SSC Napolinapoli
0 : 0
AS RomaAS Roma
20:02

Zapowiadany mecz jako "Gwiezdne Wojny" pozostawił niedosyt. Ostatnie minuty podniosły trochę temperaturę, ale nie na tyle by to spotkanie było długo wspominane. Higuain nie pobił osiągnięcia Maradony, który trafił w ośmiu spotkaniach z rzędu. Na przeszkodzie gospodarzy stanął Wojciech Szczęsny.

Gości ten punkt satysfakcjonuje - tym bardziej, że przez półtorej godziny nie oddali ani jednego celnego strzału!

To tyle z mojej strony - za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net. Za moment drugi hit Serie A, w którym Juventus podejmuje Fiorentinę. Zapraszam.

93'

Higuain o ułamek sekundy spóźnił się do dośrodkowania Ghoulama i piłka wpada do "koszyczka" Wojciecha Szczęsnego! Po chwili sędzia kończy mecz. Napoli remisuje bezbramkowo z Romą, którą w kilku sytuacjach uratował Wojciech Szczęsny!

92'

To była piłka meczowa gospodarzy! Mertens uderzył z lewej strony pola karnego w stronę bliższego słupka i Wojciech Szczęsny z problemami paruje strzał! Dobitka Hamsika z kilku metrów była niecelna!

90'

Nainggolan w myśl zasady "piłka może mnie minąć, przeciwnik - nigdy" skosił rywala. Drugi Belg w tym meczu ogląda "żółtko" (wcześniej był nim Mertens)

90'

Trzy minuty dłużej potrwa (rozczarowujący) hit Serie A.

89'

De Rossi notuje faul taktyczny w środku pola. Kapitan Romy ogląda żółtą kartkę.

89'

Gyomber pociągał rywala za koszulkę i dostaje za to przewinienie żółtą kartkę.

88'

.. a w ekipie gości melduje się William Vaniqueur. Zmienia Alessandro Florenziego

87'

Omar El Kaddouri wchodzi za Lorenzo Insigne...

87'

Alla wrzuca w pole za głęboko. Gyomber wybija, ale gospodarze przechwytują podanie. Rüdiger skutecznie przecina podanie Higuaina do Hamsika.

86'

Wojciech Szczęsny ratuje Romę przed utratą bramki Najpierw dwukrotnie broni strzał Hamsika, a potem dobitkę Mertensa z kilku metrów!

84'

Jeszcze raz Hiszpan pewnie interweniuje.

84'

Reina pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu Gyombera.

82'

Norbert Gyomber zmienia Iago Falque. Rudi Garcia wzmacnia defensywę, wprowadzając kolejnego obrońcę.

81'

Piłka w siatce Napoli - De Rossi wyskoczył najwyżej w polu karnym i głową pokonał Reinę! Gol nieuznany - Rüdiger dośrodkował zza linii końcowej!

80'

Bez zagrożenia pod bramką Wojciecha Szczęsnego, który wznawia grę od bramki.

78'

Po nim jeszcze jeden po interwencji greckiego obrońcy gości.

78'

Walka o pozycję między Higuainem a De Rossim i Koulibalym z Manolasem. Będzie powtórzony rzut rożny...

77'

Digne popędził lewą stroną, lecz po profesorsku powstrzymał go Hysaj. Szybka akcja gospodarzy, po której Manolas uprzedził Higuaina we własnym polu karnym. Rzut rożny.

76'

Juan Manuel Iturbe melduje się na murawie. Zastępuje Mohameda Salaha.

75'

Złe podanie przed własne pole karne Florenzi'ego. Piłkę przejął Mertens, ale wślizgiem wybił mu ją spod nóg Manolas.

74'

Wojciech Szczęsny pewnie wyszedł do prawego narożnika pola karnego. Chwycił piłkę czym uprzedził Higuaina.

73'

Hysaj na spalonym po klepce z Hamsikiem.

72'

Niepotrzebnie zaostrza się to spotkanie przed wejściem w ostatni kwadrans. Jak widać, dyscyplina taktyczna jest skutecznie realizowana przez obie strony - ani Napoli, ani AS Roma nie oddała celnego strzału!

71'

Mertens trafiony piłkę w rękę przez Salaha. Belg był bardzo zdziwiony gdy sędzia sięgnął po żółtą kartkę. Co więcej, otrzymał żółtą kartkę.

69'

Falque zamienił się stronami i próbował wbiec w "szesnastkę" gospodarzy prawą stroną. Koulibaly nie dał się ograć.

67'

Zmiana w ekipie gospodarzy. Dries Mertens zastępuje Jose Marię Callejona.

66'

Insigne próbował przedrzeć się lewą stroną. Ograł dwóch rzymian, ale Wojciech Szczęsny łapie piłkę.

65'

Pjanić chciał uderzyć jak Juninho z Olympique Lyon. Trafił w mur.

65'

Dżeko odbija się od Koulibaly'ego jak piłeczka ping-pongowa od ściany. Niepotrzebny faul obrońcy Napoli. Rzut wolny dla gości.

63'

Insigne strzela nad murem, ale obok lewego słupka! Wojciech Szczęsny wiedział, że będzie jedynie wybijać piłkę z "piątki".

62'

Gospodarze próbują przedrzeć się środkiem. Niepotrzebny faul De Rossiego i Napoli ma rzut wolny z nieco ponad 25 metrów.

60'

Higuain uruchomił prostopadłym podaniem Hamsika, który popędził na bramkę Wojciecha Szczęsnego! Uderzył zza pola karnego w stronę dalszego słupka, ale pomylił się o niecałe pół metra!

59'

Manolas i Digne radzą z dośrodkowaniem Ghoulama. Kontrę przerwał Albiol, który powalił rywala. Sędzia bez wahania wyciąga żółtą kartkę.

57'

Hysaj posyła piłkę idealnie do "koszyczka" Wojciecha Szczęsnego.

56'

Pjanić na spalonym.

55'

Higuain wreszcie dostał świetne podanie do nogi i "objechał" Wojciecha Szczęsnego poza "szesnastką"! Akcja Argentyńczyka została przerwana - był na minimalnym spalonym!

54'

Falque nie miał szans by opanować piłki na lewej stronie.

53'

Callejon strzela głową po centrze Insigne. Piłka poleciała nad bramką Wojciecha Szczęsnego.

52'

Ostra interwencja Digne. Wydawało się, że za to nieprzepisowe zagranie zobaczy kartkę, nawet czerwoną. Nic bardziej mylnego.

51'

Wojciech Szczęsny pewnym wyjściem przed bramkę łapie piłkę adresowaną do Higuaina. Argentyńczyk nie może wejść idealnie do dośrodkowania.

49'

Strata Albiola przed własną bramką. Piłka trafiła pod nogi Salaha, ale Egipcjanin stracił ją na rzecz wracającego Hysaja. Hiszpan musi postawić koledze z drużyny porcję spaghetti. Napoli oczywiście.

49'

Ależ akcja Napoli! Ghoulam ostro zagrywa z lewej strony w pole karne i spóźniony Higuain nie sięga piłki! Wystarczyło tylko dołożyć nogę! Wojciech Szczęsny może odetchnąć!

47'

Pjanić przerzuca piłkę na lewą stronę do Falque. Bośniak zagrał zbyt anemicznie, więc Hysaj zgrywa futbolówkę głową do własnego bramkarza.

46'

Druga połowa rozpoczęta. Trenerzy nie zdecydowali się od razu przeprowadzać zmian.

19:02

Powracamy na Stadion Św. Pawła w Neapolu na drugą odsłonę meczu SSC Napoli - AS Roma. Do przerwy mamy bezbramkowy remisu. Obie drużyny powoli wychodzą na murawę.

18:58

Niecodzienna sytuacja w postaci urazu sędziego liniowego

18:55

Pierwsza odsłona nie stała na wysokim poziomie. Obu stronom, a w szczególności gospodarzom, brakowało ostatniego podania, które otwierałoby drogę do bramki Wojciecha Szczęsnego. Polski bramkarz nie miał okazji do wykazania się. Złapał parę dośrodkowań i wybił kilka "piątek".

Jak będzie przebiegać druga połowa? Czy doczekamy się bramek? Przekonamy się już niebawem.

48'

Manolas znowu skutecznie główkuje po centrze Hysaja. Po chwili Nicola Rizzoli kończy 168. Derby Słońca. Do przerwy Napoli bezbramkowo remisuje z Romą

47'

Callejon nie doczekał się piłki od Hamsika w polu karnym Romy. Słowaka uprzedził Manolas.

45'

Pjanić nie miał szans by dobiec do piłki zagranej z głębi pola.

Trzy minuty doliczone.

44'

Hysaj przedarł się prawą stroną. Za głębokie dośrodkowanie Albańczyka kierowane w stronę osamotnionego Higuaina.

43'

Callejon nie opanował piłki zagranej za jego plecy przez Hamsika.

58% Posiadanie piłki 42%

42'

Gra wznowiona. Insigne przesadził z agresją w walce o piłkę i sędzia główny dyktuje rzut wolny dla Romy z własnej połowy.

40'

Mamy wymuszoną przerwę spowodowaną urazem mięśniowym... sędziego liniowego. To efekt kilku sprintów w krótkim czasie Jego miejsce zajmuje arbiter techniczny.

38'

Ghoulam świetnie podłączył się do kontry lewą stroną. Przeciągnięte dośrodkowanie Algierczyka do (zdenerwowanego) Higuaina.

37'

Hamsik z uporem posyła górne piłki naprzemiennie do Higuaina i Callejona Za każdym razem górą obrona gości, tak jak przed momentem.

36'

Dżeko cofnął się do linii środkowej by pomóc w rozegraniu piłki. Powalił go Koulibaly. Rzut wolny dla gości, bez konsekwencji kartkowej.

35'

Kopia akcji Insigne sprzed kilku minut, gdzie przedzierając się lewą stroną pola karnego uderzył nad poprzeczką. Tutaj trochę niżej, ale Wojciech Szczęsny pewnie asekurował okolice bliższego słupka.

33'

Gospodarze powinni to lepiej skończyć! Po dwójkowej akcji Hamsik-Insigne ten pierwszy dostaje podanie zwrotne przed pole karne Romy! Słowak stracił piłkę na rzecz Manolasa.

31'

Obrona Romy wybija piłkę z własnego pola karnego po dośrodkowaniu Insigne z lewej strony.

31'

Efektowna ruletka a' la Zidane w wykonaniu Koulibaly'ego. Owacja na trybunach tym bardziej, że dokładnie podał do Hamsika mimo pressingu rywala.

29'

Gospodarze tracą piłkę na 35. metrze od bramki rywala. Kontra rzymian została przerwana faulem Allana na Salahu.

27'

Manolas strzela z woleja na wiwat Piłka poszybowała w wyższe rzędy trybuny za bramką Reiny.

26'

Gwizdy z trybun Stadionu Św. Pawła. Zdaniem sędziego Koulibaly wygarnął piłkę Pjaniciowi zza linii końcowej. Korner dla gości.

25'

Przebojowa akcja Insigne, który przedarł się lewą stroną pola karnego. Uderzył z ostrego kąta wysoko nad poprzeczką.

24'

Podanie Higuaina w polu karnym do Insigne przechwycone przez Wojciecha Szczęsnego! Coraz bardziej zarysowuje się przewaga gospodarzy.

23'

Callejon zagrywa na bliższy słupek do Higuaina. Czujny Rüdiger wybija piłkę na rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Wojciecha Szczęsnego.

21'

Allan wypuścił w bój Hysaja. Ten wywarł presję na Wojciechu Szczęsnym, ale polski bramkarz pewnie i spokojnie wybija piłkę .

19'

Insigne zagrywa w pole karne do Higuaina. Ten jednak trochę za szybko wbiegł w "szesnastkę" dostał piłkę za plecy. Ależ pretensje ma Argentyńczyk.

18'

Wysoki pressing gospodarzy na połowie Giallorossich. Ci radzą sobie w opresji bez zarzutu.

16'

Pierwszy rzut rożny w tym meczu, dla gospodarzy. Jorginho po rozegraniu z kolegą dośrodkowuje bardzo źle. Neapolitańczykom udało się jednak wywalczyć aut z prawej strony na wysokości pola karnego Romy.

15'

Higuain dostał świetne podanie z głębi pola od Hamsika. Argentyńczyk wbiegał w pole karne Romy. Skutecznie wytrącił go z rytmu Rüdiger.

14'

Allan doskoczył agresywnie do Naingolana, który był ok. 25-30 metrów od własnej bramki. Faul Brazylijczyka. Goście szybko wznowili grę, ale brakowało ostatniego, celnego podania.

14'

Dżeko skoczył najwyżej do dośrodkowania Salaha, ale uderzył obok bramki Reiny.

13'

Za mocne dośrodkowanie Insigne w "szesnastkę" w kierunku Higuaina. Piłka wpada do koszyczka Wojciecha Szczęsnego.

12'

Goście w komplecie. Napoli jeszcze zaatakowało lewą stroną, lecz dośrodkowanie Insigne było skierowane do nikogo. Piłkę łapie Wojciech Szczęsny.

11'

Pewne wyjście Wojciecha Szczęsnego do prostopadłego podania Ghoulama.

10'

Dżeko z opatrunkiem na moment schodzi o własnych siłach poza linię boczną. Goście oddają piłkę w geście fair play.

8'

Dżeko nie podnosi się z murawy po walce z Koulibalym. Zamroczonemu Bośniakowi udzielana jest pomoc medyczna. Przerwa w grze.

7'

Manolas uprzedził w polu karnym Higuaina. Piłka trafia jednak po nogi zawodników gospodarzy, po czym poleciała w "szesnastkę" do Callejona, który był jednak na spalonym.

5'

Insigne jest bardzo szybkim zawodnikiem, ale nie zdołał dobiec do piłki zagranej z głębi pola. Wojciech Szczęsny od bramki.

4'

Salah dostał dobre podanie na lewej stronie pola karnego. Przełożył sobie piłkę i uderzył w stronę dalszego słupka. Pomylił się o dwa metry.

3'

Allan strzela z dystansu wysoko nad bramką gości. Po chwili Insigne był na spalonym.

2'

Przerzut w pole karne do Callejona i niepewne piąstkowanie Wojciecha Szczęsnego na 13. metrze. Polskiego bramkarza lekko "wybił" Rüdiger. Na szczęście bez konsekwencji.

1'

Faul Koulibaly'ego ok. 25 metrów od własnej bramki. Gościom nie udało się spożytkować rzutu wolnego.

0'

... i pierwsza połowa rozpoczęta!

18:01

Szalony doping na trybunach. Po pamiątkowych zdjęciach jeszcze modlitwy niektórych zawodników...

17:57

Obie "jedenastki", w asyście sędziów i przy dźwiękach Go West zespołu Pet Shop Boys, wychodzą na murawę. Po chwili zamieniono ścieżkę na hymn gospodarzy.

17:55

Arbitrem pierwszego hitowego spotkania jest Nicola Rizzoli.

17:53

Ponad 50 000 kibiców na trybunach Stadionu Św. Pawła. W trakcie spotkania podamy dokładną frekwencją.

17:51

Rezerwowi Napoli: Gabriel, Rafael - Chalobah, Chiriches, Dezi, El Kaddouri, Henrique, Lopez, Maggio, Mertens, Strinić, Valdifiori.

A więc Maurizio Sarri ma na ławce prawie samych zawodników, którzy w czwartek pokonali Legię (5:2).

17:49

AS Roma - rezerwowi: De Sanctis - Leandro, Di Livio, S. Urso, Gyomber, Iturbe, Keita, Emerson, Maicon, Ucan, Umar, Vainqueur.

17:47

Relację LIVE z tego meczu poprowadzi Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko.

17:45

W lidze polskiej mamy hit w postaci meczu Legia Warszawa - Piast Gliwice, ale w Serie A ciekawych spotkań na niedzielny wieczór mamy aż dwa: najpierw pogromca wicemistrza Polski, SSC Napoli, zmierzy się z Romą, której bramki będzie strzegł Wojciech Szczęsny.