Rzuty rożne: 1 - 9

Spalone: 0 - 0

Faule: 21 - 12

92'

Koniec meczu! Remis w 148. Derbach Zagłębia Ruhry. Ten wynik zapewne nikogo nie satysfakcjonuje, ale obejrzeliśmy dziś bardzo dobre spotkanie w Gelsenkirchen.

91'

Max Meyer!!! Rezerwowy piłkarz Schalke w doskonałej sytuacji zdecydował się na strzał z powietrza, piłka po koźle poszybowała tuż nad poprzeczką!

90'

Dwie minuty doliczonego czasu gry. Czy któraś z drużyn zdoła strzelić zwycięską bramkę?

89'

Końcowe minuty spotkania, ale tempo nie zwalnia. Druga połowa stoi pod znakiem zaciętej i wyrównanej rywalizacji.

88'

Aubameyang... prosto w mur.

87'

Neustaedter zatrzymał szarżującego Gundogana i został ukarany żółtą kartką. Okazja do groźnego uderzenia dla gości.

86'

Piłka wyszła poza końcową linię boiska, grę wznowi Burki.

85'

Ginter wraca na boisko, tymczasem gospodarze wznawiają grę wrzutem z autu.

84'

Bardzo pewna interwencja Sokratisa, który wybija piłkę spod nóg Sane w polu karnym.

84'

Wciąż na boisku nie ma Gintera, który jest zszywany poza linią boczną boiska. Niemiec został uderzony w twarz.

83'

Aubameyang! Świetna okazja dla napastnika Borussii, który jednak został zatrzymany przez Faehrmanna!

82'

Choupo-Moting zmienia upomnianego przed momentem Belhandę.

81'

Belhanda brzydko faulował Gintera. Siódma żółta kartka w tym spotkaniu.

80'

W ataku goście, jednak skutecznie bronią się piłkarze Schalke.

79'

Bardzo dobry powrót Ramosa, który zatrzymał Sane.

78'

Okazja dla Schalke, jednak piłkarz gospodarzy nie zdecydował się na strzał.

77'

Neustaedter skuteczną interwencją naprawił błąd kolegi z zespołu i zatrzymał wybiegającego na czystą pozycję Aubameyanga!

76'

Rotacji dokonuje również trener Breitenreiter. Dennis Aogo zmieni Kolasinaca.

75'

Kolejna zmiana. Pulisić opuści boisko, w jego miejsce Gundogan.

74'

Aubameyang wejdzie na boisko. Zmieni Leitnera.

73'

Erik Durm nieprzepisowo zatrzymał Huntelaara. Żółta kartka i rzut wolny w bocznym sektorze boiska.

72'

Ależ zamieszanie w polu karnym Schalke! Najpierw stuprocentowej okazji nie wykorzystał Pulisić, chwilę później nieskutecznie dobijał Kagawa, a na koniec strzał Mkhitaryana zablokował obrońca! Tylko rzut rożny.

71'

BRUTALNY FAUL HOJBJERGA! Duńczyk powalił rywala wejściem wyprostowanymi nogami, ale dostał tylko żółtą kartkę!

70'

Trener Breitenreiter upomniany przez sędziego technicznego.

69'

Kolasinac wypuścił piłkę na skrzydle, ale Durm uprzedził rywala i wybił piłkę.

68'

Rzut wolny dla Borussii, Huntelaar zagrał piłkę ręką.

67'

Sokratis po raz drugi starł się z Huntelaarem, wydaje się, że znów faulował w polu karnym, ale sędzia nie użył gwizdka! Kontrowersyjna decyzja arbitra!

66'

Holender wziął rozbieg, zatrzymał się w ostatniej chwili i pewnym strzałem w prawy dolny róg bramki pokonał Burkiego.

65'

KLAAS-JAN HUNTELAAR! 5. GOL W REVIERDERBY!

64'

RZUT KARNY! Sokratis powalił wybiegającego na czystą pozycję Huntelaara! Holender domaga się czerwonej kartki dla rywala, co nie zmienia jednak faktu, że za moment znów możemy mieć remis.

63'

Mkhitaryan wpadł w pole karne, uderzył, ale strzał ciałem zablokował obrońca. Kolejny korner.

62'

Zbyt mocne dośrodkowanie Mkhitaryana. Chwilę później poprawił Durm i mamy rzut rożny dla gości.

61'

Bardzo przytomnie zachowali się teraz obrońcy Borussii. Sokratis zatrzymał Meyera, a chwilę później wbiegającego w pole karne piłkarza Schalke powstrzymał Leitner.

60'

Max Meyer pojawi się na boisku w miejsce Juniora Caicary.

59'

Goście kontrolują przebieg spotkania, ale gospodarze nie rezygnują z walki.

58'

Nieudana próba dalekiego podania do napastnika w wykonaniu piłkarzy Schalke. Grę wznowi Burki.

57'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłka odbiła się od zawodnika stojącego w murze i zmieniła tor lotu. To zaskoczyło nieco obrońców, co wykorzystał Ginter, który zgubił krycie i niepilnowany pewnym strzałem głową skierował piłkę do bramki.

56'

GINTER!!! BORUSSIA ZNÓW NA PROWADZENIU!

56'

Kolejny rzut wolny dla Borussii, kolejna szansa na dośrodkowanie w pole karne.

55'

Chwila przerwy w grze, ponieważ Mkhitaryana i sędziego w narożniku boiska zasypały... małe piłeczki.

54'

Potężne uderzenie Mkhitaryana ze stałego fragmentu gry, ale bardzo dobrze broni Faehrmann!

53'

Riether powalił Kagawę. Żółta kartka i rzut wolny.

52'

Szybka odpowiedź gospodarzy! Zamieszanie w polu karnym Borussii, zablokowany strzał Caicary, następnie uderzenie z dystansu, poprawka Caicary i interwencja Burkiego, a w końcu pewne uderzenie Sane z bliskiej odległości. Mamy remis!

51'

SANE!!! REMIS!!!

50'

Niesamowity gol Kagawy! Shinji podał do Leitnera, ten odegrał piętą do Japończyka, który zauważył wysuniętego bramkarza i pięknym lobem zza pola karnego posłał piłkę do bramki!

49'

KAGAWA!!! CO ZA GOOOOOOOOOOOOOL!!!

48'

Próba zagrania do Huntelaara, jednak kapitan Schalke nie zdołał oddać strzału na bramkę.

47'

Pierwszy korner dla gospodarzy, nie było jednak zagrożenia.

46'

Ofensywna zmiana w ekipie gości. Mkhitaryan w miejsce Hummelsa.

46'

16:22

45'

Koniec pierwszej części spotkania. Do przerwy bez bramek na Veltins-Arena w Gelsenkirchen. Wracamy za piętnaście minut!

45'

Dwa faule Kolasinaca, ale jedna żółta kartka.

44'

Fatalnie zachował się teraz Geis, który zdecydował się na strzał z dystansu ignorując lepiej ustawionego Huntelaara. Holender jest wściekły na kolegów z zespołu.

43'

Próba uruchomienia skrzydłowego, którą skutecznie przerywa Kolasinac.

42'

Odważny i pewny wślizg Sokratisa przed polem karnym zatrzymuje akcję Schalke.

41'

Tym razem Holender już w roli głównej. Niestety była to rola faulującego. Rzut wolny.

40'

Mogło być groźnie, jednak Huntelaar nie doczekał się podania od kolegi z zespołu.

39'

Póki co niewiele dzieje się na boisku. Jedyna dobra okazja dla Schalke to strzał Sane z dystansu, który jednak minął bramkę w niewielkiej odległości. Znacznie lepiej radzą sobie goście, a zwłaszcza Pulisić, który był bardzo bliski strzelenia bramki w dogodnej sytuacji.

38'

Znów kilka fauli z obu stron w krótkim okresie czasowym.

37'

Statystycznie lepsza Borussia. Pięć strzałów gości, przy zaledwie dwóch uderzeniach gospodarzy.

36'

Borussia rozgrywa piłkę na własnej połowie konstruując atak pozycyjny.

35'

Małe zamieszanie w polu karnym Schalke, wszystko jednak dobrze się kończy. Grę wznowi Faerhrmann.

34'

Jeszcze raz spróbował Sane, tym razem z dystansu - minimalnie niecelnie!

33'

Sane próbował uciec obrońcy, jednak Hummels dotrzymał mu kroku i po chwili skutecznie powstrzymał gwiazdę z Gelsenkirchen.

32'

Nie było zagrożenia pod bramką Burkiego.

31'

Nuri Sahin ukarany pierwszą żółtą kartką w dzisiejszym spotkaniu. Okazja do dośrodkowania ze stałego fragmentu gry.

30'

Durm zatrzymany na skrzydle, dzięki dobrej interwencji Caicary grę wrzutem z autu wznowią piłkarze Schalke.

29'

Tym razem to gospodarze utrzymują się w posiadaniu piłki w środkowej strefie boiska.

28'

Sahin wymienia podania z piłkarzami w żółtych strojach w środku pola. Chwila spokoju na boisku.

27'

Belhanda przegrał pojedynek z Benderem.

26'

Ruszył Ramos, miał dużo miejsca, ale poślizgnął się próbując zagrać piłkę do kolegi z zespołu.

25'

Strata gospodarzy, przy piłce utrzymują się piłkarze BVB.

24'

Gubi się Schalke, goście naciskają, jednak jeden z piłkarzy Borussii zagra piłkę ręką.

23'

PULISIĆ!!! Amerykanin głową wypuścił sobie piłkę, wyprzedził obrońcę i w stuprocentowej sytuacji uderzył w długi róg bramki! Jedynie parada bramkarza uchroniła Schalke przed stratą bramki, ale sędzia nie zauważył intuicyjnej interwencji Faehrmanna.

22'

Znów strata gości. Bardzo nerwowo grają zawodnicy z Dortmundu, ciężko im wygrać walkę w środku pola.

21'

Bardzo dobra akcja Borussii, z powietrza strzela Moritz Leitner, jednak w porę wrócił Hojbjerg, który ofiarnie zablokował uderzenie! Tylko rzut rożny.

20'

Geis zbyt ostro potraktował rywala. Rzut wolny. S04 nie rezygnuje z wysokiego pressingu, co utrudnia grę przyjezdnym.

19'

Dośrodkowanie w pole karne, tam byli jednak tylko piłkarze w żółtych koszulkach, którzy wybili piłkę.

18'

Durm przepchnął rywala blisko końcowej linii boiska. Grę z piątego metra wznowi Burki.

17'

Wysoki pressing Schalke, goście zmuszeni do błędu stracili piłkę po niedokładnym podaniu.

16'

Rzut wolny dla Borussii w bocznej strefie boiska. Nieudane dośrodkowanie Sahina, grę wznowi Faehrmann.

15'

Znów dobrze pokazał się młodziutki Pulisić, który wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.

14'

Leitner leży na murawie po starciu z rywalem. Kolejny faul, ale chyba nikt nie spodziewał się, że będzie to bezkonfliktowe spotkanie.

13'

Szybka kontra gospodarzy, precyzyjny wślizg Hummelsa zatrzymał Sane.

13'

Szansa dla BVB, Pulisić został jednak zatrzymany przez obrońcę.

12'

Przerwana próba kontrataku Schalke, znów przy piłce goście.

11'

Rozpędził się Riether, ale stracił piłkę. Chwilę później faulowany w środku pola był jeden z zawodników Borussii.

10'

Rozkręca nam się to spotkanie, coraz częstsze ataki gospodarzy. Ginter wybija piłkę poza linię boczną boiska.

9'

Rzut wolny dla piłkarzy z Dortmundu, dośrodkowanie w pole karne autorstwa Leitnera, jednak Hummels został uprzedzony przez obrońcę Schalke.

8'

Gospodarze skutecznie przerywają akcję rywala.

7'

Mocne uderzenie Geisa, wysoko ponad bramką. Postraszył kibiców na trybunach.

6'

Obydwa zespoły spokojnie rozgrywają piłkę, nie śpieszą się i nie forsują tempa. Tymczasem Schalke ruszyło do przodu i wywalczyło rzut wolny. Będzie okazja do bezpośredniego strzału na bramkę Burkiego.

5'

Faehrmann bardzo niepewnie interweniuje, później zderzył się z napastnikiem Borussii, która wywalczyła rzut rożny.

4'

Skuteczna interwencja Sahina, który po chwili został powalony na murawę. Rzut wolny.

3'

Przyjezdni wywalczyli aut na połowie rywala. Borussia konstruuje atak pozycyjny.

2'

Gospodarze utrzymują się przy piłce, jednak nie przesuwają się do przodu.

1'

Pierwszy faul piłkarzy Borussii, którzy dziś grają w czarnych spodenkach i żółtych koszulkach.

15:30

Zaczynamy! Pierwsze podanie wymienili piłkarze Schalke.

15:26

Piłkarze za chwilę pojawią się na murawie Veltins-Arena. Wszystko gotowe, więc czas na 148. pojedynek Schalke Gelsenkirchen z Borussią Dortmund!

15:10

Mecz rozpocznie się za około 20 minut. Tymczasem trwa rozgrzewka.

15:03

14:58

Kibice w pełnej gotowości!

14:55

Ławka rezerwowych Schalke:

Nobel, Friedrich, Meyer, Di Santo, Schopf, Aogo, Choupo-Moting.

14:55

Ławka rezerwowych Borussii:

Weidenfeller, Gündogan, Mkhitaryan, Reus, Aubameyang, Piszczek, Castro.

14:45

Przed meczem warto przeczytać naszą zapowiedź -> KLIK!

14:34

Witamy i zapraszamy na relację LIVE ze spotkania dwóch odwiecznych rywali. Schalke 04 i Borussia po raz 148. zmierzą się w Derbach Zagłębia Ruhry. Kto tym razem okaże się lepszy? Pierwszy gwizdek arbitra na Veltins Arenie w Gelsenkirchen już za niespełna godzinę!