw Koulibaly'ego, chwilę później już Glika. Bardzo ciekawie zapowiada się to spotkanie.

9'

Bardzo wysoko podeszli zawodnicy z Neapolu, Torino jednak wychodzi spod pressingu i rusza z atakiem.

8'

Najpierw niecelny strzał Higuaina, a chwilę później kontratak Torino. Akcję strzałem zakończył Belotti, który fatalnie przestrzelił.

7'

PADELLI! Kapitalnie broni strzał Callejona, który po świetnym podaniu od kolegi z zespołu wybiegł na czystą pozycję! Tylko rzut rożny dla Napoli...

6'

Szybko posypały się kartki. Higuain ukarany za ciągnięcie Basellego za koszulkę po stracie piłki.

5'

Granata ruszyła skrzydłem, ale tam szybko znalazł się jeden z zawodników Napoli, który przerwał akcję rywali.

4'

Dobra próba Higuaina, który próbował dograć piłkę do wbiegającego w pole karne Callejona, jednak tym razem skutecznie interweniowali defensorzy Toro.

3'

Zamieszanie w polu karnym, goście wznowią grę z rzutu wolnego po faulu na Gliku.

2'

Brzydki faul Acquaha, żółta kartka dla piłkarza Torino.

2'

Pierwszy strzał, broni Padelli. Strzelał Higuain.

1'

Gospodarze od początku naciskają na rywala mocnym pressingiem. Torino zamknięte na własnej połowie.

20:48

Ze środka grę zaczynają goście. Pierwszy gwizdek Marco di Bello!

20:44

Już za chwilę rozpocznie się spotkanie pomiędzy czwartym w tabeli Napoli i czternastym Torino. W przypadku zwycięstwa Azzurri zrównają się punktami z wiceliderem z Florencji.

20:38

Bilans ostatnich pięciu spotkań:

• 4 - wygrane Napoli
  • 1 - zwycięstwo Torino
  • 10:5 - bilans bramkowy
  • 8 - najwięcej goli w jednym meczu (3:5 w Turynie)
  • 3 - czerwone kartki dla piłkarzy Torino, w tym jedna Kamila Glika
20:30

Najlepszym strzelcem Torino jest z kolei Fabio Quagliarella. Doświadczony Włoch strzelił w tym sezonie 4 gole. Jego bilans przeciwko Azzurrim nie jest zachwycający - 12 spotkań i 3 bramki. W przeszłości Quagliarella występował w klubie z Neapolu, w którym rozegrał 37 meczów i zdobył 11 goli.

20:28

Napoli ma w swoich szeregach najskuteczniejszego strzelca Serie A - Gonzalo Higuaina. Argentyńczyk przeciwko Torino grał dotychczas czterokrotnie strzelając w tych meczach trzy gole. Czy dziś powiększy swój dorobek?

20:15

Byki z Turynu po raz ostatni zwyciężyły w Neapolu w maju 2009 roku. Ogółem Torino wygrało zaledwie 8 z 61 spotkań na Stadio San Paolo.