Środa, 6 stycznia 2016, godz. 15:00
Juventus TurynJuventus Turyn
3 : 0
16:54

"Stara Dama" była dziś wyraźnie lepsza i niewielkim nakładem sił pewnie zainkasowała trzy punkty. Hellas musi szybko poprawić swoją grę jeśli marzy o utrzymaniu, gdyż ich sytuacja robi się coraz trudniejsza. To już wszystko z naszej strony, dziękuję za uwagę i zapraszam na nasze kolejne relacje.

94'

Koniec! Juventus wygrywa ósmy mecz z rzędu!

94'

Sturaro postanowił uderzyć przewrotką, zamiast w piłkę kopnął jednak prosto w głowę Suprayena. Groźnie to wyglądało.

90'

Dybala dosyć optymistycznie uderzył z daleka - zupełnie mu to nie wyszło.

87'

Juventus spokojnie kontroluje przebieg meczu, nie forsując zbytnio tempa i raczej wyczekując końcowego gwizdka.

84'

I mamy ostatnią zmianę w tym meczu. Martina Caceresa zastępuje młody Daniele Rugani.

83'

Ależ wejście Simone Zazy! Pogba zagrał kapitalną prostopadłą piłkę, Zaza umiejętnie minął golkipera i wpakował piłkę do pustej bramki!

82'

GOOOOOOOOOOL! Zaza zdobywa gola w pierwszym kontakcie z piłką!

81'

Fares zastępuje Hallfredssona.

80'

Nareszcie bardzo ładna akcja w wykonaniu gości. Pazzini dostał dośrodkowanie za plecy obrońców, świetnie uderzył głową, ale jeszcze lepiej obronił to Buffon. To i tak nieważne bo był spalony.

79'

Druga roszada dokonana przez Massimiliano Allegriego. Simone Zaza zmienia Alvaro Moratę.

78'

Pierwszy od dawna strzał Hellasu - Bianchetti uderzył baaardzo daleko od bramki.

77'

Morata popędził lewą stroną, minął jednego defensora, ale nie zdołał dobrze dograć do Dybali. Gollini odpowiednio się ustawił i chwycił piłkę.

74'

Dybala dryblował w polu karnym, ale ostatecznie nieco się zaplątał i wyjechał z piłką za linię końcową

71'

Pierwsz zmiana w ekipie "Starej Damy". Stefano Sturaro zastępuje Samiego Khedirę.

70'

Dybala między nogami obrońcy do Sandro, Sandro oddaje do Dybali, który próbował zaskoczyć golkipera strzałem z ostrego kąta. Gollini czujnie wyszedł i Juve miało tylko rzut rożny, z którego nic nie wynikło.

68'

Pogba w swoim stylu gra dziś na dużym luzie, raz po raz racząc kibiców sztuczkami technicznymi.

64'

I druga roszada dokonana przez Luigiego Delnerego. Boisko opuszcza Paweł Wszołek, a na murawę wchodzi Urby Emanuelson. Niezły występ Polaka, który być może nie miał zbyt wielu ofensywnych akcji, ale wygrał sporo pojedynków w defensywie.

61'

Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu. Juanito Gomez zastępuje Leandro Greco.

60'

Pierwszy raz od dawnka pokazał się Paweł Wszołek, który pędził na bramkę Buffona. Sandro nie mógł go dogonić, więc zdecydował się na faul taktyczny.

60'

Pogba ruszył między trzech obrońców, sprytnie to zrobił i upadł w polu karnym. Sędzia jednak nie dopatrzył się przewinienia, wydaje się, że słusznie.

57'

Zaskakujący strzał Alexa Sandro z rogu pola karnego. Mocno niecelne uderzenie, mógł piłką trącić jeszcze Alvaro Morata, ale nie sięgnął piłki.

56'

Kolejna szarża Sandro lewą stroną. Brazylijczyk szukał w polu karnym Dybali, jednak nie bianconeri nie zrozumieli się najlepiej i Moras wybił piłkę.

53'

Hallfredsson wrzucił z wolnego na pole karne, po raz kolejny niezbyt dokładnie. Goście muszą zdecydowanie poprawić jakość dośrodkować jeśli marzą o poprawie wyniku.

52'

Chiellini we krwi po zderzeniu głowami z rywalem, więc obecnie mamy przerwę w grze na opatrzenie włoskiego defensora, który i tak musi opuścić boisko na chwilę.

48'

Hallfredsson bez pardonu zaatakował nogi Dybali. Argentyńczyk potrzebuje pomocy medycznej, a Islandczyk obejrzał zasłużoną żółtą kartkę.

46'

Wszystko już gotowe, rozpoczynamy drugie 45 minut!

45'

I to już koniec pierwszej części gry. Czy Hellas stać jeszcze na odwrócenie losów meczu w drugiej części?

45'

Claudio Marchisio ukarany żółtą kartką tuż przed końcem pierwszej połowy.

45'

Dybala z chirurgiczną precyzją wrzucił piłkę "na nos" Bonucciemu, który z bliska głową podwyższa prowadzenie!

45'

GOOOOOOOOL! Bonucci zdobywa gola do szatni!

41'

Niezła centra Dybali na głowę Alvaro Moraty. Hiszpan był nieco pod piłką i nie zdołał celnie uderzyć.

40'

Imponujący drybling Paula Pogby, który minął trzech rywali, aż musiał zostać powalony na murawę. Rzut wolny dla Juve z 32 metrów.

37'

Bardzo groźna centra Alexa Sandro w pole karne. Ani Morata, ani Lichtsteiner nie trafili w piłkę. Z rzutu rożnego również nic nie wynikło - defensorzy gości byli czujni.

36'

Wybiła 36. minuta meczu, a to oznacza, że Gianluigi Buffon rozegrał w oficjalnych meczach w swej karierze aż 50 000 minut!

34'

Marchisio huknął z dystansu! Gollini po raz kolejny broni i wynik pozostaje niezmieniony.

32'

Pogba szukał okienka strzelając z dystansu, strzał jednak zupełnie mu nie wyszedł i piłka poszybowała daleko od bramki.

31'

Juventus próbuje atakować raz jednym raz drugim skrzydłem. Póki co jednak boczni defensorzy Verony dobrze sobie radzą.

27'

Goście ładnie wymieniali piłkę na połowie rywala. Ostatecznie Sami Khedira zrobił to, co potrafi najlepiej - odebrał piłkę.

25'

Moras wszedł najpierw w piłkę, potem w nogi Moraty. Sędzia uznał to za zbyt ostre zagranie i pokazał mu żółtą kartkę.

21'

Siligardi próbował uderzać. Poślizgnął się przy strzale i nic z tego nie wyszło, piłka trafiła w Alexa Sandro.

21'

Chiellini po swojemu łokciem zatrzymał Pazziniego. Będzie rzut wolny dla gości z ok. 30 metrów.

20'

Morata ładnie zszedł z rogu pola karnego do środka i uderzył zza szesnastki w kierunku dalszego słupka. Gollini wyciągnął się jak struna i wybił piłkę do boku!

17'

Po raz pierwszy w tym meczu Hellas dłużej utrzymuje się przy piłce, jednak jak dotąd nie przekłada się to na sytuacje bramkowe.

14'

Cóż za bomba Pogby! Na szczęście dla bramkarza piłka przeszła obok słupka.

12'

Ależ kapitalnie Pazzini złożył się do strzału! W otoczeniu kilku obrońców podbił sobie piłkę i strzelił wolejem z półobrotu. Buffon wybronił to z najwyższym trudem!

10'

Bianchetti dośrodkował w pole karne, Marchisio był dobrze ustawiony ale nie najlepiej wybił i Verona ma rzut rożny

9'

Sędzia jednak zmienił decyzję i podyktował rzut wolny, który pięknym strzałem nad murem na bramkę zamienił Paulo Dybala! Precyzyjny strzał, ale niezbyt mocny, wydaje się, że Gollini mógł się lepiej zachować.

8'

GOOOOOOOOOOOOOOL! Dybala z wolnego!

6'

Ostre wejście Souprayena w nogi Lichtsteinera. Trafił jednak w piłkę, więc faulu nie było, ale Szwajcar wyraźnie ucierpiał i kuśtyka schodząc z boiska.

3'

Pierwszy groźny strzał Juventusu! Dybala wpadł w pole karne, dograł do Lichtsteinera, a ten z bliska uderzył mocno lewą nogą. Piłka nieznacznie minęła dalszy słupek!

2'

Pogba efektownia zagrał pięta do Sandro, ten próbował przedrzeć się lewym skrzydłem, został jednak zatrzymany.

0'

Pierwszy gwizdek sędziego, mecz rozpoczęty!

14:59

Wszystko już gotowe, piłkarze już na murawie, za chwilę zaczynamy!

14:52

I ławka gości z Verony: Checchin, Coppola, Rafael, Emanuelson, Fares, Gomez, Jankovic, Claudio, Zaccagni

14:52

Najwyższa pora przedstawić rezerwowych w obu drużynach, zaczynając od Juve: Asamoah, Cuadrado, Hernanes, Evra, Rubinho, Neto, Padoin, Rugani, Sturaro, Vitale, Zaza

14:49

Znamy już pierwsze jedenastki obu ekip. W składzie gości, na prawej pomocy, znalazł się Paweł Wszołek. Ciekawe, jak poradzi sobie na tle tak silnego rywala?

14:43

Po kiepskim początku sezonu Juventus wskoczył już na właściwe i obroty i dzięki imponującej serii zwycięstw jest już na czwartym miejscu z zaledwie trzypunktową stratą do liderującego Interu. Sytuacja Verony jest natomiast nie do pozazdroszczenia - 8 punktów w 17 kolejkach, ostatnie miejsce w lidze i spora strata do bezpiecznej pozycji nie napawają optymizmem na wiosnę.