Niedziela, 8 listopada 2015, godz. 15:30
17:24

Za uwagę dziękuje Marcin Trzyna. Zapraszam na kolejne relacje tekstowe przeprowadzane przez nasz portal!

17:23

17:22

Bardzo prestiżowe, ale również bardzo ważne dla ligowych losów zwycięstwo Borussii Dortmund! BVB traci do liderującego Bayernu Monachium 5 punktów i wciąż liczy się w walce o Mistrzostwo Niemiec. Schalke z dorobkiem 20 punktów utrzymuje się na piątej pozycji.

94'

Ostatni gwizdek arbitra, koniec derbowego spotkania! Borussia Dortmund wygrała z Schalke Gelsenkirchen 3:2!

93'

Zmiana w ekipie Tuchela. Adrian Ramos wchodzi za Aubameyanga.

90'

Żółta kartka dla wprowadzonego przed chwilą Felixa Platte.

90'

Kolejna przepychanka. Posypią się kolejne żółte kartki...

89'

Felix Platte zmienił na boisku Romana Neustaedtera.

89'

Julian Weigl otrzymał żółtą kartkę. Nerwowo zrobiło się w końcówce spotkania.

86'

Zmiana w zespole gospodarzy. Sven Bender zastąpił na placu gry Gonzalo Castro.

83'

Rzut rożny dla Schalke, ale po dośrodkowaniu piłka trafia w rękawice bramkarza Borussii Dortmund.

82'

Faul Marcela chmelzera na Di Santo. Żółta kartka dla obrońcy BVB.

79'

Pierre-Emile Hojbjerg strzela z dystansu! Burki interweniuje, piłka odbija się jeszcze od słupka. Rzut rożny dla S04.

77'

Strzał Aubameyanga, ale piłka odbija się jeszcze od obrońcy i trafia do bramkarza "królewsko-niebieskich".

75'

Podopieczni Andre Breitenreitera cofnęli się do defensywy i czekają na wyprowadzenie kontrataku.

72'

Grecka tragedia w wykonaniu Sokratisa, który minął się z piłką, ta trafiła do doświadczonego Holendra, który lobem pokonał bramkarza Borussii! Schalke zmniejsza straty!

71'

GOOOOOOOOL! Klaas-Jan Huntelaar strzela kontaktową bramkę!

69'

Druga zmiana w zespole gości. Z boiska zszedł Sead Kolasinac, a na placu gry zamelduje się Pierre-Emile Hojbjerg.

68'

Zablokowane dośrodkowanie Gintera i BVB będzie wykonywać rzut rożny.

66'

Chwila przerwy, ale 20-letni pomocnik wrócił już do gry.

65'

Przypadkowe zderzenie głowami. Mocno ucierpiał Julian Weigl.

63'

Aubameyang wywalczył aut na wysokości pola karnego "niebiesko-białych".

60'

Ostry faul Di Santo na Ginterze. Żółta kartka dla Argentyńczyka.

60'

59'

Rzut rożny dla Schalke 04.

55'

Zmiana w zespole z Gelsenkirchen. Maxim Choupo-Moting zastępuje Maxa Meyera.

54'

Jak to nie wpadło? Mkhitaryan z kilku metrów trafia w Ralfa Faehrmanna!

53'

Akcja BVB, jednak Pierre-Emerick Aubameyang został złapany na spalonym.

50'

Ładny strzał Gundogana zza pola karnego, jednak dobrą interwencją popisał się Ralf Faehrmann.

48'

Aubameyang otrzymał żółtą kartkę za ściągnięcie koszulki przy celebrowaniu gola.

48'

Mkhitaryan dograł do Castro, ten świetnie uruchomił Gabończyka, który pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gości!

47'

GOOOOOOOOL! 3:1 dla BVB, strzelcem gola Pierre-Emerick Aubameyang!

47'

Dośrodkowanie Gundogana, piłka ląduje tuż obok słupka bramki gości!

46'

Junior Caicara sfaulował Mkhitaryana tuż przed linią pola karnego. Zasłużona żółta kartka dla piłkarza Schalke.

46'

Wznawiamy grę, przy piłce Borussia!

16:25

Liczymy na emocje w drugiej połowie. Schalke za wszelką cenę będzie dążyć do wyrównania wyniku, a Borussia będzie chciała szybko podwyższyć swoje prowadzenie.

16:17

45'

Koniec pierwszej części spotkania! Borussia Dortmund prowadzi do przerwy z Schalke 04 Gelsenkirchen 2:1!

45'

Sane dograł w pole karne do Di Santo, ale ten oddał niecelny strzał.

45'

Arbiter doliczył jedną minutę do pierwszej połowy.

43'

Bardzo dobrze do piłki wyskoczył 21-letni Ginter, który głową zdobywa gola na 2:1. Ginter ma już na koncie bramkę i asystę!

43'

GOOOOOOOL! 2:1 dla Borussii Dortmund, bramka Matthiasa Gintera!

42'

Dośrodkowanie Schmelzera w pole karne gości, Matip wybija na rzut rożny.

40'

Przewinienie w ofensywie Henrika Mkhitaryana.

38'

Leon Goretzka fauluje przeciwnika i otrzymuje żółtą kartkę.

38'

Krótkie rozegranie kornera, po chwili dośrodkowanie i strzał Gintera, ale piłka poszybowała nad bramkę gości.

37'

Rzut wolny dla gospodarzy. Dośrodkowanie w pole karne, interwencja bramkarza i dortmundczycy będą wykonywać rzut rożny.

35'

Mocny strzał z dystansu Gundogana! Piłka przelatuje tuż obok bramki gości!

33'

Błąd Hummelsa przy wyprowadzeniu piłki, Leroy Sane pognał na bramkę i dograł na piąty metr, a tam Holender bez problemu wpakował piłę do bramki BVB!

33'

GOOOOOOOOOL! Szybkie wyrównanie. Klaas-Jan Huntelaar!

30'

Dośrodkowanie Matthiasa Gintera w pole karne gości, tam świetnie wyskoczył Kagawa, który głową skierował piłkę do bramki Faehrmanna!

30'

GOOOOOOOOOOL! Shinji Kagawa strzela gola na 1:0!

28'

Zablokowany strzał Aubameyanga, rzut rożny dla Borussii Dortmund.

26'

Dośrodkowanie Gintera z prawego skrzydła, ale sytuację wyjaśnili obrońcy Schalke.

23'

Dośrodkowanie Aogo w pole karne, Huntelaar główkował, ale piłka poleciała obok bramki.

22'

Faul Gundogana. Rzut wolny dla zespołu z Gelsenkirchen.

20'

20'

Groźnie pod bramką BVB! Matip dograł do Aogo na lewe skrzydło, ten dośrodkował w pole karne, ale Leroy Sane oddał niecelny strzał.

18'

Aubameyang wystartował sprintem do golkipera Schalke, ale ten zdołał wybić piłkę na aut.

16'

Sporo niedokładności i niegroźnych przewinień w początkowej fazie spotkania.

13'

Gundogan zagrał w pole karne do Gonzalo Castro, ale piłkę przejął bramkarz Schalke.

12'

Schalke zepchnięte do głębokiej defensywy, ale Borussia rozgrywa bardzo powolny atak pozycyjny.

8'

Zbyt mocne dośrodkowanie i piłka ląduje w rękawicach Faehrmanna.

8'

Faul Huntelaara na Gundoganie. Rzut wolny dla podopiecznych Tuchela.

4'

Spokojny początek spotkania, jak na razie dłużej przy piłce utrzymują się gospodarze.

2'

Interwencja Dennisa Aogo. Rzut rożny dla BVB.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra, od środka rozpoczynają podopieczni Andre Breitenreitera.

15:26

Zawodnicy obu drużyn wychodzą na plac gry. Kibice zgromadzeni na Signal Iduna Park witają piłkarzy gromkimi brawami.

15:22

Arbitrem dzisiejszych Derbów Zagłębia Ruhry będzie 40-letni Felix Brych.

15:18

Po lewej stronie prezentujemy wyjściowe składy obu drużyn. Kto dziś rozpocznie potkanie na ławce?

Ławka BVB: Roman Weidenfeller, Łukasz Piszczek, Jona Hofmann, Sven Bender, Adnan Januzaj, Park Joo-Ho, Adrian Ramos

Ławka Schalke: Michael Gspurning, Maxim Choupo-Moting, Kaan Ayhan, Marvin Friedrich, Pierre-Emile Hojbjerg, Sascha Riether, Felix Platte

15:12

Dzisiejsze spotkanie będzie 147. oficjalnym pojedynkiem BVB z Schalke Gelsenkirchen. Obie drużyny w obecnym sezonie ligowym prezentują się bardzo dobrze. Borussia jest wiceliderem Bundesligi z dorobkiem 26 punktów, Schalke ma na swoim koncie 20 punktów.

15:08

Derbowe mecze pomiędzy Borussią Dortmund i Schalke Gelsenkirchen nazywane są w Niemczech Revierderby. W Polsce można używać określeń typu Derby Westfalii, Derby Zagłębia Ruhry bądź Derby Reńskie.

15:05

Serdecznie zapraszamy na relację tekstową z meczu Borussia Dortmund - Schalke 04 Gelsenkirchen!