Juventus TurynJuventus Turyn
3 : 1
wikipediaACF Fiorentina
22:42

Si! Si! Si! Takich spotkań, nie tylko w lidze włoskiej, chcemy jak najwięcej. Paradoksalnie takich nienawidzą trenerzy. Było w tym meczu wszystko - szybkie bramki, wymiana ciosów i wyczekiwanie do ostatniej rundy. Mandżukić najpierw powalił Fiorentinę na deski, a rywala dobił Dybala w doliczonym czasie gry.

A do 79. minuty wydawało się, że wynik spotkania został rozstrzygnięty w pierwszy pięciu minutach. Juventus jednak dobił Violę i zanotował szóste zwycięstwo z rzędu. Po 16 kolejkach Fiorentina utrzymała drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 32 punktów. Tyle samo ma trzecie Napoli, a tuż za podium jest Juventus z dwoma "oczkami" straty. Liderem jest Inter (36 punktów).
Na koniec gol Paulo Dybali

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski. W tym miejscu zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net. Dobranoc

93'

Koniec spotkania! Juventus pokonuje nastawioną zbyt defensywnie Fiorentinę 3:1, mimo że od drugiej minuty przegrywał!!!

91'

"Stara Dama pozamiatała"! Dalekie podanie do Dybali przeciął Astori, ale wybił ją wprost do na klatkę Argentyńczyka. Ten wykorzystał prezent i po wparowaniu z piłką w pole karne pokonał Tatarusanu płaskim strzałem tuż przy lewym słupku!

91'

GOOL, PAULO DYBALA!!!

90'

Kolejna żółta kartka. Tym razem upomniany Manuel Pasqual.

Trzy minuty doliczone.

22:31

Bramka Mario Mandżukicia na wagę szóstego zwycięstwa z rzędu?

86'

i Matias Fernandez zastępuje Josipa Ilicicia.

86'

Giuseppe Rossi zmienia Matiasa Vecino.

85'

W Juventusie za Mario Mandżukicia wchodzi Alvaro Morata.

85'

Zmiany, zmiany, zmiany. Manuel Pasqual wchodzi za Marcosa Alonso...

84'

Mnożą się rzuty rożne dla gospodarzy. Pogba zablokowany.

83'

Mandżukić pada na murawę po starciu z jednym z zawodników Violi. Sędzia nakazał grać dalej i Tatarusanu z najwyższym trudem broni strzał Sturaro!

81'

Juventus idzie za ciosem! Wywalczył rzut rożny po interwencji Tomovicia.

79'

Pogba popędził środkiem kilkanaście metrów i zagrał na prawą stronę do Dybali. Ten w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z Tatarusanu, ale do bezpańskiej piłki dopadł Mandżukić, który wślizgiem kieruje ją do siatki!

79'

GOOL, MARIO MANDŻUKIĆ!!!

78'

Pogba zagrywa po linii do Alexa Sandro. Szybszy od niego był Rodriguez.

77'

Alex Sandro zmienia Patrice'a Evrę.

76'

Za krótkie dośrodkowanie Ilicicia w pole karne. Piłka spada na 25. metr do Badejla, którego strzał mija bramkę Buffona o kilka metrów.

75'

Faul taktyczny Claudio Marchisio, któremu urwał się Borja Valero. Żółta kartka dla zawodnika Juve.

74'

Kalinić chciał przeprowadzić dwójkową akcję z Iliciciem. Do momentu podania zwrotnego Chorwata wszystko zapowiadało się dobrze. Barzagli przeciął podanie przed własnym polem karnym.

71'

I Mario Mandżukić upomniany przez arbitra.

71'

Ostre starcie między Mario Mandżukiciem z Matiasem Vecino. Obaj oglądają żółtą kartkę.

71'

Świetna okazja Mandżukicia! Chorwat za bardzo wszedł pod piłkę po dośrodkowaniu Dybali z lewej strony boiska. Tatarusanu z "piątki".

69'

Sędzia cofnął akcję Juventusu - wcześniej Pogba był faulowany przez Badejla.

68'

Astori wybija piłkę z własnego pola karnego po centrze Evry.

67'

Josip Ilicić pada ok. 25 metrów od bramki Juve. Sędzia nakazał grać dalej, co nie spodobało się zawodnikowi Violi. Powiedział coś w stronę sędziego, który przerwał grę i pokazał żółty kartonik.

63'

A jednak - sędzia zmienił zdanie. Grę wznawia od bramki Tatarusanu.

63'

Dybala trafia w mur i piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny. To dopiero drugi taki stały fragment gry w tym spotkaniu!

62'

Ostre wejście Borjy Valero w rywala, który chyba zapomniał, że ma na swoim koncie żółtą kartkę. Juve ma rzut wolny ok. 30 metrów od bramki gości.

61'

Zmiana w ekipie gospodarzy. Samir Khedira opuszcza murawę, w jego miejsce pojawia się Stefano Sturaro.

60'

Przeważa gra w środku pola. Rzadko obu stronom udaje się przedrzeć w pobliże "szesnastek".

60'

Dybala dopada do piłki w polu karnym i uderza natychmiast metr obok lewego słupka bramki Tatarusanu! Drugą asystę w tym meczu mógłby zanotować Evra.

58'

Tomović wślizgiem zablokował dośrodkowanie Evry z lewej strony.

57'

Buffon na 30. metrze Fatalne nieporozumienie obrony Juve wyjaśnione przez kapitana.

56'

Atak Alonso lewą stroną, ale stracił piłkę. Kontrę przerwał faulem taktycznym Borja Valero, który nie dość, że "poskrobał" Marchisio, to jeszcze obejrzał żółtą kartkę.

54'

Astori podaje na ścianę do Kalinicia i ruszył za akcją. Chorwat źle odegrał do Włocha. Gościom udało się jednak szybko odebrać piłkę.

52'

Ostre wejście Paula Pogby. Sędzia niemal od razu pokazuje Francuzowi żółtą kartkę.

51'

Faul Pogby w środku pola. Sędzia gwiżdże i po chwili doskoczyło do niego 4-5 pięciu zawodników Juve!

51'

50'

Vecino faluje Pogbę w kole środkowym. Sędzia mimo działań Francuza nie sięgnął do kieszonki.

48'

Dybala odzyskał piłkę w środku pola. Podał do Pogby i popędził na bramkę gości. Francuz chciał odegrać, ale Bernandeschi przeciął podanie.

47'

Bonucci przeciął podanie adresowane do Kalinicia. A Chorwat już miałby klarowną sytuację bramkową...

46'

Juventus zaczął ze środka. I niemal od razu Pogba uderzył z dystansu, ale wysoko nad bramką.

Obie drużyny bez zmian.

21:45

Powracamy do Turynu na drugą połowę meczu Juventus - AC Fiorentina. Goście wyszli na prowadzenie już w 2. minucie po "jedenastce"-widmo wykonanej przez Josipa Ilicia. Już trzy minuty później wyrównał Juan Cuadrado, dla którego było to pierwsze trafienie zdobyte głową. I to przeciwko swojej byłej drużynie.

21:33

Ta dynamiczna połówka w pełni rekompensuje nam taktyczny mecz Napoli - AS Roma. Obie drużyny niemal każdą akcją powodowali szybsze bicie serca swoich kibiców. Trzęsienie ziemi było w pierwszych pięciu minutach. Teraz w drugiej połowie powinno nastąpić wzrost dramaturgii. Czy tak będzie? Przekonamy się za nieco ponad godzinę.

45'

Po piorunującym początku sędzia kończy pierwszą połowę meczu Juventus - Fiorentina. Obie drużyny strzeliły po jednej bramce.

45'

Nieudane dośrodkowanie Dybali z rzutu wolnego - w momencie uderzenie piłki poślizgnął się. Strzał Barzagliego zza linii pola karnego z typu "kontry nie będzie".

44'

Sędzia musi uspokajać trenera Fiorentiny. Krótka przerwa w grze.

43'

Alonso z trudem opanował piłkę zagraną przez Rodrigueza. Jego wymuszony błąd chciał wykorzystać Cuadrado z rozpoczęciem kontry, ale Hiszpan fauluje.

41'

Rodriguez wyjaśnia sytuację wysokim i dalekim wybiciem po zgraniu piłki przez Evrę.

40'

Cuadrado stwarza duże zagrożenie swoim byłym kolegom z drużyny. Vecino fauluje ok. 28 metrów od własnej bramki.

38'

Evra mimo krycia przez Tomovicia zagrywa płasko w pole karne. Napastnicy "Starej Damy" zostali odcięci od podania przez Rodrigueza. Goście z uporem posyłają daleką piłkę z pominięciem drugiej linii do Kalinicia. Bezskutecznie.

36'

Mandżukić przegrał pojedynek główkowy z Rodriguezem. Piłka po chwili trafia do Pogby przed pole karne Violi, ale strzela wysoko nad bramką. Tatarusanu od bramki.

35'

Goście próbują spokojnie rozgrywać piłkę na własnej połowie. Nie jest im to dane ze względu na wyroki i ostry pressing Juventusu. Ci szybko odzyskują futbolówkę, po czym tracą w podobnym tempie. Dalekie podanie na Kalinicia są skazane na porażkę.

33'

Marcos Alonso upomniany przez arbitra żółtą kartką za pociąganie za koszulkę Dybali

30'

Udany powrót Cuadrado do defensywy. Powstrzymał rajd Alonso.

29'

Kalinić fauluje w walce Chielliniego w pobliżu prawego narożnika pola karnego gospodarzy.

28'

Atak prawą stroną Dybali, który przeniósł ciężar gry na drugą flankę do Pogby. Ten zagrał w uliczkę do Evry w pole karne, ale jego zagranie na wprost bramki do Mandżukicia było spóźnione - Chorwat dostał futbolówkę za plecy.

26'

Atak gości lewą stroną przynosi rzut rożny. W narożniku Borja Valero. Alonso, zdaniem sędziego, fauluje Barzagliego.

25'

Dybala strzela z pola karnego! Piłkę po rykoszecie instynktownie paruje Tatarusanu!

24'

Borja Valero przedzierał się prawą stroną i dostał się w pole karne Juve, po czym po starciu z Chiellini pada na murawę! Sędzia jednak nie decyduje się na podyktowanie rzutu karnego.

22'

Ilicić trafia w mur. Kontra Juve przerwana kilka metrów za linią środkową.

20'

Ilicić faulowany ok. 25 metrów od bramki Buffona. Może być groźnie.

18'

Cuadrado zdobył trzy punkt z ok. prawego narożnika pola karnego. Tatarusanu od bramki.

16'

Evra powstrzymany przez Tomovicia na lewej strony. Francuz posyła posyła piłkę na drugą stronę pola karnego, a tam faulowany był Cuadrado.

21:03

Josip Ilicić otwiera wynik z "jedenastki"...

... a Juan Cuadrado wyrównuje główką

12'

Obrona Juventusu radzi sobie z piłką zagraną przez Valero.

9'

Bernardeschi przeciągnął podanie i akcja gości spaliła na panewce. Szaleńcze tempo z pierwszych minut znacznie opadło.

8'

Mandżukić może grać. Otrząsnął się i znowu porusza się między obrońcami Fiorentiny.

8'

7'

Mandżukić klęczy na murawie trzymając się za twarz. Zaatakować wślizgiem Tatarusanu, który po wybiciu piłki zahaczył korkami Chorwata.

5'

Evra świetnie podłączył się lewą stroną i dośrodkował na dalszy słupek do Cuadrado. Kolumbijczyk bez wyskoku tak skontrował piłkę, że ta wpadła do siatki za plecy zaskoczonego Tatarusanu! Ależ początek meczu na Juventus Stadium!

5'

REMIS, JUAN CUADRADO!!!

4'

Atak Juventusu. Podanie Evry w pole karne przeciął Rodriguez.

2'

Buffon wyczuł intencję strzelca i rzucił się w swoją prawą stronę. Zdołał sięgnąć piłkę, ale ta była uderzona tak mocno, że wpadła do siatki!

2'

GOOL, JOSIP ILICIĆ!!!

2'

Bernardeschi pada w polu karnym Juventusu po starciu z Chiellinim! Sędzia po chwili wskazuje na rzut karny!

1'

Pogba powalczył na lewej stronie i wywalczył aut na wysokości pola karnego gości. Ci jednak wyszli z opresji. Fiorentina wyszła z kontrą, ale faulem taktycznym przerwał ją Evra.

0'

Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!

20:42

Losowanie stron - przy arbitrze głównym Buffon i Gonzalo.

20:40

Przenosimy się na Juventus Stadium! Obie drużyny wychodzą na murawę!

20:38

Sędzią głównym dzisiejszego spotkania jest Daniele Orsato.

20:33

Rezerwowi Juventusu: Rubinho, Neto - Alex Sandro, Caceres, Lichtsteiner, Morata, Padoin, Rugani, Sturano, Vitale, Zaza.

20:31

Rezerwowi Fiorentiny: Lezzerini, Sepe - Babacar, Fernandez, Giberto, Pasqual, Rebić, Roncaglia, Rossi, Suarez, Verdu.

20:30

Znamy wyjściowe składy obu drużyn. Na uwagę zasługuje fakt, że od pierwszej minuty w "jedenastce" gospodarzy jest Juan Cuadrado, który niedawno grał we Florencji z małą przerwą na nieudany epizod w Chelsea.

20:28

Starcie drugiego z piątym zespołem, które w ostatnich pięciu meczach nie zanotowały porażki. Mało tego - "Stara Dama" zdobyła komplet punktów! a gospodarze - 11. Liczmy więc na to, że dzisiaj "będzie się działo", a to oznacza, że seria którejś ze stron zostanie przerwana. Której?

20:25

Liczmy na to, że drugi niedzielny mecz zapowiadany jako hit 16. kolejki Serie A dostarczy nam więcej emocji niż niedawno zakończone spotkanie SSC Napoli - AS Roma. Czy tak będzie?