Szachtar DonieckSzachtar Donieck
2 : 2
1. połowa2 : 2
96'

KONIEC MECZU! Szachtar kolejny raz w Lidze Mistrzów, Rapid może sobie pluć w brodę, że w końcówce nie wykorzystał dwóch znakomitych sytuacji, mimo gry w osłabieniu!

95'

SŁUPEK! NIE MA GOLA DLA RAPIDU!

93'

Rakicki uderza z wolnego na wiwat.

90'

ALE SZANSA DLA RAPIDU!!!!! CO ZMARNOWAŁ BERIĆ! OKAZJA NA AWANS DO LIGI MISRZÓW NIEWYKORZYSTANA!

88'

Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Sonnleitnera. A więc kapitan Rapidu bezmyślnie osłabia zespół na kluczowe minuty.

87'

Jest też roszada w Szachtarze. Bernard za Taisona.

85'

Ostatnia zmiana w składzie gości. Prosenik za Schauba.

83'

Eduardo wchodzi za Gladkiego.

82'

Żółta kartka dla Srny za zagranie po gwizdku sędziego.

80'

Ze dwa błędy nasi sędziowie dziś popełnili. Najpierw nie uznali rożnego Szachtarowi, teraz natomiast zauważyli spalonego u napastnika Rapidu. Naturalnie spalonego nie było.

77'

Dziwny fragment. Jakby jedni i drudzy spętani wagą ostatniego kwadransa.

73'

Taison szukał w polu karnego Gladkiego. Za mocne podanie. Gdyby podał nieco lżej, to byłaby świetna sytuacja.

71'

Schwab za Grahovaca. To druga zmiana w zespole gości.

68'

Rapid szuka kolejnej bramki. Kainz jednak źle zagrywa piłkę. A Dibon ogląda kartkę.

67'

Zaostrza się mecz. Co raz więcej przewinień, co raz mniej akcji...

63'

Hofmanna zmienia Schobesberger.

61'

No tak, Gladkiy musiał sobie odbić ten faul. Teraz sam obejrzał kartkę.

59'

Kartka dla Sonnleitnera. Zasłużona. Gladkiy zwija się z bólu.

57'

Szybko rozegrał rzut wolny Rapid. Szkoda, że dośrodkowanie Kainza zostało zablokowane.

55'

W odpowiedzi Petsos. Z dystansu, mocno, w bramkarza.

54'

Taisoooooon. Ależ zmarnował kontratak. Źle podał, a była okazja na trzeciego gola.

53'

Początek drugiej połowy z całą pewnością nie jest tak szalony, jak pierwszej. Więcej szacunku mają do siebie obie drużyny.

51'

Jeżeli chodzi o naszych sędziów, to radzą sobie dzisiaj bez zarzutu.

49'

Taison szybko się pozbierał i gra dalej.

48'

Przerwa w grze. Jeden z zawodników Szachtara ucierpiał.

46'

Zaczęła się właśnie druga część spotkania.

45'

Koniec pierwszej połowy! Szalone 45 minut za nami! Najpierw strzelaninę zaczął Szachtar, potem dwiema bramkami odpowiedział Rapid. Był przez parę minut bliżej Ligi Mistrzów, lecz gospodarze znowu trafili do siatki. Mamy zatem 2:2 i chyba nie zaryzykujemy tezy, że już wszystko jest przesądzone. Wracamy za kwadrans!

45'

Fred ukarany żółtą kartką. Sędzia Marciniak sięgnął po nią dopiero po raz pierwszy. Słuszna decyzja.

44'

Mocny, celny strzał Pavelicia. Broni pewnie Piatow.

43'

Kolejna szansa dla gospodarzy. Rakicki świetnie dośrodkował z lewej strony, ale Kryvtsov kopnął niecelnie.

41'

W odpowiedzi Gladkiy! To było znacznie lepsze uderzenie. Bramkarz wybił nogami na róg!

41'

Auer kopnął na bramkę Ukraińców. Za słabo i w środek.

40'

Srna wrzucił, lecz Gladkiy nie przyjął.

39'

Napięcie jakby nam nieco spadło w tym meczu. Ale bądźmy szczerzy, nie da się tak zasuwać przez 90 minut.

38'

Rakicki dośrodkował w pole karne. Żaden z jego kolegów nie zdołał jednak uderzyć na bramkę.

34'

Mamy w tym meczu w zasadzie wszystko, czego dusza kibica pragnie!

29'

Dośrodkowanie z prawej strony, zostawiony bez opieki Ukrainiec no i wyrównanie. Jeszcze nie minęło pół godziny gry, a mamy aż cztery bramki!

28'

GOOOOOOOOL! GLADKIY! 2:2!

27'

No kto by się spodziewał, że Rapid tak otrząśnie się po golu Marlosa. Dużo jeszcze czasu pozostało, ale to Szachtar ma teraz ciepło.

24'

Co za fantastyczne trafienie Hofmanna z wolnego! Genialnie załadował! A więc na tę chwilę to Austriacy są w Lidze Mistrzów!

23'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL! RAPID NA PROWADZENIU!!!!!!

22'

Niesamowicie patrzy się na Brazylijczyków z Doniecka. Nic dziwnego, że potem przechodzą do najlepszych klubów (vide Douglas Costa do Bayernu Monachium).

19'

Ale znowu pięknie pograł Szachtar! Marlos kończy koronkową akcję strzałem. Tuż obok prawego słupka.

18'

Bardzo dobrze ogląda się ten mecz. Są emocje, jest wysokie tempo. No i gole.

17'

Teixeira znowu szukał podaniem Gladkiego. Na wślizgu przeciął podanie jednak jeden z defensorów przeciwnika.

15'

Co za błyskawiczna odpowiedź! Kainz świetnie się przedarł, odegrał do Schauba, a ten trafił na raty! Zrobiło nam się wielkie widowisko!

13'

GOL GOL GOOOOOL! WYRÓWNANIE! SCHAUB!

12'

Szachtar przycisnął i wcisnął. Najpierw Teixeira zmusił bramkarza do wyjścia, potem gdy ten wracał do bramki, piłkę przejął Marlos i huknął fantastycznie z lewej nogi. A więc w tym dwumeczu na razie strzela tylko Szachtar i tylko dzięki Marlosowi!

10'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL! MARLOS!

9'

Była okazja przed Gladkim. Kopnął celnie, ale sędzia dopatrzył się bodajże spalonego.

8'

Pełną kontrolę posiada na razie drużyna Lucescu. Nie daje sobie odebrać piłki.

4'

Miał szansę Szachtar. Teixeira uciekł obrońcom i próbował dograć do Gladkiego. Bez powodzenia.

2'

Od początku Szachtar stosuje wysoki pressing, dzięki czemu nie schodzi z połowy przeciwnika.

1'

Pierwszy gwizdek w meczu. Od środka zaczęli goście.

20:44

Kibice Rapidu Wiedeń

20:41

Na trybunach około 30 tys. widzów. Są również fani Rapidu. Teraz czas na hymn Ligi Mistrzów!

20:41

Piłkarze wychodzą już na murawę. Na murawę we Lwowie - pamiętajmy. Stadion w Doniecku jest zniszczony, zamknięty, niedostępny...

20:38

Dla nas jest to trochę polski mecz. Bo poprowadzi go sędzia Szymon Marciniak. Oby bezbłędnie. Liczymy przecież na swojego przedstawiciela w fazie grupowej LM i na Euro we Francji

20:33

Nie zanosi się na żadną niespodziankę. Szachtar pewnie wygra też drugi mecz i po raz kolejny będzie w Lidze Mistrzów. W tych elitarnych rozgrywkach po prostu się zadomowił.

20:31

W jedenastce Szachtara jest choćby Marlos, który tydzień temu, w pierwszym meczu z Rapidem, zapewnił zwycięstwo.

20:30

Do rozpoczęcia spotkania został tylko kwadrans. Znamy już składy obu zespołów. Raczej nie ma w nich żadnych niespodzianek.

18:06

4. runda eliminacji Ligi Mistrzów

ZAPOWIEDŹ: Pogromca Lecha odpadnie z mistrzem Izraela? Skenderbeu i Monaco odrobią straty?

We wtorkowy wieczór poznamy kolejnych pięciu uczestników Ligi Mistrzów w sezonie 2015/2016. Rewanżowe mecze 4. rundy eliminacji Champions League rozegrane zostaną w Zagrzebiu, Malmoe, Tel Awiwie, Lwowie i Monako.